320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Viirused (bioloogilised)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas cannuman Vaata postitust
    Teoreetiline küsimus.

    Kui ma praegu enese teadmata läbi põen ja tahan lähitulevikus reisida kusagile kus PCR nõutakse, siis on p*ccis? Noh läbipõdemise tõendit pole ja PCR näitab veel jupp aega positiivset?
    Kui sa praegu ei tea, et sa seda läbi põed, ja lähitulevikus kusagile reisides on PCR test positiivne, siis kust sa tead, et sa seda hoopis testi tegemise ajal (asümptomaatiliselt) läbi ei põe?
    20 LEGEND

    Kommentaar


      Algselt postitas vtp Vaata postitust
      Neljanda osas pole ka EMA poolt ju tänaseid vaktsiine arvestades kuigi suurt veendumust. Neid otsuseid saab pigem teha märtsis, kui hakkab tekkima mingi pilt omikroni vastu suunatud vaktsiinidest.

      EDIT: Täieliku läbipaistvuse huvides märgin, et isiklikult olen võtnud ka kolmanda osas wait-and-see lähenemise. Ennekõike lähtun arvutustest, mille kohaselt mul tõenäoliselt endiselt püsib teatav kaitse nakatumise eest delta vastu ja kaitse raske haigestumise vastu nii delta kui omikroni puhul. Kuivõrd seni tarbitud teaduskirjandus viitab, et kolmanda doosi pealt lisanduv kaitse omikronist nakatumise vastu saaks olema võrdlemisi lühiajaline ja delta näib taanduvat, siis tundub mõistlik vaadata, mis edasi saama hakkab. Oleks praegu oktoober või domineeriv delta, oleksin juba süstla otsas.
      Koroonakolde osalisena võin öelda, et kõik, kes sportlastest-aktiivsetest 30-40 a omikroni külge said, kel oli tõhukas tehtud, põdesid kergelt, eriliste sümptomiteta. Kes oli 2-faasilise peal, sel natuke rohkem sümptomeid, pidid ka õned neist voodirežiimi nautima. Ja siis oli paar mittevaksi, kes said kahepoolse kopsupõletiku ja haigalatuuri kah tehtud, viimane neist õnnelikest oli ealiselt küll pisut vanem ülejäänud seltskonnast. Mõtelge oma peaga- see on sellele varikontole sunatud.
      "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

      Kommentaar


        Algselt postitas _AI_ Vaata postitust

        Koroonakolde osalisena võin öelda, et kõik, kes sportlastest-aktiivsetest 30-40 a omikroni külge said, kel oli tõhukas tehtud, põdesid kergelt, eriliste sümptomiteta. Kes oli 2-faasilise peal, sel natuke rohkem sümptomeid, pidid ka õned neist voodirežiimi nautima. Ja siis oli paar mittevaksi, kes said kahepoolse kopsupõletiku ja haigalatuuri kah tehtud, viimane neist õnnelikest oli ealiselt küll pisut vanem ülejäänud seltskonnast. Mõtelge oma peaga- see on sellele varikontole sunatud.
        Ma tean perekonda, kes pole lisakaitset võtnud - üks kerge põdeja, ülejäänud kolmel persetki. Või siis lisakaitsega perekond, kus ühel kadus maitsemeel ja teistel persetki. Või siis lisakaitsega ja kaitseta, kus esimene sai ka antibiotsid peale. Või siis kergelt 40nd pluss vanemad kahe 3-4 aastaste lapsega, kes käisid otsimas, hankimas viirust - nüüd on kaks last ja üks vanem. Või perekond, kelle tatilapakad olid kaitsega juba varasuvel. Mul on veel erinevaid vanuseid, põdemisi, suremisi, kahjustusi riiulis.

        Mida me nende üksikjuhtumitega peale hakkame?
        see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

        "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

        "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

        Kommentaar


          Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
          Mida me nende üksikjuhtumitega peale hakkame?
          Üksikjuhtumitega ei peagi midagi peale hakkama. Küll aga on fakt, et vaktsineerides on oht haiglasse sattuda ja ära surra oluliselt väiksem. Seega minge ja vaktsineerige.

          Kommentaar


            Algselt postitas cannuman Vaata postitust
            Teoreetiline küsimus.

