320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Bulgakov \"Meister ja Margarita\"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #16
    Replying to Topic \'Bulgakov

    Originally posted by yheksa


    Originally posted by fittibaldi

    demagoogia.
    äkki võib püksi ka tulla.

    meie kultuuriruumis inglise keele mittemõistja on handicapped. iroonilisel kombel võib seda kohati muidugi ka vene keele kohta öelda.
    Vabandust, et ma norin aga milline on meie kultuuriruum? Euroopa?
    Prantsusmaa, Saksamaa, Hispaania külakestes (ka suurlinnades) vöid sa oma körgelt haritud inglise keele oskuse lihtsalt tunnistatda mittevajalikuks. Sellega lihtsalt ei ole seal midagi teha.... Seal on pigem käte-jalgade-miimika keel kui inglise keel. Loomulikult ka kohaliku keele oskus on abiks.
    Ida-Euroopas pole käinud aga väidetavalt on seal rohkem vene keel abiks kui inglise keel. Vöibolla eksin.
    õige tähelepanek.
    Isegi Pariisis ja Hamburgis pole inglise keelega midagi teha, kuna prantslased ja sakslased ei räägi sinuga inglise keelt põhimõtte pärast.
    Jalgpallihaigla juhatuse liige

    Kommentaar


      #17
      Replying to Topic \'Bulgakov

      Nagu eilses Team Knight Rideri osas, kus mingi saksa auto said, kes küll oskas inglise keelt aga rääkis ainult saksa keeles. NALJAKAS!

      Muide ma tulin just arsti juurest ja ta andis mulle nuuskpiiritust. LÕBUS!

      Kommentaar


        #18
        Replying to Topic \'Bulgakov

        Originally posted by yheksa
        Originally posted by fittibaldi
        demagoogia.
        äkki võib püksi ka tulla.
        meie kultuuriruumis inglise keele mittemõistja on handicapped. iroonilisel kombel võib seda kohati muidugi ka vene keele kohta öelda.
        Vabandust, et ma norin aga milline on meie kultuuriruum? Euroopa?
        Prantsusmaa, Saksamaa, Hispaania külakestes (ka suurlinnades) vöid sa oma körgelt haritud inglise keele oskuse lihtsalt tunnistatda mittevajalikuks. Sellega lihtsalt ei ole seal midagi teha.... Seal on pigem käte-jalgade-miimika keel kui inglise keel. Loomulikult ka kohaliku keele oskus on abiks.
        Ida-Euroopas pole käinud aga väidetavalt on seal rohkem vene keel abiks kui inglise keel. Vöibolla eksin.
        See on ikka tõesti loll jutt.

        Esiteks võid kultuuriruumi kasvõi Skandinaavia alla panna. Mine sinna oma saksa või prantsuse keeles lobisema. Sittagi ei saada aru. Hiina keeles võid kah vabalt leelotada. Ainuke miimika, mis sa näed, on keskmine näpp.

        Mis puutub külakestesse kuskil Lõuna-Euroopas, siis on protsendi poolest inglise keele mõistmine ikkagi kõrgem, kui nende riikide keele arusaamine mõne teise riigi kolkaurkas. Või on sakslaste keel siis nii levinud, et iga prantslasest tont räägib seda soravalt alates Hitleri aegadest?

        Ja selle ajuka väite kohta, et sakslased ja konnad ei räägi oma kodus inglise keelt, siis inglased räägivad nende keeli arvatavasti ikka suure rõõmuga. Öäk.

        Teemasse kah: M ja M on superraamat.
        When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

        Kommentaar


          #19
          Replying to Topic \'Bulgakov

          niipalju siis bulgakovist..

          mingis kuradi kylakeses võid sa peale kehakeele kõik ära unustada, sest peale kohaliku murraku seal nagunii keegi midagi ei räägi.

          niipalju kui mul on tulnud töiselt asju ajada - kaasa arvatud sakslaste, austerlaste, hollandlaste või kellega iganes - olen oma asjad inglise keeles ära ajanud. no problem whatsoever.
          see selleks, selliseid vaidlusi on ennegi peetud ja need ple eriti kuhugi viinud.

          eestlased pole just mingi superrahvus ega saa mängida sellele, et me peale oma keele midagi ei räägi. enamikes koolides on kaks, paljudes kolm või isegi enam võõrkeelt. Ülikoolis juba teadupärast võid sa õppida juurde mis keelt iganes - ja kui mainit õllehundi nimeline kodanik on üle 20 ja endiselt õpib, siis ta ilmselt on juba tudeng - koolikohustus mu teada 18. eluaastani.
          seega vabandus et \'a ma õppisin koolis saksa keelt ja seega inglist ei pane\' on nõrk. võimalused on kõigile antud, keeleoskamatus pole vabandatav.
          We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

          Kommentaar


            #20
            Replying to Topic \'Bulgakov

            Originally posted by fittibaldi

            koolikohustus mu teada 18. eluaastani.
            Lähme edasi OT-ga.
            17. eluaastani või põhihariduse omandamiseni.
            (Endine) professionaalne kretinism võttis võimust
            Supplies!

            Kommentaar


              #21
              Replying to Topic \'Bulgakov

              tõsi. kuskil peas kummitas see 18, sest nii kaugele tahavad mustad jõud seda kohustust lükata.
              We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

              Kommentaar


                #22
                Replying to Topic \'Bulgakov

                Originally posted by fittibaldi


                tõsi. kuskil peas kummitas see 18, sest nii kaugele tahavad mustad jõud seda kohustust lükata.
                Seitseteist, hirm ja rõõm. lalalalalaaaa.

