320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

tähelepanekuid elust enesest

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Martin Vaata postitust
    Ma ühe korra näitan veel, kuidas Nahkpea väidab asju, mida pole kuskil tõestatud. Pudel veini, kui sa suudad täna tõestada, et see sinu väidetud kuritegu tegelikult toimus. Parimal juhul on kahtlus, et kasutas valeraha. Fakti, et kasutas, pole. Võimalik, et suurema uurimise käigus selgub, et oli valeraha, kuid täna seda teadmist pole.

    Kuid see, et fakti pole, ei peata muidugi Nahkpead seda kindlas kõneviisis väitmast. Huvitav küll miks.
    Ma kujutan ette, et praeguseks oleks see juba ka avalikuks tulnud kui valeraha kasutatud poleks. Selle uurimine nüüd mingit nädalatepikkust FBI analüüsi just ei nõua. Fakt on see, et politsei kutsuti välja valeraha kasutamise pärast.

    Veelkord, minult nõutakse igale väitele fakte ja faktile omakorda fakte, aga kui keegi väidab, et mustanahalisi otsitakse palju enam läbi nii tänaval kui oma kodus ja ma küsin sellele väitele tõestust, siis ignoreerime. Huvitav küll, miks.

    Aga hea küll, öösel oli tore, pidin nagunii tööd tegema ja sai kõrvalt vähe aega viita, enam ei viitsi sel teemal möliseda.
    "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

    Kommentaar


      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
      Damn, mõned on terve öö üleval olnud, et seda totrat jauru edasi toota :O
      No mul hakkas puhkus ja ma mõtlesin, et kui üldse midagi tarka selle kahe nädalaga peale hakata, siis võiks ju USA rassiprobleemid lahendada. Ma usun, et Soccernet on selleks perfektne platvorm.

      Kommentaar


        Aga Nahkpeale kommentaariks, et pikalt teatud sektoris töötanuna soovitan alati enda esimene enda arvamus probleemi lahendamisel välja jätta. Ehk kui sulle mingi liikumine per se ei meeldi, siis ürita nende loogikast aru saada. Mul on ka lehes olnud lugusid, millega ma ise päris nõus ei ole, aga samas on seal rääkivad ja valgustavad inimesed asjas sees ja rohkem kursis. Eks me kõik lahmime siin mõnusalt, kuid iseenesest USA ühiskonna probleemidesse ainult ühe vahistamise ja sellele järgnenud möllu pealt emotsiooni kedrates näeme ise ka ju ainult väga väikest pilti.

        Kommentaar


          Ja üks küsimus veel. Nahkpea, kui sa peaksid sündima USA getos, mis oleks su väljapääsuplaan?

          Kommentaar


            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
            Ja üks küsimus veel. Nahkpea, kui sa peaksid sündima USA getos, mis oleks su väljapääsuplaan?
            Nagu ma ütlesin, ma ei viitsi sel teemal enam möliseda. Igakord kui ma üritan teema lukku panna, tuleb keegi mingi küsimuse või väitega välja, millele peaks nagu reageerima. Tõmban joone alla ja ei vasta!
            "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

            Kommentaar


              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
              Ja üks küsimus veel. Nahkpea, kui sa peaksid sündima USA getos, mis oleks su väljapääsuplaan?
              Kui palju getodes inimesi, kes ei saa n.ö nõiaringist välja, elab?
              see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

              "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

              "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

              Kommentaar


                Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
                Jocko Willinki teooria on veidi usutavam.

                21:45
                Joe Rogan fookus on UFC-st ära tõmmatud, et jaurata mingil musta wannabe gangsteri õhupuuduse pärast. Disgusting...

                Kommentaar


                  Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                  Kui palju getodes inimesi, kes ei saa n.ö nõiaringist välja, elab?
                  Ma ei tea, vaata The Wire't äkki.

