320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Ajateenistus!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Kui laps olemas, siis minu meelest võiks tegelikult jätta peedistamata ka ühelapsepered. No on laps olemas - selge on, et põnn vaja üles kasvatada ja noore papa malakaga teenistusse ajamine põnni heaolule ei pruugi hästi mõjuda (seda muidugi eeldusel, et noor papa lapse kasvatamisel ja ülalpidamises reaalselt ka osaleb). Küll aga peaks sellisel juhtumil asi teisiti lahendet olema, asendusteenistus, lühemad kursused mingi pikema aja jooksul jupikaupa või midagi säärast.

    See on muidugi omaette teema, miks noor mees võtab endale kohustuse pere luua teades ise suurepäraselt, et üks teine kohustus alles täitmata. Eks selle ühe lapsega teenistusest pääsemise sääduse puhul leiduks ka sääduse ärakasutajaid. Pole ju midagi lihtsamat, kui veidi sugu teha, eksole...

    Jamesblake'ile respekt aususe eest. Sattusid lihtsalt empaatilise psühhiaatri otsa. Loodame lihtsalt, et see diagnoos sind mingil hetkel elus persest ei hammusta kusagil äärmiselt ebasobival ja -vajalikul hetkel.

    Kommentaar


      Heh. Räägin ka siis oma loo ära.
      Algselt siis ülikooliga pikendus. Siis aga sündis vahepeal laps. Pikendus läbi ülikoolist ning ka laps sai 3 täis.

      Lootsin ka ära saada sõjaväest. Kardan ausalt mis mu põlvedest seal järgi jääks ning eelistan siiralt seda aega veeta oma pere toetades. Kõigepealt küsisin avaldusega pikendust, kus kirjas et olen pere ainus toitja (naine + 3 aastane laps). Ei kottinud kedagi ning pidin arstlikusse minema (2012 aasta alguses).
      Sõjaväe arstlikus olid mul kaasas paberid olnud rütmihäiretest (tingitud ülekoormusest ning koormuse ajal lõi see alati välja, sellepärast lõpetasin vahepeal spordi tegevuse totaalselt pooleteist aastaks ning jätkasin ainult korra-kaks nädalas trenni tehes), põlvehädadest (pmst alates 14 aastasest saadik on mõlemad põlved valusad, on olnud põletik ning ka kasvust tingitud põlvevalusid lisaks 2010 oli parema põlvega trauma ning vahest vesi koguneb põlve). Mõlema kohta ütlesid vastavalt kardioloog ja ortopeed et nende paberitega sind vastu ei võeta. Kummagi kohta ei tehtud aga arstlikus teist nägugi ning pandi kõlbulikuks rahuliku südamega.
      Psühholoogi/psühhiaatri (mis iganes ta on seal) astusin sisse andsin paberid. Tema siis võttis kohe selle kätte ning lükkas kõlblik alla. Siis alles küsis, et noh kuidas elu on. Siis oli küll tõsine wtf tunne. Igaljuhul rääkisin ausalt enda olukorrast, et laps (3+ aastane) on kodus ning kui minu sissetulekut pole siis pmst ema ja laps ei saaks kuidagi ära elada. Ei teinud teist nägugi ning saatis edasi.
      Kabinet kus lõplik otsus tehti vaatas onu asjad üle, kõik kõlblik ning olemas.
      Viimase tädi juures kus pandi mineku aega paika millal minek oli alles esimene, kes huvitus ka kuidas on lood. Pani aja 2013 sügiseks (mitte kohe 2012 suveks-sügiseks nagu osadele kärssadele) ning ütles, et kui midagi muutub selle aja sees siis annaks aga neile seal teada ning küll annab vajadusel ka seda aega muuta/tühistada.
      Tundub, et tänu temale ma sõjaväkke nüüd ka minema ei pea, pere kasvab

      PS kõik võivad enda jutud "see on iga mehe kohus seal käia" kohe eos kirjutamata jätta, rääkimata siia postitamisest.

