320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Mis on elu mõte

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Vastus teemale \'Mis on elu mõte\'

    Algselt postitas rohelineKonn

    sellel nn \"üldisel tõel\" on siiski teatud eeldusi olemas olla. toome lihtsa näite. kui mina mäletan, et sellele kurikuulsal Leedu kuningal oli kuus varvast ja sina mäletad, et tal oli neid koguni seitse, siis see teadmine võib tunduda küll õige meie seest vaadatuna, kuid ei pruugi seda tegelikuses mitte olla. nimelt oli sellel kuningal täpselt niipalju varbaid, kui tal neid just oli, ning meie ei ole selle \"üldise tõe\" seisukohalt põrmugi olulised.
    Asi on selles, et meie jaoks ongi olemas ainult see meie seesmine vaatenurk. Ka meie mõte \"üldisest tõest\" tuleneb ju ainult meist enestest. Sinu sõnastust kasutades: tal võis olla kui palju varbaid tahes, aga meie teadmise seisukohalt ei ole see põrmugi oluline.

    ehk siis pisut üldistades: et näha kogu süsteemi, siis peab seda vaatlema väljapoolt seda. olles ise osa universiumist, ei saa me seda kunagi täielikult mõistma. see ei tähenda samas, et ühtset tõde ei pruugi olemas olla.
    Väljaspool seda süsteemi ei pruugi üldse midagi olemas olla, kuid see teema läheb juba liiga sügavaks ja teoreetiliseks kätte, et midagi väita saaks.

    ja sellest nagu järelduks omakorda, et elul võib olla mõte, kuid võib ka mitte olla. see ei olegi kuigi oluline. oluline on hoopis asjaolu, et olles ise osa \"elust\", ei ole meil võimalik mõista elu mõtet, isegi kui see olemas on.
    Täpselt nii - meil ei ole võimalik seda mõista ning seega seda meie jaoks ei eksisteeri.

    mis omakorda tähendab, et elu mõtte üle juurdlemise asemel tuleks süüa, magada ja pihku lüüa, nagu Nathan seda teeb.
    Kes eelistab pihku lüüa, kes eelistab elu mõtte üle juurelda - oma valik.

    Kommentaar


      Vastus teemale \'Mis on elu mõte\'

      Tegelt on elu mõte leppida sellega mis teile elu pakub! Yhed on paremad ja jäevad kah paremaks teised on halvemad ja ongi lihtsalt perse kukkunud synnist saati!
      YR1 Power

      Kommentaar


        Vastus teemale \'Mis on elu mõte\'

        Algselt postitas Daniel


        Tegelt on elu mõte leppida sellega mis teile elu pakub! Yhed on paremad ja jäevad kah paremaks teised on halvemad ja ongi lihtsalt perse kukkunud synnist saati!
        Ennast pidasid silmas?!
        Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

        Kommentaar


          Vastus teemale \'Mis on elu mõte\'

          Algselt postitas Rein


          Algselt postitas Daniel


          Tegelt on elu mõte leppida sellega mis teile elu pakub! Yhed on paremad ja jäevad kah paremaks teised on halvemad ja ongi lihtsalt perse kukkunud synnist saati!
          Ennast pidasid silmas?!
          Sind mu kallis tupsununnuke!
          YR1 Power

          Kommentaar


            Vastus teemale \'Mis on elu mõte\'

            Take That?
            minge Kingissepa praami peale

            Kommentaar


              Vastus teemale \'Mis on elu mõte\'

              elu mõte olevat see, et kusagil tuleb enne surma aega parajaks teha... naq ooteruum
              jalgpall pole elu, vaid suur osa me elust !!!

              Kommentaar


                Vastus teemale \'Mis on elu mõte\'

                Elu mõte on järglasi toota and that\'s that.

                Kommentaar


                  Vastus teemale \'Mis on elu mõte\'

                  Tartu Postimehes ilmunud lugu. Tundus sobivat ja mulle meeldis, väga. Lugege ja mõtisklege.

                  Kommentaar: Hundile – liiga hilja
                  Vallo Nuust, Sõber ja võlglane

                  Vaatasin külmal pühapäevaõhtul «Vremjat» ja nägin pakases kangestunud Moskvat, kus majade trepikodades ripuvad jääpurikad ja inimesed on end varjudeks lõdisenud.

                  Mõtlesin Hallile Hundile ja Jänkule, keda teadsin külmetavat selles kauges linnas.

                  Samal külmal õhtul sulgesin ühe Peterburist ostetud raamatu kaaned. See raamat rääkis Vladimir Võssotskist. Sulgesin kaaned, sest Laulja on surnud ja raamat sai läbi.

                  Olin siis veel telefonikõne kaugusel teadmisest, et ka Hall Hunt – Saaremaal sündinud ja pikki aastaid Moskvas elanud kirjanik Ahto Levi – on surnud.

