320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Ajateenistus!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Kas enam pole mul siis mingit võimalust pikenduse taotluseks ?

    Kommentaar


      See aeg, mis komisjonis määratakse, on minek. Kõik.
      Once a Gooner, always a Gooner

      Kommentaar


        Võid muidugi ka kuskil 2 kuud enne minekut omal mõne luu murda (soovitan reieluud) ning nõuda uut arstlikku kuna tervislik seisund on muutunud.

        Kommentaar


          Või siis ära käija. Kogemused rikastavad inimest !
          "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
          These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

          Kommentaar


            Rääkige ikkagi ajateenistusest kõrvalehoidmisest ka julgemalt siin asjaosalised. Arstlike põhjuste kõrvale ja veel enam, lihtsalt külmalt ülelaskmist/peitmist. Õnnestunud täitsa edukalt mõnel ?

            Kommentaar


              Reieluu murd on lollikindlaim lahendus. Istud oma ca kuu aega küll laatsas, kuni kohalik meditsiinipersonal veendub, et sa ei teeskle ja arvataksegi reservi.
              Magava kauboi suhu viski ei jookse.

              Kommentaar


                Ja meie avame oma lauluraamatud leheküljelt 70, peatükk "Švejk simulandina."

                Ukse juures koikul vaakus hinge keegi tiisikushaige, kes oli külma märja lina sisse mähitud.
                "See on juba kolmas surija sel nädalal," tähendas parempoolne naaber. "Ja mis sul viga on?"
                "Mul on reuma," vastas Švejk, millele järgnes ümberolijate avameelne naerupahvatus. Kääksatas naerda isegi tiisikust simuleeriv surija.
                "Reumaga ära tükigi meie huka," hoiatas Švejki tõsiselt üks paks mees. "Reuma on siin samas hinnas mis konnasilm. Mina olen verevaene, mul puudub pool magu ja viis küljekonti, kuid keegi ei usu mind. Siin oli isegi keegi kurttumm, teda mähiti neliteist päeva järjest iga poole tunni takka külma märja lina sisse, iga päev tehti talle klistiiri ja pumbati magu tühjaks. Isegi kõik sanitarid arvasid juba, et mees on võitnud ja ja pääseb koju, kui arst kirjutas talle midagi, mis ajas ta oksele. See pidi tal sisikonna välja kiskuma ja mees lõi verest ära. "Enam ei jaksa kurttumma mängida," ütles ta, "ma sain kõnevõime ja kuulmise tagasi."Kõik haiged ajasid peale, et ta hukatusse ei tormaks, aga tema jäi oma juurde, et kuuleb ja kõneleb nagu iga teinegi. Nii ta teataski hommikuse visiidi ajal."


                /---/

                "Kõige kergem on simuleerida hullumeelsust," ütles üks simulantidest. "Meie õpetajate kollektiivist on kõrval toas kaks hullu. Üks karjub ööd ja päevad läbi:"Giordano Bruno tuleriit suitseb ikka veel! Alustage uuesti Galileo protsessi!", teine aga haugub, esmalt kolm korda pikalt auh-auh-auh, siis viis korda kiiresti auh-auh-auh-auh-auh, siis jälle pikalt ja sedasi vahetpidamata. Nad on juba kolm nädalat vastu pidanud. Ma tahtsin esiotsa kah peast põrunut mängida, nimelt uskliku hullumeelset, ja jutlustada paavsti ilmeksimatust, kuid viimaks hankisin endale Malá Stranas ühelt juukselõikajalt viieteist krooni eest maovähi."

                Öelge mulle nüüd ausalt, kas on ka PÄRISELT olemas idioote, kes kaitseväeteenistusest pääsemise nimel lasevad endal reieluu lõhkuda?

                Kommentaar


                  Iseenesest võib lihtsalt ka üle lasta. Natuke enne minekut perearsti juurde, seal mingi vabandusega haiguslehele. Paar kuud pärast minekuaega tuleb kiri, et tule menetleja juurde. Räägid talle, et olid haige jne, võid isegi trahvist pääseda. Kuid ei pruugi. Tuttav igatahes pääses trahvistki ja sai uue arstliku komisjoni aja.

                  Mina soovitaks muidugi ära käia. Ise ka järgmisel suvel Tapale.

