320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Soovitage head söögikohta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    tallinlased, kas Tommi Grill (vist oli nii see nimi) seal Swedbanki (endise Hansapanga peamaja) taga olevas kaubanduskeskuses (krt ei tule meelde kuidas seda kutsuti) ka veel lahti on? seal oli kunagi päris hea lõunastada.. kebabid ja mis kõik seal olid
    Catalunya is not Spain!

    Kommentaar


      Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
      tallinlased, kas Tommi Grill (vist oli nii see nimi) seal Swedbanki (endise Hansapanga peamaja) taga olevas kaubanduskeskuses (krt ei tule meelde kuidas seda kutsuti) ka veel lahti on? seal oli kunagi päris hea lõunastada.. kebabid ja mis kõik seal olid
      siiani on lahti, kaubanduskeskuse Lõuna-Keskuse majas on see

      Kommentaar


        Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
        tallinlased, kas Tommi Grill (vist oli nii see nimi) seal Swedbanki (endise Hansapanga peamaja) taga olevas kaubanduskeskuses (krt ei tule meelde kuidas seda kutsuti) ka veel lahti on? seal oli kunagi päris hea lõunastada.. kebabid ja mis kõik seal olid
        On jah lahti. Ka siis, kui kõik teised meelelahutusasutused uksed sulgevad on Tommi grill lahti ...
        jokers to the right
        clowns to the left of me

        Kommentaar


          (uuendatud 30. jaanuaril)

          Märkus: aitäh jyriööle, kes meenutas mu 2005. aasta postitust (http://foorum.soccernet.ee/showpost....&postcount=10). Sellel suvel olin eepose valmis teinud, kuid unustasin postitada. Hea, et nüüd keegi torkis ja selle üles otsisin. Üritasin natuke uuendada ka, sest suvest alates on mõned muutused toimunud, näiteks tõusis esiviisikusse Tokyo ja langes üks nimetu koht.

          ------------

          Assapagan, kus Tartus on söögikohti. Elu sees poleks arvanud. Veelgi uskumatum on, et olen peaaegu neis kõigis vähemalt korra söönud või joonud.

          Kuigi mõned külastused on toimunud aastaid tagasi, paneksin kokku tabeli kohtadest, mis mulle Taaralinnas meeldivad. Kusjuures täiesti objektiivne table, ausalt ka.

          Esiviisik (ei olene suunitlusest ja pole järjekorras)
          La Dolce Vita (Kompanii 10)
          Crepp (Rüütli 16)
          Moka (Küütri 3)
          Tokyo Sushibaar (Jaani 20)
          Cafe Truffe (Raekoja plats 16)

          Rahvusköögid
          La Dolce Vita (Kompanii 10)
          Tokyo Sushibaar (Jaani 20)
          Tsink Plekk Pang (Küütri 6)

          Nende kolmega ei anna mööda panna. Esimene on saapamaa köök, teine arusaadav ja kolmas hiinakas. La Dolce Vita plussiks on itaallastest omanikud, kes saavad aru ka, mida nad teevad. Pitsadest pakutakse õhukesi ja eestlastele ootamatul kujul (noh, pitsal on 2-3 produkti ja mitte 17), endalgi läks alguses harjumisega aega.

          Tokyo Sushibaari suhtusin pikka aega väga suure skepsisega, kuid nende praed on tõesti head ja sushi samuti tip-top, vähemalt minu jaoks, kes ma originaali pole veel mekkida saanud.

          Pang on korralik hiinakas, konkurendid (Žen, Gläm) on sellised pooletoobised ja mulle ei meeldi eriti neist ükski.

          Veel: Gruusia Saatkond (Rüütli 8), Itaalia köök (Gildi 7), Artjomi Juures (Pikk 40), Istanbul (Rüütli 2), Tbilisi (Kaubahalli küljes, Küüni tänava poole), Pool Kuus&Arriba (Rüütli 1), Balkan (Rüütli 5), Hiina Restoran Žen Žen (Näituse 7), GLÄM restoran & ööklubi (Kompanii 2)

          Sellest nimekirjast esimesed kolm on väga normaalsed kohad ja Arjomi Juures võiks küll ära käia, väga mõnus omanik ja kogemus tuleb kasuks. Gruusia (Saatkond ja Tbilisi) köökide puhul ei meeldi mulle hinna ja toidu suhe. Teine Itaalia köök jäi põhinimekirjast välja, sest minu jaoks on seal parema koht juba kirjas.

