320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Film

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Stok
    Youtube linki?

    Kommentaar


      Näoga mööda asfalti on senise aasta suurim filmielamus. Homme kirjutan lähemalt.

      Kommentaar


        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
        Näoga mööda asfalti on senise aasta suurim filmielamus. Homme kirjutan lähemalt.
        Ootan huviga ja kavatsen ise ka vaadata aga "Bone Tomahawk" ja eriti "Brawl in Cell Black 99" on ühed rumalamad over ülehaibitumad filmid viimastest aastatest.
        Victoria Concordia Crescit

        Kommentaar


          Ühesõnaga USA-s on see film tekitamas väikest meediatormi, kuna film polevat "poliitiliselt korrektne".
          Esiteks on peategelased kaks üsna rassistlikku politseiniku. Või, noh, kui võrrelda The Shieldi, The Wire'i või Dirty Harryga, siis on tegu ikka üsna lebode vendadega, aga tänapäeval on see väga kuri. Keegi filmib neid, kui nad suruvad mehhiklasest narkoärika saapatallaga nägupidi maha. Õudne mürgel, järgneb ametist tagandamine.
          Järgmisena tunnistab ühe politseiniku naine, et tal on kõrini, kuidas mustad vennad tema teismelist tütart kiusavad. Ja see muudab teda rassistiks.
          Naistegelased on pigem taustal ja ei ole aktiivselt asjas sees.
          Mehed võtavad ohjad ja hakkavad meeste asju tegema.
          See on aga big no, sest suur osa USA filmimeediat piniseb, et sellist filmi ei tohi teha, kuna on rassistlik, misogüünlik, näidatakse mehhiklasi-mustanahalisi kriminaalidena ja üleüldse on kõik väga vale ja halb, sest...
          - Mel Gibson - tema kohta teavad kõik
          - Vince Vaughn - aktiivne konservatiiv
          on peaosades, kes arutavad omavahel, et meestel ja naistel ei tee enam suurt vahet, kui kuulavad mingit arusaamatu soolise valikuga lauljat raadios ja kurdavad, et mehed kaotasid munad, kui hakkasid ütlema "me oleme rasedad, kuigi rase oli naine".

          Kogu kompotti kokku pannes peaks film ilmselt ribadeks kritiseeritama, aga nüüd tuleb asja konks. See film on lihtsalt nii sitaks hästi tehtud. Mel Gibson teeb megarolli, Dexteri õde kehastanud naine teeb väga lühikese ja väga meeldejääva rolli. Action on piisavalt verine ja julm, lisaks on film korralikult pikk ja ei ürita meeldida kõigile. Jah, film on 2 tundi ja 40 minutit pikk.

          Kui tuua võrdlust, siis kõige rohkem meenuski The Shield, kus olid politseinikud samamoodi rassistid, misogüünid, nihilistid, kes pidasid kõige olulisemaks macchiavellilikku maailmavaadet - eesmärk pühendab abinõu. Gibsoni ja Vaughni politseinikud on samasugused, nad tahavad jõuda tulemuseni ja teevad seda kohati nurki sirgeks lõigates, aga samas toob see tulemusi.

          Filmi süžee on iseenesest lihtne: politseinikud jäävad kuueks nädalaks palgata, üks tahab neist abielluda (mulatitarist) naisega, teisel on pinsini natuke aega, aga tütar on kasvamas, naisel on multiskleroos ja rahhi pole. Selleks plaanivad nad ühe narkoärika tühjaks teha, kuid narkoärikas plaanib hoopis suuremat pangaröövi. Teise põhiliinina tulevad mängu kaks mustanahalist pisikurjamit, kes palgatakse pangaröövi autojuhtideks. Ühe ema neist on narkarist prostituut ja mehe süü oli peksta haiglasse mees, kes tema venna ratastooli sõitis. Ta teeb tööd, aga pole vägivaldne kurjategija, kuid pangaröövist tuleb korralik veresaun (pangaröövistseen on puhas kuld). Kogu film ja sealne kassihiirekas meenutab The Shieldist kõige enam raharongi röövi. Filmidest meenust kõige rohkem (jah, jäädakse küll alla, aga olekult) Michael Manni "The Heat", kus pole ju ka otseselt hea ilma halvata ja justkui halb ilma heata (no siin paar tegelast on ikka väga halvad ka, samas). Ja ilmselt oleks ka The Heat hetkel välja tulles misogüünne, rassistlik ja nihilistlik film.

