320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Film

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
    Bruce Willis või Nicolas Cage. Nemad on tänapäevased Steven Seagalid.
    Nic jah. Tubli.
    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

    Kommentaar


      Siin ühes väikses arutelus tulid jutuks vaatajanumbrid kinodes. Koroona-ajastul ei taheta üldse neist enam suurt rääkida? (peale O2 ja Teneti talutavate numbrite)?

      Kommentaar




        Selline film.
        Selle aasta numbri sees kolme vene filmi vaatamas käinud. Pettuma pole pidanud kordagi. Ka selles filmis mitte
        Pinge oli väga tugevalt üleval terve filmi. Lausa füüsiliselt tuntav. Lõpu poole läks päris korralikuks õudukaks ära. Ja viimastes kaadrites väikene de ja vu hetk algusesse. Samas mingit hollivuudi actionit ei ole mõtet otsida. Minu meelest ajastu ka äge valitud 87 aasta kui ma ei eksi. Kõiks selle ajastu tehnika ja. Äge.
        Tausta heli oli super. Mitu korda tuli silme ette Sven Grünberg "Om" .
        Julgen soovitada.
        Teen tapeeti.

        Kommentaar


          Fatman on nüüd selline film, kus laps tellib Jõuluvana mõrva, sest halb laps saab temalt kingituseks sütt ja siis laps pahandab ja tal on oma palgamõrvar.
          Kuna halbade laste osakaal kasvab ning Jõuluvana sissetulek (vastavalt lepingule riigiga) sellepärast kahaneb, siis on ta sunnitud tegema koostööd sõjaväega (annab päkapikud neile kasutada, et mingeid juppe kokku panna).
          No ja siis seal tapetaksee. Jõulud ikkagi - punased või nii.
          Jõuluvana mängib Mel Gibson. Pull värk, eks? Näitlejaid häid, on veel. Kuidagi aga ei saanud ma end seda vaadates käima... peab vist toidust üle tõmbama ja uuesti vaatama.
          see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

          "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

          "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

          Kommentaar


            Kas siin foorumis oli hiljuti Eyes Wide Shut reference? Keegi leiab mulle selle postituse?
            The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

            Kommentaar


              Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
              Kas siin foorumis oli hiljuti Eyes Wide Shut reference? Keegi leiab mulle selle postituse?
              Algselt postitas cabron Vaata postitust
              Eks privaat-kepipidusid ikka toimub, mis seal imelikku. Vt Eyes wide shut annab hea ülevaate.
              12345

              Kommentaar


                Algselt postitas Kasepats-Pidur Vaata postitust
                12345
                Grazie mille!
                The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                  Grazie mille!
                  Tahtsid üle lugeda, et mis sorti priva-peod toimuvad?

                  Kommentaar


                    Algselt postitas cabron Vaata postitust
                    Tahtsid üle lugeda, et mis sorti priva-peod toimuvad?
                    Juhuslikult vaatasin eile antud filmi esimest korda ja meenus, et siin foorumis oli mingisugune viide sellele. Nüüd loksus pilt kenasti paika
                    The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                    Kommentaar




                      Kim Ki-duk oleks väidetavalt hakanud Eestis filmi tegema järgmisel aastal.

                      Kommentaar


                        Mingi paar kuud on filmiupdeidid tegemata. Eks üritan järgi teha, aga lähen vaikselt edasi. Sel nädalal on paar täitsa okeikat filmi tulnud.

                        Esimene neist on isegi kuradi väga hea. Kallid seltsimehed on mustvalge ajaloofilm, mille Venemaa saadab oskaritele kandideerima. Nagu ikka juhtuvad Venemaa filmides halvimad asjad Hruštšovi ajal ja nii näidatakse tõsielulist juhtumit Donimaal Novotšerkasski linnas, kus töölised mõtlesid lolli peaga, et NSVL on hea riik ja seda valitsevad töölised.