          Restoranid
          Crepp (Rüütli 16)
          Moka (Küütri 3)
          Püssirohukelder (Lossi 28)

          Tõusevad esile kvaliteedi poolest, kuigi nimekirja esimene on ehk taskukohasem ja valik laiem – alumisel korrusel salatid ja pannkoogid, teisel korrusel fantastiline liharestoran. Moka võiks olla ka kohvikute all, kuid nende praadide menüü ja minu jaoks kvaliteet tõstsid nad siia.

          Siinkohal tahaks teada saada, kuidas on võimalik, et Tartus pole ühte korralike steigikohta! Ribid ja värgid, noh! Äkki keegi tuleb mõistusele ja teeb ära. Samuti oleks vaja 24h avatud pelmeenitanklat nagu Riias. Aga see selleks.

          Püssirohukas on tore atmosfääri pärast ja nende punast õlle võib ka juua. Samas eelistaks õlle libistamiseks teisi kohti, mida mainin pubide all.

          Nimekirja oleks pidanud ehk kuuluma ka Volga, kuid omanik vahetus ja seetõttu ei julge soovitada. Atlantis ei jätnud käies erilist muljet, kuid ma olin paadireisi tõttu tsipa napsune ka (tervitused RoheliseKonnale ja ta vennale ning teistele).

          Veel: Volga (Küütri 1), Atlantis (Narva mnt 2), Barclay restoran (Ülikooli 8), Taverna pitsa- ja grillrestoran (Raekoja plats 20), Neljas Aste (Lossi 17), hotel Dorpati restoran (Soola 6, Pläsku taga)

          Pubid
          Krooks (Jakobi 34)
          Suudlevad Tudengid (Raekoja plats 10)
          Zavood (Lai 30)
          Maailm (Rüütli 12)
          Õlle Tare (Aleksandri 42)
          60's Grill (Narva mnt 27B)

          Ta-da-tataaaa, Tartu parim pubi on Krooks. Jutul lõpp. Parimad toidud, võrdlemisi hea asukoht ja suurepärane hinna-kvaliteedi suhe, mis on imelisel kombel kvaliteedi poole kaldu. Suitsukanavõileib või ribid on suurepärane valik, kuid menüüs valikut tehes ei saa üldiselt mööda panna.

          Edasi tulevad kaks gruppi, millest esimeses on Suudlevad, Maailm ja Zavood. Kõigil omad head ja vead. Zavood parim õhkkonna, Suudlevad toidu ja Maailm pidude poolest. Maailmas oli kunagi superburger, mis oli no selline laks ja superhea asi, kuid kahjuks on see tänaseks menüüst kadunud, nüüd on alles paar rulli ja mõnusad peod. Sööma sinna üldjuhul ei läheks.

          Tartus olijad-käijad peaks kindlasti ära proovima ka viimased kaks nimetatut. Väga normaalsed kohad, kuigi enda külastusest on päris palju aega möödas. 60's Grillis nõudke kindlasti, et prae korral leib ka lauda toodaks – kui kätte saate, siis saate aru, et miks pidi nõudma.

          Veel: Trehv (Narva mnt 25), Illegaard (Ülikooli 5), 6TEIST KANNU (Suur kaar 53), Trahter Labürint (Vanemuise 21A), Tirol pubi ja lounge (Turu 21), Sõprade Juures (Raekoja plats 12), 7 päeva (Kalda tee 1C), Big Ben Pub (Riia 4), Ristiisa pubi (Küüni 7), Beer Colors Place (Küüni 2),

          Nendest kohtadest on kaks märkimisväärsemat Illegaard ja Beer Colors Place. Esimeses saab vaadata jalgpalli ja seltskond on võrdlemisi tore, teises tuleb ära proovida õllekokteil, kasvõi selleks, et see sekundi pärast suust välja sülitada. Sealne sein on ka lahe.

