320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Mis teid närvi ajab ???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    http://vikerraadio.err.ee/helid?main_id=2292181 Kas sa tõesti valiksid sellise inimese kuhugi kõrgele kohale?

    Kommentaar


      Vaimukusi pilduda... Anna andeks, Count, et ma ei pea Russia Today'd tõsiseltvõetavaks infoallikaks. Anna andeks, et ma ei vali Iseseisvusparteid, mille juhatuse valjuhäälseim liige on verbaalonanistist (t)roppluuletaja, kelle kogu poliitiline agenda seisneb ajalehtedes läbi peanaha inisemises selle üle, kuidas sisuliselt kõik tuleks maha lasta (ja anaalsest vägistamisest rääkimises - kas keegi oskab, palun, öelda, mis värk Sildnikul sellega on, et tahtevastane pärakupenetratsioon igasse tema artiklisse sisse jookseb?).

      Anna andeks, Count, et ma su elu seeläbi perse keeran.

      Kommentaar


        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
        http://vikerraadio.err.ee/helid?main_id=2292181 Kas sa tõesti valiksid sellise inimese kuhugi kõrgele kohale?
        Ma vastan ausalt jah (olen alles 10nda minuti juures).

        Äkki tagastaksid teene ja vastaksid siis ka minu küsimusele. Kas sinu meelest on sinu ülemus Michael Kärnas äraostmatu ja erapooletu ajakirjanik, või pigem mitmesaja miljonise eelarvega narkobarunite klähvikkoer?
        FORZA ITALIA FORZA ROMA - "A Scudetto in Rome is worth a thousand elsewhere."
        sigpic

        Kommentaar


          Algselt postitas count Vaata postitust
          Ma vastan ausalt jah (olen alles 10nda minuti juures).

          Äkki tagastaksid teene ja vastaksid siis ka minu küsimusele. Kas sinu meelest on sinu ülemus Michael Kärnas äraostmatu ja erapooletu ajakirjanik, või pigem mitmesaja miljonise eelarvega narkobarunite klähvikkoer?
          Pole Kärmasega väga kokku puutunud, kui korra korvpallis tema edutu katmine välja arvata. Ja kas sa ei arva, et kogu selle narkokajastuse taga on tegelikult soov näidata, et kuna kanepit saab nii lihtsalt kätte, siis oleks mõttekam lubada seda teha natuke reguleeritumalt, kui kusagil Tammsaare pargis suvakolli käest ostmine?

          Näiteks Ekspressi kanepitestil selline ajend oli.

          Kommentaar


            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
            Pole Kärmasega väga kokku puutunud, kui korra korvpallis tema edutu katmine välja arvata. Ja kas sa ei arva, et kogu selle narkokajastuse taga on tegelikult soov näidata, et kuna kanepit saab nii lihtsalt kätte, siis oleks mõttekam lubada seda teha natuke reguleeritumalt, kui kusagil Tammsaare pargis suvakolli käest ostmine?

            Näiteks Ekspressi kanepitestil selline ajend oli.
            Ma julgen väita et keskmine Eesti valija sai siit aru et kanep on kõikide maailma hädade põhjustaja - surm-aids-tripper jne jne. Kui nende klippidega püüti kuidagi kanepi reguleerimise pooldamist näidata, siis pani küll keegi tugevalt pange ja peaks vallandatud saama.
            Eraldi humoorikas oli see "suvakollide" käest mandi saamine. Ütle mulle milline puberteedi hiilgeajas kambavaimul liikuv noormees ei tahaks noorte tüdrukute ees esineda ja neid aidata? Isegi kui seal oleks pintsakutes 20 pederasti viibinud, oleksid nad neiusid aidanud. Sellisel viisil millegi tõestamine on idiootsus ja kui see üldse midagi tõestas siis ainult seda et noored mehed on nõus niku nimel ükskõik mida tegema.
            Ja siis veel muidugi Spice tembeldamine kanepi sarnaseks tooteks (keskmine vaataja saabki sellest aru kui kanepist), on veel omaette klounaad. Ma ei tea mitte kedagi ,kes teaks kedagi , kes arvaks et Spice kuhugi kõlbaks ja sellest sõltuvuses oleks. Selleks pidi toimetus ikka ränga töö ära tegema. järmisena äkki leitakse mingi lootusetult perse kukkunud tegelane, kes on shokolaadi söömisest diabeeti kukkunud 3 nädalaga ja minnakse suhkrutööstuse vastu sõda pidama?
            FORZA ITALIA FORZA ROMA - "A Scudetto in Rome is worth a thousand elsewhere."
            sigpic