      Kommentaar


        Algselt postitas ballack Vaata postitust
        Kes siin tahtsid Läti eeskujul Profiarmeed kuna pidavat normaljonks olema: http://www.postimees.ee/1030708/eest...ekuoht-on-lati
        Seis on tegelikult hullem kui artiklis kirjas.
        Seis on tegelikult nii hull, et paar kevadtormi tagasi tegime lätlastele öösel pealetungi ja jõudsime tänu oma öövaatlusseadmetele päris lähedale, näha oli et lätlased kuulsid midagi aga mõhkugi ei näinud. Ründasime siis ja tüübid põgenesid, osadel autodel neil uksed paukusid kinni-lahti . 2 kuuevarbalist sai kinni ka seotud ning tegemist siis lätlastega, kellel oli viimane õppus enne välismissiooni

        Kommentaar


          Lätlased ei osale ju välismisssioonidel? Või kuhu nad läksid?

          Kommentaar


            üleeelmine aasta sai kevadtormil miinipilduja patarei terve lätlaste rühma kätte koos ohvitseridega

            Kommentaar


              Algselt postitas zelee Vaata postitust
              Lätlased ei osale ju välismisssioonidel? Või kuhu nad läksid?
              Käivad ikka välismissioonidel sarnaselt eestlastele, hulk peaks ka ligikaudu sama olema, seda kus nad käivad ja mida nad seal oskavad teha, seda ma öelda ei oska

              Kommentaar


                Mind vabastati ajateenistuse kohustustest psühholoogi poolt puhtalt ainult sellepärast, et ma olin töötu ja psühholoog arvas, et parem otsigu ma tööd kui passin niisama 8-11 kuud kuskil kotte sügades. Saab ka niivõrd lihtsalt ära sõjaväest. Olgu mainitud, et kui oleks ära võetud, siis oleks rõõmuga oma kohust täitnud ja teeninud isamaad.

                Kommentaar


                  Ma sain vabaks peale kolme või nelja järjestikust aastat kontrollis käimist. Kui algselt olid vaid sümptomid teatud tervisehäire osas, siis enne viimast arstlikku kontrolli oli krooniline haigus juba end täielikult ilmutanud ja seega sai juhtum lõpetatud.
                  Ega käsi suurest rõõmust kokku just ei löönud aga andsin endale aru, et keskkooli järgsetega võidu jooksma pole ka enam mõistlik minna, teen seda parem jalgpallitrennis.
                  Üldiselt häiris mind see aastast-aastasse kontrollimine, otsus võiks tulla palju kiiremini.

                  Kommentaar


                    Aga mida näiteks alkohoolikutega tehakse? Padunarkomaanid ei jõua vast kusagile arstlikku, ent kui kõva viinamees olema peaksin, et oleks mingi variant pikendustki saada? Ja kuidas üldse enda probleeme tõestada? Taaskord see seis, et mingisuguseid pabereid kaasas pole, siis pole häda midagi ja kohe väkke?

                    Kommentaar


                      Ja mida tehakse härradega, kes on kaks korda rangluu murdnud ning kõvasti metalli omale õlga saanud?
                      The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                        Ja mida tehakse härradega, kes on kaks korda rangluu murdnud ning kõvasti metalli omale õlga saanud?
                        Hoitakse kaugemale peenelektroonikast ja sideseadmetest.
                        Magava kauboi suhu viski ei jookse.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                          Ja mida tehakse härradega, kes on kaks korda rangluu murdnud ning kõvasti metalli omale õlga saanud?
                          supikööki!
                          Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
                          Ott Järvela

                          Kommentaar


                            SBK sai just läbi. Nüüd tsiviilis kohanemisraskused.
                            Inter - ausaim klubi Itaalias.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Halb ründaja Vaata postitust
                              SBK sai just läbi. Nüüd tsiviilis kohanemisraskused.
                              tee kaaskannatajatega pidu. tsiviilidega on raske nalju jagada.
                              jokers to the right
                              clowns to the left of me

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Halb ründaja Vaata postitust
                                SBK sai just läbi. Nüüd tsiviilis kohanemisraskused.
                                Isiklikust kogemusest ei olnud tsiviliseerumine üldse raske. Tagasi patti minek pärast esimest puhkust oli röögatult masendav.
                                "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
                                These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

                                Kommentaar

                                Working...
                                X