                        Peategelaseks on sõjaveteranist üksikema, kes on tubli parteifunktsionär ja kes usub kõike seda, et praegu on raske, kuid varsti oleme kommunismis. Töölised on eriti lollid, sest parteifunktsionär laseb end keppida kohalikul parteigenossel, saab toitu poe tagaruumidest ja elab üleüldse megahead elu. Lollid töölised lähevad streikima, aga suurtel juhtidel on veidi suva ja lasevad neist terve persetäie maha. Ootamatult on kadunute seas ka üksikema ainus tütar. Järgneb tohuvapohu korrumpeerunud süsteemis suletud linnas, kus ema üritab leida märki enda tütrest.

                        Meenutab natuke poolakate Külma sõda, kuid päris poolakate tasemele ei jõua, kuid praeguses kinovalikus kindlalt parim variant.


                        Mõnumeeter: näeb tisse ja korra ka tutti.
                        Valumeeter: inimesi lastakse koledasti maha
                        Ajumeeter: loe wikipediat veidi ette, siis on parem
                        Koroonameeter: saalis oli kolm inimest

                        Lõpuks tuli ka üks blockbuster taas välja, milleks on Wonder Woman 1984. Esimene olla hea olnud, aga ma ei mäleta sellest ausalt öeldes suurt midagi. Mingi mees sai lõpus surma ja mingi naine jooksis ja peksis kätega kuule kõrvale. Ühesõnaga nüüd ollakse aastas 1984 ja prillidega Kristin Wiig või mingi selline nimi ja see Martelli tüüp, kellel see suur GoT tegelane kolba puruks litsus, mängivad pahalasi. Wiig on seejuures klassikaline Hollywoodi kole, kes peab ära võtma prillid ja lohiseva seeliku, et saada automaatselt ilusaks.

                        Ühesõnaga tahab ta olla sama seksikas, kui on Gal Gadot ja kasutab selleks võlukivi, mis kõik soovid täide viib. Aga see on väga paha, sest ajab maailma tülli. Suur paha muudab ennast kiviks ja siis teeb veel rohkem paha. Ime naine soovib enda seda esimese osa meest tagasi ja saabki.

                        Film algab mingi eriti tüütu stseeniga kuskilt amatsoonide maalt, kus võisteldakse selles Harry Potteri mängu moodi mängus ja takistusrajas, aga sealt edasi läheb täitsa okeikas tempos ja kuna mulle koomiksifilmid üldjoontes ei meeldi, siis olin lõpuks täitsa üllatunud, et 2,5 tundi niivõrd ludinal läks.

                        Mõnumeeter: ei näinud midagi
                        Valumeeter: inimesi kolgiti ja loobiti üsna hoogsalt
                        Ajumeeter: pole vajalik
                        Koroonameeter: Solarise suurimas saalis oli neli inimest.

                        Kommentaar


                          Mõned filmid on tänavu vaadatud, mistõttu teen kiire soovitusringi:

                          Aasta kõige parem filmielamus: Põleva tütarlapse portree (Portrait de la jeune fille en feu)

                          Tegelikult tuli küll välja eelmisel aastal, aga Eesti kinodesse jõudis napilt kümneks seansiks, sest põhiplaani lõi koroona sassi. Näeb paljaid tisse ja kaks naist kipuvad omavahel armastama. Lõpus pisar silma.

                          Parim Netflixi film: I'm Thinking Of Ending Things

                          Kui sulle meeldib Eternal Sunshine of The Spotless Mind, siis lavastaja ja stsenarist on sama. Esimese kolmandiku puhul ei saa mitte miskit aru, teise kolmandiku puhul saad aru, et see millest esimese osa puhul enda arust aru said, on vale. Kolmandas osas langevad osad kokku ja kõik on imeline.

                          Parim Eesti film: O2

                          Ei olnud Õunpuu, ei olnud mingid muud asjad. Esimesel korral veidi segane ja veidi tihe, teise vaatamisega oli juba mega.