          Külastada tasuks ka Ristiisa Pubi ja Trehvi (saab piljardit mängida). Pole pahad kohad. Teiste suhtes olen võrdlemisi või isegi väga skeptiline.

          Kohvikud
          Pierre Cafe & Chocolaterie (Raekoja plats 12)
          Cafe Truffe (Raekoja plats 16)
          Vilde (Vallikraavi 4)
          (võiks olla ka Moka vt. restoranid)

          Kolm täiesti superkohta – mille vahel on väga keeruline valida, kuid paneksin sellisesse järjekorda. Pierre sisekujunduse ja praadide (ka päevapraed), Truffe kergema söögi (pastad-supid ja magustoit) ning Vilde vahvate päevapraadide ja uuenduste pärast, köök on ka mõnus – metsseapraadi võib soovitada küll.

          Siin on aus esile tõsta ka Moka, mis läbis uuenduskuuri ja esimesed hinnangud on väga positiivsed olnud, räägitakse, et võibolla isegi Tartu parim kook (kui pitsasid ei arvesta ja tellid põhimenüüst).

          Veel:
          Cafe Noir (Ülikooli 7), Café Shakespeare (Vanemuise 6), Kapriis (Raekoja plats 9), Kohvik-restoran "Moka" (Küütri 3), Kuum Tass (Raekoja plats 8), Pere Leib (Rüütli 5), Ruunipizza/ Pannkoogikohvik (Rüütli 2), Werner Café-Lounge (Ülikooli 11) ja Ülikooli Kohvik (Ülikooli 20).

          Siit võiks märkida Kuuma Tassi kooke ja ongi kõik. Ülejäänute nišid on liiga kitsad, et neid teistele kohtadele, mida annab eraldi välja tuua, eelistada.
          Samuti märgiks ära Noiri idee ja veinide poolest.

          Kiirtoitlustused
          McDonald´s (Turu 6A)
          YamYam (Narva mnt 27)

          Koos Statoili kabanossiga on McDonald´s täielik ja suveräänne liider. Mingi burksi või koogi või kartulid saab ikka. Ainuke konkurent on YamYam, mis asub klubi Tallinn küljes: võrdlemisi kiire ja väga mõnus valik – alates pelmeenidest lõpetades hiinakaga.

          Veel: Cafe & Bistro Dedi (Riia 1), Du Nord (Tehase 16), Moka Kohvik (Küütri 3), Pappa Pizza (Riia 7), Pizza Opera (Vanemuise 26), Rehepapp (Turu 2)

          Bussijaama kohal asuv Rehepapp oli minu jaoks täielik pettumus: parajalt maitsetu toit, mis maksab liiga palju. Tänaseks on see arvamus veidi muutunud - nii maitse kui ka hinna osas (kliendikaardiga pole hullu). Kahest pizzakohast valiks vist Opera, kuigi nende kahe vahe pole teab kui suur.

          Ei ole käinud
          Tai restoran (Pikk 40), Ungari Köök (Sõbra 56), Old Indian Cafe & Pub (Raatuse 22), Underground (Küütri 7), Kotka Kelder (Pepleri 14), Mägra Maja (Lembitu 1e), Hagari Pitsa (Turu 14), Free Caffee (Ringtee 75), Rotund (Toomemäel), Paviljon (Võru 158), Ihaste (Pallase pst 25/27), Kantri (Riia 195), Restoran Starest (Mõisavahe 21), Entri (Rüütli 9), Villa Margaretha a la carte restoran (Tähe 11/13)

          Nendest on mõttes olnud Villa Margaretha külastamine, kuid pole veel jõudnud.
          When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

          Kommentaar


            Kuule sa tead miks wilde kohvik pankrotti läks? inimesi käis seal ju palju. Mu arust väga hea söögikoht oli.

