320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

tähelepanekuid elust enesest

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas eika Vaata postitust
    Okei, vahepealne näide. Buffon ei saa punast, aga võtab pendla ära, Itaalia viigistab mängu lõpuks 3:3. Kas Saksamaa sai liiga?
    See on hea küsimus.

    Ma mõtlen natuke.

    Okei, mõtlesin vastu järgneva analoogia.

    Kaks teismelist venda kaklevad enda kodumaja ees. Politseinik näeb. Tegu on avaliku korra rikkumisega, mis on karistatav. Kas viia poisid kohe kongi või lahutada nad ära ja rääkida vanematega?

    Nii, lahutad ja räägid vanematega. Poisid suruvad kätt, sa lahkud.

    Aga seejärel tuleb üks vend ja lööb teisele haamriga vastu pead.

    Kas sel juhul peaks kõik kaklevad teismelised viima kohe kongi, kuna äkki leidub mõni hull stsenaarium, kus keegi lööb kellelegi haamriga pähe?

    Kommentaar


      Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
      Üldiselt kohtunikel ongi õigus reegleid tõlgendada ja seda ka tehakse, kuid mis puudutab väravaid, penalte ja punaseid kaarte, siis seal peavad kohtunikud kõiki mänge vilistama vastavalt reeglitele.
      Kohtunik ei tõlgenda reegleid vaid mänguolukordi. See tähendab, et igasugune otsus, mille kohtunik teeb peab vastama ju mingile konkreetsele forumularile - "ebasportlik viga" "ilmselge väravavõimaluse takistamine" "lubava rünnaku mahavõtmine" jms. Neid forumlare kohtunik ei saa muuta: kui ikkagi tehakse kohtuniku hinnangul "viimase lootuse viga" siis tänasel päeval järgneb punane kaart (ja penalt, kui viga toimus karistusalas). Ei saa olla "viimase lootuse viga" ning kohtunik määrab karistuseks kaitsja hoiatamise ja karistuslöögi.
      Missugused olukorrad neile formularidele vastavad, on kohutniku hinnata ja sisustada (kuigi neid selleks hoolsasti ka koolitatakse briifitakse).

      Ma muidugi vabandan, et nii teooriasse lähen. Lihtinimesel ehk polegi vahet, sest lõpptulem on ikkagi sama. Võtkem seda kui minu proffesionaalne kretinism.
      olgem kristlased, vabandused on esitatud

      Kommentaar


        EKRE jõudis 19%-ni ja teie toodate mitu lehekülge mingist sõprusmängu olukorrast. Tulge mõistusele!

        Kommentaar


          Algselt postitas peters Vaata postitust
          EKRE jõudis 19%-ni ja teie toodate mitu lehekülge mingist sõprusmängu olukorrast. Tulge mõistusele!
          Marulõbus on. Ma otsin viimane tund aega, et milline kuradi moraalikategooria erinevus siin on. Et kes on Kant ja kes mingi muu. Nahh, üldse enam ei mäleta.

          Kommentaar


            krt mõrvariteni ja haamriteni asi välja läinud mingi sõpaka pärast.

            Ma leppisin 1 kord sõbraga kokku, et lähme statale 1-1te tegema. Tüüp tegi kaks ebasportliku viga esimese 5 minutiga ja ma kõndisin ära, sest reeglite järgi ta ei tohi enam mängida.

            Teine kord leppisime sõpradega kokku, et teeme 5-5le vutti. Saime siis kokku ja läksime sama targalt laiali, sest väljak ei vastanud mõõtudele.

            Kommentaar


              Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
              krt mõrvariteni ja haamriteni asi välja läinud mingi sõpaka pärast.

              Ma leppisin 1 kord sõbraga kokku, et lähme statale 1-1te tegema. Tüüp tegi kaks ebasportliku viga esimese 5 minutiga ja ma kõndisin ära, sest reeglite järgi ta ei tohi enam mängida.

              Teine kord leppisime sõpradega kokku, et teeme 5-5le vutti. Saime siis kokku ja läksime sama targalt laiali, sest väljak ei vastanud mõõtudele.
              Ära mine pingesse.

              Pajatan sulle ka ühe toreda loo:
              Käisin ükskord perearsti juures, et üks vastik nohu ja palavik korda saada. Soovitas soodavett tarbida. Tagajärg? Sain põskkoopa põletiku. Aga noh, kuna olin alles keskkooliõpilane siis pohh ju. Keegi ei kannatanud - sain kodus järgi õpitud kenasti.
              olgem kristlased, vabandused on esitatud

              Kommentaar


                !wtf!

