320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Viirused (bioloogilised)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas nonoh Vaata postitust
    COVID-19 haigete statsionaarsele ning ambulatoorsele ravile on haigekassa vahenditest kulunud 56,58 miljonit eurot. Kusjuures sellest lausa 53,82 miljonit eurot on seni läinud vaktsineerimata patsientide raviks.

    https://www.ohtuleht.ee/1048033/vakt...eeta-156-paeva
    See ei ole kõige parem fakt, mida üksikuna välja tuua. Vt. ka järgmist lõiku: "Haigekassa analüütika osakonna juhataja Kadri Haller-Kikkatalo märkis, et sedavõrd suur vaktsineerimata inimeste ravikulude osakaal on mõnevõrra petlik, sest pandeemia alguses meil veel vaktsiine polnud.

    Parem on ehk see võrdlus: Näiteks selgus haigekassale esitatud raviarvete analüüsist, et vaktsineeritud inimesed vajavad üle nelja korra vähem haiglaravi ning üle viie korra vähem intensiivravi. Juhitavale hingamisele sattumise tõenäosuses on vaktsineeritud ja vaktsineerimata inimeste vahel aga suisa kuuekordsed käärid.

    Või see: Selgus, et keskmise vaktsineeritu koroonaravile kulus 170 eurot, aga vaktsineerimata isiku puhul 388 eurot. Seevastu haiglasse sattumisel kasvasid kulud mõlema grupi puhul hüppeliselt: keskmine kaitsepoogitu oli haiglaravil 11 päeva, mis maksis 3628 eurot ning keskmine koroonasüstita inimene 24 päeva, millele kulus 10 184 eurot.

    Algselt postitas boobek Vaata postitust
    Milleks seda vigast artiklit siia toppida?
    Vigu nähes tasub alati teada anda. Teeme korda.

    Alla kirjutanud: vigase artikli autor.

    Kommentaar


      Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
      Alla kirjutanud: vigase artikli autor.
      appi, foorumi ajakirjanike maffia on nüüd kõik ühes tsunftis koos.

      Kommentaar


        Algselt postitas Intertoto Vaata postitust
        appi, foorumi ajakirjanike maffia on nüüd kõik ühes tsunftis koos.
        Paar inimest on veel põlla peal laiali.

        Kommentaar


          artiklile ligipääsu pole, kuid sarnane uudis ERRist oleks võinud välja ka tuua võrdluse haiglakulud 65+ vanusegrupis ning alla selle. Praegu selle pealkirja järgi visatakse kõik ühte, kuid TA haiglastatistikat vaadates ei paista see 20ndates vaktsineerimata kes Spartas käib seda haiglat üldse nii väga koormama kui 70ndates kes may or may not be vaktsineeritud.

          Kommentaar


            Minu jaoks on need numbrid päris retsid. Augustis oli 32 milli vaktsineerimata haigestunute kulud ja 1 mill vaktsineeritutele. Siis öeldi ka siin, et paigast ära, sest vaktsineerituid oli aasta esimeses pooles vähe. No hüva, viimase paari kuuga on 23 milli vaktsineerimata inimeste ravikulud ja 3 milli vaktsineeritud inimeste. Olukorras kus vaktsineerituid (eriti riskirühmas) on rohkem. Ehk vaktsiinid töötavad!

            Ja miks peaks noor 20. aastates töll ennast vaktsineerima? Esiteks, siis ta levitaks haigust vähem (ka riskigrupile) ja teiseks, et olla eeskujuks. Mina küll olen valmis sama vaktsiini saama, mida ma tahan, et mu 89aastane vanaema teeks. Ma oleks ju väheke töll, kui vanema utsitaks, aga ise hoiaks hirmuga eemale..

            Kommentaar


              Palju ülekaalulised, suitsetajad, alkohoolikud ja rämpstoidusööjad lisakulutusi juurde toovad ka
              “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

              Kommentaar


                Algselt postitas kaala Vaata postitust
                Palju paksud, suitsetajad, alkohoolikud ja rämpstoidusööjad lisakulutusi juurde toovad ka
                Jah! Sest ma ise arvan ka, et need lisakilod on tulnud sellest, et ma ühes ruumus liiga kaua nendega koos olin. See levib jube hästi ka selle meediapropagandaga. Nüüd on kohe kergem sellega leppida.
                Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                My spell checking is second to nine!

