320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

tähelepanekuid elust enesest

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
    Einoh. Ma olen varsti 20 aastat vahelduva eduga suitsu kakkunud. Ja tunnistan täiesti ausalt, täiskasvanud inimene, et peale seda, kui pakkidele ilmusid need pärakut meenutavad trahheostoomi ja köndistunud hammaste pildid...

    ...suitsetan ma endiselt sama palju kui varem, aga suitsupakki on kellegi juures viibides märksa ebamugavam taskust välja võtta. Kogu efekt.

    (Millega ma ei vaidle absoluutselt vastu nende piltide potentsiaalselt peletavale mõjule noorsoo osas. Nii mõnigi jätab proovimata, ma usun.)
    selle fundamentaalne point on see, et:

    Kui aastaid-paar tagasi oli suitsetamise reklaam näiteks selline:



    Siis nüüd see enam nii ei ole. Paki muutmine on üks väga väike osa muutustest, mis toob pikas perspektiivis kaasa paradigma muutuse. See ei ola ainus mõjutaja iseeneses. Täpselt samamoodi võiks tulla ja kirjutada, et:

    1) sõin eile brokolit ja kala, no ei ole tervis paremaks läinud
    2) jõin eelmine nädal 12 õlut, no ei ole täna tunda, et midagi halba oleks juhtunud
    3) jne.

    Kui sa nüüd mu pointi tabad, siis osad annavad kokku terviku. Konkreetne muudatus pakil üksinda ei ole tõesti see, mis suitsetajaid ilmselt vähem suitsetama paneb, kuid see annab long term stabiilsema hoiaku, et see "värk ei ole õige värk".

    Kommentaar


      Algselt postitas Marek_T Vaata postitust

      (Millega ma ei vaidle absoluutselt vastu nende piltide potentsiaalselt peletavale mõjule noorsoo osas. Nii mõnigi jätab proovimata, ma usun.)
      Ma millegipärast arvan, et pigem paneb see just täiskasvanud inimest loobuma. Noorena on nagunii selline proovin kõike, hui ma kunagi suren, ma olen kuulikindel tunne.
      Vahelduva eduga suitsetanud 19 aastat. Viimased poolteist aastat puhas.

      Kommentaar


        muuseas ma enda puhul võin öelda, et pärast mad meni vaatamist on mu nr 1 jook viski.

        Noh, Marduk võib siia nüüd väitma tulla, et see ongi classic case of brandi või toote eelistus. Aga vot ei ole nii.

        Igal tootel (nt viski, õlu, viin) on oma implied taustsüsteem. Mõelge ise, mis ja kes seostuvad teile rohkem õluga?

        Kas pereisa õhtul kodus, jalgpallifänn, ehitusmees peale rasket tööpäeva või nt pintsaklipslane teiste pintsaklipslastega ettevõtte laienemistreegiat arutamas.

        Ja nüüd tehke sama asi näiteks viskiga. On ju nii, et igale situatsioonile on tegelikult võimalik üsna kindlalt ära defineerida erinevad alkoholitooted.

        Nüüd... ma olen näiteks selline inimene, kes teeb õhtuti ja öösiti päris palju tööd. Alkohol mulle maitseb ka. Never ever ma ei joonud tööd tehes õlut, never ever ma ei joonud viina. Kuid viski?



        Kahjuks on tekkinud otsene seos läbi erinevate meediumite tekitatud hoiaku ja joodava alkoholi koguse vahel.

        Keep in mind, et case study sellisel puhul on päris sitt strateegia ja alati võib arvata, et "minu puhul sellised protsessid ei toimu", plastic'99 on lihtsalt nõrk ja mõjutatud vend. Fine nii võib olla, kuid ma siin kohal sellele väga ei panustaks. Ja seda arvavad reeglina inimesed, kes valdkonnast kuigi palju ei tea.

