320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Ajateenistus!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Tanel89 Vaata postitust
    Kes on minemas juuli 2010 Tapa õhutõrjesse?
    Ma ei saa aru kuidas sa nii kindel oled, et õhutõrjesse saad, nagu mina aru sain, siis kohapeal selgub see alles. Aga jah, muidu homme ka Tapale.

    Kommentaar


      Ma ka Tapale nii enamvähem 10h pärast

      Kommentaar


        Algselt postitas J.R.I.M Vaata postitust
        Ma ei saa aru kuidas sa nii kindel oled, et õhutõrjesse saad, nagu mina aru sain, siis kohapeal selgub see alles. Aga jah, muidu homme ka Tapale.
        Põhimõtteliselt pandi see arstlikus komisjonis paika, kes kuhu läheb. Öeldi, et minek on Tapale. Nüüd vali, kas tahad pioneeri või õhutõrjesse.

        Kommentaar


          Algselt postitas Tanel89 Vaata postitust
          Põhimõtteliselt pandi see arstlikus komisjonis paika, kes kuhu läheb. Öeldi, et minek on Tapale. Nüüd vali, kas tahad pioneeri või õhutõrjesse.
          No eks homme ole näha

          Kommentaar


            Ma ka siis põhimõtteliselt tunni ajapärast Eestit vabastama sinna pommiauku.
            Saate minust nüüd päris jupp aega puhata ja taastada oma närvirakke.Eriti jään tagaigatsema oma pikaaegset ja truud armukest Tofoat(aka Toffifeed).Vaata, et sa mul külas käima hakkad ja üle aisa lööma ei hakka
            Edu teile mehed!
            sigpic

            Kommentaar


              Algselt postitas F.Totti Vaata postitust
              Ma ka siis põhimõtteliselt tunni ajapärast Eestit vabastama sinna pommiauku.
              Saate minust nüüd päris jupp aega puhata ja taastada oma närvirakke.Eriti jään tagaigatsema oma pikaaegset ja truud armukest Tofoat(aka Toffifeed).Vaata, et sa mul külas käima hakkad ja üle aisa lööma ei hakka
              Edu teile mehed!
              Ole tubli ja ära kuuli saa.
              The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

              Kommentaar


                Tapa pole pommiauk
                Algselt postitas JT8055
                Olge aktiivsemad!

                Kommentaar


                  tapa peaks jah päris kena ka korras olema, nagu Kup-ki. Kellelgi suvel ka minek on?
                  Parem georg otsas kui Paul keres.

                  Kommentaar


                    Kuigi endal KUP'i minek, arvan, et see on ülehaibitud koht. Tapa oli väga soliidne koht ning Jõhvilgi viga polnud. Viru 4's on natuke range kord lihtsalt :P
                    Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
                    Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

                    Kommentaar


                      Ülehaibitud? hehe..eks tule kohale ja vaata. Soovitan siis maitsta luuraja või jalaväelase leiba(see aasta on neil ka päris karmid laagrid).

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Premium Vaata postitust
                        Ülehaibitud? hehe..eks tule kohale ja vaata. Soovitan siis maitsta luuraja või jalaväelase leiba(see aasta on neil ka päris karmid laagrid).
                        Eks ma Juulis saan teada, kuida seal on. Aga jään ikka oma arvamuse juurde.
                        Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
                        Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

                        Kommentaar


                          Olge tervitet noored, kes veel see sügis või järgmine aasta ajateenistusse minemas.

                          Igatahes, mis puudutab seda, kui kõva/ülehaibitud/lebo mõni väeosa on, siis eelkõige sõltub see kõik siiski sellest, kes satuvad teie rühmaülemateks ja -vanemateks. Kui eesotsas on kaader, kes on järjepanu juba mitme "lennuga" tegelenud, siis võib varasemaid jutte uskuda. Samas tasub meeles pidada ka seda, et kui rühmaülem ja -vanem on juba ei tea mitmendat aastat ajateenijate peal olnud, siis tekib neil teatud määral motivatsioonikadu ning puudujääk ka värskete ideede osas, kuidas noori "nussida". Seega tekib neil vaikselt pohhuism ja noortel (ning ka peale SBK-d) võib elu seega lihtsam olla. Siit tuleneb ka see, kuidas peale ajateenistuse lõpetamist võitlejad kommenteerivad seda, kui lebo või kõva nende väeosa ja teenistus oli. Kõik lihtsalt algabki sellest, kes satuvad teie otsesteks ülemusteks ja kui huvitavaks nad suudavad teie teenistust teha.