            Kommentaar


              Algselt postitas krissu04 Vaata postitust
              Kuule sa tead miks wilde kohvik pankrotti läks? inimesi käis seal ju palju. Mu arust väga hea söögikoht oli.
              Ei käinud ju siis piisavalt palju, kuid Wilde asemel on nüüd Vilde, mis on ka tekstis mainitud. Mõnus koht.
              When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

              Kommentaar


                Vastulauseid

                Algselt postitas Martin Vaata postitust
                Rahvusköögid
                La Dolce Vita (Kompanii 10)

                Nende kolmega ei anna mööda panna. Esimene on saapamaa köök, teine arusaadav ja kolmas hiinakas. La Dolce Vita plussiks on itaallastest omanikud, kes saavad aru ka, mida nad teevad.
                La Dolce Vita kohta võiks öelda, et teenindus pole päris see. Mina ntx ootan lisaks heale toidule ka head teenindust. Ja minu elukaaslane on taimetoitlane ja kui me tahtsime teada, et mis menüüs on sobilik ka taimetoitlastele, siis vaadati imelikult. Ja kui leidsime lõpuks menüüst asja, mis olla võiks, siis tuli välja, et sinna peale oli juust pandud. Ja see pidi olema loogiline, et iga pasta peal on juust. Kuskil menüüs seda kirjas pole. Kui me seletasime, et taimetoitlane ei pruugi juustu süüa, siis öeldi, et sellepeale oleks pidanud mõtlema enne tellimist. Mis viib tagasi selleni, et kust me seda teadma pidime. No ma saan aru, et taimetoitlane ei ole oodatud, aga öelge otse välja, et Te ei teeninda neid ja siis ei ole ka probleeme.

                Algselt postitas Martin Vaata postitust
                Ei ole käinud
                Kotka Kelder (Pepleri 14)
                Kotka keldri toit ei ole midagi erilist. Aga nende kogused on suured ja hinnad odavad. Kõige suurema pelmeeni koguse saab neilt ja kõigest 45 krooni eest (nii oli). Kodused toidud ja lihtsad. Kedagi sinna viia ei soovita, aga korraliku kõhu täie saab küll, aga elamusi ei maksa oodata.


                Ahjaa. Wilde läks põhja sellepärast, et ta käis alla. Rääkisin ühe kelneriga üks kord, kui nostalgiast Tartu sattusin. Ta mainis lisaks alla käimisel seda, et ta muutus kõrtsiks, milles olid restorani hinnad. Mingit edasi arengut ei toimunud ja korraga taheti olla pere, spordi ja läbu koht. Ja kõike seda mitte midagi ise tehes. Uus omanik aga tõi algse Vilde tagasi. Sellise viisaka koha, kus mõnusalt ja rahulikult aega viita.
                Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                My spell checking is second to nine!

                Kommentaar


                  Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
                  La Dolce Vita kohta võiks öelda, et teenindus pole päris see. Mina ntx ootan lisaks heale toidule ka head teenindust. Ja minu elukaaslane on taimetoitlane ja kui me tahtsime teada, et mis menüüs on sobilik ka taimetoitlastele, siis vaadati imelikult. Ja kui leidsime lõpuks menüüst asja, mis olla võiks, siis tuli välja, et sinna peale oli juust pandud. Ja see pidi olema loogiline, et iga pasta peal on juust. Kuskil menüüs seda kirjas pole. Kui me seletasime, et taimetoitlane ei pruugi juustu süüa, siis öeldi, et sellepeale oleks pidanud mõtlema enne tellimist. Mis viib tagasi selleni, et kust me seda teadma pidime. No ma saan aru, et taimetoitlane ei ole oodatud, aga öelge otse välja, et Te ei teeninda neid ja siis ei ole ka probleeme.
                  mina süüdistaks pruuti.
                  see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                  "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                  "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                  Kommentaar


                    Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust



                    Kotka keldri toit ei ole midagi erilist. Aga nende kogused on suured ja hinnad odavad. Kõige suurema pelmeeni koguse saab neilt ja kõigest 45 krooni eest (nii oli). Kodused toidud ja lihtsad. Kedagi sinna viia ei soovita, aga korraliku kõhu täie saab küll, aga elamusi ei maksa oodata.