                Vabandan.
                When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                Kommentaar


                  #23
                  Replying to Topic \'Bulgakov

                  Originally posted by greenday


                  Originally posted by Be[er]wolf



                  juhtus see mis juhtuma pidi.....jäin aja hätta...kuna mul omsex vaja veel paar raamatut läbi lugeda ja mõned tööd teha siis puht fyysiliselt ei jõua läbi lugeda Meister ja margaritat...kui kysimustele vaja vastata.....et siis olex vaja abi ...tänud ette juba!!

                  1.Mitu tasandit oli teosel? Nimeta need?
                  Pakuks 3. Meistri - Margarita lugu, Saatan Moskvas lugu ja Jeesuse - Pilatuse lugu.
                  2. Kirjelda Volandit
                  Üks silm roheline teine must, pikk võõramaaline (Saksast?), kandis puudlipeaga keppi, stiilselt riides, käitus elegantselt.
                  3.Loetle Volandi \"pahategusi\" ja pyya põhjenda tema tegutsmise motiive
                  Põhimõtselt pani jõmmidele näkku, kellele Bulgakov ise unistas näkku panna. (kirjanduskriitikud, teatribossid)
                  4.Kelle peale Volandi võim ei hakka ja mix
                  Kõigi peale hakkab
                  5. Kes peitub Meistri taga ja mix
                  Bulgakov ise, teos on autobiograafiline, Bulgakov põletas käsikirju mis ei võtnud tuld otsa, samuti meister.
                  6. Millistele tuntud teostele on romaanis vihjatud
                  Goethe Faust, Pushkin
                  7. Mis saab inimesest peale surma? Seda Bulkakovi teooria järgi
                  Leiab rahu.
                  Tänud veel kord kõigile kes viiitsivad vastata
                  Põhjalikumalt vastamine nõuaks mõningast vaeva...
                  punkti # 4 vastuseks arvaks ma, et Wolandi võim ei hakanud Margarita armastuse peale. samuti tooksin loo ühe dimensioonina välja saatana armastuse maise naise vastu, keda ta ei suutnud panna endasse armuma.

                  aga tegelikult soovitan seda raamatut nii umbes iga viie aasta tagant uuesti lugeda.
                  «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
                  «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

                  Kommentaar


                    #24
                    Replying to Topic \'Bulgakov

                    Originally posted by rohelineKonn

                    aga tegelikult soovitan seda raamatut nii umbes iga viie aasta tagant uuesti lugeda.
                    kusjuures mul tuli seda teemat lugedes isu tas see raamat kätte võtta, viimati sai loetud keska ajal ja sellest on juba mitu head aastat möödas ning tollane keskendumine raamatusse polnud aja puudusel just kõige sügavam nii et ilmselt jäi nii mõnigi nüanss märkamatta. niie tlähiajal võtan siis selle meistriteose taas käsile

                    Kommentaar


                      #25
                      Replying to Topic \'Bulgakov

                      Originally posted by eston#21


                      Originally posted by rohelineKonn

                      aga tegelikult soovitan seda raamatut nii umbes iga viie aasta tagant uuesti lugeda.
                      kusjuures mul tuli seda teemat lugedes isu tas see raamat kätte võtta, viimati sai loetud keska ajal ja sellest on juba mitu head aastat möödas ning tollane keskendumine raamatusse polnud aja puudusel just kõige sügavam nii et ilmselt jäi nii mõnigi nüanss märkamatta. niie tlähiajal võtan siis selle meistriteose taas käsile
                      see tüüpiline eestikeelene tõlge oli kärbetega. pead uuema versiooni leidma. anti muide hiljuti uuesti välja. kui sa tuvastad, et see sisaldab nõuka ajal välja antud eksemplarist rohkemat, siis anna mulle ka teada. õnnetuseks on sageli need uustrükid veneaegse otsene koopia.
                      «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
                      «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

                      Kommentaar


                        #26
                        Replying to Topic \'Bulgakov

                        seda ütles ka mu pinginaaber, kes valdab vene keelt nagu emakeelt ning, kes ise luges vene keelset originaali.. kahjuks ise olen tum-tum vene keele koha pealt nii, et jäi lugemata vene keeles

                        Kommentaar


                          #27
                          Replying to Topic \'Bulgakov

                          Originally posted by rohelineKonn
                          aga tegelikult soovitan seda raamatut nii umbes iga viie aasta tagant uuesti lugeda.
                          Ma olen seni sagedamini lugend. Esimest korda lugesin 9ndas klassis - ameerika rahu korpuse õpetaja tegi tunnis kuldvillakut ja küssa oli, et kes on kirjutanud meistri ja margarita, ma pakkusin, et fjodor dostojevski. Siis oli piinlik ja lugesin läbi, sellest ajast saati pole paremat raamatut leidnud.
                          \\"Empty your mind. Be formless, shapeless, like water. You put water into a cup, it becomes the cup. You put water into a bottle, it becomes the bottle. You put it in a teapot, it becomes the teapot. Water can flow or it can crash. Be water, my friend.\\" - Bruce Lee

                          Kommentaar


                            #28
                            Replying to Topic \'Bulgakov

                            Ei viitsinud seda raamatut lugeda, lugesin selle asemel hoopis Remarque\'i \"Triumfikaare\" läbi Päris asjalik ja hea raamat oli. Minu arvamus:P

                            Kommentaar

                            Working...
                            X