                          Kratti siia ei pane, sest Krati kohta kirjutatu ajas R. Merivoo lolliks ja ta hakkas jaurama, et ma situsin talle hinge ja spoilisin kogu filmi ära. Imegu muna.

                          Parim "suur film": 1917 või Tenet

                          1917 on probleem selles, et nominaalselt peaks olema eelmise aasta film. Tenet ei olnud nii kergelt söödav keeruline vaatamine, kui Nolani eelmised. Samas siiski väga meeldejääv film, mille kohta järellugemine kestab siiani.

                          Parim Euroopa film: Les Miserables ja J'Accuse + Kallid seltsimehed

                          Prantslased, raisk. Tegelikult on ka aasta parim film neilt, aga tegin lisakategooria. Üldse aasta kümne parima seas kolm filmi Prantsusmaalt. Esimene räägib getosse lõksu jäänud politseinikest. Sisuliselt The Shield filmina. J'Accuse on ajalooline suurteos, millele antud auhindade peale aasta parimas filmis tisse näidanud naisterahvas saalist välja kõndis.

                          Parim õudukas: The Invisible Man

                          Naist ajab taga nähtamatu mees. Vist. Jump scare'd imevad, aga see film näitas, et endiselt on õudusžanris ideevaesusest hoolimata korralikke tehnilisi sooritusi.

                          Parim komöödia: Palm Springs

                          Lõputu küünlapäev aastal 2020. See Brooklyn 99i tüüp ja mingi naine jäävad ühte päeva kinni ja teevad palju nalja. Idee võib kulununa tunduda, aga film oli taaskord hästi tehtud.

                          Parim animatsioon: Klaus

                          Taaskord nominaalselt eelmise aasta film, kuid tõeliselt nummi jõulufilm. Pixari uus film Hing on kõvakettal, aga pole jõudnud veel vaadata.

                          Parim õndsa rahu film: A Beautiful Day In The Neighborhood

                          Tom Hanks mängib nii meeldivat inimest, et kõik tundub filmi juures armas.

                          Parim film, mida talub naise kõrvalt vaadata: Little Women

                          Kirjandusklassika taastoodang, milles on veidi mõttetu feministlik taust sisse toodud, kuid ülikõvad näitlejatööd parandavad olukorra ära. Kui poleks pool tundi filmist tukkunud, oleks veelgi kõrgemal olnud.

                          Parim koomiksifilm: Wonder Woman 1984

                          Ma ei saa nüüd selle filmiga väga aru, et mis mul koomiksifilmidega valesti on. Kui ma filmi ajal tukun ja mitte munnigi aru ei saa, siis Lawrence Boyce vms kriitik kiidab taevani, kui mulle täitsa meeldib, siis tema laidab põhja. Sama oli selle filmiga, kus talle meeldis ainult alguses olnud totter võistlusstseen, mis meenutas Harry Potteri lendluupalli. Liimets andis ka ühe palli neljast. Ehk, noh, koomiksifilmide osas mitte minu järgi joonduda. Ilge žanr.

                          Parim spordifilm: Ford vs. Ferrari

                          Taaskord film, mida on väga tore hiljem jätkata wikipedia lehitsemisega.

                          Umbes 130st filmist koosnenud tänavuste uute filmide nimekirja lõpetavad:

                          Aasta halvim film: Trolls World Tour
                          Aasta kõige arusaamatum komöödia: The War With Grandpa
                          Aasta halvim õuduk: Brahms: The Boy II
                          Aasta halvim "miks see film küll tehti???": Impractical Jokers The Movie
                          Aasta halvim põnevik: Force Of Nature
                          Aasta halvim koomiksifilm: Bloodshot (napilt The New Mutantsi ees)
                          Aasta arusaamatuim väärtfilm: The Roads Not Taken
                          Aasta halvim film, mida naise kõrvalt vaadata: After We Collided