            Kommentaar


              Algselt postitas count Vaata postitust
              Ja see oli kõik mis sul vastata oli? Ja siis imestad miks inimesed ei viitsi sulle selgitada oma mõtteid. Pole ju mõtet trükimusta raisata , kui sa isegi ei vaevu süvenema ja oled siin ainult selleks et kõike maha teha ja pidevalt rünnata ja "vaimukusi" pilluda" (sama käib ka eelkõneleja kohta)
              Vabandust, mul jäi su postituse alumine ots lugemata, ilmselt viide RT-le pani bloki ette. Tead see on lihtsalt see, et kui keegi oma maine täiega ära rikub, siis on raske tema peale hiljem mingisusgustki aega raisata (räägin praegu RT-st ja tema Eesti teemalisi uudiseid).

              Aga ega mu arvamus asjast ei muutu. Sa ütled, et peaksin rohkem videosid vaatama ja lugema, et lasta ennast "Venus Project-i" mõtetest nakatada. Anna andeks aga kui ma millegi juures kohe mingit suurt loogika viga näen, siis ma tõesti ei vaevu enam. Ja ei hakkagi vaevuma. Minu juurde on siis kuidagi muud moodi vaja jõuda.
              BVB - Vaprus

              Kommentaar


                Algselt postitas count Vaata postitust
                Ma julgen väita et keskmine Eesti valija sai siit aru et kanep on kõikide maailma hädade põhjustaja - surm-aids-tripper jne jne. Kui nende klippidega püüti kuidagi kanepi reguleerimise pooldamist näidata, siis pani küll keegi tugevalt pange ja peaks vallandatud saama.
                Eraldi humoorikas oli see "suvakollide" käest mandi saamine. Ütle mulle milline puberteedi hiilgeajas kambavaimul liikuv noormees ei tahaks noorte tüdrukute ees esineda ja neid aidata? Isegi kui seal oleks pintsakutes 20 pederasti viibinud, oleksid nad neiusid aidanud. Sellisel viisil millegi tõestamine on idiootsus ja kui see üldse midagi tõestas siis ainult seda et noored mehed on nõus niku nimel ükskõik mida tegema.
                Ja siis veel muidugi Spice tembeldamine kanepi sarnaseks tooteks (keskmine vaataja saabki sellest aru kui kanepist), on veel omaette klounaad. Ma ei tea mitte kedagi ,kes teaks kedagi , kes arvaks et Spice kuhugi kõlbaks ja sellest sõltuvuses oleks. Selleks pidi toimetus ikka ränga töö ära tegema. järmisena äkki leitakse mingi lootusetult perse kukkunud tegelane, kes on shokolaadi söömisest diabeeti kukkunud 3 nädalaga ja minnakse suhkrutööstuse vastu sõda pidama?
                Ma ei oska selle kohta midagi rohkem vastata, kuna ma ei pea antud teemat enda jaoks oluliseks ja seetõttu pole ka neid lugusid vaadanud. Kanepitemaatika läheb ajakirjanduses kohati küll väga must-valgeks, kus ühelt poolt on seadus ja teiselt poolt selle reaalne otstarbekus. Ma pole väga veendunud, et praegused karistused on väga proportsioonis, kuid samamoodi ootaks ikkagi linki sellele väitele, et keegi olla väikse kanepikoguse eest (vist) 9 aastat vanglat saanud. (Sa ju väitsid seda kusagil? Kui ei, siis vabandan.)

