320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Viirused (bioloogilised)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Ingmar Vaata postitust

    Minu eesmärk ei ole kedagi paika panna, aga kui skepsis on põhjustatud jõhkrast väärinfo levimisest, siis ei suuda ka vaiki olla, sorri.
    kas sa väidad, et need andmed on valed? millist väärinfot ma täpselt levitasin?

    Kommentaar


      Algselt postitas El President Vaata postitust

      kas sa väidad, et need andmed on valed? millist väärinfot ma täpselt levitasin?
      Graafik on õige. Küll aga on vale selle ühe graafiku põhjal väita, et vaktsineerimine ei aita viiruse leviku tõkestamisel. Kahjuks täpselt niimoodi erinevad populistid väärinfot levitavadki.

      Kommentaar


        Algselt postitas Ingmar Vaata postitust
        Mida kiiremini me Covidi ühiskonnas maha surume.....
        Vöibolla on saabunud hetk kus parim valik on "adapt and go on"? Köike ei saagi kontrollida, näiteks ka kliimat. Tuleb kohaneda ja köik. Grippi ka minumeelest üle-üle-üleeelmise tüve jaoks möeldud vaktsiiniga ei "ravita". Kuhu see gripp on kadunud üldse? Ega ometi pole vöimalik, et PCR näitab pos-covid ka möne muu viiruse puhul? Millal viimati keegi üldse soovitas inimestel mitte olla paks, liikuda ja süüa tervislikult? Palju neid haigeid siis oleks, kui inimesed enda eest rohkem hoolitseks? Pekki selliste eluviisidega vötab mingi muu asi sind niivöinaa mingi hetk maha. https://reason.com/2022/01/03/cdc-co...ity-teenagers/
        “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

        Kommentaar


          2 aastat ja endiselt on meie seas põmmpeasid, kes pole vaktsineerimisest ja viirusega võitlemisest aru saanud. Kui kaigas võib olla peast, ulme!

          Kommentaar



            Gripp ei ole kuhugi kadunud. Üks aasta oli vähem tõesti, sest inimesed hoidsid distantsi ja pesid rohkem käsi. Nüüd oleme vanade harjumuste juures tagasi.
            Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

            My spell checking is second to nine!

            Kommentaar


              Algselt postitas Ingmar Vaata postitust

              Graafik on õige. Küll aga on vale selle ühe graafiku põhjal väita, et vaktsineerimine ei aita viiruse leviku tõkestamisel. Kahjuks täpselt niimoodi erinevad populistid väärinfot levitavadki.
              ma oma arust ennist väljendusin üsna selgelt: "ma ei ole, muideks, vaktsineerimise vastu. küll aga pole minu meelest vaktsineerituse alusel inimeste igapäevaste tegevuste piiramine kuidagi õigustatud."

              lisaks ei väitnud ma ka mäletamist mööda, et vaktsiinid viiruse levikut üldse ei piira. küll aga esitasin andmed, mis seadsid kahtluse alla kindlameelse usu, et nii on, sest viirus levib praegu väga laialdaselt just kõrge vaktsineeritusega riikides (arvestades nii esmast vaktsineeritust kui ka buustereid).

              aga otse loomulikult veenavad võrdlused hambapasta ja turvavööga inimesi paremini. (see oli iroonia)

              Kommentaar


                Algselt postitas El President Vaata postitust
                väide, millele vastasin: vaktsineerimine vähendab viiruse levikut. Euroopas nii see välja ei paista enam.
                Meenutagem siis koos sinu väiteid. Ja pane tähele, et vastava haru teadlased on seda väidet umbes 1,5 aastat analüüsinud põhjalike aegridade alusel erinevaid faktoreid arvesse võttes. Sina sead selle kahtluse alla ühel ajahetkel valitud vaatluste põhjal kahe indikaatori korrelatsiooni võrreldes, arvestamata teisi mõjureid. Btw, miks su analüüs nt Araabia Ühendemiraate ei hõlma?
                20 LEGEND

                Kommentaar


                  Algselt postitas El President Vaata postitust

                  ma oma arust ennist väljendusin üsna selgelt: "ma ei ole, muideks, vaktsineerimise vastu. küll aga pole minu meelest vaktsineerituse alusel inimeste igapäevaste tegevuste piiramine kuidagi õigustatud."

                  lisaks ei väitnud ma ka mäletamist mööda, et vaktsiinid viiruse levikut üldse ei piira. küll aga esitasin andmed, mis seadsid kahtluse alla kindlameelse usu, et nii on, sest viirus levib praegu väga laialdaselt just kõrge vaktsineeritusega riikides (arvestades nii esmast vaktsineeritust kui ka buustereid).

                  aga otse loomulikult veenavad võrdlused hambapasta ja turvavööga inimesi paremini. (see oli iroonia)

                  Tõin päris mitu näidet kõrge vaktsineeritusega riikidest, aga kui silmaklapid peas statistikast omale mugavaid vastuseid otsida, siis muidugi tore mitte nõustuda

                  Vaktsineerimine on väga olulisel määral vähendanud suremust ja põhieesmärk ongi ju kaitsta kõige haavatumaid ühiskonnagruppe.
                  Kui võrrelda tõsist haigestumist/suremust kõrge ja kehva vaktsineerituse tasemega riikide vahel, siis on ju vahed väga suured, seega ma ei saagi aru, et kui pime peab olema, et sellest mitte aru saada.

                  How do death rates from COVID-19 differ between people who are vaccinated and those who are not?

