320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Veganlus - arvamusi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas JohnnyRicca Vaata postitust
    ma ei usu, et see on tarbija eksitamine, kuna selgelt on juurde kirjutatud "vegan". eks see ole omaette asi, kas tarbija omab teadmisi veganismist. aga tal on igasugune võimalus neid omandada. palju on tooteid, mis on ka veganversioonides, nt taimsed juustud, piimad, liha jmt. see on tingitud meie kulinaariakultuurist.
    No see Vegan on eraldi ja samas fondis mis see "vapper uba", nagu oleks tootja nimetus näiteks. Aga kuna seda värki ilmselt poes ei müüda, siis suva.

    Arusaamatu miks muidugi peab kaaperdama teiste toitude nimesid. Kui müüakse tofut siis võiks ju nii kirjas ka olla. Sa ju ei tahaks ka et et sulle poes tofuuu sildi all liha müüakse.

    Kommentaar


      Eks see ole selline veenmistrikk, et te saate süüa enda tavapäraseid asju, aga ei tapa samal ajal vaeseid loomi jne. Ehk sa ei saa öelda "söö tofut, raisk", vaid pead ütlema "söö šašlõkki, aga, näe, oli hea ja see pole tegelikult liha!".

      Kommentaar


        Algselt postitas JohnnyRicca Vaata postitust
        palju on tooteid, mis on ka veganversioonides, nt taimsed.. liha..
        Taimne liha???
        BVB - Vaprus

        Kommentaar


          Küsisin ühelt tuttavalt veganilt selle vgan šašlõki kohta.

          "No see võib olla mida iganes �� grillitud aedviljad, või mingi sojaliha, seitan (ka nagu mingi taimne liha, mis pidi isegi suurimad šašlõki fännid ära petma ) või siis tofu... Variante palju ��"

          Kõlab kahtlaselt!

          Kommentaar


            nojah aga võiks kokku leppida, et mingi taimne värk ei ole mitte kuidagi liha. liha on liha ja šašlõkki tehakse lihast, taimsetele toodetele pange omad nimed.

            Kommentaar


              Algselt postitas JohnnyRicca Vaata postitust
              kodus postitan PC taga, telos nata keeruline.
              Kas veganid õlut tohivad juua? Või milliseid tohib?

              Kommentaar


                A le Coqi tohib http://www.barnivore.com/beer
                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                Kas veganid õlut tohivad juua? Või milliseid tohib?

                Kommentaar


                  Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                  Kas veganid õlut tohivad juua? Või milliseid tohib?
                  minu teada eesti 6llet66stuses on k6ik vegan 6llid. v2lismaa osad siidrid ja 6llid ei ole, kasutavad kala mingit p6it vms toodangu filtreerimiseks.

                  keegi ega miski ei keela veganeid midagi tegemast ehk kysimus pole 'tohtimises', vaid asi on 'tahtmises'. ma ei taha loomseid produkte tarbida, mitte ei saa. seal on suur vahe sees. nii nagu ma ei taha prygi metsa alla visata v oma ema solvata v s6brale sms laenu kaela v6tta v mis iganes. pean tegevust (loomsete produktide tarbimist v l2bi nende saaduste saadud tooteid) ebamoraalseks, kuna seda ei pea tegema.

                  "Arusaamatu miks muidugi peab kaaperdama teiste toitude nimesid. Kui müüakse tofut siis võiks ju nii kirjas ka olla. Sa ju ei tahaks ka et et sulle poes tofuuu sildi all liha müüakse."

                  see antud toode pole kaubandusketis, nii et vast elab yle, aga kui oleks, eks tal oleks siis vastavad selgitused juures, kasv6i toote koostise j2rgi aimatav, millega tegu.

                  nagu ytlesin, siis asi on kulinaariakultuuris. nt kui sa soovid piima tarbida, siis sa ei m6tle, et ah tahaks kohvi peale v pudru sisse teise imetaja n22rme n6re, mis on m6eldud vastsyndinule, vaid sa tahaks valget kindlate omadustega vedelikku. ehk piim on mingi kontseptsioon vedelikust. nii on ka lihaga, sa ei m6tle ju, et tahan teise looma maitsestatud lihaseid syya, vaid ma tahan sellise tekstuuri ja sellise maitsega toitu. sama lugu on ka burgeriga, burger on oma kontseptsioonilt kaks saia, mingi pihv on vahel, manti ka ja kaste, millest t2pselt need k6ik koostisosad on tehtud, see sind eriti ei huvi ja sa ei m6tle ka sellele, sa tahad, et burgeri m6tteline pilt saaks realiseeritud ehk maitsed ja tektuur ja visuaalne osa oleks kindlate omadustega. nii on ka juustu ja pitsa ja millega iganes.

                  "Taimne liha???"

                  taimne liha on nt sojast tehtud tooted, meie kauplustes on levinud bonsoya tooted. koduleht: www.bonsoya.ee

                  Kommentaar


                    Kas veganid katseklaasiliha sööks, kui see kaubandusvõrku kunagi peaks jõudma?
                    Once a Gooner, always a Gooner

                    Kommentaar


                      Algselt postitas JohnnyRicca Vaata postitust
                      keegi ega miski ei keela veganeid midagi tegemast ehk kysimus pole 'tohtimises', vaid asi on 'tahtmises'. ma ei taha loomseid produkte tarbida, mitte ei saa. seal on suur vahe sees. nii nagu ma ei taha prygi metsa alla visata v oma ema solvata v s6brale sms laenu kaela v6tta v mis iganes. pean tegevust (loomsete produktide tarbimist v l2bi nende saaduste saadud tooteid) ebamoraalseks, kuna seda ei pea tegema.

