320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Film

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
    8 skaalal 10? vägev film pidi olema
    Anna andeks, my bad. Siiski oli mõeldud 8/10

    Kommentaar


      Huvitav jah, et sattusin isegi eile korraga kahte George looneyt sisaldavat linateost vaatama. Kinos sai ära kaetud Hawai muuvi ja hiljem Märtsi election moovie. Mõnusad vaatamised mõlemad...kui oleks Havail käinud ära, siis usun, et Descendents oleks eriti meelt mööda. Aga kannatas vaadata ka niisama.

      Kommentaar


        Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
        8 skaalal 10? vägev film pidi olema
        Palju puudu ei ole

        Kommentaar


          Viimase 1,5 kuu jooksul paar filmi ära nähtud mis ka oscaritele kandideerinud erinevates kategooriates:

          My week with Marilyn, ehk minu nädal Monroega:
          Korralik film (Pole sugugi naistekas), hea supporting cast, hea roll Branaghilt ning tore oli näha ka selliseid näitlejaid kes rohkem tuntud näiteks detektiiv Jappina...AGA, Williams siiski ei veennud mind Monroena. Film on film, aga olen näinud mõningaid Monroe enda filme ja lihtsalt pole seda seksapiili mis Montroel omal ajal oli. Minu jaoks on see tähtis punkt, siin on ikkagist tegemist Monroega mitte Kings speech vms, välimus loeb. 7/10

          War horse, ehk Sõjahobu:
          Nagu ma aru sain põhineb see lastejutustusel/näidendil. Ei noh, täitsa tore film oli, aga kas ta just parima filmi peale peaks kandideerima on iseasi. Paratamatult tuleb ka võrdlusmoment varasemate Spielbergi sõjafilmidega ja siinkohal on Sõjahobu kindel viimane. Oleks võinud ikkagist veidi rohkem ka sellist karmimat poolt näidata, uurisin mingeid intervjuusid ja Spielberg ise ütles, et verd ja julma tapmist me siin filmis ei näe, paiguti juba seetõttu et tegu on lastejutustusel põhinevaga ja paiguti just seetõttu, et vanusepiirangut maas hoida. Mulle jäi lõpuks filmist selline mulje, et Spielberg ikkagist ei suutnud otsustada ja kohati on tegu lapsesõbraliku filmiga ja siis samas oli ka siin filmis kaadreid mis vast lastele ei istuks. Oleks võinud ehk rohkem rõhuda ka mõnedele teistele karakteritele, näiteks need kaks soldatit kes tuntud Sherlocki ja Wallanderi sarjast, aga noh, ju nii pidigi olema, häiris ka see, et ühtegi lennukit ei olnud, esimeses maailmasõjas olid lennukid kasutusel, saan aru, et lugu oli hobusele suunatud, aga see pole reaalne sõda enam 7,5/10

          Artist ehk artist:
          See on nüüd üks selliseid filme mis võib suure edu ja haibi ning auhindade menuga pigem endale karuteene teha. Olen juba piisavalt kuulnud arvamusi ja lugenud imdb lehelt kus osad peavad seda filmi mitte millekski: pretentious, weak story, black and white movie in 2012 wtf?. Samas, mäletan, et aasta võis olla 2010 kui imdb lehel sirvisin ja sattusin nägema upcoming movies sectiooni ja koheselt poster paelus. Ja kui treileri ära nägin siis tuli ka huvi see film ikka ära vaadata.
          Olen uurinud ka intervjuusid pärast selle filmi vaatamist ja kuna film oli juba edukas golden globel siis veel enam, reaalsus oli see, et tegu oli pigem sellise väikse projectiga, art filmiga ja direktor ise ei uskunud, et film nii suurt menu võib saavutada. Samas selle väite lükkab ümber supporting cast: Goodman ja Cromwell on gloobuse või oskari nominatsioonidega ja teiste auhindadega.
          Enda muljed on selliseid, et kuigi reaalselt pole tegu vast kõige tugevama storyga, on tegu igati nauditava filmiga, mida eelistaks ise vaadata mõnel kõledal talveõhtul (loe just praegusel kuul), tee või kakaotass käes, jalad võib-olla soojas vees kui olen tulnud sealt pakasest ja siis mina ja telekas, üksi, one on one, naudin seda filmi. Mitte kinos kus inimesed hirnuvad kohtades kus ei peakski ja kus lõpuks plaksutatakse (nii oli), vot see on küll pretentious. Nostalgiapunkte teenib film ka sel määral, et Dujardin meenutab Gene Kellyt ja Bérénice Bejo lummas oma erilise iluga. Soundtrack oli ka muidugi puhas kuld: http://youtu.be/5R9y7jnRJ8k Paneme siis 8,5/10....laske haibil vaibuda ja kui žanr meeldib vaadake seda filmi nii 1,5 aasta pärast dvd-lt. Ühe oscari peaks film kindlasti saama, ja see on parim muusika.

          Descendants ehk Järeltulijad
          Paneme Glooney sisse ja oskarid tulevad? Nii justkui paistab. Võtke Glooney välja ja kedagi ei kotiks see film. Minu jaoks polnud vahet, ei saa aru selle filmi edust auhindade osas ja ka oscarinominatsioonidest. Täiesti tavaline pere half drama half comedy, Glooney teeb selliseid nägusid viimasel ajal, et ei saa asja väga tõsiselt võtta. Ei tea, ma paneks siin küll julmalt, ei midagi erilist 6/10 ja ärge tulge ütlema, et ei saanud asjale pihta.

          Järgmisena tuleks vist vaatluse alla võtta see Hugo kui see kunagi Eesti kinodesse jõuab kuu lõpus või üldse märtsis. Solarises peaks 23.02 jõudma. Malicku viimane film ehk ka üle vaadata.

