320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

LIIKLUS

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas elx Vaata postitust
    Kui peaks nüüd retardlikuse mõõdupuul nad kõrvuti panema, siis ületab BMW juht VW juhti siiski mäekõrguselt. VW juhi viga oli praktiliselt ainult see, et ta ei "pannud tähele" kõrval reas kiirust ületavat autot kui sellele ette keeras.. ikka juhtub.

    Ma nägin esmalt VW kaamera pilti ja tõsimeeli uskusin, et tegemist on politsei jälitusvideoga, ei tulnud selle pealegi, et keegi hakkaks sellist jama korraldama. Seda enam, et kohati jäi mulje nagu jälitajaid oleks mitu + veel lõpus vastu tulnud politsei buss.
    Mind hämmastas/vihastas see VW juhi puhul, et mis kuradi pärast on vaja vasakus reas näidata pidurdusega, et sa oled liiga lähedal, et a la võta vahe pikemaks või mis pärast pidi see pidurdus olema lampi? Ühesõnaga need kes tahavad politseinikku liikluses mängida, aboluutselt mulle ei meeldi - selline tahlik ära tegemine, mingi asja eest. Muideks, politsei buss see polnud.

    Kommentaar


      Algselt postitas Jose Vaata postitust
      Mind hämmastas/vihastas see VW juhi puhul, et mis kuradi pärast on vaja vasakus reas näidata pidurdusega, et sa oled liiga lähedal, et a la võta vahe pikemaks või mis pärast pidi see pidurdus olema lampi?
      BMW vilgutas närviliselt tulesid?

      Sattusin ka hiljuti sarnasesse olukorda. Rahulikult piirkiirusega, ehk isegi veidi kiiremini sõites, lendas selja taha üks maanteerakett. Ei hakanud ümber reastuma, kuna paremal liikusid sõidukid aeglasemalt ja mis see minu asi on, et keegi tahab segasena kihutada? Tehti siis natuke selja taga valgusshowd ja mingi hetk sai kangelane minust mööda ning lasi seejärel kiiruse 80 peale.

      Selle juhtumi ja selle videoga seoses on suur küsimus minu peas, et kui on vaja jube kähku kuskile jõuda ning selleks selgelt kiirust ületatakse, siis kuidas tekib järsku aeg idiootsustega tegelemiseks? Pigem ikka kapitaalselt kuppel tuksis.

      Kommentaar


        Algselt postitas Jose Vaata postitust
        Mind hämmastas/vihastas see VW juhi puhul, et mis kuradi pärast on vaja vasakus reas näidata pidurdusega, et sa oled liiga lähedal, et a la võta vahe pikemaks või mis pärast pidi see pidurdus olema lampi? Ühesõnaga need kes tahavad politseinikku liikluses mängida, aboluutselt mulle ei meeldi - selline tahlik ära tegemine, mingi asja eest. Muideks, politsei buss see polnud.
        Sa vist pikivahe hoidmisest pole kunagi kuulnud?

        Kommentaar


          Algselt postitas zelee Vaata postitust
          Sa vist pikivahe hoidmisest pole kunagi kuulnud?
          Mul keegi taha lendab ja ma autopiloodiga mingist suuremast rongist mööda kruiisin 4realisel siis juhul kui on juba lõppemas see rong millest möödun , võin vahest varba otsaga natuke gaasi juurde panna või võimalusel korraks ümber reastuda, kui on võimalus. Las kihutab siis kui tahab. 5 minuti pärast sõidan oma autopiloodiga rahulikult tast mööda, kui miilitsad talt küsivad, kuhu kiirustas. Ida ja Tallinna vahel nii kuus korra ikka näed seda lennukit, mis 10 kilti tagasi mööda kihutas, vähe aja pärast seletusi jagamas.
          Igasugune kius on nõme. Ja need vennad on ka nõmedad, kes kaherealisel tilbendavad, üritavad võimalikult paljudest mööda sõita, ületavad kiirust , sõidavad nii suts üle saja spidomeetri järgi. Hiljem kui Aasperest alates kõik 4realine on , siis tiksuvad 90nega. No tra milleks üldse siis kihutada ?
          "Sometimes you look in a field and you see a cow and you think it’s a better cow than the one you’ve got in your own field. It’s a fact. But it never really works out that way." SAF

          Kommentaar


            Pikivahe teemast välja jättes, siis ka niisama oma lõbuks pidurite tallamine on LS-ga vastuolus.
            Magava kauboi suhu viski ei jookse.