        Kommentaar


          Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
          selle fundamentaalne point on see, et:

          Kui aastaid-paar tagasi oli suitsetamise reklaam näiteks selline:

          Siis nüüd see enam nii ei ole. Paki muutmine on üks väga väike osa muutustest, mis toob pikas perspektiivis kaasa paradigma muutuse. See ei ola ainus mõjutaja iseeneses. Täpselt samamoodi võiks tulla ja kirjutada, et:

          1) sõin eile brokolit ja kala, no ei ole tervis paremaks läinud
          2) jõin eelmine nädal 12 õlut, no ei ole täna tunda, et midagi halba oleks juhtunud
          3) jne.

          Kui sa nüüd mu pointi tabad, siis osad annavad kokku terviku. Konkreetne muudatus pakil üksinda ei ole tõesti see, mis suitsetajaid ilmselt vähem suitsetama paneb, kuid see annab long term stabiilsema hoiaku, et see "värk ei ole õige värk".
          Rahu-rahu, ma viskasin lihtsalt teooria ümber käivasse arutellu oma firsthand kogemuse sisse, muud midagi. Pole plaaniski sulle oponeerima hakata, suures plaanis räägid õiget juttu.

          Kommentaar


            Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
            muuseas ma enda puhul võin öelda, et pärast mad meni vaatamist on mu nr 1 jook viski.

            Noh, Marduk võib siia nüüd väitma tulla, et see ongi classic case of brandi või toote eelistus. Aga vot ei ole nii.

            Igal tootel (nt viski, õlu, viin) on oma implied taustsüsteem. Mõelge ise, mis ja kes seostuvad teile rohkem õluga?

            Kas pereisa õhtul kodus, jalgpallifänn, ehitusmees peale rasket tööpäeva või nt pintsaklipslane teiste pintsaklipslastega ettevõtte laienemistreegiat arutamas.

            Ja nüüd tehke sama asi näiteks viskiga. On ju nii, et igale situatsioonile on tegelikult võimalik üsna kindlalt ära defineerida erinevad alkoholitooted.

            Nüüd... ma olen näiteks selline inimene, kes teeb õhtuti ja öösiti päris palju tööd. Alkohol mulle maitseb ka. Never ever ma ei joonud tööd tehes õlut, never ever ma ei joonud viina. Kuid viski?



            Kahjuks on tekkinud otsene seos läbi erinevate meediumite tekitatud hoiaku ja joodava alkoholi koguse vahel.

            Keep in mind, et case study sellisel puhul on päris sitt strateegia ja alati võib arvata, et "minu puhul sellised protsessid ei toimu", plastic'99 on lihtsalt nõrk ja mõjutatud vend. Fine nii võib olla, kuid ma siin kohal sellele väga ei panustaks. Ja seda arvavad reeglina inimesed, kes valdkonnast kuigi palju ei tea.
            Võttis aega tubli aasta ja lõpuks jõudsid sellele järeldusele, mida üritasin eelmises sarnases arutelus välja tuua. Suitsetamise languses mängib märksa olulisemat rolli lihtsalt fakt, et üleüldiselt ei ole see noorte hulgas lihtsalt "cool" tegevus. Ja see on ühiskondliku tunnetuse küsimus, milles reklaamide muutmine ja keelustamine on muidugi üks asi, aga samasuurt, kui mitte suuremat rolli mängib ka massikultuuri suhtumine. Suitsetamine filmides, seriaalides jne ei ole enam lahe. Pigem seostatakse seda eluheidikute ja kriminaalidega.
            Täpselt nagu alkoholi reklaami keelustamine mingis kanalis on jabur kui teistes kanalites on asi lubatud ja sama äge, samal ajal kui Hollywoodist tulevad filmid ala Project X jne, milles täis kaanimine ja peod on ülilahedaks tehtud. Ja siin ei saa kohalikus konnatiigis küll midagi teha, see suitsetamise vähenemine on ka ikkagi pigem lääne kultuuriruumis toimunud suhtumise küsimus, mis alkoholi puhul pole küll kuskilt otsast märgatav.