          Ah nii palju ka veel, et ema, kes mul on suur Voodi Allani fänn, käis vaatamas seda Midnight in Paris ja ütles, et polnud midagi erilist, Matchpointiga võrreldes oli kehvem, ning vanade klassikutega nagu Annie Hall ei maksa üldse võrdlema hakatagi. Jälle vist üks peale surutud nominatsioon.


          Oskariväliselt sai eelmise aasta lõpus ära vaadatud ka We Have a pope ehk Habemus Papam. Nii ja naa, mingi suur ja eepiline film see pole, samas omajagu informatsiooni sai, kohati jättiski sellise mängufilmistiilis dokumentaali mulje, oli huumorit, samas mitte üle pakutud ja lõpp oli pigem traagiline ja oli ka sellist inimlikust, lõpu poole hakkasid endalgi mõtet veerema sinna poole, et mis me roll siin elus ja ühiskonnas üldse õieti on. Selles osas film töötas hästi. Tundub, et väljaspool Eestit see film väga suurt populaarsust ei saavutanud (kuigi ega eestiski, aga suuremad filmigurud nagu Jaan Ruus ikka mainisid ära lehes artikliga selle filmi eelmine aasta), suhteliselt kesised numbrid ka imdb lehel, aga tegu oligi ju rohkem euroopale mõeldud filmiga. Teatud + punkte selle eest, et võeti see julgus teha film paavstist, ikkagist väga püha asi Itaalias ja ka julgus veidi pilada, samas siiski väärikuse piirides. Midagi väga erilist pole, samas siiski mõnus vaatamine oli, paneks sellise 7 siia siis, omas mahlas töötab hästi.

          Kommentaar


            Lühidalt võib siis veel ära mainida, et oscaritele suur euro lembus see aasta:
            Artist
            War Horse
            Hugo
            Midnight in Paris

            Riburada euroopa ja briti nominante ka näitlejate kategoorias.
            Pakun, et War Horse võib võita just seetõttu, et Oscaritel on eriti suur briti lembus viimasel ajal.

            Kommentaar


              No Oscarit nüüd anda...Descendants oli tõesti selline "tavaline film"...ilusas kohas. Midnight in Paris on samuti film ilusas kohas. Aga muidugi tegevus on palju lummavam - mulle ikka väga istus.Kuigi, ni ei tundu see mulle Oscari filmina. Aga Wilson ja McAdams ja mineviku staarid - mõnus kompott. Ja Pariis ka ikkagi. Seal on see mingi hõng olemas. Kuigi neid filmides ei näidata neid mustade linnaosasi, mis annab hoopis teistmoodi värvi sellele linnale.

              Kommentaar


                fu*k me, aga mulle "My week with Marilyn" meeldis. tegelikult sajaga meeldis. ja ma usun, et seda rolli ei suudaks keegi Michelle Williamsist paremini täita, peale Marilyni enda.

                Kommentaar


                  Mul on tõesti hea meel, et Moneyballi eest kinole ei maksnud. Maha visatud 2+ tundi sellegipoolest. Võib-olla pesapallifanatile ta pakub midagi, aga puht filmina lame ja üllatustevaba. Pitti näolappi võib ju vahtida, aga mitte nii intensiivselt.
                  Teisalt jälle Märtsi iide sai kinos vaadatud ning ei kahetse. Poliitika ülima räpasuse musternäide.
                  the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                  because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                  Kommentaar


                    Pole seda filmi vaadanud ja vist ei kavatse ka kuna ameerika spordialad lihtsalt ei huvita, aga ma saan väga hästi aru miks see seal on....see on kujunenud juba reegliks et iga aasta sisuliselt peab üks spordiga (loe ameerika spordiga) seotud linateos sees olema.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
                      Mul on tõesti hea meel, et Moneyballi eest kinole ei maksnud. Maha visatud 2+ tundi sellegipoolest. Võib-olla pesapallifanatile ta pakub midagi, aga puht filmina lame ja üllatustevaba. Pitti näolappi võib ju vahtida, aga mitte nii intensiivselt.
                      Teisalt jälle Märtsi iide sai kinos vaadatud ning ei kahetse. Poliitika ülima räpasuse musternäide.
                      kellele poliitika kellele sport... http://rogerebert.suntimes.com/apps/...IEWS/110929999

                      Kommentaar


                        Mulle näiteks väga meeldis Moneyball. Ei olnud mingi jooksehüppatulistaautoplahvatasägeäktsionkäib vaid sisukas heade näitlejatöödega film ühe spordiala sisemaailma.

                        Kommentaar


                          ma just filmidest olengi pesapalli reeglid enam vähem selgeks saanud ja see film meeldis ka mulle väga.

                          Kommentaar


                            Mulle ameerika spordid ka üldse ei meeldi, ei vaata ega tea seal toimuvast mitte midagi (va. kunagi jälgitud NBA). Moneyball meeldis aga küll, kuigi oli omalgi kartus, et pesapallifilm käima ei tõmba. Korralik film, korralikud osatäitmised, 8/10. Sama Ides of Marchiga - ameerika poliitikat päriselt jälgida ei kannata (ilma vererõhu tõusuta) kuid see film oli korralik igast asendist, samuti 8/10.
                            Victoria Concordia Crescit

                            Kommentaar


                              Moneyballi puhul on filmis ikka palju enamat kui pesapall, kui ei näe seda, siis pole miskit teha.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Devil Vaata postitust
                                Moneyballi puhul on filmis ikka palju enamat kui pesapall, kui ei näe seda, siis pole miskit teha.
                                Eriefektid?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X