320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Mis teid närvi ajab ???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Minu arusaamine sellest piimasaagast on igatahes järjekordne tõestus NLiidu pärandusest meile. Enamik sellest seltskonnast seal piimarüseluses on tegelikult ju 65+. Suur osa pensionärid, kes tööl enam ei käi. Nagu olen ka enda pere vanemast generatsioonist aru saanud, siis Liidu aeg oligi kombeks, et paljusid asju lihtsalt ei olnud saada ja seega pidi ka kõikvõimalikud säästmise variandid ka alati kasutusse võtma ja sabades seisma ja jumala eest, kõik mis sai, pidi vastu võtma, äkki saab hiljem kasvõi vahetada.

    Raha säästmine on üks nendest. Ma tean ka ühte see aasta 70. saavat vanainimest väga lähedalt, kellel raha on küll, korralik 3 toaline korter ja vähemalt mingi 10000 arveldusarvel. Samas kui piim on kuskil 10 senti odavam ja see tähendab pool tundi trolliga teise linna otsa sõitmist, siis ta teeb seda. Samamoodi käib shopingul läbi nii Prisma, Säästuka kui ka Maxima, sest ühes on piim 10 senti odavam, teises leib, kolmandas munad jne.
    Sellised inimesed lähevad ja võtavad endale 50 rulli vetsupaberit Hulludelt päevadel, rüselevad LIPO poes kui seal midagi odavamat on ja 100% osalevad igasugusel "tasuta" asjade jagamisel.
    Esiteks sisse kujunenud mentaliteet, et kõik mis võimalik tuleb võtta, teiseks kuna neil tõesti pole midagi teha, sest pensionäridel tegelikult ju mingeid erilisi tegevusi päeval pakkuda pole ja kolmandaks ka kindlasti massipsühhoos ja sõbranna Maali agiteerimine, mis ka tagasihoidlikumad kohale ajab. Selliste inimestega oskab ka herr Savisaar väga hästi manipuleerida ja sellised inimesed on ka põhjus miks ta tõenäoliselt kuni oma surmani kui vaja ka Tallinna linnapeana võib töötada.


    Kurb on see küll, aga ei see enne muutu, kui vanaks saab generatsioon, keda N.Liit enam psüühiliselt selliseks muutnud pole.

    Kommentaar


      Samas võib-olla talle ongi see 10000 kontole kogunenud tänu aastate pikkusele taolisele tegevusele. Kes teab. Muidugi ma paraku usun, et Eestis on piisavalt vaeseid inimesi, kes aafriklase kombel väikese päevarahaga läbi peavad ajama. Vb keegi neist tõesti tunneb suurt vajadust liitri tasuta piima järele. Selles suhtes ei tasu eestlaste vaesust alahinnata (ega loomulikult mitte ka ülehinnata). Mul on siiani pisut okas rinnus ühe kunagise loengu pärast, kus teemaks tulid eestlaste annetuskombed ja nii õppejõud kui ka enamus kaastudengeid olid kindlal seisukohal, et eestlastel on küllalt raha annetada. Minu nägemusele, et eestlased on ikkagi üsna vaesed mingisuguseks läänelikuks annetustegevuseks vastas õppejõud üsnagi irvitavalt ja pilkavalt. Kui seda kombineerida mõne hea sõbra nägemusega, kes siis vastavalt kas Tallinna keskklassist või Lasnamäelt pärit, siis saab päris pöörase ettekujutuse, kuivõrd erinevalt inimesed Eesti rahva majandusseisu näevad. Viimaks vaatavad ikka kõik enda mätta otsast.

