320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

tähelepanekuid elust enesest

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Kas õppelaen pole tegelikult riigitagatisel? Ehk kui vanemad on ka töötud, siis saab ikkagi.
    Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

    My spell checking is second to nine!

    Kommentaar


      Kohv on saatanast! Ja nii on.

      Mul on endal aeglane kofeiini metabolism ja ma ei joo seda üldse.

      Lisaks. Mul tõuseb veri kohe üle kõrvade, kui mõnes lõunat pakkuvas puhvetis mõni trenditeadlik taam oma tseesari salati kõrvale mingi kuradi moka kafe late võtab. See tähendab seda, et teenindaja leti taga luristab 10 minutit seda segada, aina pikenev järjekord, põletavas päevapraadiootuses ja ajalises kitsikuses, niheleb aga oma korda oodates aina kannatamatult. Ja muidugi enne kui sul õnnestub lõpuks teadja näoga öelda, et kiievi kotlett kartulipudruga, võtab mõni vuhva veel kahveolee ja sa ootad jälle 10 minutit, kuni näitsik leti taga seda segab. Ma ei tea ainult, kas peaks perse saatma puhvetid, kes omale sellise lollaka kohvimasina on soetanud, või inimesed, kes ei märka võtta piima või mahla või midagi muud, mille valamine ei võta poolt päeva.
      We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

      Kommentaar


        Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
        Kas õppelaen pole tegelikult riigitagatisel? Ehk kui vanemad on ka töötud, siis saab ikkagi.
        Õnneks siiski mitte. Vastasel uhul riik taokski ainult õppelaene kinni.

        Õppetoetuste ja õppelaenu seaduse § 19 lõige 1 ütleb selgelt, et õppelaenulepingust tulenevate laenusaaja kohustuste täitmise tagab vähemalt kahe Eesti kodaniku või Eestis pikaajalise elaniku elamisloa või alalise elamisõiguse alusel viibiva isiku käendus või hüpoteek Eestis asuvale kinnisvarale.

        Riigitagatis on küll ka, kuid see rakendub alles siis, kui teised tagatised on ennast ammendanud st laenuvõtja ei maksa laenu tagasi ja käendajad ei täida lepingust tulenevaid kohustusi. Siis maksab riik pangale võla ära ning tal tekib nõudeõigus laenusaaja ja käendajate vastu.
        BACK WHERE WE BELONG

        Kommentaar


          Algselt postitas Lapeteus Vaata postitust
          150 000 EEK laenu puhul peab kontoväljavõte ka sobiv olema. Kui igakuist sobiva suurusega sissetulekut pole, siis seda laenu ka ei anta.

          Õppelaenu võtja puhul on pankade jaoks tegemist tavaliselt uue kliendiga, kelle tulevikus töölkäimise tahet on võimatu prognoosida. Küll aga on võimalik näha käändajate sissetulekuid. Kujutan ette, et kui üliõpilasel on mõlemad vanemad töötud, siis tõenäoliselt talle laenu ei anta ja siis peab leidma mõne sissetulekuga sugulase.
          Alati on võimalike ebasobivate laenutingimuste korral ka laen võtmata jätta.
          Esimene osa su jutust on igati loogiline vastus küsimusele, mis orbitalile millegipärast ebaloogiline tundus. Teise osas oli vanasti vähemalt teisiti. Käendajalt ei eeldatud midagi muud, kui et tal pastakas käes püsiks. Mina käisin Ehitajate tee Hoiupanga kontoris koos kahe sõbraga, kõik kolmekesi kergelt õlle järgi haisedes. Avasime kõik kolmekesi sealsamas kontod, võtsime laenu ja ringkäendasime üksteist. Pärast läksime Rohelisse Konna tähistama. Siiamaani pank kirjutab mulle aegaajalt, kui sõber Timo jälle parajasti maksmata on jätnud. Väga nunnud kirjad muide.
          «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
          «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

          Kommentaar


            olgu, selguse huvides tuleb parandada algset teksti ning lisada sõna KUNI summa 150 000 ette.
            Ma tööl käinud viimased 7 aastat ning nüüd otsustasin lihtsalt õpinguid jätkata, ning mõtlesin korra, et võtaks õppelaenu, kuna eelmiste õpingute eest on makstud, ning bla bla bla..............
            Point on selles, et õppeklaenu tingimused vajaksid mu meelest üle vaatamist ning väheke personaalsemat lähenemist.
            Lõppkokkuvõtteks otsustasin kitsamalt elada ning laenust loobuda.

            Kommentaar


              usute või ärge uskuge.. aga praegust pistis mul 1 kaelkirjak pea aknast sisse (ausalt ka !! see on väga võimalik !! kuna ma elan 3. korrusel ) ja küsis, kuhu suunda elva jääb. alguses ma olin nii šokis et ütlesin vasakut kätt, aga kõige naljakam on selle juures, et tegelikult oli elva paremat kätt mai julenud algul ennast parandada ka, kuna mõtlesin et hr. Kirjak läheb veel niimoodi närvi ( teadupärast ei kannata nad kui sa neile valetad)

              Kommentaar


                Algselt postitas fitti Vaata postitust
                Kohv on saatanast! Ja nii on.

                Mul on endal aeglane kofeiini metabolism ja ma ei joo seda üldse.