            Kui ma praegu enese teadmata läbi põen ja tahan lähitulevikus reisida kusagile kus PCR nõutakse, siis on p*ccis? Noh läbipõdemise tõendit pole ja PCR näitab veel jupp aega positiivset?
            Põdesin detsembri lõpus. 3 nädalat peale positiivset tegin reisi jaoks PCR testi - negatiivne. Seega - jupp aega ei ole igatahes 3 nädalat, vaid vähem

            Kommentaar


              Algselt postitas vtp Vaata postitust

              Kui sa praegu ei tea, et sa seda läbi põed, ja lähitulevikus kusagile reisides on PCR test positiivne, siis kust sa tead, et sa seda hoopis testi tegemise ajal (asümptomaatiliselt) läbi ei põe?
              Ei teagi

              Kommentaar


                Algselt postitas Eilaveel Vaata postitust

                Põdesin detsembri lõpus. 3 nädalat peale positiivset tegin reisi jaoks PCR testi - negatiivne. Seega - jupp aega ei ole igatahes 3 nädalat, vaid vähem
                Aitäh. Sellist vastust oligi vaja.

                Kommentaar


                  Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                  Teoreetiline küsimus.

                  Kui ma praegu enese teadmata läbi põen ja tahan lähitulevikus reisida kusagile kus PCR nõutakse, siis on p*ccis? Noh läbipõdemise tõendit pole ja PCR näitab veel jupp aega positiivset?
                  Kuskil Itaalia koroonahotelli teemas kirjutati, et kontrollitakse 10 ja 17 päeva tagant ja saadakse isegi 10 päevaga postiivsest negatiivsest, aga eks see ikka sõltuv inimesest ja kindlasti ka põdemise raskusastmest.
                  May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

                  Kommentaar


                    Algselt postitas cannuman Vaata postitust

                    Aitäh. Sellist vastust oligi vaja.
                    Et sa väga positiivne ei oleks

                     Eesti kohtunikebrigaad koosseisus Kristo Tohver, Silver Kõiv ja Sten Klaasen pidi pühapäeva õhtul teenindama Kreeka kõrgliiga kohtumist Panathinaikose ja PAOK-i vahel. Paraku ei kulgenud teekond Kreekasse Eesti brigaadi jaoks kaugeltki libedalt.


                    Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Ingmar Vaata postitust

                      Üksikjuhtumitega ei peagi midagi peale hakkama. Küll aga on fakt, et vaktsineerides on oht haiglasse sattuda ja ära surra oluliselt väiksem. Seega minge ja vaktsineerige.
                      Ses suhtes tuleb nõustuda nendega, kes ennustavad drastilist inimkonna langust.
                      see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                      "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                      "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                      Kommentaar


                        Ma pole viitsinud viimasel ajal väga kätt pulsil hoida, aga kas keegi oskab lühidalt ja konkreetselt selgitada, et miks üks noor ilma kaasnevate haigusteta inimene ikkagi tõhustusdoosi hetkel tegema peaks? Kevadel tegin eelkõige solidaarsusest ühiskonna vastu ja võimaluse eest ühiskonnaelus osaleda. Pärast seda põdesin ka läbi. Kergelt. Samal üritusel nakatus ka vaktsineerimata sõber. Põdes ka läbi kergelt ehk üksikjuhtumite põhjal teame väga erinevaid tulemeid. Aga hetkel kui vaktsiini kaitse nakatumise vastu on väike (ja peamine argument on raske haigestumise vältimine) ning teistele inimestele haiguse edasikandumine toimub sõltumata vaktsineeritusest, siis mis rolli peaks täitma noorte inimeste vaktsineerimine? Või on sel märkimisväärne vahe, et kui palju on võimeline haigust põdev inimene teisi inimesi nakatama võrreldes siis mittevaktsineeritutega, kes on haiged?