            Kommentaar


              Algselt postitas Raitsu Vaata postitust
              Ja need vennad on ka nõmedad, kes kaherealisel tilbendavad, üritavad võimalikult paljudest mööda sõita, ületavad kiirust , sõidavad nii suts üle saja spidomeetri järgi. Hiljem kui Aasperest alates kõik 4realine on , siis tiksuvad 90nega. No tra milleks üldse siis kihutada ?
              Ma ei ole küll päris selline aga olen aus ja ütlen, et kuulun sinna "gruppi". Põhjus miks ma nii sõidan on selles, et kui ma maanteel sõidan, siis on mul peas omad mõtted, oma kiirus ja kõik muud faktorid. Näiteks möödasõite ma ei tee sellepärast, et kuhugi rutem jõuda - lihtsalt kui minu maantee kiirus on 94km/h siis ma tahan selle kiirusega sõita ja sujuvuse mõttes sõidan teistest mööda, lisaks teise taga olles peab kõvasti rohkem maanteed jälgima (mida teine juht teeb) ning eriti praegusel ajal juhtub seda, et auto on just pesulast tulnud ja siis jõuad kellegi taha tiksuma ja auto on üleni sitane.
              On olnud küll olukordi nii, et kaherealisel tiirutan kõigist mööda ja neljarealisel hakkavad järgi tulema uuesti aga olen avastanud, et isegi praegu on neljarealisel keskmine kiirus kõigil 110 nii, et lasen ise ka seal nüüd julgemalt.

              Ehk lühidalt - kaherealisel ma ei kihuta sinust mööda selletõttu, et kuhugi kiirustada. Minu sõidutempo on lihtsalt selline ja ei meeldi teiste taga tilbendada, sest rikub minu nö. sõidurütmi. Neljarealine on aga hea ja lai maantee ning seal võin ma kasvõi 50nega sõites sõita rahulikult omades mõtetes, see ei häiriks kedagi.

              Kommentaar


                Mina olen täheldanud vastupidist. Tallinnast kuni Koseni sõidavad kõik 100+, samal ajal kui mina püsikiirusehoidjaga 100. Alates Kosest kus kummaskis suunas 1 rida langeb nende kiirus 90 peale. Samal ajal kui mina vuran ikka 100ga. Jube tüütu on siis nendest mööduda. Sama kordub Mäos.
                Homme jälle Tartusse asja, näis kas seisud on samad.
                Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                Kommentaar


                  äkki oli see mingi näitemäng, sama lugu ikkagi taustaks?
                  et mingi võidusõit või midagi.
                  tell your mother, we are hooligans!

                  Kommentaar


                    Algselt postitas mg Vaata postitust
                    äkki oli see mingi näitemäng, sama lugu ikkagi taustaks?
                    et mingi võidusõit või midagi.
                    See variant ongi hetkel väga aktuaalne ja mõlemil peaks selle järgi korralik karistus tulema
                    Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
                    Ott Järvela

                    Kommentaar


                      Kahjuks üks Eesti veokajuht jättis selles õnnetuses oma elu
                      En person omkom i en kraftig kollisjon mellom tre biler på E18 ved Skolmar i Sandefjord i ettermiddag.
                      Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
                      Ott Järvela

                      Kommentaar


                        Kaevame teema üles uudisega, et karmiks aetakse asi. +1 eest 48 eur saada no ikka päris karm.

                        Soovitusliku hinnakirja eesmärk on ühtlustada liiklusrikkumiste eest määratavaid trahve.

                        Politsei- ja piirivalveametis (PPA) on valminud politseiametnikele mõeldud juhised, kui suured peaks olema liiklusrikkumiste trahvid ja millistele argumentidele karistust määrates toetuda.

                        „Ühe ja sama rikkumise eest võib [praegu] trahv piirkonniti väga erinev olla,” nentis PPA korrakaitsepolitseiosakonna juhtivkorrakaitseametnik Veiko Kommusaar. Ta tõi näiteks, et piirkiiruse 20 km/h võrra ületamise eest on ühes piirkonnas saadud trahvi 20 eurot, teises aga 300. Vahe võib politsei statistika kohaselt olla aga veelgi suurem. Näiteks mullu kõikusid autojuhtidele, kelle veres tuvastati alkoholisisaldus 0,5–1,49 mg, määratud trahvid 84 eurost 1200 euroni.

