320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Viirused (bioloogilised)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas El President Vaata postitust
    ma ennist juba olen küsinud seda siin, aga kui kõigist registreeritavatest nakkusjuhtudest ca kolmandik on vaktsineeritud ja haiglates olevatest covid-patsientidest on ca 30% vaktsineeritud, siis kas ei saa sellest järeldada, et nakatumise korral on tõenäosus sattuda haiglasse suht sama, sõltumata vaktsineeritusest? täpsemat datat ei ole (mis vaktsiin, millal jne), aga ei saa ju niisama eeldada, et vaktsineeritud on haiglas teiste tervisehädade kombo pärast, aga vaktsineerimata inimesed mitte.
    Vaktsineeritud on tunduvalt rohkem kui 30% haiglas olevatest vanusegruppidest.

    Kommentaar


      Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
      Vaktsineeritud on tunduvalt rohkem kui 30% haiglas olevatest vanusegruppidest.
      see ju pole oluline hetkel. küsimus on selles, et nakatunute seas ja haiglasse sattunute seas on vaktsineeritute protsent samas suurusjärgus.

      Kommentaar


        Algselt postitas El President Vaata postitust
        see ju pole oluline hetkel. küsimus on selles, et nakatunute seas ja haiglasse sattunute seas on vaktsineeritute protsent samas suurusjärgus.
        aga kui vaktsineerimine aitab täielikult hoiduda või kergemalt läbi põdeda koroonat, kas see ei ole piisav argument vaktsineerimiseks?

        Kommentaar


          Üldiselt mida vähem tead mingitest kõrvalnähtudest, seda parem. Käib ka muude arstimite kohta. Muidu võib igasuguseid asju endale ette kujutama hakata ja endas nähtusi otsima.

          Kommentaar


            Algselt postitas El President Vaata postitust
            ma ennist juba olen küsinud seda siin, aga kui kõigist registreeritavatest nakkusjuhtudest ca kolmandik on vaktsineeritud ja haiglates olevatest covid-patsientidest on ca 30% vaktsineeritud, siis kas ei saa sellest järeldada, et nakatumise korral on tõenäosus sattuda haiglasse suht sama, sõltumata vaktsineeritusest? täpsemat datat ei ole (mis vaktsiin, millal jne), aga ei saa ju niisama eeldada, et vaktsineeritud on haiglas teiste tervisehädade kombo pärast, aga vaktsineerimata inimesed mitte.
            Nakatumise korral (NB! tõenäosus nakatuda on ju oluliselt väiksem lähtuvalt samadest andmetest, kus rohkem on vaktsineerituid kui mittevaktsineerituid) võib siis justkui tänase selle küsimuse ja numbrite pinnalt seda väita, et haiglasse sattumise tõenäosus sama suur. Aga siin on muutujaid ka:

            1. IRO-sse sattumine vs covid osakonda sattumine on oluliselt erineva tõenäosusega.
            2. Utreerin - haiglasse satuvad suurema tõenäosusega riskigruppi kuuluvad isikud. Riskigrupp on suurema %-ga vaktsineeritud kui tavaline grupp, seega võrdlusgrupp erinev.
            3. vastus lähtuv su küsimusest ja puhtalt enda mõtted, keegi targem võib lisada täiendavad muutujad.

            Kommentaar


              Algselt postitas cabron Vaata postitust
              aga kui vaktsineerimine aitab täielikult hoiduda või kergemalt läbi põdeda koroonat, kas see ei ole piisav argument vaktsineerimiseks?
              ma ei tee kampaaniat vaktsineerimise vastu. ise olen läbi põdenud (antikehade testi järgi) + topeltdoosi pfizerit saanud. küll aga tasuks ju kontrollida, kas vaktsiinide kohta räägitav ka tõele vastab. kui haiglasse satub samas suurusjärgus vaktsineerituid nagu ka haigestub, siis ei saa ju kindlalt väita, et vaktsineeritud põevad märgatavalt kergemalt läbi seda. tasuks ju meeles pidada, et valdav osa inimesi põebki covidit nii, et pole haiglasse sattumise ohtu, sõltumata vaktsineeritusest - paljudel polevat isegi sümptomeid.

              Kommentaar


                Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                Nakatumise korral (NB! tõenäosus nakatuda on ju oluliselt väiksem lähtuvalt samadest andmetest, kus rohkem on vaktsineerituid kui mittevaktsineerituid) võib siis justkui tänase selle küsimuse ja numbrite pinnalt seda väita, et haiglasse sattumise tõenäosus sama suur. Aga siin on muutujaid ka:

                1. IRO-sse sattumine vs covid osakonda sattumine on oluliselt erineva tõenäosusega.
                2. Utreerin - haiglasse satuvad suurema tõenäosusega riskigruppi kuuluvad isikud. Riskigrupp on suurema %-ga vaktsineeritud kui tavaline grupp, seega võrdlusgrupp erinev.
                3. vastus lähtuv su küsimusest ja puhtalt enda mõtted, keegi targem võib lisada täiendavad muutujad.
                arusaadav. ilmselt peaks seda võrdlema vaktsineeritute osakaaluga 55+ nakatunutest.