                  Kommentaar


                    Või siis mõtteharjutused:
                    * Eesti saab 1919 vabaks, kõik maa kuulub sakslastele
                    * Eesti saab 1990 vabaks, kogu tööstus jääb endiselt venelastele
                    * Lõuna-Eesti saab pärast apartheidi vabaks, aga kogu põllumaa jääb endiselt omanikele, kes ei lubanud 30 aastat tagasi põlisrahval bussidega sõita

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                      Ja üks küsimus veel. Nahkpea, kui sa peaksid sündima USA getos, mis oleks su väljapääsuplaan?
                      Samas ma mõistan ka kasutaja Nahkpea frustratsiooni, sest BLM liikumisega seotud äärmuslased pääsevad liiga tihti pilti, BLMi sõnumid on kohati segased või halvasti defineeritud(defund the police näiteks), mida nende enda toetajadki üheselt ei mõista(vastastest rääkimata). Lisa siia "igavesed ohvrid"(keegi teine on alati süüdi), kahepalgeline suhtumine ja niigi Ameerikalikult over the top moonutatud meediapilt ning olemegi siin, kus me oleme.

                      Ka mind ajavad muigama väited stiilis: His only crime was that he was born black või tarkpead, kes väidavad et venelastel Eestis olla sama raske, kuigi ma adun, et Ameerika Ühendriikides süstemaatiline rassism täitsa eksisteerib ja kohaliku politsei tase on piinlikult madal, mida püütakse kompentseerida võimsa varustusega, mis sobib pigem armeele, mitte korrakaitseüksusele(sõltuvalt osariigist muidugi) aga seda ei tasu kunstlikult Euroopasse importida.

                      Lahendus? Ega head ja kiiret lahendust polegi aga suund võiks olla see mida Mõnu siin juba jaganud ja millest Lotman kirjutas.

                      Minu jaoks on Ameerika Ühendriigid ebaõnnestunud eksperiment, mis vajab oluliselt suuremas mahus restarti kui seda on mõni kuju, lipp, seadus, karakter kinolinal või siirupipudelil, sest seni kuni nende haridus, tervishoid, seadusandlus ja jõudu rakendavad struktuurid ei toimi, seni on kõik pelgalt kosmeetiline ning miskit sisuliselt ei muutu.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Pints Vaata postitust
                        Samas ma mõistan ka kasutaja Nahkpea frustratsiooni, sest BLM liikumisega seotud äärmuslased pääsevad liiga tihti pilti, BLMi sõnumid on kohati segased või halvasti defineeritud(defund the police näiteks), mida nende enda toetajadki üheselt ei mõista(vastastest rääkimata). Lisa siia "igavesed ohvrid"(keegi teine on alati süüdi), kahepalgeline suhtumine ja niigi Ameerikalikult over the top moonutatud meediapilt ning olemegi siin, kus me oleme.

                        Ka mind ajavad muigama väited stiilis: His only crime was that he was born black või tarkpead, kes väidavad et venelastel Eestis olla sama raske, kuigi ma adun, et Ameerika Ühendriikides süstemaatiline rassism täitsa eksisteerib ja kohaliku politsei tase on piinlikult madal, mida püütakse kompentseerida võimsa varustusega, mis sobib pigem armeele, mitte korrakaitseüksusele(sõltuvalt osariigist muidugi) aga seda ei tasu kunstlikult Euroopasse importida.

                        Lahendus? Ega head ja kiiret lahendust polegi aga suund võiks olla see mida Mõnu siin juba jaganud ja millest Lotman kirjutas.

                        Minu jaoks on Ameerika Ühendriigid ebaõnnestunud eksperiment, mis vajab oluliselt suuremas mahus restarti kui seda on mõni kuju, lipp, seadus, karakter kinolinal või siirupipudelil, sest seni kuni nende haridus, tervishoid ja jõudu rakendavad struktuurid ei toimi, seni on kõik pelgalt kosmeetiline ning miskit sisuliselt ei muutu.
                        Kuna su postituse algus heidab BLM-ile liigset äärmuslust ette, aga postituse lõpuks jõuad äärmuslike muudatuste vajaduseni (absoluutselt nõustun sealjuures), siis mul tekkis küsimus, et millist äärmuslust sa seal alguses ette heidad? Samuti, et kas ameerika vähemuste olukorras ei ole tõesti sinu arvates praegu ''teised'' süüdi? Milles väljendub kahepalgeline suhtumine?