          Lõpukätš kestab sisuliselt tunni ja pole selline high-octane andmine, vaid kohatine ootamine ja taaskord relvataktikaline kassihiiremäng. Tegelasi sureb ootamatult ja nukralt. Tisse näeb juba esimeses stseenis (tõsi, väikseid).
          Ehk, jah, ka mulle meeldib Lady Bird, Call Me By Your Name jms pehmod filmid, aga vahepeal tahaks ka mittelolli meestekat. See on mitteloll meestekas (ainus loll hetk tuleb filmi täiesti lõpus, aga see on vist veidi taotluslik). Jah, režissöör ilmselt trollib, trollib suuresti ja saab vastu täpselt sellise vastuse - 60% armastavad filmi, 20% on pohhui, 20 vinguvad, kuidas see film pole korrektne. Samas, noh, Dirty Harry saaks üleüldse praegusel ajal bänni.

          Kommentaar


            inimesed kipuvad jah päriselu ja fiktsiooni segamini ajama ja nõuavad et fiktiivsed tegelased peavad samuti olema üllad, mitterassistid, mittehomofoobid jne. Täiesti arusaamatu.
            aga film oli hea. Esimesed 50 minsa küll pisut venisid, aga edasi oli ikka tase.

            Edit: väiksed rinnad olid küll väga mõnusad ja eriti nende omanik

            Kommentaar


              Panin pmst sama jutu ka Õhtulehte üles: https://www.ohtuleht.ee/954430/filmi...a-peab-vaatama

              Kommentaar


                Käisin ka vaatamas seda, väga hea film oli, mulle meeldis. Tänapäeva inimesed on tõesti natuke liiga lumehelbekesteks muutunud imo. Mulle meeldis see leitnanti võrdlus, kui rääkis selle Ridgemaniga, et 50ndatel sõimati sind kommunistiks, nüüd tänapäeval on pop sõimata rassistiks kohe.

                Mul endal küll täiesti pohhui kuidas politsei kinni peab neid kurjategijaid, kes nagu selle filmi alguses, oleks narkootikumid edasi kooli viinud. Selliseid pätte tulekski karmilt kohelda, kuna nad on ohtlikud, pehmot ei tasu mängida.
                Ela ja tunne, et elad
                see on kõige lihtsam
                filosoofia, mis toimib
                sule silmad ära vaata
                tagasi, hinga sügavalt ja
                hüppa üle iseenda varju
                tule koos minuga.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                  Näoga mööda asfalti on senise aasta suurim filmielamus. Homme kirjutan lähemalt.
                  Mel Gibson ja Vince Vaughn on vahvad ja toredad näitlejad ning samade poliitiliste veendumustega mis kehastatud võmmid, kuid mul see film nagu üldse ei kruvinud. Pahad olid minu arust jaburad ning lõpp ei meeldinud üldse.

                  A Star is Born meeldis palju rohkem (ma eriti tihti filme ei vaata).
                  Algselt postitas Iceman
                  Hofnari maitse totside suhtes on ikka ülekõige.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Iceman Vaata postitust
                    Käisin ka vaatamas seda, väga hea film oli, mulle meeldis. Tänapäeva inimesed on tõesti natuke liiga lumehelbekesteks muutunud imo. Mulle meeldis see leitnanti võrdlus, kui rääkis selle Ridgemaniga, et 50ndatel sõimati sind kommunistiks, nüüd tänapäeval on pop sõimata rassistiks kohe.