                Kommentaar


                  Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                  Tolerantse, demokraatliku ning liberaalse maailma pooldajad pidasid maha nii tänavatel kui ka selles foorumis mitmeid lahinguid madalalaubaliste hangudega relvastatud vihkajatest kodanikega, kes on otseselt Nõukogude Liidu ja tänapäeva Putini propaganda ohvrid.
                  Ja taas oleme jõudnud sinna, kus mul on õigus. Vanem generatsioon Eesti rahvast on Nõukogude Liidus üles kasvanud ning seal tehtud tugeva propaganda tõttu on jäänud uskuma, et homod on haiged inimesed, kes tahavad kõiki väikeseid poisse perse trukkida ning nende elu ära rikkuda. Samuti jätkab homode vihkamist noorem generatsioon, kes vaatab regulaarselt Russia Today saateid ning usub seda, mida seal räägitakse.

                  Ja siis öeldakse, et mina olen halb inimene. Ma olen hea inimene. Ma olen heade poolel. Teie, vihkajad, olete halvad ja teete inimesi õnnetuks.

                  Aga ma ei taha siia teemasse homoteemat sisse tuua. Lihtsalt tõin ühe paralleeli, kuidas ebademokraatliku valitsuse poolt finantseeritud meedia (RT) suudab manipuleerida inimeste mõistust nii palju, et neid on võimatu milleski veenda. Vene meedia propaganda võimekust demonstreerib asjaolu, et selleks, et olla propaganda ohver, ei pea olema umbkeelne vene parmott, vaid võid olla ka mitmekeelne ning elada kuskil teises riigis. Samas kui oled kord nende infovälja propaganda ohvriks langenud, siis ei teki tahtmistki sealt enam välja tulla, sest sa usud pimesi, et kõik teised infoallikad püüavad sinuga mainupuleerida, neid kontrollib kaks perekonda maailmas ja nad valetavad. Sedasi see Russia Today töötab. Pidev töö selle nimel, et kodanikes tekiks kahtlus kõige suhtes. Olgugi et selleks väänatakse fakte ning valetatakse. Aplaus, Putin!

                  Üks illustratiivne näide Putini propagandast ja vandenõuteooriatest:

                  Algselt postitas Igor Taro
                  PROPAGANDA JÄRELKAJA: tegin täna Kodanikupäeva puhul Valgas ettekannet kodanikuks olemise ja Ukraina teemadel. Olin juba asjad kokku pakkinud ning sõnajärje järgmisele esinejale üle andmas, kui saalist tekkis kaks küsimuse soovijat. Esimene küsis: "Kas vastab tõele, et Maidanil osalevatele inimestele maksti päevaraha?" Lisandus kommentaar, et tegu on Lääne vandenõuga ja veel mingi segane jutt. Eestikeelne vanaproua. Vastasin, et 100 inimese osalemise kahetunnisel miitingul võib kinni maksta ja 1000 inimese osalemise 4-tunnisel miitingul samuti, aga sadu tuhandeid inimesi, kes õues kolm kuud külmetavad ja seavad oma elusid ohtu, pole võimalik kinni maksta. Järgmine küsija oli keskealine mees. "See pilt, mida te näitasite, et tegu on vene sõjaväelastega - need meenutavad ameerika eraturvafirma töötajaid!" Järgnes meievaheline lühike vaidlus, kas Putin tegelikult tunnistas Krimmi hõivamist vene sõjaväe poolt või mitte. Kõik teavad, et tunnistas. Mees eitas seda. Nõudis, et ma teeks arvuti jälle lahti ja näitaks pilti uuesti. Seal polevat vene relv.
                  See on iseenesest läbiv võte, mida vene propaganda on kõik need kuud ulatuslikult kasutanud. Kahtluse külvamine. Nad ei pruugi olla võimelised fakte ümber lükkama, kuid esitavad lihtsalt jaburaid alternatiivversioone (võitlejad ostsid vene sõjaväevormi poest jne.). Selge see, et suure saali ees pole võimalik hakata üksipulgi piltide najal tõestama, et automaat on ikkagi vene päritolu. Enamikku publikust see ei huvita ja sündmus peab edasi minema. Aeg pressib peale. Aga kahtlus on õhus, seeme on külvatud - ärge uskuge midagi, kuna kõik valetavad. Sedasi on võltsijal lihtne tegutseda. Ilma, et ta peaks ise vettpidavaid argumente kasutama. Nüüd vaatame vaidlusalust pilti - meestel on Venemaa uus sõjaväevorm ja uue modifikatsiooni AK. Kuidagi ei pasta ükski asi USA eraturvafirma varustuse moodi. Paned pildi guugli otsingusse ja saad vastuseks: Best guess for this image: russian soldiers in crimea.
                  The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                    Ma ei oska selle kohta midagi rohkem vastata, kuna ma ei pea antud teemat enda jaoks oluliseks ja seetõttu pole ka neid lugusid vaadanud. Kanepitemaatika läheb ajakirjanduses kohati küll väga must-valgeks, kus ühelt poolt on seadus ja teiselt poolt selle reaalne otstarbekus. Ma pole väga veendunud, et praegused karistused on väga proportsioonis, kuid samamoodi ootaks ikkagi linki sellele väitele, et keegi olla väikse kanepikoguse eest (vist) 9 aastat vanglat saanud. (Sa ju väitsid seda kusagil? Kui ei, siis vabandan.)
                    Mul ei ole seda linki , see on linnalegend, onu Jüri nurgapeal rääkis et Jaani enam nii kauaks ajaks pole.