                Kommentaar


                  Algselt postitas El President Vaata postitust
                  ma ei tee kampaaniat vaktsineerimise vastu. ise olen läbi põdenud (antikehade testi järgi) + topeltdoosi pfizerit saanud. küll aga tasuks ju kontrollida, kas vaktsiinide kohta räägitav ka tõele vastab. kui haiglasse satub samas suurusjärgus vaktsineerituid nagu ka haigestub, siis ei saa ju kindlalt väita, et vaktsineeritud põevad märgatavalt kergemalt läbi seda. tasuks ju meeles pidada, et valdav osa inimesi põebki covidit nii, et pole haiglasse sattumise ohtu, sõltumata vaktsineeritusest - paljudel polevat isegi sümptomeid.
                  This report describes COVID-19 vaccine effectiveness in adults aged 65 years and older.

                  Among adults aged 65–74 years, effectiveness of full vaccination for preventing hospitalization was 96% for Pfizer-BioNTech, 96% for Moderna, and 84% for Janssen COVID-19 vaccines; among adults aged ≥75 years, effectiveness of full vaccination for preventing hospitalization was 91% for Pfizer-BioNTech, 96% for Moderna, and 85% for Janssen COVID-19 vaccines.
                  Maitse asi, aga ma ütleks küll, et aitab märgatavalt kergemalt läbi põdeda selle statistika põhjal. Ja see pole ainuke uuring, mis seda väidab. Lisame siia veel selle, et nagu ennist mainisin, siis mida suurem on vaktsineeritus, seda vähem saab viirus levida, mis veel omakorda vähendab haiglasse sattumise riski. Jah, mul pole selle kohta statistikat (keegi võiks selle välja tuua küll), aga lähedaste haiglas töötavate inimeste kaudu tean, et peaaegu kõik need vaktsineeritud inimesed, kes on haiglas ja on raskelt haiged, on muude kaasuvate (enamjaolt raskete) haigustega inimesed.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas onoz9 Vaata postitust
                    https://www.cdc.gov/mmwr/volumes/70/wr/mm7032e3.htm

                    Maitse asi, aga ma ütleks küll, et aitab märgatavalt kergemalt läbi põdeda selle statistika põhjal. Ja see pole ainuke uuring, mis seda väidab. Lisame siia veel selle, et nagu ennist mainisin, siis mida suurem on vaktsineeritus, seda vähem saab viirus levida, mis veel omakorda vähendab haiglasse sattumise riski. Jah, mul pole selle kohta statistikat (keegi võiks selle välja tuua küll), aga lähedaste haiglas töötavate inimeste kaudu tean, et peaaegu kõik need vaktsineeritud inimesed, kes on haiglas ja on raskelt haiged, on muude kaasuvate (enamjaolt raskete) haigustega inimesed.
                    uuringud tõesti väidavad seda, aga need tuleb panna võrdlusse tegeliku olukorraga.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas SoccerGoal
                      Ja siin on teine murekoht. Kiirabina ollakse hõivatud, et inimestele perearsti teenust pakkuda, kui samal ajal on piirkonnas eluohtlik kutse, kuhu peab reageerima brigaad teisest piirkonnast, sõites vilkurite ja sireeniga, pannes end ja teisi ohtu.
                      Ma olen kiirabit sõitnud, tean väga hästi seda perearsti teemat. Seda on kogu aeg.

                      Aga! Siin pigem murekoht, et inimesed kardavad põhjendamatult vaktsiinide kõrvaltoimeid ja seda kartust toidavad sotsiaalmeediatrollid, mitte see, et vaktsineeritakse ja et vaktsineerimisel on kerged kõrvalnähud nagu palavik, lihasevalu jms. Pluss, statistiliselt, jällegi, on need kõrvalnähud a)lühiajalisemad, b) leebemad ja c)vähemtõenäolised, kui on haigusnähud viirusesse nakatudes.