                        Numbrid täiesti puusalt, aga ilmselt noore inimese võimalus haigust põdedes olla haiglasüsteemile koormaks on null koma midagi, raskete vaktsiini kõrvalmõjude puhul, mis vajavad ka abi, ka null koma midagi - ilmselt paar koma kohta edasi võrreldes haiguse põdemisega, aga sisuliselt on mõlema tõenäosus nii väike, et massvaktsineerimine ei tundu kuidagi proportsionaalne. Tõhustusdoosi tegemine eelkõige seetõttu, et saada ühiskonnaelust osa tundub ideoloogiliselt seekord juba nii vale. Kuna ma olen viimasel ajal üritanud kogu sellest jamast end võimalikult palju distantseeruda, siis ehk olen millestki valesti aru saanud või midagi on kaduma läinud, aga hetkel ei ole enda jaoks leidnud küll ühtegi põhjust miks ma peaks selle tõhustusdoosi ära tegema peale selle, et koroonapass kaotab varsti kehtivuse, aga see tundub juba täiesti jabur. Ootan valgustamist.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
                          Ma pole viitsinud viimasel ajal väga kätt pulsil hoida, aga kas keegi oskab lühidalt ja konkreetselt selgitada, et miks üks noor ilma kaasnevate haigusteta inimene ikkagi tõhustusdoosi hetkel tegema peaks? Kevadel tegin eelkõige solidaarsusest ühiskonna vastu ja võimaluse eest ühiskonnaelus osaleda. Pärast seda põdesin ka läbi. Kergelt. Samal üritusel nakatus ka vaktsineerimata sõber. Põdes ka läbi kergelt ehk üksikjuhtumite põhjal teame väga erinevaid tulemeid. Aga hetkel kui vaktsiini kaitse nakatumise vastu on väike (ja peamine argument on raske haigestumise vältimine) ning teistele inimestele haiguse edasikandumine toimub sõltumata vaktsineeritusest, siis mis rolli peaks täitma noorte inimeste vaktsineerimine? Või on sel märkimisväärne vahe, et kui palju on võimeline haigust põdev inimene teisi inimesi nakatama võrreldes siis mittevaktsineeritutega, kes on haiged?

                          Numbrid täiesti puusalt, aga ilmselt noore inimese võimalus haigust põdedes olla haiglasüsteemile koormaks on null koma midagi, raskete vaktsiini kõrvalmõjude puhul, mis vajavad ka abi, ka null koma midagi - ilmselt paar koma kohta edasi võrreldes haiguse põdemisega, aga sisuliselt on mõlema tõenäosus nii väike, et massvaktsineerimine ei tundu kuidagi proportsionaalne. Tõhustusdoosi tegemine eelkõige seetõttu, et saada ühiskonnaelust osa tundub ideoloogiliselt seekord juba nii vale. Kuna ma olen viimasel ajal üritanud kogu sellest jamast end võimalikult palju distantseeruda, siis ehk olen millestki valesti aru saanud või midagi on kaduma läinud, aga hetkel ei ole enda jaoks leidnud küll ühtegi põhjust miks ma peaks selle tõhustusdoosi ära tegema peale selle, et koroonapass kaotab varsti kehtivuse, aga see tundub juba täiesti jabur. Ootan valgustamist.
                          Mingeid vanusepiire sättima hakates oleksid tõenäoliselt nii Pakosta kui Madise tagajalgadel ja jama veel rohkem. Et, jah, teoorias noorte vaktsineerimine mingit olulist efekti ei anna, aga praktikas on seda vanusepiiri väga keeruline tõmmata. Mis vanusest ikka peaks süstima? Oletame, et piir pannakse näiteks 50 peale. Siis 50-aastane ütleb, et ta pole kuidagi 49-aastasest kehvema tervisega ja see kõik on suur diskrimineerimine. Ja, noh, tegelikult vist olekski ebavõrdne kohtlemine. Vähemalt rohkem kui praegune olukord.

                          Kommentaar


                            Pole vaja piire. On vaja lihtsat, selgelt, üheselt mõistetavat (ratsionaalset) lähenemist, selgitustööd järjepidevalt teha.

                            Haiglavoodi on üsna hea lakmuspaber.
                            see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                            "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                            "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                            Kommentaar




                              Eee... wtf?
                              see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                              "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                              "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                              Kommentaar


                                normaalne ju? 1. vaktsineerimata ahvid ei saa liiga palju igalpool möllata. 2. kiirtestid ei näita ju kas ta nakatus näiteks hommikul v mitte?
                                Je suis Nasfal

                                Kommentaar

                                Working...
                                X