320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Film

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Sai ka End of Watch ära vaadatud, läks peale küll, nii et ei kahetse. Vaatamisjärgselt hindaks lausa 9/10.

    Kommentaar


      Nojaa, ma ei mäleta, olen vist varem ka siin sellistel slowpoke teemadel sõna võtnud ja soovitanud filme ajast, mil suurem osa siinsest kontingendist, mina kaasaarvatud, polnud veel mitte issil-emmel plaaniski ja jätkaksin nüüd sellega. Ega hea film ei pea olema uus film, sest olgem ausad, suurem osa hollywoodist tulevat kraami on üsna seeditud kraam juba ju. Parem tuua välja pärl piiritust merest kui kiita asja mis on pooltahke keset vedelat ekskrementi.

      Vaatasin täna ära siis filmi, mis on IMDBs päris pikalt olnud no 1 kohal ehk siis The Shawshank Redemption. Paljud sellised väärtfilmid on saanud kultuslikuks (kes meist ei oleks siis kuulnud väljendit "Run forest, run" või siis "My mama used to say..." ?) aga mainitet filmist pole nii palju igasugust "fuzzy" liikvel. Samas hindan isiklikult Shawshanki lunastust herr Gumpi tegemisi kajastavast filmist etemaks. Ühesõnaga - kes pole veel The Shawshank Redemptionit näinud, siis tirige, laenutage, vaadake ja nautige. Tihti ei näe filmi, milles sisu niivõrd hästi läbi mõeldud, süzee täis ootamatuid käike ja mõtlemapanevaid seiku... jnejne.

      Lõpetuseks laenaks siis ühe IMDB arvustuse lõpu siia:
      "OVERALL SCORE: 9.8/10 = A+ The Shawshank Redemption served as a message of hope to Hollywood as well. More than any film in memory, it proved there is life after box office. Besting Forrest and Fiction, it ran solely on strong word of mouth and became the hottest rented film of 1995. It currently sits at #2 in the IMDb's Top 250 Films, occasionally swapping spots with The Godfather as the top ranked film of all time -- redemption indeed. If you haven't seen it yet, what the hell are you waiting for? As Andy says, "It comes down a simple choice, really. Either get busy living, or get busy dying." "

      Kommentaar


        Algselt postitas rainis007 Vaata postitust
        Vaatasin täna ära siis filmi, mis on IMDBs päris pikalt olnud no 1 kohal ehk siis The Shawshank Redemption. Paljud sellised väärtfilmid on saanud kultuslikuks (kes meist ei oleks siis kuulnud väljendit "Run forest, run" või siis "My mama used to say..." ?) aga mainitet filmist pole nii palju igasugust "fuzzy" liikvel. Samas hindan isiklikult Shawshanki lunastust herr Gumpi tegemisi kajastavast filmist etemaks. Ühesõnaga - kes pole veel The Shawshank Redemptionit näinud, siis tirige, laenutage, vaadake ja nautige. Tihti ei näe filmi, milles sisu niivõrd hästi läbi mõeldud, süzee täis ootamatuid käike ja mõtlemapanevaid seiku... jnejne.

        Lõpetuseks laenaks siis ühe IMDB arvustuse lõpu siia:
        "OVERALL SCORE: 9.8/10 = A+ The Shawshank Redemption served as a message of hope to Hollywood as well. More than any film in memory, it proved there is life after box office. Besting Forrest and Fiction, it ran solely on strong word of mouth and became the hottest rented film of 1995. It currently sits at #2 in the IMDb's Top 250 Films, occasionally swapping spots with The Godfather as the top ranked film of all time -- redemption indeed. If you haven't seen it yet, what the hell are you waiting for? As Andy says, "It comes down a simple choice, really. Either get busy living, or get busy dying." "
        Ehhee , mul tuli nädal-kaks tagasi mingi ilge filmivaatamis isu peale ja siis sai endalegi see film tellitud. Piinlik oli, et IMDB järgi maailma nr1 ja ise polegi näinud. Igastahes üleeile sai see film siis ära vaadatud ja pole midagi öelda - puhas klassika! Soovitan samuti, kuigi enamusel, ma arvan, see nii kui nii juba ammu nähtud

