320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Ajateenistus!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    varem suunati autojuhiks ikka lubadega poisid, mõn i tegi isegi spets selletõttu C kategooria enne ära, tänapäeval siis vastupidi?
    BVB - Vaprus

    Kommentaar


      Sain ka siis pmst kutse ja juulis on siis minek 11 kuuks. Aga enne pean lõpetama keskkooli ja siis viima lõputunnistuse. Niisiis kas ma saan valida kuhu aega teenima minna või mitte? Kui saan, siis minna tapale või võrru ?

      Kommentaar


        tapa on raudpolt parem

        Kommentaar


          Algselt postitas Kutt Vaata postitust
          Sain ka siis pmst kutse ja juulis on siis minek 11 kuuks. Aga enne pean lõpetama keskkooli ja siis viima lõputunnistuse. Niisiis kas ma saan valida kuhu aega teenima minna või mitte? Kui saan, siis minna tapale või võrru ?
          Ametlikult vist valida ei saa aga kui räägid, et soovid just sinna väeosasse ja seda põhjendada oskad, siis tavaliselt seda arvestatakse. Kuna aga mingit kohustust selleks ei ole, siis palju oleneb su suhtlemisoskusest, viisakast ja asjatundlikust käitumisest jne.
          Mis Tapat ja Kuppi puutub, siis eeskätt oleneb, kes satuvad su konkreetseteks ülemusteks. Kui soovid karmimat mahvi ja eelistad tundides passimisele pigem metsaelu, siis soovitaks ehk Kupi luurerühma.

          Kommentaar


            aga mis vahe on Tapa erinevates pataljonides kuhu minna?

            Kirde Kaitseringkond
            - Viru JVP
            - Suurtükiväepataljon
            - Õhutõrjepataljon
            - Pioneeripataljon
            - KV Keskpolügoon
            - Tagalakeskus

            lühikirjeldust?
            mida soovitate?
            miks?
            The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

            Kommentaar


              selline lihtne loogika, et kodukohast väga kaugele pole mõtet minna. Kui vähegi võimalik, siis kasulik oleks kodulinnas või selle läheda. Põhjused näiteks selles, et linnaloale saades, ei kuluta sa poolt päeva reisimisele, kodused/sõbrad saavad külastusaegadel tuua nänni(suitsu ja magusat) ilma suuremate logistiliste probleemideta ja läbudel ka hea käia.

              Kommentaar


                Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                aga mis vahe on Tapa erinevates pataljonides kuhu minna?

                Kirde Kaitseringkond
                - Viru JVP
                - Suurtükiväepataljon
                - Õhutõrjepataljon
                - Pioneeripataljon
                - KV Keskpolügoon
                - Tagalakeskus

                lühikirjeldust?
                mida soovitate?
                miks?
                dno miks need 2 viimast listis on aga Viru JVP on Jõhvis.
                Igatahes mina olen oma tuttavate käest kuulnud, et Virus ja Pioneeris saad rohkem ajukeppi kui stvps ja õhutõrjes
                Algselt postitas Iceman
                Hofnari maitse totside suhtes on ikka ülekõige.

                Kommentaar


                  6.juuli ja Tapa.
                  Olen rahul

                  Kommentaar


                    Algselt postitas jan
                    Mina kui reservis olev suurtükiväelane julgen kindlasti seda väeosa soovitada. Väljaõpe on huvitav, kui ise vähegi mees oled, saad normaalse ametikoha ja erinevat tehnikat katsuda ja uurida. Ja üldiselt oli meie ajal küll elu oluliselt ilusam kui pioneeridel.
                    Seega - mine suurtükki.
                    Raske õppustel kerge lahingus. Elagu eestlaste lühinägelikkus. Kui nüüd analüüsida sõja käiku natukene, olgu meil siis aluseks Lahesõda või siis viimane Iraagi vabastamine. Esimesena võetakse maha õhutõrje ( seega sinna teenima minnes on suht nutune lugu), järgmisena võetakse ette raskekahurvägi ja soomustehnika( eestis ühed on teist ei ole, seega jah). Kui sa oled sõjaväes tagalas, siis antakse sulle õpet, kus tuuakse välja arvutused lisavarustuse tellimiseks. Selles teoorias on välja arvutuatud meeste langemine vastavalt väeosaliigile ja ka asetusele ( kas eesliin või tagala jne). Võin öelda, et õhutõrje ja suurtükivägedel on see surma saamise tõenäosus suht suur. Samas on pioneeridel ja tagalameestel suurem tõenäosus ellu jääda. Öeldakse et pioneer teeb elus kaks viga: 1 on see et ta hakaks pioneeriks , 2 see kui käib suur pauk ja pioneeri ennast ei ole.

                    Mina soovitan võtta ajateenistusest kõik. Muidugi kui ma ise olin Tapal pioneer, siis vaatasin et tõesti kuradi tüki poisid neil elu hea, teevad seda lihtsamalt jne. Aga samas lahingus saab kõik selgeks tüki lõpurännak oli 33km ja osadel poistel oli selle läbimine ikka suur piin, aga pioneeride 77 km. Meie rühmas ei katkestanud keegi. Asi on suhtumises!
                    Säästupirn ei säästa, kui ta ei põle!

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Aadu&co
                      Mis üksus?
                      Pioneeripataljon. Ausalt öeldes ootan juba huviga, on plaan võtta sellest maksimum ja kõik korralikult kaasa teha, viilima pole mõtet hakata.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Mikusiku Vaata postitust
                        Pioneeripataljon. Ausalt öeldes ootan juba huviga, on plaan võtta sellest maksimum ja kõik korralikult kaasa teha, viilima pole mõtet hakata.
                        6. juuli Manee˛i 3-101 näeme siis, endal suurtükki minek.
                        Algselt postitas Iceman
                        Hofnari maitse totside suhtes on ikka ülekõige.

                        Kommentaar


                          Ma tulen ka teiega, suurtükiväegruppi minek

                          Kommentaar


                            Algselt postitas hofnar Vaata postitust
                            6. juuli Manee˛i 3-101 näeme siis, endal suurtükki minek.
                            Mul kogunemine Haapsalus, kuna olen Läänemaale sisse kirjutatud. Sealt siis ilmselt otse Tapale minek vist.

                            Kommentaar


                              mwahaha siis saan FM-i teemase cracke hakata postitama
                              Little things worry little minds.

                              Carlo Ancelotti, 2009

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Bob_Loblaw Vaata postitust
                                mwahaha siis saan FM-i teemase cracke hakata postitama
                                Hihhii, see oli küll nüüd hea nali, mine võta kommi.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X