                Lisaks. Mul tõuseb veri kohe üle kõrvade, kui mõnes lõunat pakkuvas puhvetis mõni trenditeadlik taam oma tseesari salati kõrvale mingi kuradi moka kafe late võtab. See tähendab seda, et teenindaja leti taga luristab 10 minutit seda segada, aina pikenev järjekord, põletavas päevapraadiootuses ja ajalises kitsikuses, niheleb aga oma korda oodates aina kannatamatult. Ja muidugi enne kui sul õnnestub lõpuks teadja näoga öelda, et kiievi kotlett kartulipudruga, võtab mõni vuhva veel kahveolee ja sa ootad jälle 10 minutit, kuni näitsik leti taga seda segab. Ma ei tea ainult, kas peaks perse saatma puhvetid, kes omale sellise lollaka kohvimasina on soetanud, või inimesed, kes ei märka võtta piima või mahla või midagi muud, mille valamine ei võta poolt päeva.
                Või viitsiks seda teenindajat koolitada veits ja see latemokalurr tehakse valmis alla 1min.

                Kommentaar


                  Keenia vs Paapua Uus-Guinea rägbimatsh Rahvaste Ühenduse mängudelt on lahe vaatepilt. Paapua poistel on vist sellised särgid, mis ülalt erkpunased ja siis allapoole minnes aina kollasemaks hakkavad muutuma.
                  Seitsmemeheline rägbi on muuseas lahe mäng. Punkte aina kukub, sest suurt võimalust jooksjat peatada pole kui ta juba kord palli on saanud.
                  the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                  because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                  Kommentaar


                    Palju sellel Hand-egg spordil erinevaid versioone/reegleid on? "Rahvaste ühenduse mängud" kõlab päris suure üritusena, et mis reeglitega nad seal siis mängivad? Või kus veel samu reegelid kasutakse?

                    Kommentaar


                      Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                      Palju sellel Hand-egg spordil erinevaid versioone/reegleid on? "Rahvaste ühenduse mängud" kõlab päris suure üritusena, et mis reeglitega nad seal siis mängivad? Või kus veel samu reegelid kasutakse?
                      Versioone on rohkem kui mitu. Tuntumad on rägbiliiga 13 mehega, rägbiuunion 15 mehega ja laitversioon on see seitsmene rägbi http://en.wikipedia.org/wiki/Rugby_sevens
                      See on kiire mäng, 15 minutit võtab vaid aega (7+7 ja 1-minutine vaheaeg). Sedasama mängu mängitakse juba 2016. aasta olümpial ka, nii et eestlased kiiresti treenima.
                      Rahvaste ühenduse mängud on jah päris suur spordiüritus, mis seal Dehlis käimas praegu.
                      the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                      because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                      Kommentaar


                        Tänane õppetund nr 1: kui tekib soov midagi poest näpata, käi kindlasti ka kassast läbi ja osta midagi, vastasel korral tundub sinu tühi poeskäik liiga kahtlane.

                        Kusjuures olen varemgi mõelnud, kui olen niisama poes ringi käinud ja tühjade kätega lahkunud, et ei tea kas see turvameestele kahtlane ei tundu. Igal juhul täna tekkis mul koju liikudes meeletu "millegi hea" isu ja ma otsustasin ühte Hyperrimi külastada, mis teele ette jäi. Poes sai pragmaatilisus minust aga võitu ning mulle meenus kõiksugu paremat, mis külmkapis ootamas ning peale väikest niisama riiulite vahel tiirutamist otsustasin lahkuda. Lahkumine ei osutunudki aga nii kiireks, kuiplaanisin - nimelt otsustasid turvatöötajad mulle oma asutuse tagaruume tutvustada - ma olevat kummaliselt käitunud. Küsimuse peale, milles see väljendub sain vastuse, et ma ei ostnud midagi. Aga muidu olid nad viisakad poisid, vabandasid pärast ja puha.
                        Hiljem mõtlesin, et neil vedas, et ma trennist mingite juustuste kedradega ei tulnud - nende kotist laua peale tirimine oleks neile kindlasti "meeldinud".
                        BVB - Vaprus

                        Kommentaar


                          Taganttargutus:

                          Mittemidagi ostes, tasub kahtluste vältimiseks alati kassasappa järjekorda võtta ning kui maksmise kord Sinuni jõuab, küsida naerataval toonil müüjatarilt tasuta kilekotte (noh neid millega saab juur-ja puuvilju hoidistena sügavkülma panna). Siis ei tundu turvadele Sinu külaskäik asjatu ja Sind ei veeta turvaruumi ana(a)l(üüs) ülevaatusele. Ma teen kogu aeg niimoodi.


                          Teine tähelepanek!
                          Kodus kätepesuseep otsa saab, ei maksa alati koheselt poodi uue järele rutata. Kruvikeeraja tasku kaasa ning "ühispeldikutesse" kätepesuvahendiaparaate lahti monteerima. Nende avamiseks ei ole muud nippi, kui et kruvikas vahele ja jõuga puruks. Müün kätepesuvahendit!
                          Targa inimese tähelepanekuid elust enesest.
                          "Olete te tähele pannud, kui nilbed on higistavad puulehed? Eelsperma igal pool."

                          Kommentaar


                            Kunagi ei tohiks võtta teist õlut. Pole nii mõnus kui esimene.
                            the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                            because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                            Kommentaar


                              Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
                              Kunagi ei tohiks võtta teist õlut. Pole nii mõnus kui esimene.
                              See on ju kõige puhtakujulisem provokatsioon internetis! Kallid kaasfoorumlased, ärge neelake konksu!
                              «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
                              «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

                              Kommentaar


                                Oot misasja MCN jõi veini millalgi, käis mullivannis ja nüüd on juba kahele õllele päkad silma pannud? Vat mida kõike inimene jõuab oma lühikese eluga korda saata. Esimest korda elagu, teist korda...

                                Kommentaar

                                Working...
                                X