                    Minu point selles karistuse teemas oli pigem see et vahet pole kui mitu päeva või aastat keegi kanepi eest kinni istub, on see räige inimõiguste rikkumine ja elude hävitamine. Ma ei ole siiani mitte ühtegi olulist positiivset külge kanepi tarbjate/omaks tarbeks kasvatajate vangistamises näinud (ja kes arvab et tingimis vangistus on naljaasi , siis ka see on tegelikult üks korralik ajunuss karistatule).

                    Palun tooge välja mingised loogilised rahva jaoks kasulikud positiivsed küljed, miks peaks kedagi kanepi eest karistama ja siis võib edasi arutleda. Negatiivseid on lihtsalt nii palju ja need on nii ränga kaaluga(rahaline kulu, ressursside raiskamine-ment võiks uurida mõrva mitte Jaani taime pikkust, elude hävitamine jne jne) et siin ei ole väga pikka juttu isegi mõtet ajada.

                    Aasta on kohe kohe 2015 , ja ikka elame kiviajas ,kus rahvas ei saa aru kuidas ta iseennast tahtlikult hävitab. Ja ikka minnakse oma tavaisi nägusid valima, ja ikka oodetakse ja loodetakse sellega mingit suurt muutust. Ehk siis ennast korrates, ega ennem midagi vist ei muutu , kui kõikide John ja Joe Doe-de enda sugulased mädanevad vangikongis kuid siis on juba hilja. Ja samal ajal on siin mingid pedeaktivistid kes seisavad mingise näruse 400 paari eest? Wtf?!

                    Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                    (RT)
                    Oeh kus nüüd kukkus silmakirjaikus välja. Ise lehvitab Joe Rogani tsitaatide ja postritega ja samal ajal siunab RT? Sa ikka tead et see mees on üks väga suur RT fänn? Ta on oma podcastis isegi selle speciali teinud ja ka ise esinenud RT-s. Nüüd läks sul väheke pange. Proovi uuesti.
                    FORZA ITALIA FORZA ROMA - "A Scudetto in Rome is worth a thousand elsewhere."
                    sigpic