                          Remargi korras: kelle suhtes tasub teenistuses alati tähelepanelik olla, on värskelt Lahingukoolist tulnud nooremveeblid, kes on enamasti süsteemis ühed kõige suuremad ussid ja pakatuvad värsketest ideedest ja viitsimisest, kuidas üleastunud rühmale/kompaniile distsipliini õpetada. Ja Lahingukoolist saadetakse iga-aastaselt uus lend nooremveebleid teele. Nii et jõudu ja edu teile, kel ajateenistuse tee veel ees.
                          308

                          Kommentaar


                            Markko jutt on puht õige ja nooremveeblid on tõesti see kõige hullem sortiment.

                            Kommentaar


                              Ma siin mõelnud ja mõelnud ja mõelnud..

                              Anyway, asun kiirelt jutu juurde, mida mõelnud.

                              Vaadake, ei saa mina aru sellest ajateenistuse fenomenist. Inimesed saab selle järgi jaotada kolmeks:
                              1. Positiivselt meelestatud
                              2. Negatiivselt meelestatud
                              3. Neutraalsed
                              ehk siis teisisõnu on teatud sarnasus füüsikateadmistega (el. juhid, mittejuhid jne). Positiivselt meelestatud isikud räägivad, et tuleb jube kasuks, saad meheks jne. Samas ei saa nagu öelda, et saad meheks, muidu ei saa siis või? Nagu need, kes mingil põhjusel pole ajateenistust läbinud on siis n.ö elulõpuni poisikesed? Selline vaatenurk ühtlustub negatiivselt meelestatud inimestega, kes räägivad ajateenistuse kui sellise mõttetusest ning aja raiskamisest. Üht-pidi on see ju täiesti õige, aasta ajaga korralikul töökohal töötades teenib palju suurema varanduse kui n.ö sõduritoetusel sitsides. Loogika. Selle nurga alt on ajateenistus jälle kasulik neile, kes tööd teha ei saa, ei viitsi, ei taha jms. Loogika. Distsipliinist nüüd natuke lähemalt. Räägitakse, et seal õpitud ''käitumisvõtted'' on edaspidiseks jube kasulikud. Aga tekkis küsimus, et kui palju on neid, kes pärast seda ajateenistust neid käitumisvõtteid ka kasutama jäävad? Muru peal ei kõnni, voodit tehakse ka nii nagu ''meestekoolis'' õpetati jms. Ilmselt väga vähe, pea olematu hulk, vähemalt ma eeldan nii. Siiamaani väljendub nagu ma oleksin karmide katsumuste vastuvõtmiseks negatiivselt meelestatud. Riigiraha kulutamine jms. Noja kui nüüd rääkida neutraalsetest, siis neil on täiesti ükskõik, kas nad lähevad sinna või ei, või kuhu neid iganes ka ei saadeta. Siin kohal tsiteeriks oma neutraalselt meelestatud sõpra:
                              '' Endal on suva kuhu mind saadetakse. Mul on vaja vaid peapaela, valget maikat, automaati ning laigulisi pükse.''

                              Üldiselt lõpetuseks võiks öelda, et ma ei saa endiselt selle ajateenistuse mõttest aru. Tõesti kui sõda tuleb, siis helistab kaitseminister kõik tüübid läbi ja kutsutakse armee kokku ja saadetakse meid rindele?
                              Üldiselt olen ma ühe enam ja enam hakanud veenduma selles, et selle taga saab olla ainult Eesti Naiste Selts. Ja teate miks? Sest ''ajateenistus'' tundub olevat hea alternatiiv sünnitamisele. Kui naised peavad kandma 9 kuud loodet enda sees, valvama teda, toitma ja kaitsma, siis meie peame valdavalt (keskeltläbi) istuma 9 kuud paigal, valvama metsas padruneid ning kui naistel lõpeb asi sünnitamisega, meil aga 3. nädalase retkega metsas.

                              Noh, ma nüüd ei näegi põhjust, miks ei võiks luua palgaarmeed, ilmselgelt ei tuleks seal meestest puudus.

                              Ahjaa, unustasin mainida, et antud jutt käsitleb eelkõige ajateenistust ja selle mõtekust, aga mitte minu soovi pääseda ajateenistusest. Vastupidi, ausalt öeldes on mul täiesti ükskõik, ju on see üks eluetappidest, mis tuleb läbida ning esimesel võimalusel ma seda ka teen.

                              Kommentaar


                                Käisin neljapäeval vaatamas, kas võetakse sõtta või ei. Ise arvasin, et tuleb minna, aga sisearst arvas, et kui süda aasta pärast õigesti tuksub, küll siis võtame.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X