            Kommentaar


              aga jah, kummaline on küll kuidas Keskerakonna üks põhiline vingumisteema oli ebanormaalsed aktsiisid ja nüüd valituse juhterakonnana lihtsalt keeratakse hagu juurde.

              Kommentaar


                LeeRomeno, sõida seenele ausalt. Fakk, sa oled nagu normaalne mees most of the time ja siis lihtsalt sõidad mingi räige demagoogiaga sisse.

                Ma ei saa aru mis su eesmärk sellise retoorikaga on? Minu eesmärk on siin olnud näidata, et hetkel evitud argumentatsiooni tase on lihtsalt piinlikult madal.

                fakk tuss ja tuulelohe ausalt, quit sellest foorumist ja ole õnnelik, saad edaspidi siin sõita mardukite ja countide tasemel. gl hf

                Kommentaar


                  Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                  LeeRomeno, sõida seenele ausalt. Fakk, sa oled nagu normaalne mees most of the time ja siis lihtsalt sõidad mingi räige demagoogiaga sisse.

                  Ma ei saa aru mis su eesmärk sellise retoorikaga on? Minu eesmärk on siin olnud näidata, et hetkel evitud argumentatsiooni tase on lihtsalt piinlikult madal.

                  fakk tuss ja tuulelohe ausalt, quit sellest foorumist ja ole õnnelik, saad edaspidi siin sõita mardukite ja countide tasemel. gl hf
                  Hakkasid juba aktsiisiga eelarvet täitma?

                  Kommentaar


                    Harjumusi saab reklaamide näol mõjutada, kuid muutmiseks peab inimene aru saama, mida ja millepärast ta teeb ning üldjuhul vajab tuge, selgitusi. Noh, nagu näiteks Apple teeb.
                    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                    Kommentaar


                      Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                      LeeRomeno, sõida seenele ausalt. Fakk, sa oled nagu normaalne mees most of the time ja siis lihtsalt sõidad mingi räige demagoogiaga sisse.

                      Ma ei saa aru mis su eesmärk sellise retoorikaga on? Minu eesmärk on siin olnud näidata, et hetkel evitud argumentatsiooni tase on lihtsalt piinlikult madal.

                      fakk tuss ja tuulelohe ausalt, quit sellest foorumist ja ole õnnelik, saad edaspidi siin sõita mardukite ja countide tasemel. gl hf
                      Su enda labiilne plärtsumine muidugi ei vii seda argumentatsiooni üldse mitte veel piinlikumalt madalamale.
                      "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
                      These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
                        Einoh. Ma olen varsti 20 aastat vahelduva eduga suitsu kakkunud. Ja tunnistan täiesti ausalt, täiskasvanud inimene, et peale seda, kui pakkidele ilmusid need pärakut meenutavad trahheostoomi ja köndistunud hammaste pildid...

                        ...suitsetan ma endiselt sama palju kui varem, aga suitsupakki on kellegi juures viibides märksa ebamugavam taskust välja võtta. Kogu efekt.

                        (Millega ma ei vaidle absoluutselt vastu nende piltide potentsiaalselt peletavale mõjule noorsoo osas. Nii mõnigi jätab proovimata, ma usun.)
                        Mina tegin esimese suitsu 6 aastaselt. Ma ei oska öelda, kas pilt oleks ümber pannud mõtlema. Ma ei näinudki pakki. Alates 17 aastaselt olen paar korda alustanud (keskkoolias, sõjaväes ja ülikoolis, aga pole külge jäänud). Nüüd tükk aega hiljem, nähes neid pilte väga ei kipu uuesti alustama. Aga ilmselt ka sellepärast, et pole kunagi piisavalt meeldinud. Kõik on ikkagi subjektiivne.

                        Ma siiski kipun arvama, et pildi kaks alternatiivi, mitte midagi (või väikene kiri) ja valge pakk ei oleks nii efektiivsed. Esiteks teine poleks vist väga võimalik ja esimese puhul jääb brändi mõju suuremaks, kui kole pildi puhul, mis pigem siiski mõjub.