                    Kommentaar


                      Algselt postitas count Vaata postitust
                      Minu point selles karistuse teemas oli pigem see et vahet pole kui mitu päeva või aastat keegi kanepi eest kinni istub, on see räige inimõiguste rikkumine ja elude hävitamine.
                      Päris huvitav oleks teada kus kohast sinu jaoks piir läheb karistamise vajalikuse ja mittevajalikuse vahel. Hetkel toimetatakse igal juhul seaduse järgi ja kuni seadused on sellised nagu nad on, siis ei saa kuidagi kedagi teist "elude hävitamises" süüdistada, kui tegijat ennast. Inimõigustest rääkides võiksid aga täpsemalt kirja panna millist inimõigust kanepi kasvatajaid-müüjaid karistades täpsemalt rikutakse?
                      BVB - Vaprus

                      Kommentaar


                        Algselt postitas elx Vaata postitust
                        Inimõigustest rääkides võiksid aga täpsemalt kirja panna millist inimõigust kanepi kasvatajaid-müüjaid karistades täpsemalt rikutakse?
                        EV Põhiseaduse peatükk 2 , paragrahv 28 - Igaühel on õigus tervise kaitsele.
                        Täpsustan - Inimesel peab olema õigus ennast ravida võimalikult effektiivse ravimiga sealjuures oma tervist võimalikult vähe kahjustades - kanep.
                        FORZA ITALIA FORZA ROMA - "A Scudetto in Rome is worth a thousand elsewhere."
                        sigpic

                        Kommentaar


                          Algselt postitas count Vaata postitust
                          EV Põhiseaduse peatükk 2 , paragrahv 28 - Igaühel on õigus tervise kaitsele.
                          Täpsustan - Inimesel peab olema õigus ennast ravida võimalikult effektiivse ravimiga sealjuures oma tervist võimalikult vähe kahjustades - kanep.
                          Ohoh. See on ju natuke nüüd teine asi.

                          Ehk ma olen tutvunud umbes paarikümne kanepi eest määratud kriminaalkaristusega ja mitte ükski neist pole toonud väidet, et "ma siin tervise huvides tarvitasin".

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                            Ohoh. See on ju natuke nüüd teine asi.

                            Ehk ma olen tutvunud umbes paarikümne kanepi eest määratud kriminaalkaristusega ja mitte ükski neist pole toonud väidet, et "ma siin tervise huvides tarvitasin".
                            Näiteks tean isiklikult ühte härrat kes epilepsiahoogude raviks on edukalt kanepit tarvitanud juba väga mitmeid aastaid. Arsti poolt väljakirjutatud ravimifirma ohvrina oli tal epilepsiaga pidevalt pobleeme ja õnnelikku lõppu ei paistnud kusagil olevat. Ei saanud isegi sõpradega lonksu õlut jalgpalli vaatmise kõrvale võtta. Ravi iseseisva muutmise tagajärjel aga võib ta rahulikult libistada nelipakki ja mitte meõlda maksa kahjustamisele või epilepsi hoogude tekkimisele. Kõik on õnnelikud.

                            Toome siis mõned lihtsamad näited meditsiinilistest eelistest mainstream mürkide (loe:ravimite) kõrval, ehk ravimid mida võiks edukalt asendada ravikanepiga:

                            Paracetamol:
                            Võimalikud kõrvaltoimed
                            Nagu kõik ravimid, võib ka see ravim põhjustada kõr
                            valtoimeid, kuigi kõigil neid ei teki.
                            Kõrvaltoimed on esitatud järgmiselt: väga sage (>1/
                            10); sage (>1/100 kuni <1/10); aeg-ajalt (>1/1000
                            kuni <1/100); harv (>1/10 000 kuni <1/1000); väga h
                            arv (<1/10 000), teadmata (esinemissagedust ei
                            saa hinnata olemasolevate andmete alusel).
                            Immuunsüsteemi häired
                            Teadmata: ülitundlikkusreaktsioonid.
                            Maksa ja sapiteede häired
                            Teadmata: maksakahjustus.
                            Naha ja nahaaluskoe kahjustused
                            Teadmata: eksanteem, äge generaliseerunud eksantema
                            toosne pustuloos (punane tursunud
                            nahapiirkond, millel on palju väikseid mädaville),
                            toksiline epidermaalne nekrolüüs (võib põhjustada
                            löövet, ville ja naha koorumist).
                            Vere ja lümfisüsteemi häired
                            Teadmata: trombotsütopeenia, agranulotsütoos.
                            Ainevahetus- ja toitumishäired:
                            Aeg-ajalt: hüpoglükeemia