                        „Vahed tulevad sellest, et üks politseiametnik on leidnud, et see konkreetne rikkumine pole olnud nii ohtlik, aga teine on arvanud vastupidi,” selgitas Kommusaar. „Aga inimesel peab olema selge arusaam, kuidas riik rikkumistele reageerib. Praegu on Tallinnas ühtemoodi, Võrus, Kuressaares või mujal aga hoopis teisiti.”

                        Ta märkis, et kuna seni on trahve määratud väga ebaühtlaselt, ei saa ka öelda, kas soovituslik hinnakiri pigem suurendab või vähendab keskmist.

                        PPA annab politseinikele juhised piirkiiruse ületamise, alkoholijoobes autojuhtimise, turvavarustuse mittekasutamise ja ka kergliikleja ohutusega seotud rikkumiste puhuks. Näiteks on jalakäijale, kes ületab teed vales kohas või punase fooritulega, soovitatud esmane karistus liikluskoolitusele suunamine. Kui selleks võimalust pole või jalakäija oma käitumist ei muuda, järgneb rahatrahv, mis on Kommusaare sõnul kuni kümme trahviühikut (40 eurot).

                        Juba praegu kasutatav

                        N-ö hinnakiri, mille järgi liiklusrikkujaid trahvida, on kättesaadav juba praegugi. Kommusaar rõhutas, et juhend on soovituslik ja politseinik võib konkreetseid asjaolusid arvestades selle juhistest kõrvale kalduda, ent sel peab olema selge põhjendus.

                        Näiteks Lõuna-Eestis võib joobes juhtimise puhul olla kergendav asjaolu, kui juht liitub piirkonnas käimas oleva kolmekuulise pilootprogrammiga, kus õpetatakse käitumismudeleid ja tegeletakse alkoholiprobleemiga. Aga kui rikkumine on korduv, loobub politsei kiirmenetlusest ja alustatakse üldmenetlust, mille puhul on karistus suurem.

                        Karistusõiguse eksperdi, riigikohtu kriminaalkolleegiumi nõuniku Andres Parmase arvates on politsei plaan positiivne. Ta selgitas, et sellised juhised, mis pole siduvad, vaid abiks ja soovituseks, on mõistlikud. „See ei pruugi kaasa tuua karistuste karmistumist, pigem aitab olukorras, kus iga politseinik sügab tänaval kukalt ja mõtleb, kui suur trahv siin olema peaks,” sõnas Parmas ja täiendas, et trahvimise vahemik on praegu küllaltki suur.

                        Sama väärteo eest määratav trahv võib kuni 33 korda erineda

                        Väljavõtteid politsei möödunud aastal määratud trahvide statistikast:

                        Piirkiiruse ületamine

                        21–40 km/h
                        Väikseim trahv 12 eurot
                        Suurim trahv 400 eurot
                        (Seadusega on lubatud kõige rohkem 400 eurot.)

                        41–60 km/h
                        Väikseim trahv 40 eurot
                        Suurim trahv 800 eurot
                        (Seadusega on lubatud kõige rohkem 800 eurot.)

                        Joobes autojuhtimine

                        0,20–0,49 mg alkoholi ühes grammis veres
                        Väikseim trahv 40 eurot
                        Suurim trahv 400 eurot
                        (Seadusega on lubatud kõige rohkem 400 eurot.)

                        0,50–1,49 mg alkoholi ühes grammis veres
                        Väikseim trahv 84 eurot
                        Suurim trahv 1200 eurot
                        (Seadusega on lubatud kõige rohkem 1200 eurot.)

                        Tee mitte andmine

                        Reguleerimata ülekäigurajal jalakäijale tee mitte andmine
                        Väikseim trahv 12 eurot
                        Suurim trahv 160 eurot
                        (Seadusega on lubatud kõige rohkem 200 eurot.)

                        Jalakäijale tee mitte andmine, kui tekitati liiklusoht
                        Väikseim trahv 20 eurot
                        Suurim trahv 200 eurot
                        (Seadusega on lubatud kõige rohkem 400 eurot.)