                  Kommentaar


                    Selleks , et ära pääseda tuleb hallollus tööle panna ja mingi tõsisem häda külge mõelda. See häda peab leidma ka meditsiinilist kinnitust. Lihtsalt üle laskmise ja pikendamistega te oma tõotatud lõppeesmärgini kardetavasti ei jõua. Vanusepiir on teatavasti nüüd 30 ligi ja, kui te just sellele vanusele ligidal ei ole siis kukub teile kell nagunii.
                    "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
                    These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

                    Kommentaar


                      Ajateenistusest kõrvalehoidjad - kirjad otsaees "ma ei viitsi väga tööjuures pingutada ja olen laisk ehk eelistage kedagi teist minu asemel tööle võtmisel" + "olene luuser" + "otsin spetsiaalselt kuidas kohustusi mitte täita" + "olen ebalojaalne" jne. Mõttetud mehed. Nagu Nõukogude (loe: võõra riigi) "armeesse" minek oleks. Vabaks taheti saada aga mitte sittagi ei taheta teha, et see säiliks...peab vist uus okupatsioon tulema, et mõttemaailm korda saaks inimestel...

                      Kommentaar


                        Ehk Ballacki pikk jutt lühida tsitaadiga kokku võtta : " Rahvas kes ei võitle oma vabaduse eest, ei väärigi seda."

                        Tsitaadi autor olgu suure ringi küsimus
                        "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
                        These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

                        Kommentaar


                          Algselt postitas atleticomadrid Vaata postitust
                          Rahvas kes ei võitle oma vabaduse eest, ei väärigi seda.
                          tänud uue signatuuri eest
                          Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
                          Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

                          Kommentaar


                            Enda EV kodaniku kohustus sai läbitud 07/08 Tapal ja edukalt, kogu teenistuse ajal ei kimbutanud mitte ükski haigus, nii et laatsaret oli minu jaoks suht võõras koht. Ühe korra sai käidud kohustuslikus hambakontrollis ja teist korda puugi vaktsiini saamas. Osad vennad, aga istusid seal terve teenistuse aja, mõeldes endale igasuguseid haiguseid juurde ja lootes, et pääsevad sealt loetud päevadega. Mõnel ka läbi meeletu ajukepi see mitme mitme kuuga kuidagi õnnestus, kuid paljudel mitte. Kujutage nüüd ette, pea terve aasta lolli mängida haiglaseinte vahel, mõnel õnnelikumal simulandil õnnestus võib olla ka päeva jooksul ca. 1 tund värsket õhku kopsudesse hingata.
                            Nüüd siis Wingbacki küsimuse juurde. Kui teenistuses ette nähtud ülesanded ja toimetused päeva lõpuks olid tehtud, sai nagu ikka, kamraadidega ka tihti maast ja ilmast räägitud. Seesamune teenistusest kõrvale hiiliminegi käis jutuajamistel läbi. Kellel sõber, sugulane, tuttava tuttav jne. Mõningaid näiteid: 1) Ühel mehepojal olnud üks hea sõbranna, kellel oli kaks väikest last, aga spermadoonor lõi vist isakohustuste ees põnnama ja oli nelja tuule poole, minema põrutanud. Mehepojal siis teenistuseaeg uksele koputamas, aga kuidagi minna mingil põhjusel ei raatsi ja uuris asja, et võimalus on pääseda, kui sul on kaks väikest last. Oli sõbranna pehmeks rääkinud ja leppisid kokku, et kirjutavad lapsed nii kauaks mehe nimele, kui vaja on. Nii tehtigi ja mehepoja pääses. 2) Tutvused ja sugulussidemed arstide hulgas, või lihtsalt leiad julgema arsti, kes su rahakotil aitab natuke inventuuri teha. 3) Väga loll lahendus on muidugi nõdrameelset mängida, aga olen kuulnud, et neidki on külluses leidunud, kes tagajärgedele, juhilubadele ja tulevikule, see moment just ei mõtle, kui vaja oleks. 4) Eestist võimalikult kaugele. Aastaid tagasi vähemalt kuulduste kohaselt ei vaevutud eriti väga kaugeid kodanike üles otsima. Kuigi meil oli üks vend, kes pidi Saksamaalt teenistusse tulema. 5) Tekita endale mõni krimka, kui tsiviilelus sul sellega probleeme ei teki. 6) Oli üks vend olnud, kes oli kuni relvade kätte andmise ajani täitsa tiptop olnud. Relva ta ei olevat kätte võtnud ja oli öelnud, et tema usk seda ei luba ja tema relvi kardab. Polnud ka temaga enam midagi peale hakata sellises kohas. 7) Tarvitad mingeid aineid, pissiproovid ei anna soovitud tulemust, pikendus aastaks garanteeritud, trahv ka. Tagajärgedega arvestab jällegi igaüks ise. 8) Idiootsuse tipp ja mis meid kõiki tummaks võttis, kes sellel hetkel jutuajamisel viibisid ja mis võttis ikka aega, et kohale jõuab. Oli meil üks kaasvõitleja Jõhvist, kes rääkis hästi Eesti keelt, võrreldes teiste eestivenelastega, kes meil kompaniis olid ja üldse seltsis eestlastega rohkem. No tema rääkis siis, et tema teab päris mitmeid inimesi Kohtla- Järvelt, Narvast ja Jõhvist, kes on lasknud oma sõpradel nende käe- ja jalaluid pooleks lüüa, selleks, et mitte sõjaväkke minna. Me siis küsime, kuidas nii. Ta siis vastab, et käsi või jalg liiva alla, haamriga, kiviga või mõne kolmanda asjaga millele jõudu taha saab panna, puraki laks ära ja valmis. Kes kogenud, olevat rääkinud, et ei tunne see löögihetk hetk midagi, niikauaks kuni oled oma jäseme liiva alt välja võtnud, siis hakkad alles tundma. Me siis mõtlesime, et vana räägib neist, kellel vene pass on. Meediast olid ka just igasugused videod läbi käinud, millega vene sõjaväes kokku võid puutuda. Pealtnägija vist tegi veel otsa lahti. Ega paneks vist jah, ka kõige tugevama närviga venna mõtlema, et kuidagi ära saada, kui sinna aega teenima peaks minema. Nähes, et me hakkame valesti asjast aru saama, räägib, et jutt käib ikka Eesti passiga poistest. Vot see oli küll üks meie ühiste jutuajamiste suurimaid wtf?? momente. 8-11 kuu pärast selliseid asju tegema hakata. Sõnatuks võttis.
                            Need olid siis mõned nopped selle ärasaamise kohta, mis hetkel meenutades meelde tulid, kindlasti oli neid variante veel.
                            SAF- “I am not kidding. This isn’t just a job to me. It’s a mission. I am deadly serious about it – some people would reckon too serious…we will get there. Believe me. And when it happens life will change for Liverpool and everybody else – dramatically.”