                            Unerohi Immovane:

                            Nagu kõik ravimid, võib ka Imovane põhjustada kõrvaltoimeid, kuigi kõigil neid ei teki.
                            Sagedasemad kõrvaltoimed on kibe maitse suus või suukuivus.
                            Võib esineda ka muid kõrvaltoimeid, eriti ravimi võtmisele järgneva tunni jooksul.
                            Kõrvaltoimete tekkimise ohu vältimiseks tuleks ravimit võtta vahetult enne
                            magamaminekut.
                            Esineb järgmisi kõrvaltoimeid:
                            - unisus, keskendumisraskused, väsimus, peavalu, pearinglus, lihasnõrkus,
                            koordinatsioonihäired, kahelinägemine;
                            - seedetrakti ärritus;
                            - libiido muutused;
                            - allergilised või naha sümptomid (sügelus ja lööve, väga harva raskekujulised
                            allergilised reaktsioonid);
                            - mäluhäired;
                            - sõltuvus, tagasilöögi unetus.
                            Paradoksaalsed reaktsioonid
                            Harva esinevad hirmuunenäod, ärrituvuse tõus, segasus, hallutsinatsioonid, agressiivsus,
                            unes käimine ja ebaadekvaatne käitumine.

                            Ravi äkilisel katkestamisel võivad tekkida võõrutusnähud. Sümptomid varieeruvad, esineda
                            võivad tagasilöögi unetus, rahutus, värinad, higistamine, segasus, peavalu,
                            südamepekslemine, deliirium, hirmuunenäod, hallutsinatsioonid ja erutuvuse tõus. Väga
                            harvadel juhtudel võib esineda krampe.

                            Kanepi väidetavad kõrvaltoimed ravimiameti andemetel:

                            Eelkõige tuleb lisaks suitsetamise teadaolevatele kahjulikele toimetele ja südame löögisageduse tõusule arvestada psühhomotoorsete efektide (nt tähelepanu ja reaktsioonikiiruse vähenemine, koordinatsiooni halvenemine), desorientatsiooni, mäluhäirete ning psühhoosi tekkega eelsoodumusega isikutel. Kuigi THC üheks loodetud toimeks on ärevuse vähenemine, võib ärevus mõnel patsiendil hoopis suureneda või tekkida ängistus ja meeleoluhäire.
                            FORZA ITALIA FORZA ROMA - "A Scudetto in Rome is worth a thousand elsewhere."
                            sigpic

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                              Miks siis seda hakata mingi uue teemaga lõhkuma?
                              saaks jälle 24/7/365 paugutada läbivatel teemadel nagu Paadam, Beckham, pededega oli.
                              jokers to the right
                              clowns to the left of me

                              Kommentaar


                                Algselt postitas count Vaata postitust
                                Näiteks tean isiklikult ühte härrat kes epilepsiahoogude raviks on edukalt kanepit tarvitanud juba väga mitmeid aastaid. Arsti poolt väljakirjutatud ravimifirma ohvrina oli tal epilepsiaga pidevalt pobleeme ja õnnelikku lõppu ei paistnud kusagil olevat. Ei saanud isegi sõpradega lonksu õlut jalgpalli vaatmise kõrvale võtta. Ravi iseseisva muutmise tagajärjel aga võib ta rahulikult libistada nelipakki ja mitte meõlda maksa kahjustamisele või epilepsi hoogude tekkimisele. Kõik on õnnelikud.