                      Ja ma olen kindel, et lõpuks saab see viirus kätte meid kõiki (kui just ise enne maha ei sure). Ja kontakt viirusega on hea, sest siis keha õpib ja immuunsus tugevneb. Eriti hea on, kui kontakt on, keha saab päris viirust ka tundma ja hävitama õppida, aga rajalt see meid maha ei võta. Ja sellise kogemuse jaoks aitabki vaktsineerimine.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas _AI_ Vaata postitust
                        Mis see siia puutub? Probleem on isiklik, kuna plaaniline ravi on poja suhtes juba poolteist aastat (!) edasi lükkunud. Paistis vähemasti suvel, et vaktsineerimisega saab selle asja ikkagi sügisel ette võtta, aga no näed, ei saa. Ja jah, suur osa on siin neil, kes käivad ja räägivad "isiklikest kogemustest", kus keegi tuttav viskas sussid püsti, kui sutsu sai. Seda on ikka päris räigelt ja nad mõjuvad eriti riskirühmadesse kuuluvatele vanematele inimestele (vt tänas Maalehte nt) Isegi siin soccergoal, kes andmete asemel räägib isiklikust kogemusest, ignoreerides igasugu küsimusi andmete kohta (ma tean, sest käin väljakutsetel). Seega, isiklik riskihinnang on tore, aga kui selle alusel teha avalikes foorumites pöördumisi või levitada mingit juttu, siis tahaks ikkagi näha, mis andmed selle riskianalüüsi aluseks on. Vanemad võiksid ka seda poja käest küsida ja siis eraldi välja tuua.
                        Ma nende pädevuses argumentiga sügavuti minna ja siiruses ei kahtle. Pigem oli vahelduseks üks näide, et igasuguse eluvaldkonna, hariduse, tõekspidamistega jne inimeste hulgas on neid, kes on pettunud, kes hoiab distantsi.

                        Ma usun, et isiklikke draamasi on siin paljudel, kuid sellele vaatama, ma ei näe põhjust, et narratiivi loojatelt raskuskese mujale suunata.

                        Ja päeva lõpuks me keerame asja perse mitte sellepärast, et me seda tahame, vaid sellepärast, et me kas lihtsalt ei oska või oleme väsinud. Ehk üdljuhul on meil tahe teha head ja seda tõsiasja võiks meeles pidada (ka siis, kui keegi midagi perse keerab).
                        see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                        "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                        "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                        Kommentaar


                          Algselt postitas El President Vaata postitust
                          ma ei tee kampaaniat vaktsineerimise vastu. ise olen läbi põdenud (antikehade testi järgi) + topeltdoosi pfizerit saanud. küll aga tasuks ju kontrollida, kas vaktsiinide kohta räägitav ka tõele vastab. kui haiglasse satub samas suurusjärgus vaktsineerituid nagu ka haigestub, siis ei saa ju kindlalt väita, et vaktsineeritud põevad märgatavalt kergemalt läbi seda. tasuks ju meeles pidada, et valdav osa inimesi põebki covidit nii, et pole haiglasse sattumise ohtu, sõltumata vaktsineeritusest - paljudel polevat isegi sümptomeid.
                          Siin on küsimus jälle veidi keerulisem. See on hea, et sa sellisel kujul argumendi välja tõid, aga see teema käis vist läbi kuu tagasi või nii. Et see haiglasse sattunute protsent on seotud riskigruppidega ja see teeb statistikt vaadates, analüüsimata jättes selle sisu, vigase pildi jätta. Huvitav oleks näha tõesti, palju ja mis seisus need haiged on ja mis grupist.

                          Ja see vaktsiini mitte toimimine või siis "nõrk" toime. Kas seal ei ole ka küsimus sellest, et haigus on end piisavalt muteerunud, et toime on tõesti nõrgenendu? Kas ei ole nii, et meid vaktsineeritakse Wuhani tüve vastu, aga D ja mis iganes liikvel on, erinevad veidi? Samas, kui oleks kõrgem protsent vaktsineerituid, siis ta ei saaks nii kiiresti levida ja areneda.

                          Algselt postitas El President Vaata postitust
                          uuringud tõesti väidavad seda, aga need tuleb panna võrdlusse tegeliku olukorraga.
                          Ah? Mida need uuringud siis vaatavad?
                          Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                          My spell checking is second to nine!

                          Kommentaar


                            Algselt postitas El President Vaata postitust
                            uuringud tõesti väidavad seda, aga need tuleb panna võrdlusse tegeliku olukorraga.
                            Ma ei usu, et sa oled terviseametilt teabenõudega küsinud piisavalt andmeid, et päris olukorraga neid uurimusi võrrelda.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas nonoh Vaata postitust
                              Ma ei usu, et sa oled terviseametilt teabenõudega küsinud piisavalt andmeid, et päris olukorraga neid uurimusi võrrelda.
                              Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
                              Ah? Mida need uuringud siis vaatavad?
                              need uuringud on tehtud kaugel ja vaktsineerimise algfaasis. ise ei ole tõesti tervisemetilt andmeid pärinud, aga oleks hariv näha ka Eesti kontekstis tehtud uuringuid vaktsiinide tõhususest. massivaktsineerimine algas meil alles mais.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas nonoh Vaata postitust
                                Ma ei usu, et sa oled terviseametilt teabenõudega küsinud piisavalt andmeid, et päris olukorraga neid uurimusi võrrelda.
                                Siit koorub välja see, et Terviseamet võiks oma lehel avalikult jagada natuke põhjalikumat infot ja tausta selle info kohta, mida nad praegu jagavad. Muidu need on tuimad numbrid ilma kontekstita, ehk et võib ilma süübimata ja taustinfota vale mulje jääda. See paraku võib veenda inimest mitte minema vaktsineerima...

                                Kommentaar

                                Working...
                                X