320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Rail Baltica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Neivelti jutus on hea see, et ta kirjutab lihtsalt. Halb, et ta kõrvutab kahte suuresti erinevat asja...sellise kõrvutamise puhul võinuks vähemalt Tln-Trt maantee tasakaalustamiseks võtta. Praegu võrdleks nagu CD plaati ja mp3-mängijat või siis taksot ja veoautot.
    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

    Kommentaar


      Eieiei, Neivelt tabas väga mitmeski mõttes naelapea pihta. Just põhimõtte tasemel (kui näidetest kaugemale vaatate).

      Olles põgusalt seotud erinevate majandusmõjude hindamise (economic impact) projektidega siis fundamentaalselt on tal õigus - me peaksime riigi jaoks strateegiliselt olulisi asju käsitlema metoodiliselt järjepidevalt. Ei ole mõistlik ühel päeval lähtuda näiteks põlevkivi sektori "päästmisel" otsestest+ kaudsetest + tingitud mõjudest + sotsiaalmajanduslikust tulust ja järgmisel päeval kui probleemidesse peaks sattuma mingisugune muu sektor siis selle analüüsi ja otsuste juures jätta see sotsiaalmajanduslik tulu (mis ilma igasuguste kahtlusteta ON kõige subjektiivsem komponent selles võrrandis) välja.

      Kommentaar


        EU ei lubanud EA-d toetada. RB-d lubab. Sest... paku

        RB "vastased" võiks ennast kokku võtta ja õiguse tagaajamise asemel keskenduda lahendustele - sellest on meile kõigile (rohkem) kasu.
        see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

        "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

        "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

        Kommentaar


          Mis see kiirrongi piletihind ka RB-l kujuneb. Tallinnast Pärnu alla 30 euro saab?
          Corner taken quickly...

          Kommentaar


            Algselt postitas Redman Vaata postitust
            Mis see kiirrongi piletihind ka RB-l kujuneb. Tallinnast Pärnu alla 30 euro saab?
            14 €..

            Kommentaar


              Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
              EU ei lubanud EA-d toetada. RB-d lubab. Sest... paku

              RB "vastased" võiks ennast kokku võtta ja õiguse tagaajamise asemel keskenduda lahendustele - sellest on meile kõigile (rohkem) kasu.
              Jah, absoluutselt, taustsüsteemid on erinevad.
              Aga põhimõte, et otsuste tegemisel tuleks arvesse võtta samu asju on ikka relevant .

              Kommentaar


                Muidugi
                see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                Kommentaar


                  Algselt postitas LeeMarx Vaata postitust
                  14 €..
                  See pole reaalne ilma riigipoole doteerimiseta. Isegi kui infra kasutamise eest ei maksa ja pärnust edasi on rong rahvast täis. Ja keegi peab ju rongid ka ostma.
                  Corner taken quickly...

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                    EU ei lubanud EA-d toetada. RB-d lubab. Sest... paku

                    RB "vastased" võiks ennast kokku võtta ja õiguse tagaajamise asemel keskenduda lahendustele - sellest on meile kõigile (rohkem) kasu.
                    tegelt ju väga lihtne... EU ei luba lennuliini toetada kuna antud turul on konkurents ja erakapital. Infra ehitust lubab, sest sellel ei saa olla konkurentsi. Raudtee puhul ei lubataks toetada näiteks Elronit, kui seal turul peaks olema konkurents. Keegi võib täpsustada kui siin lappama on läinud
                    Catalunya is not Spain!

                    Kommentaar


                      Algselt postitas mg Vaata postitust
                      huvitav, kuidas see isikliku autosõidu kulu arvutatud on?
                      kõik mootoriõli, klaasipuhastajate, kindlustuse ja istmete kulumine on sisse arvestatud?
                      see 47 € tallinn- riia tundub kuidagi ulmeliselt palju esmapilgul.


                      Üldiselt saab arvutada kuni 0,3eur/km, seega on 47 eurot isegi väike summa.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Redman Vaata postitust
                        Mis see kiirrongi piletihind ka RB-l kujuneb. Tallinnast Pärnu alla 30 euro saab?
                        RB saab juba homme valmis, või alles mingi 8-10a pärast?
                        Võrdluseks - 2016 oli eesti keskmine palk 1146 euri, aastal 2006 - 9350 krooni = 598 euri.


                        Kui kriitiline Sinu jaoks on et aastal 2026 kui Sa potentsiaalselt oma esimese sõidu RB'l Tallinnast Pärnusse teed, oleks hind just alla 30 euri?
                        Seisan üksi mere ääres
                        jalas kollased sandaalid
                        valged, merevahust sääred
                        hüüan: "Elagu skandaalid!"

                        Kommentaar


                          Üsna mõistlik lugemine. Sama kinnitavad ka mitmed tuntud eksperdid Soomest.
                          http://arileht.delfi.ee/news/uudised...et?id=78486035

                          Detailsemalt on Eesti logistika eksperdid kommentaarinud EY uuringut Dropboxis. Need on teadlikult ingliskeelsed, kuna aruanne on ingliskeelne ja siis on ka kommentaarid nii autoritele, kui tellijatele arusaadavad. Loe diskussiooni
                          https://www.dropbox.com/s/f7om2698sx...EPORT.pdf?dl=0

                          Kommentaar


                            Kindlasti on ekspertidel õigus. Kindlasti on ka EY midagi täppi pannud (kuid ma kuulsin, et nad on ikka korralikult ässanud ja nii mõnegi miljardi valesse lahtrisse kogemata kirjutanud). Mina ei jaga seda teemat. Tean vaid, et joptvajuu sukari materi pange see rööbastel asi tööle. Üks asi, mis mul EUs reisimise puhul meeldib on raudtee. Igaks petteks - see pole argument, vaid emotsioon.
                            Ja egas mind see va rahaline pool ka väga käima ei tõmba, kuid lugedes seda sama kirjatükki, siis tekivad ikka ja jälle paar küsimust, mõtet... et kas poleks mõistlikum oodata veel kümme aastat ja siis öelda, et ma olen seda teemat pingsalt jäginud ja ma leian, et kõik on sitasti, sest see ja see on sitasti ja... kui inimene, ekspert ei näe midagi positiivset, siis peaks vast Xanaxi poole käe sirutama?
                            see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                            "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                            "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                            Kommentaar


                              Ma ka suur rongide fänn muidu. Plaanis rongiga Tallinn-Kiiev-Tallinn ots millalgi teha

                              Kommentaar


                                Eks meis kõigis ole kübeke Sheldon Cooperit.
                                see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                                "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                                "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                                Kommentaar

                                Working...
                                X