                    Mul endal küll täiesti pohhui kuidas politsei kinni peab neid kurjategijaid, kes nagu selle filmi alguses, oleks narkootikumid edasi kooli viinud. Selliseid pätte tulekski karmilt kohelda, kuna nad on ohtlikud, pehmot ei tasu mängida.
                    Kas probleemiks ei peeta.mitte tegelaskujude mõtteid, vaid hoopis seda, et jälle kujutatakse filmis kurjamitena musti ja kamgelastena valgeid?
                    BVB - Vaprus

                    Kommentaar


                      Algselt postitas elx Vaata postitust
                      Kas probleemiks ei peeta.mitte tegelaskujude mõtteid, vaid hoopis seda, et jälle kujutatakse filmis kurjamitena musti ja kamgelastena valgeid?
                      Kurjamid olid ju valged.

                      Kommentaar


                        Ma pole eriline koomiksifilmide fänn, aga Shazam! oli täitsa enamvähem. Veidi meenutas Kick-Assi, isegi pahalane oli sama näitleja. Erinevalt varasematest DC filmidest oli värvilisem ja rõõmsam, kohati sai isegi naerda. Peategelane oli muidugi üle võlli ja üsna ebausutav, et noorest vaiksest poisist sai suurena kohe mölalõug, lõpukätš oli ka liiga pikk ja tüütu, aga muidu täitsa nitšekas popkornikas.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas elx Vaata postitust
                          Kas probleemiks ei peeta.mitte tegelaskujude mõtteid, vaid hoopis seda, et jälle kujutatakse filmis kurjamitena musti ja kamgelastena valgeid?
                          Ja kas The Wire oleks ka praegu siis probleemne?

                          Kommentaar


                            Pean täiesti ausalt ütlema, et ma pole filmi ja seriaalifänn, pole The Wiret ega ka Näoga mööda asfalti näinud. Mu küsimus oligi mõeldud küsimusena. Ehk mu postitus algas "Kas probleemiks ei peeta" ja lõppes küsimärgiga.
                            Ehk USA kinopubliku jaoks oleks poliitkorrektne, kui narkodiilerit oleks valge mänginud ja võmmidest oleks üks must olnud. Aga nüüd Icemani ja enda postitust vaadates ei taba ma ise ka enda mõtet enam ära, seega süüdistan telefoni liigväikest klaviatuuri, kus eriti pikalt kirjutada ei viitsi ja laseme edasi.
                            BVB - Vaprus

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                              Telia videolaenutuses on Elu Hammasratastel. Filmi on minu arvates kestnud juba tunni, aga tegelikult umbes 15 minutit ja kõik on ilge piin, samas naljakas ka.

                              P.S. Ma ei saanud sellest filmist üldse mitte midagi aru. Esmalt mängis Kermo Mölder ennast, siis mängis keegi teine Kermo Mölderit. Siis mindi mingil põhjusel Pariisi, kus Mölder kuningakostüümis ringi ronis, siis sai mingi naine lennukis taha ja siis pandi Kermo hullarisse kinni. Kaks ja pool tundi, ma pole nii halba Eesti filmi ever näinud.
                              ma ei imestaks, kui nad tahtsid teha ühte filmi, aga siis leidsid, et peaks ikka näitlejaid kasutamaja siis mõtlesid, et "fuck it, tööd sai tehtud - paneme ikka mõlemad kokku!".

                              Kerdosid oli kokku muidugi neli. laps-Kerdo ja vanamees-Kerdo.
                              jokers to the right
                              clowns to the left of me

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                                Kas keegi on valmis olema neutraalne ülevaataja, et kas "Oh, Lucy" on hea või mitte? McNamara? Karl? cabron? rainis? marv?
                                Oi jaa ...