                  Nüüd tean.

                  Nüüd tean ka seda, et peagi leian oma postkastist Zoja kirja, milles Hundi truu kaaslane Jänku kirjutab mulle möödunud aasta suvest ja mu võõrsil elanud vana sõbra viimaseist päevist.

                  Kuigi Levi sulest on ilmunud Venemaal seitse romaani ja jutustust ning tema raamatuid on tõlgitud kuueteistkümnesse keelde, teab eesti lugeja neist vaid kahte – «Halli Hundi päevikut» ja «Valdemori». Ometi on Levi vähemalt kaks oma romaani – «Niisugune naljakas kuningas» ja «Põgeneda oma varju eest» – kirjutanud Tartu Ülikooli raamatukogu kabinetivaikuses.

                  Venemaal omal ajal ülipopulaarset Levi pole Eestis kunagi tähelepanuga hellitatud. Võibolla sellepärast, et ta kirjutas vene keeles.

                  Veel meie viimasel kohtumisel läinud aastal unistas Hunt, et leiab Eestis paiga, kus saaks rahus kirjutada oma viimase raamatu. Viskasime nalja, et kui saan valmis kamina, siis saab mu sauna eesruumist Hundi kabinet.

                  Kamin on nüüd valmis...

                  Kuus aastat tagasi matsime Raadi kalmistule Hundi tuttavat vanainimest. Mina kandsin labidat ja Hunt urni, ise kaevasime ja ise matsime, ise pidasime hauakõne. See oli kõige ilusam matus, kus olen kunagi olnud.

                  Me istusime ja vaikisime ja korraga ütles Hunt: «Inimestele tuleb teha head siis, kui nad on veel elus.»

                  Mõtlen täna Hundile ja kirjutan temast ning tunnen väga selgelt, kui palju rohkem oleksin pidanud talle mõtlema ja temast kirjutama tema eluajal. Siis, kui ta oleks saanud sellest rõõmu tunda.

                  Ta tuli alati ise. Oli korraga mu ukse taga, Jänku käevangus, ja siis me istusime ja rääkisime maailma asjust. Seejärel nad läksid, et mõne aja pärast uuesti tulla.

                  Vahel helistasin Hundile Moskvasse. Vahel pidasin plaani talle külla sõita, et istuda vene kombe kohaselt maikaväel ta köögis, rääkida elust ja igatsusest ja pärast käia koos temaga Vaganka kalmistul Vladimir Võssotski haual.

                  Ma ei ole enam kindel, kui tõsine oli mu plaan. Mul pole ju maikatki. Ja mul on olnud juba liiga kaua liiga kiire.

                  Ühele kalmistule Brjanski oblastis Belõje Berega linnas on maetud mu isa, kellega veel täiseas mehena lootsin uuesti tuttavaks saada. Ma ei ole enam kindel, kui tõsine oli mu plaan, sest tema eluajal jäi mul Belõje Beregas käimata. Mul oli üha kiire.

                  Nüüd on mul Venemaal juba kolm hauda, mille juurde pean tingimata jõudma. Kahes neist puhkavad inimesed, kellele oleksin pidanud head tegema palju varem.

                  Näen Hunti viipamas teiselt kaldalt ja kuulen ta häält: «Elu pole midagi väärt, kui sul on üha nii kiire, et sa ei suuda teha inimestele head siis, kui nad on veel elus.»

                  Alles nüüd mõistan, et just seda ta tookord, kuus aastat tagasi, Raadi kalmistul mõtles.

                  Tean, et ühel heal päeval ostan omale maika, sõidan Venemaale ja käin kõigil kolmel haual. Paraku tean ka, et neis haudades lebajatel pole sellest siis enam sooja ega külma. Pean kohe ja põhjalikult muutma oma elu, et leiaksin rohkem aega nende jaoks, kes on veel elus.
                  When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                  Kommentaar


                    Vastus teemale \'Mis on elu mõte\'

                    Teha kahte asja korraga!
                    YR1 Power

                    Kommentaar


                      Vastus teemale \'Mis on elu mõte\'

                      jaba-daba-duu
                      see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                      "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                      "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                      Kommentaar


                        Vastus teemale \'Mis on elu mõte\'

                        ELUL EI OLEGI MÕTET. TÄNAPÄEVAL MITTE.

                        Kommentaar


                          Vastus teemale \'Mis on elu mõte\'

                          «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
                          «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

                          Kommentaar


                            Vastus teemale \'Mis on elu mõte\'

                            elumõte on surra väärikalt!

                            Kommentaar


                              Vastus teemale \'Mis on elu mõte\'

                              tsiteerides american pie\'d:

                              love life.
                              get paid.
                              get laid.


                              buy the ticket, take the ride.

                              Kommentaar


                                Vastus teemale \'Mis on elu mõte\'

                                armastada eesti naisi

                                Kommentaar

                                Working...
                                X