                Kommentaar


                  Algselt postitas eika Vaata postitust
                  korvpallis lubatakse ka jooksu tehes korve visata sõpakates.
                  Euroopa korvpallis ei lubata. Jooks on jooks. NBA-s isegi hullemaid ja ametlikkes mängudes. Korvpalli analoogiat tuues, siis viiendat viga ei vilistata nii lihtsalt vahest.
                  Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                  My spell checking is second to nine!

                  Kommentaar


                    Algselt postitas eika Vaata postitust
                    Teoreetiline näide. Itaalia on 0:4 taga ja mängijad on hästi kurbade nägudega. Itaalia lööb ilmselgest suluseisust auvärava. Kas kohtunik võib otsustada "ah, loeme ära". Itaalia mängu ju enivei ei võida, maailm sellest teistpidi keerlema ei hakka ja korvpallis lubatakse ka jooksu tehes korve visata sõpakates.
                    Jooksu näide on natuke totter. Pigem oleks analoogia, et sõprus- või näidismängus paneb mingi vend kellelegi elukulbi, ajab käed püsti ja sa lähed talle tehnilist virutama. Või hakkad all-star-mängul iga olukorda by book võtma.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas eika Vaata postitust
                      Sinu teooria või õpetatav teooria? Et kui see teine, siis miks penaltid on tähtsamad kui karistuslöögid (ehk miks neid antud kontekstis karistuslöökidest eraldiseisvalt võetakse)?
                      Väravad, penaltid ja punased kaardid mõjutavad kõige enam mängu kulgu. Karistuslöök mõjutab mängukulgu üldjuhul penaltist vähem. Seetõttu on ka öeldud, et kohtunikud nende kolme määramisega eksida ei tohi. Selles tsoonis olles ei tohi teha mingeid järeleandmisi või pehmendavaid tõlgendusi.

                      Algselt postitas zaz Vaata postitust
                      Kohtunik ei tõlgenda reegleid vaid mänguolukordi. See tähendab, et igasugune otsus, mille kohtunik teeb peab vastama ju mingile konkreetsele forumularile - "ebasportlik viga" "ilmselge väravavõimaluse takistamine" "lubava rünnaku mahavõtmine" jms. Neid forumlare kohtunik ei saa muuta: kui ikkagi tehakse kohtuniku hinnangul "viimase lootuse viga" siis tänasel päeval järgneb punane kaart (ja penalt, kui viga toimus karistusalas). Ei saa olla "viimase lootuse viga" ning kohtunik määrab karistuseks kaitsja hoiatamise ja karistuslöögi.
                      Missugused olukorrad neile formularidele vastavad, on kohutniku hinnata ja sisustada (kuigi neid selleks hoolsasti ka koolitatakse briifitakse).

                      Ma muidugi vabandan, et nii teooriasse lähen. Lihtinimesel ehk polegi vahet, sest lõpptulem on ikkagi sama. Võtkem seda kui minu proffesionaalne kretinism.
                      Nõus.
                      The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                      Kommentaar


                        Jalksikoondiste sõprusmäng on siiski kraad tõsisem asi kui kossu näidismäng v hakkame sõpradega 5-5 jalksi taguma. Mängus on rankingupunktid, mis mõjutavad paljusid asju. Nt kui jalksiklubide sõprusmängus tehakse klounaadi, siis on teine asi.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas eika Vaata postitust
                          Jalksikoondiste sõprusmäng on siiski kraad tõsisem asi kui kossu näidismäng v hakkame sõpradega 5-5 jalksi taguma. Mängus on rankingupunktid, mis mõjutavad paljusid asju. Nt kui jalksiklubide sõprusmängus tehakse klounaadi, siis on teine asi.
                          Jah, eriti palju sõltub antud juhul, kus mitte midagi olukorras ei muutu.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas eika Vaata postitust
                            Jalksikoondiste sõprusmäng on siiski kraad tõsisem asi kui kossu näidismäng v hakkame sõpradega 5-5 jalksi taguma. Mängus on rankingupunktid, mis mõjutavad paljusid asju. Nt kui jalksiklubide sõprusmängus tehakse klounaadi, siis on teine asi.
                            mis itaalia ja ger omavahelise tulemuse ja johtuva rankingupunktide muutuse lühi- ja pikaajaline võimalik mõju on?

                            kui see rankingupunkt oleks sõpakates oluline, siis ilmselt ger mängiks fääridega seda.

                            Kommentaar


                              Sa ilmselt ei tea kuidas rankingut arvutatakse

                              Kommentaar


                                Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                                Sa ilmselt ei tea kuidas rankingut arvutatakse
                                minu teadmised ei ole antud kontekstis olulised. Küsimus oli püstitatud siiski üsnagi selgelt.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X