                        Lugesin kunagi uurimust, mis puudutas õlle äkitselt eelistusi laager main stream õllede kohta. Pime testis väga vahet ei tehtud, aga oma õlle kiideti ikka taevani. Sama peaks olema ka pepsi ja Coca-Colaga.
                        Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                        My spell checking is second to nine!

                        Kommentaar


                          Algselt postitas atleticomadrid Vaata postitust
                          Su enda labiilne plärtsumine muidugi ei vii seda argumentatsiooni üldse mitte veel piinlikumalt madalamale.
                          aajou, atletico munn.

                          ma soovisin lihtsalt leeromeno tähelepanu juhtida sellele, et meie varasem dialoog ei olnud just 1-1le selline, mis vääriks sellist viidet nagu ta esimeses lauses tegi. Kõik sitakotid ei peagi selllest aru saama (kahjuks paljud sinusugused seda teevad ning arvavad, et tegemist on maru laheda kohaga kus sõna sekka öelda).

                          Ja tõesti... ma olen fundamentaalselt selle vastu, et kui mingi arutelu käib, siis mingi sitakott lihtsalt tuleb ja esitab oma sümpaatiast lähtuvalt mingi random väiteid.... nagu sinusugune lammas just tegi. Lisaks ühele "vaatajale" on seda ka paljud teised varasemalt teinud.

                          Kui aru ei ole saada, siis ma mõtlen käitumist, kus .... kus 1-2-3 venda arutavad ning neljas vend lihtsalt tahab tulla sekka ja öelda midagi lahedat. Mis on umbes nulll seoses sellega, mille üle need 1-2-3 venda arutavad vaid suunatud ühe (noh neist kolmest) isiku vastu.

                          Et kas sa tra oled reaalselt ka selline sitakott?

                          Kui keegi ei saa aru millist sitakotti ma mõtlen.... Siis see on selline sitakott, kes kuulab, vaatab pealt ning omast arust analüüsib mingit situatsiooni ja vestlust.... Aga ta ei oska seda. Sest ta on reaalselt loll (selles ei ole midagi halba, paljud on lollid). Kuid kahjuks kulmineerub see tihti sellega, et ta omast arust arvab, et ta lõpuks sai millestki aru... Sai aru millestki, mis väärib tema arust sõna võtmist. Ja ta teeb seda. Ning ta on rahul sellega. Ja kuna 95% kõrvalt vaatajatest nagunii konteksti ning taustsüsteemi analüüsida ei suuda, siis... temast saab Martin Repinski. Ja ta arvabki et tal on õigus. Ja et ta teab. Ja et ta on tark. Ja et tema oli just see, kelle panus oli sellest dialoogist puudu
                          !





                          Vastata ei ole vaja. See oli minu viimane avalik postitus siin foorumis (noh... nii päriselt ka. Mitte nagu ühe ojamaa fänni stiilis). *




                          * need, kellega lahtised betid, saavad minuga ühendust kas muude kanalite või varasema bookie kaudu.

                          Kommentaar


                            Milline võimas ärapanemine, mu hing on kildudeks
                            Näe, võta jäätist
                            "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
                            These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

                            Kommentaar


                              Algselt postitas atleticomadrid Vaata postitust
                              Milline võimas ärapanemine, mu hing on kildudeks
                              Näe, võta jäätist
                              Plasticule tuleb viskit anda.

                              Kommentaar


                                Kas võib oma tagasihoidlikusega küsida, et mis on Plastic' 99 taust?
                                Ning mind huvitab ka kui mitu tundi sa und saad? Vähene magamine mõjutab palju emotsioone ja on kehale üldiselt kurnav.
                                Kui töötad ikka ~50h nädalas(?) ja teed veel öötööd otsa, siis on arusaadav.
                                Ning kui lahkud foorumist, siis on sellest siiralt kahjuks, su rante oli alati meeltmööda lugeda.
                                Слава Україні! Героям слава!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X