320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Viirused (bioloogilised)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Okei, kurja, olin kindel, et see oli veebruari viimasel päeval ehk jäi sinna kuusse. Aga suures plaanis pointi ei muuda. Sporti itaalia klubide osavõtul märtsis tehti, aga mitte publiku ees. Eesti tehti kaks päeva täissaalile ja selle otsusega ujuti ikka muu Euroopaga võrreldes vastuvoolt.

    Kommentaar


      Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
      See, et asjad toimusid nii kiiresti ei ole maailmavaateline positsioon, aga see, et sa võtad selle arvesse olukorra hindamisel on küll. Ja toimusid ikka küll, suur osa argumentatsioonist, mis võrkpallurite maale lubamisel toimus põhines mitte hämamisel või rumalusel vaid tol ajahetkel viiruse koohta faktide mitte teadmisel. Ja siin ei eristu TA mitte mingil muul teiste riikide vastavatest asutustest. Näiteks see, et suure tõenäosusega on nakatunute % elanikkonnast oluliselt suurem, et väga suur hulk inimesi võib viirus kanda ja nakatada, ise tundmata mingeid haigussümptomeid jne. Loe ise sellest ajahetkest uudiseid, "meeskonnas pole kellegil palavikku, kõik on terved" jne väiteid.
      Mis laikidest sa siin räägid, ei saa üldse aru, ma lihtsalt suhtun asjasse sarnaselt, kui see juhtuks minu kontrollitavas valdkonnas minu tiimiga ja viimane asi, mida ma tegema hakkaks, oleks inimeste suhtes, kellel puudub nii kogemus enneolematus situatsioonis kui ka õige infobaas mingeid süüdistusi lahmima hakata.
      Sa vastad minu tekstile, seega ma eeldan, et viitad mulle. mille jaoks sellisete viidete, väidete ja thinly veiled "argumentidega" vaja lõpetada üldiselt enam-vähem okeid juttu, kui ma 3 postitust tagasi ütlesin, et minu jaoks on Madis Kallase tagasiastumine jm ebavajalik (+ ma mainisin, et need rünnakud saaremaa suunas on sisutud)?

      ps Elus üldisemalt mulle meeldib küll vastu seina joosta ja vahel õnnestub ka läbi murda. Aga see, kuidas sa üldiselt normaalse ja sisukat argumentatsiooni hindava ja eviva vennana totaalselt lagastad (isegi kui need sõnad sul ritta sätitud visuaalselt okeina) praegu järjepanu...

      ja pps - mis puudutab neid viiteid laikidele, siis mul ei jää su eesmärkide osas (ja minuga otseselt peetud dialooge arvestades) muuks järelduseks eriti ruumi. Pärast neid sisutühje, korduma kippuvaid ning oponeeriva arvamuse demagoogilisi rünnakuid. Võiks öelda, et isegi otseselt valetades (nagu ülal). Mulle sa neid mõtteid vaevalt kirjutad, sest reaalses sisulises arutelus oled sa tavapäraselt ikka klass-kolm kõrgem.

      Kommentaar


        Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
        Sa vastad minu tekstile, seega ma eeldan, et viitad mulle. mille jaoks sellisete viidetega vaja lõpetada üldiselt enam-vähem okeid juttu, kui ma 3 postitust tagasi ütlesin, et minu jaoks on Madis Kallase tagasiastumine jm ebavajalik?
        Ma olen aru saanud, et Kallas sai pidevaid sõimukirju, ikka selle võrgumängu pärast. Sellest ka tagasiastumine. Ükskõik, kui palju püütakse selle mängu mittetähtsusest ka rääkida.

        Kommentaar


          Algselt postitas eika Vaata postitust
          Okei, kurja, olin kindel, et see oli veebruari viimasel päeval ehk jäi sinna kuusse. Aga suures plaanis pointi ei muuda. Sporti itaalia klubide osavõtul märtsis tehti, aga mitte publiku ees. Eesti tehti kaks päeva täissaalile ja selle otsusega ujuti ikka muu Euroopaga võrreldes vastuvoolt.
          https://www.youtube.com/watch?v=DqFKgi8QMYc

          Samal päeval üsna publikuvaene võrgu CLi mäng ?