                    Kotkakeldri kohta pidi liikuma ka linnalegend, et seal pakutakse maailma halvimat kohvi. Ei oska kommenteerida, kuna pole testimas käinud. Viimati sai seal käidud u 10 aastat tagasi ja siis oli tegu päris raju urkaga ja ei usu, et seal praeguseks suurt muutunud on... L6unasöögid olid jah enam-vähem, a 6htupoole ilmusid sinna viina v6tvad nahksete vestidega härrad ja mingid muud veidrad jorsid, kellelt on ilmselt suur t6enäosus ka piljardikiiga yle tahi saada ja mingine karaookevärk vms toimus seal ka ilmselgelt...

                    Vildest on saanud praeguseks ilmselgelt väga m6nus koht taas ja ainult kohvikute alla ma seda ei liigitaks. All on jah kohvik, a ylemist osa ma kiidaks väga toitude osas. Ka päevapraed on suurepärased. Tavamenyyst ei räägigi.

                    Kiirtoidukohti on ka kesklinna juurde tekkinud. Barclay platsil on see veider maja, kus ennevasti oli saun ja siis kasiino, nyyd seal pakutakse burgereid ja muud säärast kraami. Teine koht asub samas majas kus ordigi asub seal samas kandis ja sealt peaks saama osta ka kebabe... Pole kummaski olnud au käia, a v6imaluse peaks ilmselt andma...

                    Minu top söögikohad oleks siis ilma järjekorrata:

                    Crepp
                    La Dolce Vita
                    Vilde
                    Gruusia Saatkond
                    Tokyo Sushibaar

                    Joomiseks parimad:

                    Illegaard
                    Zavood
                    Gen Klubi

                    PS: Uus TY Raamatukogu kohvik on ka suht m6nus...

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                      mina süüdistaks pruuti.
                      Pole eriti õigustatud. Ses suhtes, et kui ma lähen kuhugi, siis on mul teatud eeldused, et mu soovid saaksid oma lahenduse. Lihtne võimalus on tulla vastu ja otsida koos lahendusi, sest tegelt soov tänapäeva maailmas polegi enam nii ainulaadne, aga suhtumine jätab soovida. Ja TEENINDUS on oluline. Hoolimata kas ma saan oma tahtmisi või ei.

                      On vahe sees, kas mind teenindab plätudes loivav ilmselgelt pohmas teenindaja Big Benis või korraliku välja nägemisega ja Meie mugavuse pärast muretsev kelner Vildes. Ses suhtes, kui lähen kõrtsi, siis vahet suurt pole, peaasi, et õlut oleks, aga kui einestamisest räägime, siis on oluline küll.

                      Muide Tallinnas oli veel paar kuud tagasi väga hea teenindusega koht. Täiesti teistsugune lähenemine asjale, kui mujal. McBarbeque Tartu mnt-l. Seal oli üks meeldivamaid kogemusi ülepika aja teeninduse koha pealt. Samas pole ma paar kuud juba Eestis olnud ja ei tea, kuidas seal praegu on, aga seda kohta soovitaks Tallinnas
                      Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                      My spell checking is second to nine!

                      Kommentaar


                        Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
                        Pole eriti õigustatud. Ses suhtes, et kui ma lähen kuhugi, siis on mul teatud eeldused, et mu soovid saaksid oma lahenduse. Lihtne võimalus on tulla vastu ja otsida koos lahendusi, sest tegelt soov tänapäeva maailmas polegi enam nii ainulaadne, aga suhtumine jätab soovida. Ja TEENINDUS on oluline. Hoolimata kas ma saan oma tahtmisi või ei.

                        On vahe sees, kas mind teenindab plätudes loivav ilmselgelt pohmas teenindaja Big Benis või korraliku välja nägemisega ja Meie mugavuse pärast muretsev kelner Vildes. Ses suhtes, kui lähen kõrtsi, siis vahet suurt pole, peaasi, et õlut oleks, aga kui einestamisest räägime, siis on oluline küll.