                      nagu ytlesin, siis asi on kulinaariakultuuris. nt kui sa soovid piima tarbida, siis sa ei m6tle, et ah tahaks kohvi peale v pudru sisse teise imetaja n22rme n6re, mis on m6eldud vastsyndinule, vaid sa tahaks valget kindlate omadustega vedelikku. ehk piim on mingi kontseptsioon vedelikust. nii on ka lihaga, sa ei m6tle ju, et tahan teise looma maitsestatud lihaseid syya, vaid ma tahan sellise tekstuuri ja sellise maitsega toitu. sama lugu on ka burgeriga, burger on oma kontseptsioonilt kaks saia, mingi pihv on vahel, manti ka ja kaste, millest t2pselt need k6ik koostisosad on tehtud, see sind eriti ei huvi ja sa ei m6tle ka sellele, sa tahad, et burgeri m6tteline pilt saaks realiseeritud ehk maitsed ja tektuur ja visuaalne osa oleks kindlate omadustega. nii on ka juustu ja pitsa ja millega iganes.
                      Mõned (utreeritud) küsimused, kuid mõtted siiski:
                      Kas sojaoa kasvatamise arvelt taimi, metsa hävitada on moraalne? Kas pigem tappa metsa või loomi? Millepärast taime võib tappa? Kui tapame taimed, siis tapame ka ennast? Kas loomariigi tasakaal ei saa häiritud, kui inimkond n.ö kolib taimedele üle?
                      see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                      "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                      "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                      Kommentaar


                        Algselt postitas mongol Vaata postitust
                        Kas veganid katseklaasiliha sööks, kui see kaubandusvõrku kunagi peaks jõudma?
                        ofc, miks ei peaks? nagu ytlesin, siis toidud on suuremalt jaolt kontesptsioonid, veganitele on oluline, et oleks taimne v oleks kannatused minimeeritud, ehkki in vitro lihal kasutatakse v2ga v2ikses koguses loomseid rakke, osadel v2hemalt.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                          Mõned (utreeritud) küsimused, kuid mõtted siiski:
                          Kas sojaoa kasvatamise arvelt taimi, metsa hävitada on moraalne? Kas pigem tappa metsa või loomi? Millepärast taime võib tappa? Kui tapame taimed, siis tapame ka ennast? Kas loomariigi tasakaal ei saa häiritud, kui inimkond n.ö kolib taimedele üle?
                          guugelda, kuhu l2heb suurem osa maailma sojast, mille arvelt seda metsa l6igatakse jne. v2ike hint: animal agricultre on key word. k6ik see toimub suuresti loomapidamise nimel ehk loomsete produktide tarbimisel nimel.

                          yks lamp artikkel sel teemal: http://www.aripaev.ee/uudised/2015/1...he-lihasoomine. kui huvitab v6in sulle veelgi infot laksida, praegu nata kiire.

                          http://vegan.ee/veganlusest/pohjused/keskkond/ - viidetega koondatud info.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                            Kas veganid õlut tohivad juua? Või milliseid tohib?
                            Kui õlu on looduslikest ainetest tehtud siis ikka peaks tohtima. Kuid vahest juhtub, et päris nii see ei ole. Peamised loomsed ained mida õllest võib leida on kuivatatud kala põis, luudest ja sidekudedest saadav zelatiin, kaseiin (piimavalk), putukate ja/või nafta baasil tehtud toiduvärvid ja veel ports keemiat mida taimedes ei leidu.

                            Sama kehtib tegelikult enamus alkoholi (va kääritatud loomsed produktid eks) kohta.

                            Kommentaar


                              Kuigi ma igasugu veganlusevärki suhtun pigem negatiivselt, siis kiitus JohnnyRicca'le, kes asju viitsib seletada ja ei suhtu kuidagi ülbelt või üleolevalt lihasöödikutesse.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas JohnnyRicca Vaata postitust
                                guugelda, kuhu l2heb suurem osa maailma sojast, mille arvelt seda metsa l6igatakse jne. v2ike hint: animal agricultre on key word. k6ik see toimub suuresti loomapidamise nimel ehk loomsete produktide tarbimisel nimel.

                                yks lamp artikkel sel teemal: http://www.aripaev.ee/uudised/2015/1...he-lihasoomine. kui huvitab v6in sulle veelgi infot laksida, praegu nata kiire.

                                http://vegan.ee/veganlusest/pohjused/keskkond/ - viidetega koondatud info.
                                Üks asi on veganite ja taimetoitlaste jne puhul hea. Nimelt nad aitavad õgardite teadlikust tõsta. Ma pakun, et suurem osa lillelastest (andsin koodnime, paha ei mõtle) ongi saanud n.ö nägijaks, sest nad ei osanud toituda. Tegid seda, mis inimesele kombeks - liialdasid, olid mugavad... ja kaldusid teise äärmusesse.
                                Äärmuslikus pole üdini paha, sest (nagu ennist ütlesin) see aitab teadlikust tõsta. Poleks ju lillelapsi olemas, kui õgardid osanuks toituda. Kindlasti on kaalukauss liialt ühele poole kaldu ja see tahab tasakaalustamist. Aga ma pole kindel, et seda on arukas teha sigade ja laste võrdlemise läbi.
                                Täna võrrandis olev laps on kahekümne aasta pärast teadlikum, mida ja kuidas seast maha jäänud ning teist külge keerava sea ja temast sirgunud põrsastega peale hakata.
                                Ja siis torkab mind veel lillelaste puhul negativism. Mitte sina. Vaid võta too sama vegan.ee - hakka või tolmurullidest köit punuma.
                                see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                                "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                                "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                                Kommentaar

                                Working...
                                X