                                "Oh, Lucy" ... pean tänama, et sellele filmile mu tähelepanu juhtisid. Oli minu jaoks kuidagi radari alt nii läbi lennanud, et polnud Watchlisti sattunud. Tegu on väga okei filmiga. Aasia kinole omaselt on see toonivahetus tõesti kohutavalt kiire - korra oled absurdikomöödias, siis road trip muuvis, siis romantikas ja äkki juba tõsine draama. Üks suur pluss (non-ironically) oli see, et 95min runtime oli täpselt hea pikkusega, et ta väsitavaks ei muutuks. Panen täiesti rahulikult 7/10 talle ja lähen hea emotsiooni pealt magama.

                                Aga mis veel ... olen nüüd järjest 2018 produktsiooniaastaga filme läbi buldooserdanud, et saaks lõpliku nimekirja lukku panna lähiajal. Oscari nominatsioonidest on nüüd suurtes kategooriates nimekirjas olnutest kõik parima filmi, mees, nais, kõrvalosad, animeeritud filmid, adapted ja original screenplayd ning lavastajad nähtud. Paar võõrkeelset on veel puudu ja tehnilistes kategooriates olnud "First Man" ka - aga lähipäevadel saab tehtud. Mida võiks esile tuua?

                                "Cold War" oli väga ilus ja hästi tehtud film. Kahjuks natukene jäi see armastuslugu (või selle pidev nurjumine seal) natukene arusaamatuks, mistõttu ei tekkinud lõpuks sellist hingelist seost filmiga nagu oleks tahtnud. 7,5/10.

                                "The Mule" ja "Vice" olid kaks sellist ladna vaatamist, ei miskit mind blowingut, ei miskit halba. 7/10 x2.

                                Aasta absoluutne üllatuspomm eelarvamusega oodatud ratingu vs reaalse ratingu osas - "Bumblebee". Endal oli ka imelik, kuna kõik Transformerid alates kolmandast on saanud hinde 1/10, aga siit tuli äkitselt lihtsalt pauk luuavarrest ning suudeti teha midagi nii fantastiliselt toredat. Hailee Steinfeld, kes on reaalsuses täielik ultra-sekspomm, hoiti nii lahe ja nummar terve filmi jooksul ilma ühtki korda teda kuidagi seksuaalobjektina kujutades, et mul läks ainuüksi sellest juba tuju nii heaks. Oli tunda, et lavastaja on ilmselt ise 80ndatel üles kasvanud inimene ja hoidis täpselt seda joont mis selle aja noortefilmidega sobis ja tõesti, ausalt, tore oli. Hollywoodi suudab küll asju mitte persse keerata kui tahavad, 7/10.

                                "Isle of Dogs" - ma ei ole suurem asi Wes Andersoni fänn, ütlen ausalt. I get it miks ta hea on, i get it miks ta inimestele meeldib, aga minu huumori ja maitsemeelt ta tihtilugu väga tugevalt ei suuda puudutada. Seekord aga vastupidi - väga meeldis ja kuradima lõbus oli terve aja. 7/10.

                                Lisaks otsustasin oma "Netflixi" My Listi tühjemaks vaadata ja seal tükk aega pesitsenud "Bird Box" ja "Outlaw King" said ka positiivsete hinnangute osaliseks. Bird Boxist ma ootasin täielikku jura aga üllataval kombel täitsa kannatas vaadata. Outlaw King oli pmst nagu Braveheart 2 (lugu jätkub pmst sealt kus Braveheart lõppes ja isegi puruks rebitud William Wallace'i kehatükk teeb guest appearance'i). Paaris stseenis oli vist isegi 'homage'i' tehtud - üks koht kus nad naisega armunult piiluvad üksteist läbi inimeste ja üks mässu alustamise stseen kus räpane inglise sõdur tuleb ülbitsema ja siis brutaalne omakohus tema saatuseks saab, tundusid väga tuttavatena Mel Gibsoni omast. Mõlemad filmid kõlbavad vaatamiseks, 6/10.
                                Victoria Concordia Crescit

                                Kommentaar

                                Working...
                                X