320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Raamatud, lugemine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    vaevlen Trainspottingu autori Irvine Welshi teosega Filth. sobib rõvedavõitu kirjanduse austajatele ning ei ole kõige parem jõulukink isale. pole vist vaja lisada, et just selle raamatu ma isale eelmisteks jõuludeks kinkisin.
    «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
    «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

    Kommentaar


      Raamatu lugemine- kõige mõttetum tegevus
      Bii a Old diivil ..::::::History Kurat::::::..

      Kommentaar


        Noonoo, härra Sokid, isegi bibliofoob Jüri Mõis on paari raamatut lugenud.
        We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

        Kommentaar


          Mina loen praegu ühte toredat antiutoopiat nimega "Meie", Autoriks Jevgeni Zamjatin. Minu arvates isegi "kuulim" kui oli Orwelli "1984".

          Kommentaar


            "Nelja mõõt" (Dustin Thomason, Ian Caldwell). Minu arvates hulka parem kui nt "Da Vinci kood".


            Suht head raamatud on ka "Karmilt koheldud ikoon" ja "Pegasuse saladus"

            Kommentaar


              Jäi ka üks vinci-koodi-laadis üllitis ette, sakslase Philipp Vandenbergi 'Kolgata toimik'. Selleski oli tegemist saladusega, mille avalikukstulemine raputanuks kogu kristlikku maailma ja kus kahe näiliselt kõikvõimsa jõu vahel (üks on muidugi Vatikan, teine selgub teose finaalis) üritavad asjas selgust saada keegi doktor ja tema kaunis abiline. Suhteliselt ladusalt kirjutatud, aga nii naivistlik ja mitteüllatava lahendiga, et pigem fitti pöial all kui üleval.
              We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

              Kommentaar


                Kui aega leidub, loen mõne novelli läti autor Janis Ezerinši teosest "Salakaubavedaja". Kuid jah, peaks oma lemmiku Jan Kausi "Tema" muretsema...
                # 21 - El Flaco

                Kommentaar


                  Kui foorumisse mõni raamatuid tarbiv inime veel on jäänud, siis neile tahtsin öelda kahe viimati muljet avaldanud raamatu kaaneandmed. Et ÄKKI mõni pole lugenud.

                  Kõigepealt ma lugesin teost, mille kaanel seisis Chuck Palahniuk 'Invisible Monsters'. See oli minu kolmas CP ja tuleb tõdeda, et seni enim meeldinud. Väga filmilikult kirjutatud. Kuradi lööv. Uurisin netist, et ca 2 aastat tagasi oligi film juba töösse minemas, Charlize Theron peaosas (kes kõlab kui parim võimalik variant), aga siiski on projekt seni kalevi all. Vist ei leitud sobivat lavastajat. No see ei ole jah selline Fincheri tükk, pigem vennad Coenid.

                  Ja siis ma lugesin Neil Gaimani novellikogu 'Fragile Things'. See on ka päris mõnus uneraamat, terve peotäis hirmu-, tondi- ja muidu veidraid lugusid. Mõni langeb ehk pisut ühtlasest tasemest välja ja KINDLASTI ei ole Gaiman lühiformaadis nii tugev kui näituseks King, aga kuna ta juba kord selliseks kultusautoriks on saanud, siis lugema peab ikka. Jah.
                  We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

                  Kommentaar


                    kaks sõpra arutavad, mida kolmandale sõbrale kinkida
                    esimene ütleb: kingime raamatu
                    teine ütleb: ei, raamat tal juba on

                    Kommentaar


                      Ma hakkan kohe varsti nüüd juba teist korda "Meister ja Margaritat" lõpetama. Ma olin vahepeal jõudnud unustada, kui hea see ikka tegelikult on!

                      Kommentaar


                        mina olen viimastel aegadel tegelenud lünkade täitmisega kohustusliku kirjanduse loetelus. Fausti lugesin läbi, mis oli küll natuke motiveeritud Krahli etendusest. hetkel pooleli Wilde'i Picture of Dorian Gray, mille kohta võib öelda, et vähemalt keelekasutus on autoril elegantne. järjekorras Kerouac'i Teel, mille kohta ma mäletan et oli hea ja Choke, mille ma ostsin et Fitti ja Martini silmis popp olla.

                        ning alles ükspäev kellegile Tšempionite Einest *-lõiku ette lugedes tuli meelde, kui kuradi hea see ikka oli. Muideks, sarnaseid *'e on Viru keskuse parkimismaja küljes 6 tükki reas. Rõve, kas pole. Selle koha ettelugemine oli küll tingitud sellet, et keegi küsis, et mida need tärnid seal menüüs toidunimede taga tähendavad. Pärast võttis tärnideta toidu - ju siis ei ole vürtsika austaja.
                        «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
                        «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

                        Kommentaar


                          Ma lugesin viimati "Fausti" ja väga vahva oli.
                          "Hamletit" soovitan ka soojalt kõigile.
                          "Kuningas Oidipust" ja "Väikest-Illimari" ka.

                          Kommentaar


                            Kõikidele koomiksisõpradele!!! Juba mõned päevad on olnud müügil absoluutne klassika:

                            Kogu lugu
                            Olimar Kallase koomiksid

                            "Kogu lugu" sisaldab eesti ühe tuntuima karikaturisti Olimar Kallase (1929–2006) koomikseid "Toomas ja Krahv", "Operatsioon "Mari"", "Karvane külaline", "Proovisõit", "Seiklus Sekontias", "Kevadtriller", "Parem käsi tegutseb" ja "Ootamatu pärandus".

                            Tundel, Ulmik, Kraaps, Noonius, Krahv, Beebilõug, Pontšik, Parem käsi, lumeinimene LI ja mäeemand ME ning teised Olimar Kallase loodud ja kuulsaks joonistatud koomiksitegelased seiklevad nüüd esimest korda ühiste kaante vahel. Neid lugusid just selliselt väljaantuna näha oli viimastel eluaastatel ka Olimar Kallase enda suur soov. Samuti sündis juba autori vaimusilmas kogumiku pealkiri "Kogu lugu".
                            tulevik on tunni aja pärast

                            Kommentaar


                              Salvador Dali "Geeniuse Päevik"
                              geniaalselt geniaalsest egoismist pakatav Dali enda päevik aastatest 1952-1963, tsiteerin: "Minu mõistatuslikud joonistused de la Serna ilukirjanduslike tekstide juurde. Minult palutakse illustratsioone. Minu meelest on asjad vastupidi - de la Serna tekstid illustreerivad minu raamatud."

                              kohustuslik kirjandus kõigile, kellel vähegi huvi nimetatud kodaniku või üleüldse sürrealismi vastu. väga muhedalt kirjutatud.
                              buy the ticket, take the ride.

                              Kommentaar


                                Ega keegi ei taha mõõduka summa eest oma riiulit vabastada sellest raamatust?
                                We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X