          Vaatasin järgi ka millal Milano võrguklubi mängijad siia saabusid, sisuliselt mõned tunnid peale su enda täismaja ees kommenteeritud mängu. Millal oli aega kellelgi välja mõelda põhjuseid miks neid tagasi saata? Kas on esmaspäeva õhtul peale arutelude lõppu üldse mõtet midagi canceldada, kui need mehed on juba lennukid, praamid ja kõik muu oma koroonat n-ö täis lagastanud? Mille poolest nad siis peaks ohtlikumad olema 5 meetri kaugusel oleva publiku suhtes kui kõigi teiste?

          Ja põhiline, selle asemel, et oma tööd tegevate eestlaste selga ronida, äkki süüdistaks vahepeal itaallasi, kes konkreetselt valetasid, et neil koroonatestid tehtud?

          Kommentaar


            Algselt postitas eika Vaata postitust
            Okei, kurja, olin kindel, et see oli veebruari viimasel päeval ehk jäi sinna kuusse. Aga suures plaanis pointi ei muuda. Sporti itaalia klubide osavõtul märtsis tehti, aga mitte publiku ees. Eesti tehti kaks päeva täissaalile ja selle otsusega ujuti ikka muu Euroopaga võrreldes vastuvoolt.
            Minu meelest suleti näiteks La Liga, Bundesliga ja Ligue 1 puhul staadionite uksed ca nädal aega hiljem, kui need Saaremaal toimunud mängud. Ka Meistrite Liigas lubati veel hiljem mõnel mängul publikuga toimuda.

            Ehk et see "muu Euroopaga võrreldes vastuvoolu ujumine" tundus veidi kentsakas. Lihtsalt märkuse korras.
            Coraje, corazón y cojones.

            Kommentaar


              Algselt postitas rahvaspordipäev Vaata postitust
              https://www.youtube.com/watch?v=DqFKgi8QMYc

              Samal päeval üsna publikuvaene võrgu CLi mäng ?
              Okei, las ta jääb. Proovin lihtsalt tähelepanu pöörata selle "Samal hetkel selle võrkpalliga mängis Milano veel euroliigat, serie A nii jalkas kui kossus mängis järgnev nädalavahetus, Atalanta mängis veel nädal hiljem CLi jne" jutu juures on see konks, et mängiti tühjadele tribüünidele. Seda nii kossu Euroliigas, Eurocupis ja Champions leagues (äkki mingist kuues-seitse mängu), Itaalia jalgpalli kohalikus liiga ja nende klubide võõrsil mängudes jne, vollesarjades jäeti kahe Itaalia klubi mängud ära. Jah, vabandan, et ei täheldanud, et lisaks Saaremaale ka Fakel lasi tribüünide ees mängida.

              Algselt postitas Punkt Vaata postitust
              Minu meelest suleti näiteks La Liga, Bundesliga ja Ligue 1 puhul staadionite uksed ca nädal aega hiljem, kui need Saaremaal toimunud mängud. Ka Meistrite Liigas lubati veel hiljem mõnel mängul publikuga toimuda.

              Ehk et see "muu Euroopaga võrreldes vastuvoolu ujumine" tundus veidi kentsakas. Lihtsalt märkuse korras.
              Jutt on Itaalia klubidega mängimisest ju?

              KUI mu kiire pilk ei peta, siis selle Saaremaa vs Milano mängude ajal vutis, kossus ja volles:
              5 Itaalia klubide osavõtul mängu jäeti ära
              7 mängu mängiti tühjade tribüünidele
              2 mängu mängiti publikuga, Saaremaal ja Fakelis.

              Kogu jutu ajend oli natuke siiski see lause: "Kui Eesti oma piirid ennetavalt kinni paneks iga 3 aasta tagant kui mingi sars, mers või seagripp lõkkele lööb, oleks majandus juba ammu nii perses, et ravitavatesse haigustesse surnute arv oleks kümnetes kordades suurem"

              Et Saaremaa puhul ei saa minu meelest rääkida mingist suurest üllatusest, kus mängu ärajätmine või tühjadele tribüünidele mängimine olnuks mingi räige ennetamine ja ülemõtlemine. Oli sellel hetkel täiesti tava ja selles osas mu meelest ujuti Eestis natuke vastuvoolu. Äkki. Laias laastus savi ka muidugi.