        Kommentaar


          Algselt postitas ZanniN Vaata postitust
          Mina soovitan igal huvilisel Kääbikut vaadata CC Plaza esimeses või teises saalis, sest need on ainsad saalid terves Eestis, kus näidatakse filmi HFR kvaliteediga. HFR puhul on ühes sekundis tavapärase 24 kaadri asemel hoopis 48. Kääbik on ühtlasi ka esimene film, mis sellises formaadis esilinastub. Alguses vajas harjumist aga väga huvitav kogemus oli igatahes minu jaoks. Nii kõrge kvaliteediga pilti pole ma 3D puhul enne täheldanud. See oli justkui kinolinal olev 4K. Mõni looduskaader oli kohati nii terav, et tundus photoshopituna.
          Noh jah, võib ju olla. Ehk kahekordsete prillide needus, aga minu jaoks tundus siiski üpris tüüpiline 3D. Terav ta muidugi oli - nagu vaataks teatrilavastust mitte filmi, aga kas see nüüd midagi väga elamusele lisab, on veidi kahtlane. Mulle ikka päris meeldib, et need tüübid on kinolinal, mitte mu enda kõrval.
          Kääbikut ennast lugesin unustamiseni 10-aastaselt, mis tähendab, et praeguseks ei mäletanud sellest absoluutselt mitte midagi. Eks ta on armsam ja pehmem kui Sõrmuste isand, aga mitte oluliselt teistsugune. Päkapikud näevad tõsi väga vahvad välja ja tore, et nad sugugi surma ei saa. Aga pahad on stereotüüpselt igavad. Lihtsalt kurjad lõustad mahanottimiseks.
          Kolm korda kaks ja pool tundi tundub liig mis liig. Saaks oluliselt lühema ajaga ühele poole.
          the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
          because belle of st mark is a beauty extraordinaire

          Kommentaar


            Algselt postitas ZanniN Vaata postitust
            Hobbit on lasteraamat ja sealt ka vast need lihtsad naljad?
            Saan aru ja olen teadlik, lihtsalt pettusin natuke kuna LOTRis selleseid asju ei olnud ning ma ei osanud seda Hobbitis oodata. Positiivse poole pealt tahaks ära märkida Gollum vs Bilbo stseeni.

            Eks ma võtan selle CC Plaza jutu teadmiseks teise osa suhtes. Üldiselt olen viimasel paaril aastal külastanud ainult Solarise kino ning siiani positiivsed 3D elamused ka just sealt pärit.
            Victoria Concordia Crescit

            Kommentaar


              Algselt postitas petteri Vaata postitust
              Ehhee , mul tuli nädal-kaks tagasi mingi ilge filmivaatamis isu peale ja siis sai endalegi see film tellitud. Piinlik oli, et IMDB järgi maailma nr1 ja ise polegi näinud. Igastahes üleeile sai see film siis ära vaadatud ja pole midagi öelda - puhas klassika! Soovitan samuti, kuigi enamusel, ma arvan, see nii kui nii juba ammu nähtud

              Mnjaa, kutid..kadestan Teid
              Mu enda kogemus oli selle filmiga üsna seff. See oli kindlasti eelmises sajandis (pakun, et esilinastus tv-s)ja mina suht suvaliselt hakkasin vaatama Soome tv-st tulevat õhtust filmi. Vist oli silma jäänud hetk ennem kavast, et Stephen Kingi ainetel. Ja see oli ka kogu info... Ma olin ikka blown away, kui film läbi sai.
              1994a Oscaritega on selles suht keeruline, et Forrest Gump võttis kõik ja ei Shawsank ega Pulp Fiction ei saanud midagi.

              Kommentaar


                Algselt postitas ZanniN Vaata postitust
                Hobbit on lasteraamat ja sealt ka vast need lihtsad naljad? Ainus milles mina selle filmi puhul pettusin oli see, et polnud suurt eepilist sõda. See tuleb alles kolmandas filmis.

                Jah, saal, kus sa seda vaatad, loeb. Kõik 3D filmid on tumedad - sinine ja punane klaas lihtsalt muudavad pildi juba tumedamaks kui muidu (maybe on meie kohalike prillide häda?).

                Mina soovitan igal huvilisel Kääbikut vaadata CC Plaza esimeses või teises saalis, sest need on ainsad saalid terves Eestis, kus näidatakse filmi HFR kvaliteediga. HFR puhul on ühes sekundis tavapärase 24 kaadri asemel hoopis 48. Kääbik on ühtlasi ka esimene film, mis sellises formaadis esilinastub. Alguses vajas harjumist aga väga huvitav kogemus oli igatahes minu jaoks. Nii kõrge kvaliteediga pilti pole ma 3D puhul enne täheldanud. See oli justkui kinolinal olev 4K. Mõni looduskaader oli kohati nii terav, et tundus photoshopituna.
                Eh? Sinised ja Punased klaasid wtf?

                48= nagu truemotion telekast / 24= standard epicness with blur during action

                Ilmselgelt on 48fps või pigem 72fps ja 32K laserprojektsioon tulevikus parem, kui 24fps ja 2K hõõglampide valgusjõul.

                Üldjoontes on Kääbiku 3D kehv ka 48fpsina. Igav ja mitte midagi juurde andev. Üksikud kohad on OK. Film on tõesti tehtud alaealistele, täiskasvanu tahaks enamat ja ilmselgelt ei ole mr Jackson veel suutnud HFRi ülesvõtmisega sina peale saada. Eks Cameron õpetab talle, kui järgmise pooleteist aasta jooksul linastuvad Kääbikud midagi enamat ei paku.

