320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

õlle joomine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Pärnus toimetavad Pernau ja Rotiküla pruulimeistrid,kelle tegemistest on pikemalt juttu 8.oktoobri Pärnu Postimehes.Artikkel on digilehes täiesti kättesaadav.

    Kommentaar


      Algselt postitas Stok
      Kuidas Sa seda kõike tead, s.t. millega ise tegeled või millise ettevõttega seotud oled?
      Õlu on mu hobi. Kui Osila poiss võib sulle ette vuristada 2000 aasta OM naiste kuulitõuke vms tulemused kuni 24nda kohani, siis ilmselt võin ma sarnast teha koduse (ja natukene Lätit- Leedut ka) õllemaastikuga.

      Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
      Haapsalus on selline ettevõtmine https://www.facebook.com/hopsolu/timeline
      Hopsolu sai ka mainitud. Aga nad on minu jaoks selline turismiprojekt. Suvel on hea turistidele midagi "kohalikku" müüa. Erilisi ootuseid nende suhtes ei ole.

      Algselt postitas kampsun Vaata postitust
      Moe ka nüüdseks enda tehas olemas. 2500l
      Moe (Muddis) tehas ei ole veel minu info kohaselt avatud. Küll, aga ollakse seadistamisega valmis saamas ja kohe kohe... Või on sul mulle värskemaid uudiseid ?

      Algselt postitas Kalp Vaata postitust
      Pärnus toimetavad Pernau ja Rotiküla pruulimeistrid,kelle tegemistest on pikemalt juttu 8.oktoobri Pärnu Postimehes.Artikkel on digilehes täiesti kättesaadav.
      Nemad on hobipruulid, aga kuuldavasti pidavat ka midagi suuremat ette valmistama. Hobipruulidel ma üritan natukene silma peal hoida. Need kes on head nende nimi hakkab levima ja siis tasub ehk ka proovida. Näiteks Pernau "Valgus Pimeduses" vms oli täitsa tip-top asi. Aga parim asi mis viimasel ajal Pärnumaalt (või üldse Eesti hobipruulidelt) on minu kätte jõudnud oli Sulu "Suitsuporter". Fantastiline kraam!

      Kommentaar


        Oleksin Sulle Marduk tänulik,kui leiaksid aega paari kokkuvõtva sõnaga kirjeldada Läti õllemaastikul toimuvat ja midagi ka soovitada.Lätis käies kulub kaupluste õlleriiulite vahel omajagu aega,aga midagi väga põnevat pole osanud kaasa osta.Vast kõige enam meeldivad hele "Valmiermuiža" ja "Užavas".Käsitööõlled pole silma jäänud,küll on masstootjate poolt pakutud valik tunduvalt laiem,kui meil.

        Kommentaar


          Tänud!Parempoolset olen proovinud(mekki ei mäleta),aga originaali ostan järgmisel korral kindlasti.Viimaste ostudena tulid veel meelde "Latgale","Rezeknes Bryuvers" ja "Dinaburg".Kaks esimest olid küll joodavad.

          Kommentaar


            Rohkem pidasingi silmas seda, et tehnika ja kõik olemas.

            Kommentaar


              Läti õlleturg on lihtsakoelisem, kui Eesti oma. Ma ei tea täpselt, kas asi on kinni seadustes või põhimõtetes, aga sellist mustlaste buumi Lätis ei ole tekkinud. Kui midagi tehakse siis oma õlletehas, suur või väike, oma raha eest või sugardaddy rahaprojekt vahet pole. Turgu domineerivad korporatsiooni tehased: Cesu (Olvi) ehk A. Le Coq, Aldaris (Carlsberg) ehk Saku ja Cido Grupa (Royal Unibrew). Kui jätta välja üksikud hooajatooted (ntx jõuluporterid) siis enamus nende kraamist on samal tasemel mis Eesti variandid. Royal Unibrew'l küll Eestis oma tehast ei ole, kuid tuntuim kaubamärk siin on Meistrite Gild (saate aimdust). Cesu-Coq ja Aldaris-Saku suhted on nii keerulised, et rohkem kui vahest juhtub nii, et mõni partii Eesti uhkust ntx Coq Premiumi on pruulitud hoopiski Cesises ja vastupidi. Sama kehtib ka teiste toodete kohta. Kuna Carlsberg on Aldarise tehase ümber kohandanud lokaalse (Baltikum+Valgevene+Ukraina) turule mõeldud kräfti brändidele siis enamus Aldarise enese uhkust pruulitakse hoopiski Eestis, Valgevenes või Ukrainas. Ntx uued "Humal ja Oder" IPA ja Dark Lager on tehtud Aldarises, kuid Aldarise juubeliõlled (täitus 165a) Sakus. Nende maitse siis on nagu on.

              Peale suuri tuleb "laia" sortimendiga paras ports keskmike. Enamus neist on alguse saanud sovieti kolhoosidest. Siia kuuluvad, Bauska, Tervete, Barlis, Kraslavas, Piebalgas, Brengulu/Abavas, Rezeknes, Uzavas, Bruveris. Kõik toodavad vähemalt 2 laager tüüpi õlut- Gaišas/hele ja Tumšais/tume. Juba eelpool mainitud Uzavasele ja Tervetele paistab silma ka Piebalgas. Tase ja kättesaadavus on ühtlane. Saab osta nii poest kui kõrtsudest. Siin oskan ma öelda vaid seda, et klassikaline värske läti laager on väga hea. Tuntavalt linnaseline/leivane(kringline), magusapoolne, kergelt piimase tektsuuriga millele humalad annavad sellist värske heina või kerge muru maitse manu. See kas ja kuidas selline asi kellelgi peale läheb on nende enda otsustada.