              Kommentaar


                Ma kindlasti tundun downplayvat koroonaviiruse ohtlikkust sellepärast ka, et siuke mees juhib Kuressaare haiglat. Tundub üsna lihtne asja kontrolli alla saada, kui mingid 5g-teoreetikud ka saavad sellega hakkama...

                Kommentaar


                  Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                  Sa vastad minu tekstile, seega ma eeldan, et viitad mulle. mille jaoks sellisete viidete, väidete ja thinly veiled "argumentidega" vaja lõpetada üldiselt enam-vähem okeid juttu, kui ma 3 postitust tagasi ütlesin, et minu jaoks on Madis Kallase tagasiastumine jm ebavajalik (+ ma mainisin, et need rünnakud saaremaa suunas on sisutud)?

                  ps Elus üldisemalt mulle meeldib küll vastu seina joosta ja vahel õnnestub ka läbi murda. Aga see, kuidas sa üldiselt normaalse ja sisukat argumentatsiooni hindava ja eviva vennana totaalselt lagastad (isegi kui need sõnad sul ritta sätitud visuaalselt okeina) praegu järjepanu...

                  ja pps - mis puudutab neid viiteid laikidele, siis mul ei jää su eesmärkide osas (ja minuga otseselt peetud dialooge arvestades) muuks järelduseks eriti ruumi. Pärast neid sisutühje, korduma kippuvaid ning oponeeriva arvamuse demagoogilisi rünnakuid. Võiks öelda, et isegi otseselt valetades (nagu ülal). Mulle sa neid mõtteid vaevalt kirjutad, sest reaalses sisulises arutelus oled sa tavapäraselt ikka klass-kolm kõrgem.
                  See kipub su probleem jah olema (mitte ainult minuga), et iga jumala kord sa võtad asju nii isiklikult kui üldse olla saab, normaalne diskussioon kestab umbes 1 postituse, mille järgi see asendub sinu poolse lahmimise ja kõikvõimsa olendi suhtumisega, kes ei eksi kunagi ja kes on peale kõige muu veel ka kõige targem kogu maailmas. Ja ei, see kui sinu tekstile vastatakse, ei tähenda, et keegi viitaks sulle otseselt, vaid lihtsalt kommenteerib sama teemat, mille diskussioonis sa ka osaled.
                  Ehk siis väike õppetund tulevikku, kui keegi sind tsiteerib ja ütleb, et plastic või sa oled jobu, siis võta isiklikult, aga kui keegi sind tsiteerib ja ütleb, et teatud inimgrupp on jobud, (kuhu sa omast arust ei kuulu), siis ära võta, kõigil palju lihtsam.

                  Kommentaar


                    Kuigi üleriigiline statistika annab pigem positiivseid uudiseid, on nakatunute arv endiselt tõusuteel ja seda eriti Tallinnas, ütles linnapea Mihhail Kõlvart kolmapäeval ning palus inimesi mitte unustada, et Eesti on endiselt eriolukorras.


                    Mis jutt see on? Ööpäevaga tuli juurde 7 inimest, ainult 0,5% testitutest. Viimaste päevade tendents on selgelt see, et nakatunute arv langeb.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                      . Ja ei, see kui sinu tekstile vastatakse, ei tähenda, et keegi viitaks sulle otseselt, vaid lihtsalt kommenteerib sama teemat, mille diskussioonis sa ka osaled.
                      kui sa alustad lauset "sa" või "sina" või viitega "sinule", siis on maru keeruline sama lause sees olevaid asju mitte tõlgendada selliselt, et need ei oleks suunatud sulle.

                      Aga proovime siis: et

                      "ma ei saa üldse aru, mida sa räägid, mulle lihtsalt ei meeldi demagoogitsevad ja tühja peksvad targutajad, kes osavalt oskavad vastaspoole ära rünnata, kuid enda argumentide päris sisu jääb siiski sveitsi juustuks, kuid see ei olegi just enam tähtis".

                      aga ära jumala eest arva, et ma selle lausega sinust räägin, sa lihtsalt osaled samas diskussioonis

                      Kommentaar


                        mul tekkis nüüd selline küsimus, et... kui palju on eriolukorra pikenemine Eestis tingitud vajadusest eriolukorda pikendad. Ning kui palju on see tingitud sellest, et 9. mai võiks veel kuidagi "eriolukorra sisse libistada"?

