320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Viirused (bioloogilised)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Õige. Peatame vaktsineerimise, et rohkematel inimestel õnnestuks lähedased kaotada. Siis saab kõigile ka emotsionaalselt selgeks, et vaktsineerimine on oluline. Minu (laiendatud) orbiidil on COVID-suremus 20%, vaktsineeritute puhul 0%.
    20 LEGEND

    Kommentaar


      Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
      Äkki siis tuleks sellest poliitikast välja lõpuks. Ma saan ju aru, et Kallasel on ühte surma trombi tõttu keerulisem seletada kui tuima statistikat, et täna said 9 pere 200 EUR võrra rikkamaks, aga no traküllnoh.
      Kindlasti on see õige lähenemine. Poliitikute haige vajadus ennast igale poole igal teemal rääkima upitada on piinlik ja praegusel juhul isegi kahjulik. Teiseks on polariseeruvas maailmas väheusutav, et praeguse valitsuse sõnumeid neile vastanduv populistlik liin eriti tõsiselt võtaks ja ka vastupidi. Ehk siis riiklikku strateegiat peaks avalikult kommunikeerima keegi erapooletu inimene.
      Selles suhtes tegi Rootsi muidugi õieti, et valiti teadlane ametlikku kommunikatsiooni juhtima, Rootsi viga oli vigaste ja väheste andmete põhjal vale strateegia valik ja hiljem jäärapäisus oma vigade parandusel. Eestis oli ka mingi hulk teadlasi alguses ju pigem hanerasva lainel, et asi pole tõsine, aga kui eelmine kevad ikkagi asi tõsisemaks läks siis suudeti üksmeel leida.
      Aga kogu otsustuskäik ja täiesti segane kommunikatsioon nii eelmise valitsuse lõpus ja nüüd Kallasega on asja märksa hullemaks teinud. Vahepeal oli periood kus valitsus rääkis ühte ja nende enda teadusnõukogu vastas meedias vastu, et valitsus on rumal.

      Oma roll on kindlasti ka meedial mängida, kasvõi olla kordki mõistlik ja kajastada sündmusi ilma sensatsiooniliste pealkirjadeta. Ja kindlasti ka inimestel oma tutvusringkondades, tehes sama, mida ma olen üritanud siin kajastada. Neid, kes kõhklevad, ei tasu naeruvääristada või siis uputada mingite statistiliste andmetega, mida osad ei oska lugeda, teised ei viitsi süveneda ja kolmandad ei suuda neid enda konteksti viia.

      Kommentaar


        Algselt postitas vtp Vaata postitust
        Õige. Peatame vaktsineerimise, et rohkematel inimestel õnnestuks lähedased kaotada. Siis saab kõigile ka emotsionaalselt selgeks, et vaktsineerimine on oluline. Minu (laiendatud) orbiidil on COVID-suremus 20%, vaktsineeritute puhul 0%.
        sa ei mõika ikka üldse.

        Kommentaar


          Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
          Oma roll on kindlasti ka meedial mängida, kasvõi olla kordki mõistlik ja kajastada sündmusi ilma sensatsiooniliste pealkirjadeta. Ja kindlasti ka inimestel oma tutvusringkondades, tehes sama, mida ma olen üritanud siin kajastada. Neid, kes kõhklevad, ei tasu naeruvääristada või siis uputada mingite statistiliste andmetega, mida osad ei oska lugeda, teised ei viitsi süveneda ja kolmandad ei suuda neid enda konteksti viia.
          plussüks. Norra meedias tuleb aeg ajalt 2-5 min videoid kus võetakse asjad selges keeles kokku alates vaktsineerimisest kuni mutantideni. Lühike ja kokkuvõtlik info mitmel platformil, kust saab vastused küsimustele mis valitsuse meetmeid kahtluse alla paneb.

          NB!
          Info edastajaks on tavaliselt keegi väga veetlev neiu.

          Kommentaar


            Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
            sa ei mõika ikka üldse.
            Tunnen sama. Ja kuna mul hakkab ka (emotsionaalselt) see arutelu üle viskama, siis tõmban otsad kokku. Ma olen kategooriliselt vastu mõttele, et vaktsineerimine tuleks praegu pausile panna või seda aeglustada eesmärgiga, et võib-olla niiviisi tehes mingid tuhvlid sinu fb seinal enam ei pasunda, kui halvad vaktsiinid on. See tuleks viiruse poolt rohkem ohustatud inimeste (ka minu lähedaste) arvelt, aga ei pruugi midagi muuta. Seda enam, et praegu ei ole need tuhvlid niikuinii protsessis olulised. Vaktsineerime ühiskonna nõrgemad grupid ära ja siis tegeleme egoistidega. Kas või ütleme, et enne vaktsiinipassi ette näitamist trenni, kinno, klubisse ei saa. Või anname neile süsti eest ühe õlle. Ilmselt piisab. Aga enne tahaks teha kindlaks, et minu lähedased ei sure, sest mingid vennad kuskil sotsiaalmeedias heietavad asjadest, mille kohta nad midagi ei tea.
            20 LEGEND

