320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Rail Baltica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #76
    Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
    kas keegi tooks numbri palju läheks olemasoleva trassi kiiremaks muutmine 240-le?
    kõik need arvutused on tehtud ja RB kodulehelt leitavad. hinnanguliselt tõuseks ainuüksi Röa-Pärnu lõigul (ehk Raplamaast Pärnuni) maksumus olemasoleva koridori kasutamisel umbes 80 miljoni võrra (360 vs 440), lisaks asulate poolitamise ja looduskaitse alased küsimused.
    armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

    Kommentaar


      #77
      Algselt postitas mrtnkschn Vaata postitust
      Vaatasin ka tänase saate ära ning olen siiani veendumusel, et see tundub liiga ilus, liiga hea, liiga optimistlik. Päris hästi võttis kokku pooldajate argumendid, kui Evelyn Sepp tõi välja, et nii hea oleks käia Vilniuses kontsertil jne. Kui keegi lükaks ümber need väited, mida täna välja toodi mittepooldajate poolt, müts maha.
      1) Uuringud ei ole avalikud ega pole näha sisendeid, mille põhjal on tulemused saadud.
      2) Riskianalüüs selle kohta, mis saab siis, kui 2021. aastal EL toetusi vähendab ning Läti keeldub omapoolse raudeetrassi läbi viimist?
      3) Lootus, et järsku tõusevad kaubamahud kümnetes miljonites tonnides
      4) Mõju keskkonnale
      Olid põhilised argumendid, mis kohe pähe kargasid, kindlasti on neid veel. Muidugi oli hea Savisaare väide, et 1 euro toob 6 eurot kasumit sotsiaalmajanduslikes näitajates. Jälle ei tea, mis see sisend oli. Enne see trall ära ei lõppe, kui kogu asi avalikuks tehakse ja kõik huvigrupid näevad seda analüüsi. Senikaua aga hakkan osalema Rail Balticu vastastel aktsioonidel.
      Ma pole kindel, et rohkem infot kasuks tuleb, sest inimeste meelsus on taga ajada õigust (maakeelimõõdetaksemunni), mitte otsida, pakkuda, arutleda lahenduste üle...koos. "Mina tean ja mina tean" pole kõige parem lahendus. Paha on see, et taoline käitumine on saanud ühiskonnas normiks. Only war can save us.
      see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

      "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

      "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

      Kommentaar


        #78
        Algselt postitas mrtnkschn Vaata postitust
        Vaatasin ka tänase saate ära ning olen siiani veendumusel, et see tundub liiga ilus, liiga hea, liiga optimistlik. Päris hästi võttis kokku pooldajate argumendid, kui Evelyn Sepp tõi välja, et nii hea oleks käia Vilniuses kontsertil jne. Kui keegi lükaks ümber need väited, mida täna välja toodi mittepooldajate poolt, müts maha.
        1) Uuringud ei ole avalikud ega pole näha sisendeid, mille põhjal on tulemused saadud.
        2) Riskianalüüs selle kohta, mis saab siis, kui 2021. aastal EL toetusi vähendab ning Läti keeldub omapoolse raudeetrassi läbi viimist?
        3) Lootus, et järsku tõusevad kaubamahud kümnetes miljonites tonnides
        4) Mõju keskkonnale
        Olid põhilised argumendid, mis kohe pähe kargasid, kindlasti on neid veel. Muidugi oli hea Savisaare väide, et 1 euro toob 6 eurot kasumit sotsiaalmajanduslikes näitajates. Jälle ei tea, mis see sisend oli. Enne see trall ära ei lõppe, kui kogu asi avalikuks tehakse ja kõik huvigrupid näevad seda analüüsi. Senikaua aga hakkan osalema Rail Balticu vastastel aktsioonidel.
        Aecomi analüüs on avalik. Euroopa komisjoni analüüs iidamast aadamast on avalik. Eja Y oma tehakse kohe avalikuks, igatahes enne Riigikogus ratifitseerimist. Läti lihtsalt keeldubki, niisama lambist, eghkki nemad võidavad kõige rohkem. See on sama väide, et mis siis saab, kui venemaa meid vallutab. Kaubamahtude kasvamist näitavad prognoosid ja prognoosid ongi tulevikust. Tehtud parimate asjatundjate hinnangute alusel.
        Keskkonnauuringuid tehakse piisavalt, nagu iga infra, on siin ka mõju vaieldamatult olemas, aga eri uuringute hinnangul ei midagi sellist, mis annaks alust väita, et saabub katastroof vms.
        Nagu näha, ongi usu küsimus, Kas uskuda neid uuringuid või mitte. Lihtsam on uskuda Rutikut, lambotit ja seda seltskonda. Neil on ka päris kõvad uuringud?
        "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