                        Kommentaar


                          Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                          kui sa alustad lauset "sa" või "sina" või viitega "sinule", siis on maru keeruline sama lause sees olevaid asju mitte tõlgendada selliselt, et need ei oleks suunatud sulle.

                          Aga proovime siis: et

                          "ma ei saa üldse aru, mida sa räägid, mulle lihtsalt ei meeldi demagoogitsevad ja tühja peksvad targutajad, kes osavalt oskavad vastaspoole ära rünnata, kuid enda argumentide päris sisu jääb siiski sveitsi juustuks, kuid see ei olegi just enam tähtis".

                          aga ära jumala eest arva, et ma selle lausega sinust räägin, sa lihtsalt osaled samas diskussioonis
                          no kellele meeldiks, lisaks neile on väga ebameeldivad omast arust kõigeteadjad, kelle jaoks argumentide tugevus sõltub nende esitajast skaalal minu argument on vägev ja teiste oma on šveitsi juust.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                            mul tekkis nüüd selline küsimus, et... kui palju on eriolukorra pikenemine Eestis tingitud vajadusest eriolukorda pikendad. Ning kui palju on see tingitud sellest, et 9. mai võiks veel kuidagi "eriolukorra sisse libistada"?
                            Olles väga skeptiline, siis äkki in veel mingid asjad läbi pressimata ja see tõttu oleks "mugav" olukorda hoida. 9. Mai on boonus. Ja äkki pole head väljumisstrateegiat ja ka seetõttu ei juleta samme teha.
                            Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                            My spell checking is second to nine!

                            Kommentaar


                              Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                              no kellele meeldiks, lisaks neile on väga ebameeldivad omast arust kõigeteadjad, kelle jaoks argumentide tugevus sõltub nende esitajast skaalal minu argument on vägev ja teiste oma on šveitsi juust.
                              No vaata, sellega on nii, et sellel viirusel on minu rahakoti, tööalase elu, pereelu ja perekonnaliikmete tegevuse osas skin in the game. Ja vägagi.

                              Tuletades nüüd selle diskussiooni alguskohti meelde, siis veelkord - sinu väited, millest diskussioon sai alguse, olid et "me keegi ei teadnud" ning nüüd sa üritad seda kuidagi mind ära madaldada sellega, et ma justkui arvaksin ennast kõiketeadjaks, sest ma arvan vastupidist? Ei arva, et olen kõiketeadja. Ka siin foorumis on kindlasti teemast pädevamaid vendi (vtp tuleb esimesena meelde, kes küll vähe võtab sõna).

                              Sa ei müü mulle kuidagi maha aga ideed, et "keegi ei teadnud", kui ma ise personaalselt tegelesin selle teema ning kaasuvate riskidega oma rahakotile, juba jaanuaris. Või tööalaselt laiemalt juba veebruaris ning sama tegid minu pereliikmed. Usu mind, siis oli juba omajagu informatsiooni liikvel.

                              Sellest tulenevalt, võime isegi otse resümeerida, et jah, pean ennast sinust siinkohal targemaks, sest sul selles diskussioonis ei ole piisavat informatsiooni (midagi muud ei ole su väidetest lihtsalt võimalik järeldada). Mis ei tähenda, et sul kuskil teises teemas ei võiks minust rohkem teadmisi olla.

                              Sa võid küll seda liini jätkata ja personaalseid viiteid & hinnanguid mulle anda, aga küsimus on, et kui palju au see tegevus sulle endale peeglisse vaadates teeb? Siin on eelnevalt ka teised isikud juhtinud sulle samale asjale tähelepanu. Ja võibolla on teinud seda ka oluliselt viisakamalt, kuid erilist kasutegurit sellel olevat ei tundu.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
                                Olles väga skeptiline, siis äkki in veel mingid asjad läbi pressimata ja see tõttu oleks "mugav" olukorda hoida. 9. Mai on boonus. Ja äkki pole head väljumisstrateegiat ja ka seetõttu ei juleta samme teha.
                                lepitakse kokku, kui palju tallinkist kilekotiga tagasi tuleb või mis mõtled?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X