                  May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

                  Kommentaar


                    Algselt postitas vtp Vaata postitust

                    Meenutagem siis koos sinu väiteid. Ja pane tähele, et vastava haru teadlased on seda väidet umbes 1,5 aastat analüüsinud põhjalike aegridade alusel erinevaid faktoreid arvesse võttes. Sina sead selle kahtluse alla ühel ajahetkel valitud vaatluste põhjal kahe indikaatori korrelatsiooni võrreldes, arvestamata teisi mõjureid. Btw, miks su analüüs nt Araabia Ühendemiraate ei hõlma?
                    kas paistab välja nii, et viiruse levik on pidurdunud ja seda just tänu vaktsiinidele?

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Maarek Vaata postitust


                      Tõin päris mitu näidet kõrge vaktsineeritusega riikidest, aga kui silmaklapid peas statistikast omale mugavaid vastuseid otsida, siis muidugi tore mitte nõustuda

                      Vaktsineerimine on väga olulisel määral vähendanud suremust ja põhieesmärk ongi ju kaitsta kõige haavatumaid ühiskonnagruppe.
                      Kui võrrelda tõsist haigestumist/suremust kõrge ja kehva vaktsineerituse tasemega riikide vahel, siis on ju vahed väga suured, seega ma ei saagi aru, et kui pime peab olema, et sellest mitte aru saada.
                      tore, edaspidi teeme kõik analüüsid Kuuba ja AÜE pealt. aga Eesti ja Euroopa andmeid pole mõtet vaadata.

                      kui jutt käib levikust, siis pole mõtet hakata rääkima suremusest.

                      samamoodi võib väita, et sul on silmaklapid peas, kui tõrjud kõiki väiteid ja väitjaid, et vaktsiinid ei tööta nii, nagu peaks.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Ingmar Vaata postitust

                        Turvavöö ja vaktsiin on oma olemuselt väga sarnased. Kumbki ei hoia surmasid täielikult ära, aga mõlemad aitavad neid vähendada.

                        Kindlasti ei ole Covidi puhul pandud mune ühte korvi. Nt haigena isoleerimine, maski kandmine, sotsiaalne distantseerumine on samuti meetodid, mille eesmärk on vaktsiiniga väga sarnane.

                        Vaimne vs füüsiline tervis väitest ei saa ma aru. Mida kiiremini me Covidi ühiskonnas maha surume, seda lühiajalisem on sotsiaalne isoleerimine jms sellega kaasnev protsess. Haiguse mahasurumisel on väga tähtsal kohal vaktsineerimine.
                        Turvavöö kasutamine on aastakümnete pikkune töö. On siiski peamine märkuse koht ja seal on ka suurim erinevus vs praegune kiirustamine.
                        Sel põhjusel halb näide.

                        Kui inimene pole vaktsineeritud, kas ta siis saab maski kandes igale poole? Testiga?
                        Kõik need ja teised lisad on, et suun... survestada inimesi vaktsineerima. Ainukene väljapääs, ju. Muidu oled vastane, empaatiavõimetu ja kes iganes.

                        Mao Zedongi ajal hakkasid linnud teravilja sööma, mis viis tootlikuse alla. Siis andis juht käsu linnud eemale peletada (tappa).
                        Linde on aga teadupärast vaja, et nad putukaid hävitaks... kahe aasta pärast polnud inimestel teravilja/süüa ja mingi 20 miljonit näiteks said veits surma.
                        Kaks õpetust. Ela ise ja lase teistel elada. Ja. Ikka ja jälle - suures plaanis on haiglas konkreetsetele kriteeriumitele sobituv kaader. Võib olla lihtsalt pole ratsionaalne võtta eesmärgiks kõiki vaktsineerida?

                        Eks see vaimse tervise nägemise puudumine suures pildis ongi probleem.

                        Aga tegelikult on kõik lihtne - inimene sureb ikka lollina.

                        see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                        "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                        "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                        Kommentaar


                          Algselt postitas El President Vaata postitust

                          kas paistab välja nii, et viiruse levik on pidurdunud ja seda just tänu vaktsiinidele?
                          Kui pidurdunud = vähenenud võrreldes vaktsineerimata ühiskonnaga, siis vastus on sulaselge "jah".
                          20 LEGEND

                          Kommentaar


                            kui hakata võrdlema turvavööd millegagi, siis selle vasteks võiks olla 2+2 reegel või mask. kui tahta võrrelda hambapastat, siis see on põhimõtteliselt sama, mis käte desomine ja suu loputamine.

                            eks vaktsiini võib ka igal hommikul sisse võtta, aga kas on tarvidust?

                            Algselt postitas vtp Vaata postitust

                            Kui pidurdunud = vähenenud võrreldes vaktsineerimata ühiskonnaga, siis vastus on sulaselge "jah".
                            kas see käib ka omikroni kohta?

                            minu arust oli õige tähelepanek, et gripi vastu ei vaktsineerita ka aastast-aastasse sama vaktsiiniga. igaks aastaks tehakse ennustatavate tüvede jaoks uus partii.

                            ja seetõttu tuleks üritada oma seniseid kindlaid uskumusi ümber vaadata. elu teeb teadusesse korrektuure. kui kõik oleks nii, nagu vaktsiinide tootjad ja teadlased lubasid (arvukatele uuringutele viidates), siis meil poleks üldse enam probleemi.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas El President Vaata postitust
                              kas see käib ka omikroni kohta?
                              Väiksem levik võrreldes vaktsineerimata ühiskonnaga, ceteris paribus? Jah.
                              20 LEGEND

                              Kommentaar


                                Algselt postitas vtp Vaata postitust

                                Väiksem levik võrreldes vaktsineerimata ühiskonnaga, ceteris paribus? Jah.
                                mis andmetele sa viitad?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X