                Kommentaar


                  Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
                  Jah! Sest ma ise arvan ka, et need lisakilod on tulnud sellest, et ma ühes ruumus liiga kaua nendega koos olin. See levib jube hästi ka selle meediapropagandaga. Nüüd on kohe kergem sellega leppida.
                  Ei saa midagi aru peale selle, et küsimusele sa vastata ei üritanud. Mötlesin nagu üleüldiselt
                  “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                  Kommentaar


                    Algselt postitas nonoh Vaata postitust
                    Ja miks peaks noor 20. aastates töll ennast vaktsineerima? Esiteks, siis ta levitaks haigust vähem (ka riskigrupile) ja teiseks, et olla eeskujuks. Mina küll olen valmis sama vaktsiini saama, mida ma tahan, et mu 89aastane vanaema teeks. Ma oleks ju väheke töll, kui vanema utsitaks, aga ise hoiaks hirmuga eemale..
                    järgmine kord kui vanaemal kolonoskoopiat vaja siis hüppad ka kampa? Point nagu selles et ühtedel on vaktsiini vaja et reaalselt nii ennast kui meditsiinisüsteemi hoida ning teisi, kelle puhul pole nii suur risk eelnevat kokku kukutada, survestatakse piirangutega.

                    Mõistan, et kui kõik vaktsineerivad siis viirus levib vähem ja muu, kuid keegi ei taha välja öelda et on olemas riskigrupp sellele haigusele kellega võiks tegeleda mis siis ka neid haiglaid hoiaks. Poolteist aastat tagasi oli veel täiesti legit öelda et vanemad ja muude haigustega on eriti ohustatud

                    Kommentaar


                      Algselt postitas gizmoduck Vaata postitust
                      järgmine kord kui vanaemal kolonoskoopiat vaja siis hüppad ka kampa? Point nagu selles et ühtedel on vaktsiini vaja et reaalselt nii ennast kui meditsiinisüsteemi hoida ning teisi, kelle puhul pole nii suur risk eelnevat kokku kukutada, survestatakse piirangutega.

                      Mõistan, et kui kõik vaktsineerivad siis viirus levib vähem ja muu, kuid keegi ei taha välja öelda et on olemas riskigrupp sellele haigusele kellega võiks tegeleda mis siis ka neid haiglaid hoiaks. Poolteist aastat tagasi oli veel täiesti legit öelda et vanemad ja muude haigustega on eriti ohustatud
                      Riskigruppi rõhutati siis, kui vaktsiine oli vähe ning vaja valida, keda esmajärjekorras vaktsineerida. Sinu argumentatsioon aga nii viidatud kui ka paljudes varasemates postitustus on selline, mille eesmärgiks on õigustada ja kaitsta vaktsiinivastasust. Viimane on küll täiesti legaalne, kuid sisuliselt räigelt vastutustundetu tegevus, mille tagajärg on asjata kaotatud elud või pikaajaliselt kahjustatud tervis.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas gizmoduck Vaata postitust
                        järgmine kord kui vanaemal kolonoskoopiat vaja siis hüppad ka kampa? Point nagu selles et ühtedel on vaktsiini vaja et reaalselt nii ennast kui meditsiinisüsteemi hoida ning teisi, kelle puhul pole nii suur risk eelnevat kokku kukutada, survestatakse piirangutega.

                        Mõistan, et kui kõik vaktsineerivad siis viirus levib vähem ja muu, kuid keegi ei taha välja öelda et on olemas riskigrupp sellele haigusele kellega võiks tegeleda mis siis ka neid haiglaid hoiaks. Poolteist aastat tagasi oli veel täiesti legit öelda et vanemad ja muude haigustega on eriti ohustatud
                        väga hästi öeldud, kõik peaks ära vaktsineerima, et meditsiinisüsteemi hoida. (haiglates ei ole ainult 90 aastased mammid) tubli! istu, 5.

                        viimase statistika järgi oli vist haiglates 25% 0-50 vanuses kui ma ei eksi.
                        Je suis Nasfal

                        Kommentaar


                          Algselt postitas gizmoduck Vaata postitust
                          Mõistan, et kui kõik vaktsineerivad siis viirus levib vähem ja muu
                          Hurraa, vastus käes - minge vaktsineerima!

                          Kommentaar


                            Norras täna päevane koroonarekord. Samas mingeid piiranguid ei ole ja keegi maske ei kanna

                            Kommentaar


                              Algselt postitas gizmoduck Vaata postitust
                              järgmine kord kui vanaemal kolonoskoopiat vaja siis hüppad ka kampa?
                              Kui mu lapsel on kolonoskoopiat vaja, aga ta ise seda ei julge teha, siis ma 100% olen valmis ette näitama talle, et see on ohutu ja selle ise ära kannatama - kui peaks selline stsenaarium mõistlik olema. Sama lugu hambaarsti vms ebameeldivusega.

                              Kui mu vanaema kardaks paaniliselt kanüüli lasta endale panna, arvates, et see "mürgitab" ta ära - seal on tegelikult oht küll igasugu tüsistusteks - siis 100% ma läheks temaga kaasa ja laseks endale kanüüli panna, kui see aitaks teda veenda, et kanüleerimine on ohutu.

                              Kommentaar


                                See kõlab nagu see, et isal on pulmas esimese öö õigus. Kõlab. Nali.
                                see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                                "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                                "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                                Kommentaar

                                Working...
                                X