                          Top4 filmi, mida ma varem näinud polnud, kuigi pidanuks/võinuks:
                          Destroyer (2018) - Nicole Kidmani tagurpidi liikuv põnevik, kus ta mängib politseinikku, kes on hädas enda minevikuga.
                          Never Look Away (2018) - Natsimaal üles kasvanud noor kunstnik kulgeb läbi erinevate Saksamaa ajalooliste perioodide revolutsiooniliseks kunstnikuks. Üle kolme tunni film, kus vahel näeb paljaid ja väga ilusaid naisi.
                          Dylda (2019) - kõik kiitsid, mina ei viitsinud minna. Sõjadraama noorest naisest, kelle elu läheb veidi pekki, kui ta kogemata lapse ära lämmatab.
                          Reds (1981) - see film ootas vaatamist juba üle 10 aasta, aga koroonapausi ajal võtsin käsile. Ja oli ikka vaatamine. Taaskord üle kolme tunni pikk, paljaid naisi ei meenu, aga Warren Beatty nägi kena välja ja naiivsete USA kommarite probleemide päriseluga kokkupõrkamisel olid toredad.

                          +1 boonusfilm, mida ei peaks keegi vaatama, aga samas oleks ka naljakas: United Passions (2014) - Fifa poolt rahastatud film sellest, kuidas Sepp Blatter ja FIFA on kõige ausam kamp inimesi. Kõige cringeworthym film üle aastate.

                          Isiklik saavutus: vaatasin 24. veebruaril kõik seni nägemata (ehk viis esimest) Kiiret ja vihast ära.

                          Kommentaar


                            Alustasin aastat uue Pixari filmiga, mida arusaadavalt kinos vaadata ei saa. Ehk siis Soul, mis on pildiliselt Pixarile omaselt imeline. Sisult on Pixari filmid ikka üldiselt sarnased - kaotus, surm, suureks kasvamine, unustus ja muu säärane. Nii ka see, kus jazzkarjäärist unistav kooliõpetaja kukub auku ja saab surma, kuid jääb kuhugi kahe ilma vahele pidama.

                            Lastele mõeldes on süžeesse lisatus väike periood, kus peategelane on kinni kassi kehas. See võiks olla siis miskit sellist, mille puhul lapsed naerda saavad, kuid üleüldiselt on tegu ilmselt kõige rohkem täiskasvanutele mõeldud Pixari filmiga, mis on muidugi kogu ülejäänud tänavu kinodesse jõudnud lastefilmideprahi korvamiseks kasulik.

                            Üllataval kombel pääseb filmi lõpus tavapärasest ja enamjaolt üsna pikast "põnevast" tagaajamisest ja võitlusest, lõpp-point on tugev ja samas ka eeldatav. Ilmselt võidab animatsiooni-Oscari, aga see on pea iga Pixari filmi puhul vältimatu.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                              Alustasin aastat uue Pixari filmiga, mida arusaadavalt kinos vaadata ei saa.
                              Mis mõttes ei saa? Käisin lapsega Tartus 30.12 vaatamas toda filmi - KINOS... A nojah, sorry, Eesti maailm = Tallinn muidugi ajakirjanikuhärra jaoks, sorry...

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Eilaveel Vaata postitust
                                Mis mõttes ei saa? Käisin lapsega Tartus 30.12 vaatamas toda filmi - KINOS... A nojah, sorry, Eesti maailm = Tallinn muidugi ajakirjanikuhärra jaoks, sorry...
                                Ma loodan, et sellele postitusele andis mõju hiline kellaaeg ja reede õhtu. Kui tõsiselt rääkida, siis ma isegi korra mõtlesin siin nädala algul, et sõidan Tartusse, käin V Spaas ja kinos ka. Siis meenus korraga, et mul on ju lapsel sünnipäev ja nii jäi see ära. Aga väga vabandan väikelinnade unustamise eest, kuigi Tartus sai elatud 10 aastat.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X