        Kommentaar


          #79
          Algselt postitas rixxer Vaata postitust
          Aecomi analüüs on avalik. Euroopa komisjoni analüüs iidamast aadamast on avalik. Eja Y oma tehakse kohe avalikuks, igatahes enne Riigikogus ratifitseerimist. Läti lihtsalt keeldubki, niisama lambist, eghkki nemad võidavad kõige rohkem. See on sama väide, et mis siis saab, kui venemaa meid vallutab. Kaubamahtude kasvamist näitavad prognoosid ja prognoosid ongi tulevikust. Tehtud parimate asjatundjate hinnangute alusel.
          Keskkonnauuringuid tehakse piisavalt, nagu iga infra, on siin ka mõju vaieldamatult olemas, aga eri uuringute hinnangul ei midagi sellist, mis annaks alust väita, et saabub katastroof vms.
          Nagu näha, ongi usu küsimus, Kas uskuda neid uuringuid või mitte. Lihtsam on uskuda Rutikut, lambotit ja seda seltskonda. Neil on ka päris kõvad uuringud?
          Pigem usungi Lamboti kaadrit juba seetõttu, et see asi on täiesti läbipaistmatu. See sama AECOM-i uuring on muutnud ka teisi suuremahulisi projekte ülitasuvateks, mis hiljem selgub, pole seda olnud. Võiks sellest aru saada, et tegelikult keegi neist huvigruppidest ei ole Rail Balticu vastu otseselt, kõigile meeldiks kiirem ühendus Euroopaga, seda ka logistikaettevõtete puhul. Point on selles, et kas on mõistlik keset Eestit ehitada suur kraav, mille täiteks läheb hujteab mitu tonni liiva, kildu. Samal ajal on meil reaalselt olemasolev raudtee olemas.
          Ja üleüldiselt hakata majanduslikke näitajaid 20 aastat enne ennustama, on ikka eriti mõistlik tegevus. E ja Y analüüs võib avalikuks tulla samasuguse laiendatud kokkuvõtte näol nagu see pressiteade, ma reaalselt tahan näha koos sisenditega analüüsi, muud midagi. Ja Läti võibki keelduda juhul, kui EL rahastus väheneb, selle peale ei ole mõelnud? Praegu surutaksegi seda ideed tänu sellele läbi, et 80-85% rahastab seda Euroopa Liit, kui mingil hetkel rahastus väheneb, mis siis saab? Jääd haigeks ja pead haiglas kõik oma uuringud ise kinni maksma?
          Kogu sellel pundil tuleks oma kommunikatsioon paika panna. Strandberg võttis ikka päris hästi kokku, kui ähmane ja läbipaistmatu see tegevus on.

          Kommentaar


            #80
            Algselt postitas chac Vaata postitust
            See et poolale on 175m € eraldatud selle vajamineva jupi renoveerimiseks, on ka päris mitmest kohast läbi käinud, kellel vähegi huvi faktide vastu on olnud need teavad seda niigi:
            The EIB has extended a EUR 175m loan to Polish railway company PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. for the modernisation of over 100 km of railway line within the Rail Baltica project – part of the North Sea-Baltic Core Network Corridor. Thanks to the modernisation of two sections – Sadowne - Czyżew and Czyżew - Bialystok – passengers will gain easy long-distance and inter-regional connections. Rail Baltica is the only railway connection linking the Baltic States with Poland and other European Union countries.  
            Nagu minu esimeses lingis lugeda said, siis see ühendab tõesti Varssavi-Bialystokiga, et siis saaks luua ühenduse Valgevene Grodnoga, mitte Bialystokist Leedu piirini. Loomulikult poolakad ei tee enne midagi, sest 3 rongi päevas, mis Leedust tulevad pole lihtsalt liigutamist väärt. Arvestades veel seda, et neil on viieks aastaks raudtee arendamise plaan paika pandud ja RB-d seal sees pole, siis võib lihtsalt juhtuda see, et RB valmimisel saab Leedu piiri-Bialystoki ots väga-väga vaevaline olema. Enne kui Poola projekti, kindla plaani või EL oma rahastusega sellel suunal välja ei tule on asi murettekitav. Meedias poolakad rahustavad muidugi maha ja räägivad, et iga asi omal ajal, aga küll aeg annab arutust.

            http://majandus24.postimees.ee/40905...956.1447104271 (€)

            Isiklikult olen RB suhtes pigem positiivselt meelestatud. Uued töökohad ja ettevõtted kasuks majandusele. Küsitavusi loomulikult on ja mitte vähe. Põhiline mis kaubavedude juures määravaks saab on muidugi pakutav hind. Kas ja mil määral soomlased hakkaksid maavarasid, puitu jm RB kaudu saatma sõltub ainult ja ainult sellest, kas see on efektiivsem kui maantee kaudu või meritsi. Spekuleeritud ka Arctic Corridor'iga ehk siis Aasia ja Euroopa ühendamisest Põhja-Jäämere kaudu. Optimist minu sees ütleb, et kui juba infra on valmis, siis leiab ka kasutust. Neid tasuvusuuringuid võib teha nii palju kui tahes, aga tegelik seis on alles siis näha, kui asi lõpuks valmis ja kasutuses.