      Kommentaar


        Algselt postitas Yattara Vaata postitust
        Samas võib-olla talle ongi see 10000 kontole kogunenud tänu aastate pikkusele taolisele tegevusele. Kes teab. Muidugi ma paraku usun, et Eestis on piisavalt vaeseid inimesi, kes aafriklase kombel väikese päevarahaga läbi peavad ajama. Vb keegi neist tõesti tunneb suurt vajadust liitri tasuta piima järele. Selles suhtes ei tasu eestlaste vaesust alahinnata (ega loomulikult mitte ka ülehinnata). Mul on siiani pisut okas rinnus ühe kunagise loengu pärast, kus teemaks tulid eestlaste annetuskombed ja nii õppejõud kui ka enamus kaastudengeid olid kindlal seisukohal, et eestlastel on küllalt raha annetada. Minu nägemusele, et eestlased on ikkagi üsna vaesed mingisuguseks läänelikuks annetustegevuseks vastas õppejõud üsnagi irvitavalt ja pilkavalt. Kui seda kombineerida mõne hea sõbra nägemusega, kes siis vastavalt kas Tallinna keskklassist või Lasnamäelt pärit, siis saab päris pöörase ettekujutuse, kuivõrd erinevalt inimesed Eesti rahva majandusseisu näevad. Viimaks vaatavad ikka kõik enda mätta otsast.
        Siin pole päris tegu sellega, et ma arvaks, et pensionärid on kõik rikkurid, kindlasti mitte, aga kuidas sa ikkagi seletad uudiseid, kuidas petturid vanuritelt tuhandeid eurosid välja petavad, mingi hetk oli uudis, et tänaval rööviti mingit vanamemme, kellel oli 10000 euri sullis kaasas. No ei ole ju normaalne. Kindlasti on selliseid, kes "matuseraha" või mis iganes asja korjates lihtsalt üle piiri lähevad ja elavadki nagu vaesed pensionärid, kuigi tegelikult oleks võimalik ka elu nautida.
        Säästmine on tore, aga minu arvates igatahes säästmine surmaks on küll ikkagi päris tobe tegevus.

        Kommentaar


          Hea teema, siis püsti tõmmatud. Sattusin ka ise taolistele mõtetele kui lugesin seda artiklit http://naistekas.delfi.ee/kirevmaail....d?id=69767387
          Enamus punktidest mis väljatoodud on ju nõukaaja (või no päristäpselt siis totalitaarse süsteemi) pärand. Sellest mentaliteedist ja suhtumisest lahtisaamine ei käi nii lihtsalt nagu Pika Hermanni tornis lehviva punalipu asendamise sinimustvalgega. Et küll ajaga see nähe ka ära kaob, vana koer ja uued trikid janiiedasi.

          Teine asi on muidugi see pidev näpuga näitamine ja kaagutamine sel teemal, nagu see aitaks midagi. Pigem on see langemine sellesse samusesse rolli "kõik on sitt ja teised on süüdi" Aga see pole see, mida tahtsin lisada käimasolevasse diskussiooni.
          olgem kristlased, vabandused on esitatud

          Kommentaar


            Noh, kui sa oled vanainimene ja kuuled, et kusagil antakse midagi tasuta, siis on see ju tore. Vanainimesele on liikumine oluline. Siis lähed kohale ja näed mingit kuradi järjekorda. Seisad seal rahulikult, aeg venib, sa väsid. Siis hakkab trügimine ja kuna sa oled nii kaua seisnud, siis ei saa ka alla anda, kuna siis oleks eriti loll tunne. Mingi Tamaral on samamoodi üle visanud ja trügib ka ettepoole, sa virutad talle kotiga. Tema sulle vastu. Delfi-Putting filmib seda, meie siin taome mõnuga pihku ja irvitame.
            Et äkki polegi see nii suures vaesuses, vaid lihtsalt lähevad vanainimesed sellisele kohale, kus midagi toimub ja see ei käi rahakoti pihta ja siis on lihtsalt ahelreaktsioon.

            Kommentaar


              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
              Noh, kui sa oled vanainimene ja kuuled, et kusagil antakse midagi tasuta, siis on see ju tore. Vanainimesele on liikumine oluline. Siis lähed kohale ja näed mingit kuradi järjekorda. Seisad seal rahulikult, aeg venib, sa väsid. Siis hakkab trügimine ja kuna sa oled nii kaua seisnud, siis ei saa ka alla anda, kuna siis oleks eriti loll tunne. Mingi Tamaral on samamoodi üle visanud ja trügib ka ettepoole, sa virutad talle kotiga. Tema sulle vastu. Delfi-Putting filmib seda, meie siin taome mõnuga pihku ja irvitame.
              Et äkki polegi see nii suures vaesuses, vaid lihtsalt lähevad vanainimesed sellisele kohale, kus midagi toimub ja see ei käi rahakoti pihta ja siis on lihtsalt ahelreaktsioon.
              Hea tahk asjal. Viib mu mõtted edasi sellele teemale, mis aegajalt mind natuke kurjaks teeb:
              No mis asja on neil pensionäridel ronida tipptunni ajal ühistransporti? Siis kui rahvast paksult täis bussis istet ka ei pakuta (no sitaks sitt on seista seal, jaa ma saan aru!) hakatakse ohkima ja silmapööritusi tegema jms. Kui päev on vaba, siis saab korraldada oma käike ka nii, et ei oleks vaja enda elu raskeks ajada.
              olgem kristlased, vabandused on esitatud