              Kolmandana tulevad taasiseseisvumise järgsed ettevõtted. Nende seast on teistest peajagu üle Valmiermuiza. Tõsi au tuleb anda ka Iglezeem/Ilguciema'le, kes peamiselt toodab kalja(jooki) ja mõdu (Eestis Tanheiseri ja Medowucha). Valmiermuiza toodab nö edasiarendatud gaišais ja tumšaist ning lisaks ei karda nad ka eksperimenteerida. Peale neid oli tükk aega tühi maa kuni tuli uus laine nö kräfti revolutsionääre. Siin julgen ma käe südamele panna ja öelda, et 90% nendest jäävad isegi kõige kehvemale eesti kodupruulijale sajaga alla. Kui teile meeldib plastiku maitseline hapu pärmileotis siis ma ei mõista teid hukka, aga tänapäeval nii õlut ei tehta. Kuid kogu selle kamba seast tõusevad esile kaks nime: Labietis ja Malduguns.
              Labietis omab ka omanimelist pubi ja õigupoolest seal kogu maagia juhtubki. Pruulmeister on pikaajaline kodupruulija, kes ei karda kasutada ja eksperimenteerida vanade traditsiooniliste retseptidega. Köömne õlu, õlu aniisiga, sookail, sõnajalad? Pole probleemi. Nimeta vaid see traditsiooniline kohalik taim mida on sajandeid enne humalat kasutatud ja nad proovivad. Kvaliteet oli alguses kõikuv, kuid on läbi aastate järjest stabiilsemaks muutunud. Neid õllesid maitstes olge valmis, et need ei maitse nii nagu te harjunud olete.
              Malduguns on asutatud 2 noore kuti poolt, kellest üks vist käib veel ülikoolis. Võtsid vanematelt ja sõpradelt laenu ja tegid õlletehase. Lihtne. Kui ma ennist tegin maha 90% Läti uutest microdest, siis nende puhul tõstan ma käed ülesse ja ütlen, et nad on Baltikumi parimad humala käsitlejad. Oi kuidas ma tahaks, et Eesti omad teeksid Baltikumi parimaid humalaõllesid, aga ei saa. See kuidas nad tunnetavad mis kogus on paras ja kuidas maitsed omavahel sobituvad on lihtsalt ekstraklass. Ei grammigi rohkem ei grammigi vähem. Nende humalaseeria õlled Zala Bise- vaadist lihtsalt fantastiline. Ja hea uudis on see, et iga pruuliga muutuvad nad järjest paremaks. Ja ühtlasi ka rohkem kätte saadavamaks.

              Kommentaar


                Suured tänud.Marduk!Enam põhjalikumalt pole võimalik!Kus seda Malduguns(Zala Bise) vaadikat leida võiks?

                Kommentaar


                  Algselt postitas Stok
                  Soovitan tõsiselt Bauska mõdusid: Porteris un Veseliba (tõlkes: tervis). Need ei maitse üldsegi nii, nagu meie suhkrus leotatud kali, vaid lihtsalt suurepäraselt. Eriti hea hommikuti. Iga kord, kui Valgas mängul käin, hüppan üle piiri ja ostan kilekotitäite Veselibat ja Užavast/Valmiermuižat.

                  Need on alkoholivabad, lastele ka väga meeldivad.
                  Tegu ei ole mõdu/kalja vaid linnasejoogiga (iesala-linnas, džeriens-jook). Kääritamise protsess puudub. Ma ei imesta, et lastele need maitsevad. Nii läägelt magusad asjad peavadki neile peale minema

                  Zala Bise- lühidalt on Riias 2 kohta mis on must visit, Alus Celle (Baznicas iela) ja BeerFox (Stabu iela 59). Esimeses on kraanid olemas ja heal päeval tuleb vaadist. Järgmised kohad kuhu ma vaataksin oleks S.Brevinga (Trigonu iela), Trigotava Valmiermuiza pood (Briana iela). Kui aga Riiga päris sisse sõita ei taha, siis kohe enne sisenemist on selline pood nagu Alus Tirgus (apuzes iela 34) selle suure mööblimaja taga (sõidad nende parklast läbi kuni lõppu, seal on mingi väike tee, sellest üle järgmisesse hoovi).

                  Kommentaar


                    Jaapani käsitööõlu jõuab Eesti vahendaja kaudu Euroopasse

                    Kommentaar


                      Vormsi Linalakk on nisuõlle kohta liialt gaasine mo meelest.
                      Maisels Weisse vaat, et täius.
                      "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
                      These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

                      Kommentaar


                        Teie lemmikud APA-d?
                        The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                          Teie lemmikud APA-d?
                          lemmikud on




                          Viimased 2 on Brasiiliast. Eestis müüdavatest:

                          Lisatud failid
                          Catalunya is not Spain!

                          Kommentaar


                            Kas keegi on näinud, kas kuskil veel müüakse Vintage Ale' 2014 väljalaset? 2015 on juba müügile pressinud, kuid oleks hädasti vaja eelmise aasta paari pudelit
                            308

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Markko Vaata postitust
                              Kas keegi on näinud, kas kuskil veel müüakse Vintage Ale' 2014 väljalaset? 2015 on juba müügile pressinud, kuid oleks hädasti vaja eelmise aasta paari pudelit
                              Huh, mis aasta joogid kellelgi veel riiulil seisavad? Ise avasin sügisel 2012. aasta pudeli.
                              The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                                Huh, mis aasta joogid kellelgi veel riiulil seisavad? Ise avasin sügisel 2012. aasta pudeli.
                                Õlts selle aja peale rikki ei lähe?
                                "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
                                These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

                                Kommentaar

                                Working...
                                X