            Kommentaar


              mis te sellest vandenõuteooriast arvate, et see praegune AZ mustamine on kordineeritud propaganda, et nende hinda manipuleerida ja neile käkki keerata?

              Kommentaar


                Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
                mis te sellest vandenõuteooriast arvate, et see praegune AZ mustamine on kordineeritud propaganda, et nende hinda manipuleerida ja neile käkki keerata?
                pole isegi kuulnud sellest midagi, mingi link?

                Kommentaar


                  Mis hinda manipuleerida? AZ jagab vähemalt suveni omahinnaga ju enda vaktsiini.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
                    plussüks. Norra meedias tuleb aeg ajalt 2-5 min videoid kus võetakse asjad selges keeles kokku alates vaktsineerimisest kuni mutantideni. Lühike ja kokkuvõtlik info mitmel platformil, kust saab vastused küsimustele mis valitsuse meetmeid kahtluse alla paneb.

                    NB!
                    Info edastajaks on tavaliselt keegi väga veetlev neiu.
                    Mida Peep Taimla ka teeb?

                    Kommentaar


                      Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                      pole isegi kuulnud sellest midagi, mingi link?
                      niisama lasin fantaasial 30 sec lennata

                      Kommentaar


                        Algselt postitas vtp Vaata postitust
                        Veel üks kord. Vaktsineeritutest ei sure statistiliselt rohkem kui üldpopulatsioonist. Narratiivi ümberkirjutamine on omaalgatuslik.
                        See pole ju auditooriumile oluline. Veel üks kord.
                        see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                        "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                        "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                        Kommentaar


                          Algselt postitas vtp Vaata postitust
                          Tunnen sama. Ja kuna mul hakkab ka (emotsionaalselt) see arutelu üle viskama, siis tõmban otsad kokku. Ma olen kategooriliselt vastu mõttele, et vaktsineerimine tuleks praegu pausile panna või seda aeglustada eesmärgiga, et võib-olla niiviisi tehes mingid tuhvlid sinu fb seinal enam ei pasunda, kui halvad vaktsiinid on. See tuleks viiruse poolt rohkem ohustatud inimeste (ka minu lähedaste) arvelt, aga ei pruugi midagi muuta. Seda enam, et praegu ei ole need tuhvlid niikuinii protsessis olulised. Vaktsineerime ühiskonna nõrgemad grupid ära ja siis tegeleme egoistidega. Kas või ütleme, et enne vaktsiinipassi ette näitamist trenni, kinno, klubisse ei saa. Või anname neile süsti eest ühe õlle. Ilmselt piisab. Aga enne tahaks teha kindlaks, et minu lähedased ei sure, sest mingid vennad kuskil sotsiaalmeedias heietavad asjadest, mille kohta nad midagi ei tea.

                          +100000

                          Kommentaar


                            2kki keegi annab mingi Reutersi ymberlykkava lingi
                            Aga
                            Kui see nii ohutu on,siis miks 1. Tingimus tarnijal on,et ta ei vastuta oma toote eest? See oli juutidele seatud ja ka euroopa riikidele ( postimehest lugesin).
                            Ja supper uudis,et meie looma nimega endine president,keda kotib ainult raha,viski ja naised hakkas Johnson and johnsoni myygimeheks. Lubades eestlased myya katsej2nesteks

                            Kommentaar


                              Tänane Suud Puhtaks on üks selle aasta parimad ilmselt, suur aitäh sellele, kes iganes selle stastistika vana saatesse kutsus. Oskab väga ladusalt asjad konteksti panna!

                              Kommentaar


                                Algselt postitas JuriM Vaata postitust
                                Tänane Suud Puhtaks on üks selle aasta parimad ilmselt, suur aitäh sellele, kes iganes selle stastistika vana saatesse kutsus. Oskab väga ladusalt asjad konteksti panna!
                                Mul lendavad lennukid igapäev üle maja, peab ettevaatlik olema, et mingi tükk aknast sisse ei lendaks! Aga nõus, teeb lihtsalt ja loogiliselt asjad selgeks.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X