              Kommentaar


                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                Noh, kui sa oled vanainimene ja kuuled, et kusagil antakse midagi tasuta, siis on see ju tore. Vanainimesele on liikumine oluline.
                Vot. Hea idee liikumisaasta lõpuks. Tuleb välja hõigata, et Vabakal jagatakse tasuta liiter piima. Siis ürituse lõpus hõigata maha, et kuskil X kohas antakse tasuta ka tükk juustu. Mutikesed padavai sinna..Ja siis lõpuspurdiks öelda, et kohas Y saab ka tasuta kilo liha. Tädid saaksid päevase koormuse kätte ning oleksid peagi ka tervemad. Lisaauhind võiks olla tädile, kes esimesena kolmest kontrollpunktist piima, juustu ja liha kokku kogunud on. Lisaauhind võiks olla tualettpaber.

                Kommentaar


                  Noh, mutikesed jooksevad ilmselt seepärast bussile, et siis saab kindlasti istuma ja ei juhtu seda, et veel püsti olles hakkaks buss liikuma, mis võib viia kukkumiseni. Aga nagu olid Red Auerbachi viimased sõnad Bill Russellile, et "vaata, et sa ei kuku". Noh, Auerbach kukkus vanuigi ja ei saanudki enam terveks. Igatahes see on ohtlik.

                  Aga muidugi on ka vanamuttide seas ilge kogus türapäid. Ma usun, et need on enamjaolt sellised agraarpihvid, kes praegu kusagil Hollikas on ja värvitud juustega ringi laaberdavad. Iseloom on sitt, kuna kõike saab lihtsalt ja imemise eest, aga kunagi enam ei saa ja siis on Ansip kõiges süüdi.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust

                    Aga muidugi on ka vanamuttide seas ilge kogus türapäid. Ma usun, et need on enamjaolt sellised agraarpihvid, kes praegu kusagil Hollikas on ja värvitud juustega ringi laaberdavad. Iseloom on sitt, kuna kõike saab lihtsalt ja imemise eest, aga kunagi enam ei saa ja siis on Ansip kõiges süüdi.
                    Seda kuskil tsiteerida tohib?
                    Legend has it that when N'Golo Kante lost his virginity, he immediately won it back again.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas wordprez Vaata postitust
                      Seda kuskil tsiteerida tohib?
                      Mitte nimeliselt paluks.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                        Mitte nimeliselt paluks.
                        Fair enough. Parem siis üldse mitte juba. Mõni uljas guugeldaja raaliks välja niiehknaa.
                        Legend has it that when N'Golo Kante lost his virginity, he immediately won it back again.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas zaz Vaata postitust
                          Hea teema, siis püsti tõmmatud. Sattusin ka ise taolistele mõtetele kui lugesin seda artiklit http://naistekas.delfi.ee/kirevmaail....d?id=69767387
                          Enamus punktidest mis väljatoodud on ju nõukaaja (või no päristäpselt siis totalitaarse süsteemi) pärand. Sellest mentaliteedist ja suhtumisest lahtisaamine ei käi nii lihtsalt nagu Pika Hermanni tornis lehviva punalipu asendamise sinimustvalgega. Et küll ajaga see nähe ka ära kaob, vana koer ja uued trikid janiiedasi.