                            Kommentaar


                              4) Eestist võimalikult kaugele. Aastaid tagasi vähemalt kuulduste kohaselt ei vaevutud eriti väga kaugeid kodanike üles otsima. Kuigi meil oli üks vend, kes pidi Saksamaalt teenistusse tulema.
                              Oskab keegi öelda, kuidas nad antud olukorras käituvad.
                              Ütleme,et saadavad mulle arstliku komisjoni kutse, mida ma ignoreerin mitmeid kordi. Kas siis helistavad/saadavad mingi aja tagant kirja,et ole hea tule ikka. Või tulevad 2 mustades ülikondades meest mulle ukse taha või kuidas see mitte kohale ilmumise tagajärjed välja näevad?
                              Olgu siin ette ära öeldud,et minu aeg kukkub 2014 alles.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Scarhead Vaata postitust
                                7) Tarvitad mingeid aineid, pissiproovid ei anna soovitud tulemust, pikendus aastaks garanteeritud, trahv ka.
                                Endalgi oli midagi sellist. Tahtsin minna pärast kutsekat vabatahtlikult kaitseväkke. Veebruaris viisin koos kahe kursavennaga avaldused sisse. Kõik oli ilustore, kuni kuseproovini. Esimest korda ei saanud läbi, kuna lasin otse topsi. Pidi aga esimese suraka potti ning alles siis topsi. Nu arst pärast seal väitis, et selle pärast. Orgunniti uus aeg veel enne suve, et suvel minema saaks. Mingi esmaspäev pidi olema uus prooviandmine, mis mul meelest läks. Laupäeval sai kõvasti võetud ning pärast selgus, et mingid "toksiinid" olid seal Aastakese sain siis kodus istuda ning 2010 suvel sain siis väkke lõpuks. Igaljuhul soovitan kõrvalehiilijatel enne uuringuid kangemat kraami võtta ehk aitab. Kuid nagu siin eelnevalt mainitud, siis soovitaks ikka ära käia. Kui sa just tagalas pole, siis on väga vinge seal. Mina näiteks ootan, kuna tuleb RÕK, et saaks paar nädalat metsas mütata
                                Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
                                Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

                                Kommentaar

                                Working...
                                X