                        Muide Tallinnas oli veel paar kuud tagasi väga hea teenindusega koht. Täiesti teistsugune lähenemine asjale, kui mujal. McBarbeque Tartu mnt-l. Seal oli üks meeldivamaid kogemusi ülepika aja teeninduse koha pealt. Samas pole ma paar kuud juba Eestis olnud ja ei tea, kuidas seal praegu on, aga seda kohta soovitaks Tallinnas
                        nii hale kui see ka pole, siis eestis pead arvestama sellega, et saad persest - üks variant on haarata ohjad, teine variant on leppida mõistmatusega.

                        Macki puhul täiesti arusaadav, mida mõtled - tervitused jne käivad ette ja taha ning hoolitakse viielise õpilase moodi aga kõik see, mis jääb õpitu piiridest välja on jälkus.
                        see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                        "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                        "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                          nii hale kui see ka pole, siis eestis pead arvestama sellega, et saad persest - üks variant on haarata ohjad, teine variant on leppida mõistmatusega.

                          Macki puhul täiesti arusaadav, mida mõtled - tervitused jne käivad ette ja taha ning hoolitakse viielise õpilase moodi aga kõik see, mis jääb õpitu piiridest välja on jälkus.
                          Sedand küll. Aga vahelduseks on see, et sulle ukse peal tere öeldakse ja söögi ajal küsitakse, et kas ka maitseb, või mis Te tahaksite muuta. Kas muudavad või ei, aga vähemalt kedagi kotib sinu arvamus (kasvõi viisakusest)

                          Ja minu ohjade haaramine oli see, et ma niikaua vaidlesin, kuni mul sportliku huvi oli ja enam ei soovita kellegil minna. Kunagi nautisin isegi seda kohta. Aga lõpptulemus oli see, et ma sain ikkagi uue portsu ilma juustuta, aga kelle süü see oli... selleni me ei jõudnudki
                          Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                          My spell checking is second to nine!

                          Kommentaar


                            Olen kuuendat aastat Tartus ja no ei sa Zavoodi fenomenist aru. Mõnikord seltskonna pärast ikka lähen rahvaga kaasa, aga no ühtegi korda ei ole seal tootnud. Kuna ma üldiselt läbustan ainult nädalavahetustel siis on Zavood silmini täis (üldiselt räpaseid tegelasi) ja rahvas lihtsalt trügib sisse välja. Istuma ei mahu kui mitmekesi minna. Jookide järjekorda jäädki seisma jne...Ainus mõistlik tegevus on seal väljas porilompide vahel juttu puhuda. Üldiselt ongi nii et jääme sinna välja juttu puhuma või lendame Krooksu edasi...

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Martin Vaata postitust
                              Esiviisik (ei olene suunitlusest ja pole järjekorras)
                              La Dolce Vita (Kompanii 10)
                              Crepp (Rüütli 16)
                              Krooks (Jakobi 34)
                              Tokyo Sushibaar (Jaani 20)
                              Cafe Truffe (Raekoja plats 16)
                              Tabelis on toimunud oluline muudatud, mida peab arvestama:

                              La Dolce Vita (Kompanii 10)
                              Crepp (Rüütli 16)
                              Moka (Küütri 3)
                              Tokyo Sushibaar (Jaani 20)
                              Cafe Truffe (Raekoja plats 16)

                              Ehk tipptabelist langes Krooks ja sinna tõusis Moka, fantastiline köök ja vahva nüanss oli, et kokk tuli juttu puhuma. Vastavalt sellele on Moka ka kohvik/restoranide tabelis nüüd esile tõstetud.
                              When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                              Kommentaar


                                Hiiu pubis saab ka suht hästi süüa. Bolognese ja muud pastad 48 kulli - kõhu saab täis küll. Päevapraad 40 krooni.





                                Toetagem 6+5 ja alla 18. aastaste transferide keelustamist. Väärtustagem jalgpalli, mitte raha.

                                Parim laul

                                Kommentaar

                                Working...
                                X