                Tumeduse koha pealt ütleks, et kivi pigem Jacksoni kapsaaeda taas(vahet pole kas oled CCPs või Solaris Kinos). Life of Pi oma imeliste kaadrite ja hea 3Dga on palju valgusküllasem. Ju uue kaadrisageduse promomise hulluses läksid tähtsad asjad meelest ära.

                BTW ka filme photoshopitakse .

                Kommentaar


                  Aga ma viskaks vahelduseks siia ühe rasvasema kondi ka puremiseks.

                  Lõpetasin eile Remarque šedöövri "Triumfikaar" lugemise ja kui täna tekkis hirmus huvi, millisena on kunstnikud/lavastajad ette kujutanud naispeategelast Joan Madou'd, avastasin, et raamatust on tehtud ka mitu filmi. Üldiselt ma tean, et pärast raamatu lugemist filmi vaatamine pole hea mõte (üsna kindel variant, et lõppeb pettumusega) aga ikkagi, tahaks nagu vaadata.

                  Nüüd olen aga dilemma ees - kas eelistada filmi, mis:
                  1) valmis 1948. aastal (ehk mitte väga kaua pärast raamatu ilmumist), kus peaosas on toonase aja A suurusjärgu tähed Charles Boyer ja Ingrid Bergman, film kestab üle kahe tunni
                  2) valmis 1985. aastal nö TV-filmina, aga kus peaosa (Dr Ravicit) mängib ei keegi muu kui sir Anthony Hopkins (kelle osalusel, ma kaldun arvama, mingit s***a vaevalt toodeti). Kuna Hopkins kuulub mu lemmikute hulka, siis youtubes paarist kohast kerides tundus üsna söödav kraam olema, samas on kogu filmi pikkuseks vaid poolteist tundi.

                  Veits longshot on sellises kohas sellist asja küsida, aga äkki keegi on näinud/kuulnud

                  Kommentaar


                    Algselt postitas rainis007 Vaata postitust
                    Veits longshot on sellises kohas sellist asja küsida, aga äkki keegi on näinud/kuulnud
                    Loe siit
                    The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Aramis Vaata postitust
                      Mnjaa, kutid..kadestan Teid
                      Mu enda kogemus oli selle filmiga üsna seff. See oli kindlasti eelmises sajandis (pakun, et esilinastus tv-s)ja mina suht suvaliselt hakkasin vaatama Soome tv-st tulevat õhtust filmi. Vist oli silma jäänud hetk ennem kavast, et Stephen Kingi ainetel. Ja see oli ka kogu info... Ma olin ikka blown away, kui film läbi sai.
                      1994a Oscaritega on selles suht keeruline, et Forrest Gump võttis kõik ja ei Shawsank ega Pulp Fiction ei saanud midagi.
                      Ise vaatasin ka üle uuesti vanglaklassika üle, aga jah tegu on suurepärase filmiga, aga endiselt jään sinna leeri, et on paremaid filme

                      Kommentaar


                        Algselt postitas karl54 Vaata postitust
                        Ise vaatasin ka üle uuesti vanglaklassika üle, aga jah tegu on suurepärase filmiga, aga endiselt jään sinna leeri, et on paremaid filme
                        Avengers?

                        Kommentaar


                          Päris tipus on kitsas ja mõõteriistu pole, et järjestust paika saada - seega pole lihtne see kõige-kõige valimine. Antud filmi suurim pluss on see inimlik soojus, mis sinna on valatud väga osavalt. Seda on raske saavutada ilma, et see kriitiilisele silmale fake ei tunduks. Hindaks seda saavutust just seetõttu, et ilma eriefektide ja naistegelasteta on see kõik saavutatud.

                          Kommentaar


                            Sai samuti kunagi see Shawshank nähtud just tänu tuttava soovitusele et imdbs esimene, ja noh ilgelt ülehinnatud, igati okei film, aga mingi number üks ta küll kuskil ei tohiks olla. Sealt sai alguse mu usaldamatus üldsuse (ehk imdb) hinnangutele, siiani mu jaoks kõige adekvaatsemalt on hinnanud allmovie. Siin võiks kohe paar vana klassikut vanglateemalist tuua, mis pika puuga ära paneks: The Great Escape ja Cool Hand Luke.

                            Muide, kas see kääbik on siis vaatamist väärt? Sest kui sain teada et papi tegemiseks tehti kolm osa ühest raamatust, võttis kuidagi skeptiliseks. (3D üldse ei koti)
                            ★★★★★★

                            Kommentaar


                              Kääbik, nagu juba öeldud, on lasteraamat. Mingiks klassikuks ei pürgi (vähemalt esimese osa järgi öeldes), aga muidu üsna vaadatav möllukas. Uut LOTRi ei tasu oodata sealt.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                                Avengers?
                                Hea nali

                                ei tegelt, Kubrick, Tarantino ja Scorsese või kasvõi Coppola filmid kerivad kuidagi natuke rohkem, aga eks maitse asi ole ja tegelt tahaks ka näha venda kellele avengers meeldib , peale seda vist tõsist vestlust enam ei arenda. Aga suht viisakas ärapanek oli jep.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X