320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Veganlus - arvamusi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Cerny Petr Vaata postitust
    Maailma kõige ebavaimukam katsetus. Käi perse.
    veganid ei saa huumorist ka aru?
    tell your mother, we are hooligans!

    Kommentaar


      huvi p2rast lugesin teema l2bi ja vaatasin millega 'zelee' on panustanud arutellu. silma j2i kyyniline suhtumine, halvustamine ja enesekindel eba6ige teabe esitlemine. ma ei saa aru, kui veganid on nii m6ttetud ja peast segased, siis mis sind siia ikka ja j2lle tagasi toob? v2hemusgrupi pidev halvustamine ja bashmine annab p2vase kicki? v aitab nata rohkem mehena tunda, kui pole lampi sitasti ytelnud kellegi kohta?

      "Minu kõige suurem beef veganlusega seineb selles, et nad väidavad, et taimedest saab kõik vajalikud ained kätte, kuid siis läheb lahti jutt, et juurde vaja võtta B (jah, tean et selle vitamiini puudus on kõigil), D vitamiini ning rauda (taimedest saab rauda, mida keha ei omasta, lihast saab rauda mida keha omastab). Ehk nende väide ei päde ju kui sa pead vitamiine juurde krõbistama."

      B12 peavad ka segatoidulised juurde v6tma. see pole ainult veganitele juurdetarbimisele kuuluv vitamiin. nt: http://tervis.postimees.ee/3078647/p...tamiini-puudus. B12 puudus on veganitel seep2rast, et inimesed ei s66 enam ammuilma musta ja r2past toitu, B12 on bakter, mida leidub nt j2rvedes, mullas jne, ehk kui me toituks loomulikult (what's that eks), mitte nii tsiviliseeritult, siis poleks B12 probleem. ryypaks j2rvevett ja s66ks maap6uest tulnud toitu - k6ik bueno. poleks defitsiiti. D vitamiini puudus on absoluutselt k6igil meie laiuskraadil, ma loodan, et see ei tule sulle yllatusena, seda toiodulisandit soovitatakse k6igil juurde v6tta, v siis soovitatakse tarbida rikastatuid toiduaineid. siin asjalik blogipost: http://ficusrubi.com/b12-vitamiin-veganism-debunked/.

      "Teine asi mis mind veganluse puhul häirib on räige üldistamine mingite USA suurfarmide põhjal. Kui USA-s 20k lehmaga farmides on tingimused väga halvad siis automaatselt on need ka meil eestis. Vaatavad juutuubis videosid, nutavad silmad peast ja hakkavad jaurama, et meil piinatakse loomi. FFS."

      see on yks peamisi v2iteid - need porbleemid on kuskil kaugel usas, meil nii pole. aga on kyll, see on igal pool.looma6iguslased kylastasid salaja eesti sigalaid, sellise materjaliga tuldi tagasi: http://seavabrikud.ee/. loomat66stus on t66stus nagu iga teine - v2ikeste kuludega toota suurt kasumit. kasum tuleb loomade heaolu arvelt.

      "Lihast saab raud 3-e mida keha omastab, taimedest saad saad raud 2-e mida keha ei omasta. Rauda on vaja. Case closed."

      v2a p6ghjalik artikkel rauast: http://vegan.ee/soomine-elustiil/toi...oitained/raud/. ole hea, loe l2bi, saad teadmisi juurde. etteruttavalt ytlen 2ra, et k6ik veganid ei kannata rauapuuduse k2es.

      Kommentaar


        Algselt postitas zelee Vaata postitust
        Päris segaseks lähevad veganid.
        "Samuti tutvustasid juriidilised eksperdid rahvusvahelistest inim- ja kodanikuõiguste konventsioonidest tulenevat õigust veganeluviisile. Mitmed kohtulahendid viitavad sellele, et veganlust võib pidada mõtte- ja südametunnistuse vabadusega kaitstud veendumuseks ja seega sarnaselt usutunnistusele inimese põhiõiguseks, mille põhjal diskrimineerimine on lubamatu. Praktikas on veendumuste piiritlemine ja kaitse tase aga riigiti vägagi erinev." - http://vegan.ee/oigused/

        Kommentaar


          Algselt postitas Cerny Petr Vaata postitust
          Maailma kõige ebavaimukam katsetus. Käi perse.


          Enesehuumorit võiks ju ikka natukene olla. Ei olnud tapmisähvardusi ega vohavat karnismi.
          # 21 - El Flaco

          Kommentaar


            Algselt postitas JohnnyRicca Vaata postitust
            "Samuti tutvustasid juriidilised eksperdid rahvusvahelistest inim- ja kodanikuõiguste konventsioonidest tulenevat õigust veganeluviisile. Mitmed kohtulahendid viitavad sellele, et veganlust võib pidada mõtte- ja südametunnistuse vabadusega kaitstud veendumuseks ja seega sarnaselt usutunnistusele inimese põhiõiguseks, mille põhjal diskrimineerimine on lubamatu. Praktikas on veendumuste piiritlemine ja kaitse tase aga riigiti vägagi erinev." - http://vegan.ee/oigused/
            Kas tõesti on maailmas mõni riik, kus inimesi lausa sunnitakse liha sööma?

            Kommentaar


              Mis täiskasvanud inimesed teevad, on nende enda asi, aga kui ma kuulen kuidas lapsed saavad tõsiseid tervisekahjustusi, sest nende vanemad on peast soodad, siis tekib küsimus, et kes nende laste õigusi kaitseb. Olgu see veganism, mingi kloorilahuse joomine või muu haige pseudoprobleem.