            Kommentaar


              #81
              Algselt postitas Maarek Vaata postitust
              Härra chac süüdistab teisi valetamises ja räägib "faktidest", mis on juba üsna algusest peale olnud üks suur häma ja milles sisaldub väga palju valet.
              Algselt postitas Maarek Vaata postitust
              See Rail Baltica ei vii ju kuhugi Euroopasse. Projekt lõpeb Poola piiril ja nende mitte ainsaski plaanis pole mitte mingisugust kavatsust see sealt edasi Berliini viia. Baltimaades rahvas rongiga reisima ei hakka ja tasuvusarvestus mingite oletavate kaubavoogude põhjal on nali, sest veoautoliikluse väljasurumiseks peaks mingid ulmelised teemaksud välja mõtlema ja loota Soome mahtudele on veel eriti naeruväärne.
              Algselt postitas chac
              Hinda palun ise ausalt kui suur protsent valet sisaldub Sinu enda väites.
              No mida kuradit. Kaua sa jaurad?
              See on minu hinnang, mis põhineb erinevate inimeste arvamusi lugedes ja idiootne seda valeks nimetada, sest teatavasti on igal inimesel õigus oma arvamusele.
              Seni kuni Poola ei liiguta selle RB heaks lillegi lõpeb see unistuste projekt seal ja nagu mitu korda juba ka öeldud on, siis puudub nende investeerimiskavas plaan selle heaks investeerida. Kui need inimesed sinu arust valetavad, siis on see sinu enda probleem.
              Sina võid oma laulu siin muidugi edasi heietada, mul täiesti ükskõik. Mul on oma arvamus ja sul oma ning asi klaar.

              Endel Oja: Rail Baltic - milleks?
              Rail Balticu rong kisub rööbastelt maha
              Rail Baltic on eilne päev?
              Mis on Rail Balticu mõttest järele jäänud?
              May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

              Kommentaar


                #82
                Naljakas, et see kampaania nüüd siis järsku välja ilmus. Meenus salm Olaf Kopvillemi legendaasest laulust Klunker:

                Nagu paisu tagant järsku pääses valla jutuvada,
                kui läbisegi laideti* raudteed*.
                Laudlinale tee leidis esmakordselt süldirada,
                kogu olemine hakkas võtma ilmet.

                (omavoliliselt muudetud*)

                Kommentaar


                  #83
                  Ratas andiski loa rahastada Tallinn-Haapsalu raudtee. Ma olen kindel, et keegi ei lähe selle peale piketeerima, kuigi see on totaalne rahapõletamine.

                  Kommentaar


                    #84
                    kõige suurem viga mis Rail Baltica lobistid on teinud on selle projekti "maha müümine" läbi majandusliku tasuvuse, mida pole võimalik mitte kuidagi arvutada
                    Catalunya is not Spain!

                    Kommentaar


                      #85
                      Just.
                      see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                      "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                      "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                      Kommentaar


                        #86
                        Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                        kõige suurem viga mis Rail Baltica lobistid on teinud on selle projekti "maha müümine" läbi majandusliku tasuvuse, mida pole võimalik mitte kuidagi arvutada
                        Selle loogika järgi ei tohiks ühtegi projekti kunagi ette võtta. Ometi ehitatakse Tallinnasse kaubanduskeskuseid juurde ja Tartu mnt-d 4-realiseks.
                        Am Sonntag um 13.00 Uhr haben wir ein Weißwurst- Wettfressen mit der Bayern-Spitze. Da bin ich gut dabei. (Rainer Calmund)

                        Kommentaar


                          #87
                          Kaubanduskeskust võrrelda infraga? Said päikesepiste, vä?
                          see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                          "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                          "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                          Kommentaar


                            #88
                            Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                            Kaubanduskeskust võrrelda infraga? Said päikesepiste, vä?
                            Ära erutu. Tõin lihtsalt näite. Mitte ühegi projekti puhul ei ole võimalik tasuvuses 100% kindel olla.
                            Am Sonntag um 13.00 Uhr haben wir ein Weißwurst- Wettfressen mit der Bayern-Spitze. Da bin ich gut dabei. (Rainer Calmund)

                            Kommentaar


                              #89
                              Ole mureta. Väga kehva näide. Asi ju selles. Mitte isegi kehva. Kohatu. Erutu. 100%? No shit, Sherlock.
                              see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                              "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                              "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                              Kommentaar


                                #90
                                Algselt postitas Jeti88 Vaata postitust
                                Selle loogika järgi ei tohiks ühtegi projekti kunagi ette võtta. Ometi ehitatakse Tallinnasse kaubanduskeskuseid juurde ja Tartu mnt-d 4-realiseks.
                                täpselt. 4-realised maanteed ja RB on ka minu jaoks täiesti samas tasuvuses. kui hakati ehitama 4-realist maanteed, siis ei mäleta küll eriti selle vastaseid. ja millist majanduslikku tasuvust see meile annab rohkem võrrelduna RB-ga? ei annagi. lisaks samamoodi lõigatakse riik pooleks
                                Catalunya is not Spain!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X