                          Teine asi on muidugi see pidev näpuga näitamine ja kaagutamine sel teemal, nagu see aitaks midagi. Pigem on see langemine sellesse samusesse rolli "kõik on sitt ja teised on süüdi" Aga see pole see, mida tahtsin lisada käimasolevasse diskussiooni.
                          Minu arust on need põhjendused täielik umbluu
                          1) Idiootlikke poliitikuid on igas riigis, ei ole me mingil põhjusel erilised, oma Lukas, Savisaar ja Ansip on ka Soomes olemas
                          2) Seda ei tea kommenteerida, pole Soomes koolis käinud, aga Tartu Ülikooli 5 aastaga jäin väga rahule
                          3) Tallinn nüüd küll mingi eriti mustem linn pole, trammis oksendamist olen ka Helsingis Pasilast nr.2 tulles näinud, pole midagi imekspandavat. Kõige rõvedam kogemus mu elus oli samas jalutuskäik vappu ajal kus suvalised täis oksendanud noored ennast keset parki trukkisid. Sellist asja vähemalt Eestis naljalt ei näe
                          4) Soomlased on täpselt sama külmad ja kalgid, elasin 6 kuud ühes suures kortermajas ja tundus pigem, et kõik lausa põgenesid igasuguse kontakti eest. Sama nagu Lasnamäel, hetkel Tiskres elades tean päris mitut naabrit ja kohates saab ka paar sõna räägitud, enne Peetris elades oli naabritega isegi ühised grillpeod. Siin on ikka pigem tegu elukeskkonnaga kui riigiga.
                          5) Krt ära siis suhtle ainult hollikas käivate sõbrantsidega. Peale kõige muu on minu arust Eestist hipsternaisi märksa rohkem kui beibesid
                          6) Sellest ei saa üldse midagi aru, eestlased poleks olemaski kui meil poleks ühtlustunnet, see kahjuks muidugi väljendub alles suuremates kriisides.
                          7) Olen 3 erineva riigi ettevõtetes töötanud ja Eestis on senimaani kõige parem. Poolakad on ebameeldivad ja räägivad tihti seljataga jutte, soomlastel on väga kummalised reeglid ja tavad ja kontor on tavaliselt haudvaikne, samas kui tuleb firmapidu siis joovad kõik maani täis ja üritavad kõik teineteisega voodisse minna.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                            Minu arust on need põhjendused täielik umbluu
                            1) Idiootlikke poliitikuid on igas riigis, ei ole me mingil põhjusel erilised, oma Lukas, Savisaar ja Ansip on ka Soomes olemas
                            2) Seda ei tea kommenteerida, pole Soomes koolis käinud, aga Tartu Ülikooli 5 aastaga jäin väga rahule
                            3) Tallinn nüüd küll mingi eriti mustem linn pole, trammis oksendamist olen ka Helsingis Pasilast nr.2 tulles näinud, pole midagi imekspandavat. Kõige rõvedam kogemus mu elus oli samas jalutuskäik vappu ajal kus suvalised täis oksendanud noored ennast keset parki trukkisid. Sellist asja vähemalt Eestis naljalt ei näe
                            4) Soomlased on täpselt sama külmad ja kalgid, elasin 6 kuud ühes suures kortermajas ja tundus pigem, et kõik lausa põgenesid igasuguse kontakti eest. Sama nagu Lasnamäel, hetkel Tiskres elades tean päris mitut naabrit ja kohates saab ka paar sõna räägitud, enne Peetris elades oli naabritega isegi ühised grillpeod. Siin on ikka pigem tegu elukeskkonnaga kui riigiga.
                            5) Krt ära siis suhtle ainult hollikas käivate sõbrantsidega. Peale kõige muu on minu arust Eestist hipsternaisi märksa rohkem kui beibesid
                            6) Sellest ei saa üldse midagi aru, eestlased poleks olemaski kui meil poleks ühtlustunnet, see kahjuks muidugi väljendub alles suuremates kriisides.
                            7) Olen 3 erineva riigi ettevõtetes töötanud ja Eestis on senimaani kõige parem. Poolakad on ebameeldivad ja räägivad tihti seljataga jutte, soomlastel on väga kummalised reeglid ja tavad ja kontor on tavaliselt haudvaikne, samas kui tuleb firmapidu siis joovad kõik maani täis ja üritavad kõik teineteisega voodisse minna.
                            + 1
                            The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                            Kommentaar


                              +2, minu viimane Helsingis käik toimus hilis-kevadel, kui tänavad olid koerte julkasid täis, samal ajal meil oli kõik juba viks ja viisakas.
                              BVB - Vaprus

                              Kommentaar


                                Suur osa sellest penskarite armeest on "nõuka aja jäänuk", kes ongi sellise mõtlemisega ning kui kuulevad, et kuskilt midagi jagatakse, siis kohe "defkat" nillima.
                                "Ajakirjaniku eelis on see, et tema saab oma arvamuse avaldamise eest raha, tavainimene aga peksa."

                                Kommentaar

                                Working...
                                X