                        Politsei uus liiklusrikkumiste hinnakiri

                        Piirkiiruse ületamine, Trahvi suurus
                        1–5 km/h 40–48 eurot
                        6–10 km/h 52–60 eurot
                        11–15 km/h 64–80 eurot
                        16–20 km/h 84–96 eurot
                        21–25 km/h 100–120 eurot
                        26–30 km/h 124–192 eurot
                        31–35 km/h 196–260 eurot
                        36–40 km/h 264–332 eurot
                        41+ km/h enamasti üldmenetlus või erandina 400 eurot

                        Politsei selgitused:

                        -- Kiiruseületamine on alati ohtlik, kuna suur sõidukiirus mõjutab nii liiklusõnnetusse sattumise tõenäosust kui ka selle raskusastet.
                        -- Viimasel ajal on suurenenud ühesõidukiõnnetustes hukkunute arv ja õnnetuste põhjus on enamasti liiga suur sõidukiirus.
                        -- Sõidukiiruse valik on juhi teadlik otsus, mis ei sõltu teistest liiklejatest.
                        -- Jalakäija ohutust mõjutab oluliselt ka väike kiiruseületamine. 60 km/h kiirusel on jalakäija hukkumise tõenäosus 70%.
                        -- Ohutut ja reeglitepärast möödasõitu peab võimaldama ees*liikuva sõiduki kiirus.

                        Alkoholi sisaldus välja-hingatavas, õhus Trahvi suurus

                        0,10–0,12 mg/l 180–200 eurot
                        0,13–0,15 mg/l 220–260 eurot
                        0,16–0,18 mg/l 280 –300 eurot
                        0,19–0,21 mg/l 320–340 eurot
                        0,22–0,24 mg/l 360–380 eurot

                        Politsei selgitused:

                        -- Alkoholi tarvitanud juht ei taju liikluspilti adekvaatselt ja tema reaktsioonikiirus väheneb.
                        -- Liiklusõnnetuse oht suureneb koos vere alkoholisisaldusega.
                        -- Alkoholi tarvitanud juhiga juhtub liiklusõnnetus kaks korda suurema tõenäosusega kui kaine juhiga, oht surma saada on aga mitu korda suurem.
                        -- Alkoholi tarvitanud juht väsib kiiresti ja võib jääda roolis magama.
                        -- Alkoholi tarvitanud juht ei hinda oma võimeid kriitiliselt ja muutub liiga julgeks.

                        Kinnitamata turvavöö, Trahvi suurus

                        reisijal 60 eurot
                        juhil 120eurot
                        lapsel 260 eurot

                        Politsei selgitused:

                        -- Turvavöö kasutamine mõjutab oluliselt liiklusõnnetuse tagajärgede raskust ning vähendab raskete ja surmavate vigastuste riski.
                        -- Turvavöö kinnitamise kohustus on üks tähtsaim liiklusohutust tagav reegel, mis ei tohiks tulla kellelegi üllatusena.
                        -- Liiklusõnnetused juhtuvad ka väikestel kiirustel, mistõttu on turvavöö kasutamine oluline ka asulasisestel teedel ja juba rooli istudes.
                        -- Lapse turvavarustus kaitseb õnnetuse korral last, arvestades tema pikkuse ja kaaluga.
                        -- Tagaistmel turvavöö kinnitamine hoiab nii reisijat kui ka esiistmel istujat.

                        Ristmikule või ülekäigu-rajale sõitmine või astumine foori keelava tule ajal

                        - Sõidukijuhile trahv 60 eurot
                        - Sõidukijuhile, kui tekkis liiklusohtlik olukord, trahv 240 eurot
                        - jalakäijale või jalgratturile hoiatus ja koolitusele suunamine või korduvusel trahv 40 eurot
                        - jalakäijale või jalgratturile, kui ta on joobes või tekitas liiklusohtliku olukorra või inimesele tervisekahjustuse, trahv 240 eurot

                        Politsei selgitused:

                        -- Sõidukijuht on küll suurema ohu allikas, ent ka kergliikleja peab järgima liikluseeskirja.
                        -- Sõidukijuht on kohustatud ülekäiguraja lähistel hoidma sõidukiirust, mis võimaldab teele astuva jalakäija ees pidurdada.
                        -- Jalakäija peab sõiduteed ületades veenduma, et autojuht on teda märganud ja saab sõiduki pidama.
                        -- Jalakäija ja kergliikleja saavad liiklusõnnetuses alati rohkem kannatada kui sõidukijuht ning seetõttu peavad nad liikluses väga ettevaatlikud olema.
                        -- Õnnetuse tagajärgede raskust ei mõjuta see, kellel oli õigus.