              Kommentaar


                Algselt postitas JohnnyRicca Vaata postitust
                "Samuti tutvustasid juriidilised eksperdid rahvusvahelistest inim- ja kodanikuõiguste konventsioonidest tulenevat õigust veganeluviisile. Mitmed kohtulahendid viitavad sellele, et veganlust võib pidada mõtte- ja südametunnistuse vabadusega kaitstud veendumuseks ja seega sarnaselt usutunnistusele inimese põhiõiguseks, mille põhjal diskrimineerimine on lubamatu. Praktikas on veendumuste piiritlemine ja kaitse tase aga riigiti vägagi erinev." - http://vegan.ee/oigused/
                Et kui minul on veendumus, et mu ükski riideese ei tohi maksta vähem kui 10K EUR-i, siis peaksin seda ka ajateenistuses endale saama?
                BVB - Vaprus

                Kommentaar


                  Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                  Mis täiskasvanud inimesed teevad, on nende enda asi, aga kui ma kuulen kuidas lapsed saavad tõsiseid tervisekahjustusi, sest nende vanemad on peast soodad, siis tekib küsimus, et kes nende laste õigusi kaitseb. Olgu see veganism, mingi kloorilahuse joomine või muu haige pseudoprobleem.
                  Just nimelt. Ja sellised juhud ei ole kahjuks harvad.

                  Mul puudub üldiselt taimetoitlaste ja veganite suhtes igasugune arvamus. Mul ükskõik, mida keegi sööb, niikaua kui nad oma "kas sa tead, kuidas liha su lauale tuleb" jutuga ei ärrita või mind nagu rahvavaenlast ei vaata kui mu mingi aksessuaar juhtub loomanahast tehtud olema.

                  Mitmed kohtulahendid viitavad sellele, et veganlust võib pidada mõtte- ja südametunnistuse vabadusega kaitstud veendumuseks ja seega sarnaselt usutunnistusele inimese põhiõiguseks, mille põhjal diskrimineerimine on lubamatu.

                  Kes neid veganeid siis diskrimineerib? Mu tuttav ohkas üks päev raskelt, et tänapäeval ei tea enam, kuidas elada või mida öelda, et kedagi ei solvaks. Ajas naerma, aga tegelikult täitsa tõsi. Kõik solvuvad ja tunnevad end ühtäkki diskrimineerituna ning nõuavad õigusi, mida keegi neilt minuteada nagunii võtnud pole.
                  "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                    Kes neid veganeid siis diskrimineerib? Mu tuttav ohkas üks päev raskelt, et tänapäeval ei tea enam, kuidas elada või mida öelda, et kedagi ei solvaks. Ajas naerma, aga tegelikult täitsa tõsi. Kõik solvuvad ja tunnevad end ühtäkki diskrimineerituna ning nõuavad õigusi, mida keegi neilt minuteada nagunii võtnud pole.
                    See on uus mood jah, et otsitakse ainult, mille peale solvuda ja tunda end rünnatuna, siis saab kisada. Tundub, et tuleb hakata inimesi veelgi enam perse saatma. Ja korralikult.

                    Inimestel on igav, elu on liiga turvaline, tegevust pole. Siis käiaksegi aga õigusi nõudmas ja halamas, et linnukest kirja saada - "ma olen eetiline/maailma heaolu eest väljas/hea inimene". Kuigi kedagi tegelikult ei koti. Inimesed on kaotamas usku iseendasse, vajades veelgi enam teiste tunnustust ja heakskiitu, selleks et elus edasi minna. Selle asemel, et teha oma asja, olla pea püsti, enesekindel, tunda rõõmu hetkedest ja väikestest asjadest, olla heas tujus ja optimistlik, on vaja kõige nimel võidelda. Irooniline on see, et võideldakse kellegi teise inimese sõda, aga meeletult tahetakse näida, et "see on minu sõda ka". Kardetakse, et muidu pole hea inimene või ei panusta ühiskonda. Eks vaatame, kuhu see lollus kõik liigub. Mina jään pealtvaatajaks ja naudin, kuidas karjad lollusi teevad ja mis pläusti suust välja hakatakse ajama.
                    slimm.ee

                    Kommentaar


                      No ma olen kogu aeg öelnud jah, et sellised asjad on liiga turvalise ja kindlustatud elu tulemus. Võin 100% kindlusega öelda, et veganite hulgas pole ühtegi inimest, kelle elus oleks tõelised probleemid. Ala pole raha et lapsele süüa osta või vallandati sind just töölt või mingi raske haigus vms.

                      Kommentaar


                        Mis on tõeline probleem (?) ühele, pole jututeema teisele. Nagu targad mehed öelnud, siis mo' money, mo' problems.
                        see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                        "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                        "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                        Kommentaar


                          krt andke siis mingi paar head menüüd/retsepti.

                          Üldse ei ole selle vastu, et aastas kahe lehma asemel pool süüa, ilmselt tuleb kasuks.

                          Kommentaar


                            peedikotletid on väga maitsvad
                            tell your mother, we are hooligans!

                            Kommentaar


                              Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                              krt andke siis mingi paar head menüüd/retsepti.

                              Üldse ei ole selle vastu, et aastas kahe lehma asemel pool süüa, ilmselt tuleb kasuks.
                              Osta kokaraamat.
                              The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                                krt andke siis mingi paar head menüüd/retsepti.

                                Üldse ei ole selle vastu, et aastas kahe lehma asemel pool süüa, ilmselt tuleb kasuks.
                                Mis kuradi retseptide järgi sa muidu elad? Pmst on kapp samamoodi träni täis, et võtad suvalised asjad, viskad pannile ja sööd. Või siis teed pastat mingite kastmetega.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X