                                Toome siis mõned lihtsamad näited meditsiinilistest eelistest mainstream mürkide (loe:ravimite) kõrval, ehk ravimid mida võiks edukalt asendada ravikanepiga:

                                Paracetamol:
                                Võimalikud kõrvaltoimed
                                Nagu kõik ravimid, võib ka see ravim põhjustada kõr
                                valtoimeid, kuigi kõigil neid ei teki.
                                Kõrvaltoimed on esitatud järgmiselt: väga sage (>1/
                                10); sage (>1/100 kuni <1/10); aeg-ajalt (>1/1000
                                kuni <1/100); harv (>1/10 000 kuni <1/1000); väga h
                                arv (<1/10 000), teadmata (esinemissagedust ei
                                saa hinnata olemasolevate andmete alusel).
                                Immuunsüsteemi häired
                                Teadmata: ülitundlikkusreaktsioonid.
                                Maksa ja sapiteede häired
                                Teadmata: maksakahjustus.
                                Naha ja nahaaluskoe kahjustused
                                Teadmata: eksanteem, äge generaliseerunud eksantema
                                toosne pustuloos (punane tursunud
                                nahapiirkond, millel on palju väikseid mädaville),
                                toksiline epidermaalne nekrolüüs (võib põhjustada
                                löövet, ville ja naha koorumist).
                                Vere ja lümfisüsteemi häired
                                Teadmata: trombotsütopeenia, agranulotsütoos.
                                Ainevahetus- ja toitumishäired:
                                Aeg-ajalt: hüpoglükeemia

                                Unerohi Immovane:

                                Nagu kõik ravimid, võib ka Imovane põhjustada kõrvaltoimeid, kuigi kõigil neid ei teki.
                                Sagedasemad kõrvaltoimed on kibe maitse suus või suukuivus.
                                Võib esineda ka muid kõrvaltoimeid, eriti ravimi võtmisele järgneva tunni jooksul.
                                Kõrvaltoimete tekkimise ohu vältimiseks tuleks ravimit võtta vahetult enne
                                magamaminekut.
                                Esineb järgmisi kõrvaltoimeid:
                                - unisus, keskendumisraskused, väsimus, peavalu, pearinglus, lihasnõrkus,
                                koordinatsioonihäired, kahelinägemine;
                                - seedetrakti ärritus;
                                - libiido muutused;
                                - allergilised või naha sümptomid (sügelus ja lööve, väga harva raskekujulised
                                allergilised reaktsioonid);
                                - mäluhäired;
                                - sõltuvus, tagasilöögi unetus.
                                Paradoksaalsed reaktsioonid
                                Harva esinevad hirmuunenäod, ärrituvuse tõus, segasus, hallutsinatsioonid, agressiivsus,
                                unes käimine ja ebaadekvaatne käitumine.

                                Ravi äkilisel katkestamisel võivad tekkida võõrutusnähud. Sümptomid varieeruvad, esineda
                                võivad tagasilöögi unetus, rahutus, värinad, higistamine, segasus, peavalu,
                                südamepekslemine, deliirium, hirmuunenäod, hallutsinatsioonid ja erutuvuse tõus. Väga
                                harvadel juhtudel võib esineda krampe.

                                Kanepi väidetavad kõrvaltoimed ravimiameti andemetel:

                                Eelkõige tuleb lisaks suitsetamise teadaolevatele kahjulikele toimetele ja südame löögisageduse tõusule arvestada psühhomotoorsete efektide (nt tähelepanu ja reaktsioonikiiruse vähenemine, koordinatsiooni halvenemine), desorientatsiooni, mäluhäirete ning psühhoosi tekkega eelsoodumusega isikutel. Kuigi THC üheks loodetud toimeks on ärevuse vähenemine, võib ärevus mõnel patsiendil hoopis suureneda või tekkida ängistus ja meeleoluhäire.
                                Kas ta sai selle eest mingi karistuse? Ehk minu küsimus puudutas seda, et need, kes on kanepiomamise eest süüdi mõistetud, pole seda (minu teada) küll tervislikel põhjusel kasutanud, vaid ikka pigem muudel eesmärkidel.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X