                        * Siin toodud loetelu pole täielik ja on soovituslik. See tähendab, et rikkumise asja*oludest lähtuvalt võib politseinik sellest ka kõrvale kalduda.

                        Kommentaar


                          Kurb on see, et politseiamet on sunnitud ise seadusandja eest töö ära tegema ning nn. sisemiste soovituste kaudu töötajatele tegelema "õigusloomega". Nüüd üritatakse seda siis avalikkusele maha müüa. Ebanormaalne on ju riigikogu poolt loodud olukord seaduses kui kiiruse ületamise puhul näiteks +66 km/h saab ametnik oma suva järgi valida trahvisumma 12 euro ja 1200 euro vahel - ajuvaba! Sarnane olukord on ka muude rikkumiste puhul. Enamustes arenenud riikides on võimalik seadusest välja lugeda kindla kiiruse ületamise puhul teatud tingimustes kindel trahvisumma - a la asulas +23 km/h võrdub täpselt 95 eurot ja mitte sentigi vähem ega rohkem. Palju vaidlusi jääks niimoodi olemata...
                          Am Sonntag um 13.00 Uhr haben wir ein Weißwurst- Wettfressen mit der Bayern-Spitze. Da bin ich gut dabei. (Rainer Calmund)

                          Kommentaar


                            Mulle samas meeldib, et vastavalt asjaoludele on politseinikule jäetud ka võimalus endapoolseks hinnanguks asjaolude ning rikkumise tõsiduse üle. Jube ebaõiglane tunduks olevat täpselt sama suur trahv nt ootamatude (ja tihti suhteliselt mõttetute) teetööde puhul nt 30 alas 60ga sõitmast, või siis kuskil kooli ees mängivate laste vahelt 20 alas 50ga läbi sõitmast.

                            - jalakäijale või jalgratturile, kui ta on joobes või tekitas liiklusohtliku olukorra või inimesele tervisekahjustuse, trahv 240 eurot.

                            Krt peale mõnda õhtust õllet tuleb nüüd küll vaatama hakata, et saaks korrektselt üle tee mindud, muidu tulevad ja väänavad ikka eriti korralikult

                            Kommentaar


                              Aga see on ju soovituslik, või mingi hetk läheb ikka kohustuslikuks? Ega teetöölistel pole ka eriti tore kui sa sealt 70ga läbi kihutad...
                              Iseenesest on idee tore, ilmselt tuleb paberimajandust ka vähem, kuna kahetsuskirju tuleb kordi vähem, mis omakorda tähendab, et politseihärradel jääb muuks rohkem aega. See aga, et juba +1 hakkatakse trahve tegema..no see võrdub sarnaselt nagu lausreid, ainult,et puhumise asemel kirjutatakse trahve.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas RedMike Vaata postitust
                                Mulle samas meeldib, et vastavalt asjaoludele on politseinikule jäetud ka võimalus endapoolseks hinnanguks asjaolude ning rikkumise tõsiduse üle. Jube ebaõiglane tunduks olevat täpselt sama suur trahv nt ootamatude (ja tihti suhteliselt mõttetute) teetööde puhul nt 30 alas 60ga sõitmast, või siis kuskil kooli ees mängivate laste vahelt 20 alas 50ga läbi sõitmast.
                                Lihtsam on kirjutada seadusesse mõned laused juurde ning määratleda täpne trahvisumma standardtingimustes (maantee, asula, ajutine piirang, kehv ilm jne) kui vaielda kohtus politseiamentiku hinnangu üle. Kohtukulusid ja kohtute aega saaks ikka päris palju kokku hoida selle abil. Praegune politsei "aktsioon" on aus ja kena, aga seaduse silmis sellel kaalu ei ole - ega kohtunik kohtus selle järgi karistus ei määra, kohtunik järgib ikka seadust.
                                Am Sonntag um 13.00 Uhr haben wir ein Weißwurst- Wettfressen mit der Bayern-Spitze. Da bin ich gut dabei. (Rainer Calmund)

                                Kommentaar

                                Working...
                                X