                        Algselt postitas Pints Vaata postitust
                        Ka mind ajavad muigama väited stiilis: His only crime was that he was born black
                        Mind ajavad kibedale muigele nt see, kui politsei poolt tapetud tüübi *matustel* mingi emotsionaalne lause saab üldse tähelepanu ja seda kasutatakse justkui üleüldise liikumise canceldamiseks. Või see, kui käputäis rüüstajaid pannakse samasse patta kümnete tuhandete rahumeelsete protestijatega, kellest osad isegi on kaitsnud mingeid asutusi rüüstamise eest. See, kui räägitakse, et peaks ikka rahumeelselt protestima ja seaduslikke kanaleid kasutama, aga 10+ kaebusega politseinik saab seni edasi töötada, kuni neli päeva pärast tema sooritatud mõrva ainult video viraliks minemise tõttu midagi tegema hakatakse, aga whistleblowerid asap lahti lastakse. Samuti see, kui ühelt poolt räägitakse, et tegelege päris- ja/või kohalike probleemidega, aga siis tullakse välja jutuga, et omgomg maailm täiesti segi läinud, NAD MUUDAVAD JÄÄTISE NIME ÄRA.
                        Legend has it that when N'Golo Kante lost his virginity, he immediately won it back again.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                          Või siis mõtteharjutused:
                          * Eesti saab 1919 vabaks, kõik maa kuulub sakslastele
                          * Eesti saab 1990 vabaks, kogu tööstus jääb endiselt venelastele
                          * Lõuna-Eesti saab pärast apartheidi vabaks, aga kogu põllumaa jääb endiselt omanikele, kes ei lubanud 30 aastat tagasi põlisrahval bussidega sõita
                          Lisaks veel see, et paljudes suurtes eestlaste piirkondades on majad ja pinnas mingit mürgist sitta täis, mis nende ajusid kahjustab, at best pidurdades nende hariduslikku kulgemist ja at worst neid tappes.
                          Legend has it that when N'Golo Kante lost his virginity, he immediately won it back again.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas wordprez Vaata postitust
                            Kuna su postituse algus heidab BLM-ile liigset äärmuslust ette, aga postituse lõpuks jõuad äärmuslike muudatuste vajaduseni (absoluutselt nõustun sealjuures), siis mul tekkis küsimus, et millist äärmuslust sa seal alguses ette heidad? Samuti, et kas ameerika vähemuste olukorras ei ole tõesti sinu arvates praegu ''teised'' süüdi? Milles väljendub kahepalgeline suhtumine?



                            Mind ajavad kibedale muigele nt see, kui politsei poolt tapetud tüübi *matustel* mingi emotsionaalne lause saab üldse tähelepanu ja seda kasutatakse justkui üleüldise liikumise canceldamiseks. Või see, kui käputäis rüüstajaid pannakse samasse patta kümnete tuhandete rahumeelsete protestijatega, kellest osad isegi on kaitsnud mingeid asutusi rüüstamise eest. See, kui räägitakse, et peaks ikka rahumeelselt protestima ja seaduslikke kanaleid kasutama, aga 10+ kaebusega politseinik saab seni edasi töötada, kuni neli päeva pärast tema sooritatud mõrva ainult video viraliks minemise tõttu midagi tegema hakatakse, aga whistleblowerid asap lahti lastakse. Samuti see, kui ühelt poolt räägitakse, et tegelege päris- ja/või kohalike probleemidega, aga siis tullakse välja jutuga, et omgomg maailm täiesti segi läinud, NAD MUUDAVAD JÄÄTISE NIME ÄRA.
                            Ilmselt väljendasin end kehvasti.

                            Ma ei heida BLMile, kui liikumisele liigset äärmuslust ette aga mõõnan, et nad ei suuda seda piisavalt tõhusalt kontrollida, hukka mõista aga liikumise suurimaks probleemiks on puudulik ja/või nõrk kommunikatsioon.

                            Kahepalgeline on kujutada oma vara kaitsvaid inimesi kurjategijatena, kahepalgeline on väita, et mustad pole valgete suhtes rassistlikud, kahepalgeline on rünnata autot ning siis imestada kui paanikas juht läbi rahva sõidab jne.

                            Minu arvates ei ole Ameerika Ühendriikide vähemuste olukorras tõesti AINULT teised süüdi, elu ei ole must-valge(no pun intended).

                            Lause "His only crime was that he was born black" on olnud ka varem kasutusel ja ma ei seosta seda ainult Floydi matustega. Kuna sa vastasid seda tsiteerides mind, siis minu jaoks see ei cancelda miskit ning ei tasu siin ise patroniseeriv olla ja jäätisega laivi lennata, sest see välistab juba eos igasuguse arutelu.

                            Muidu olen pea kõigega päri, ka sellega et probleem on süstemaatiline.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Pints Vaata postitust
                              Ilmselt väljendasin end kehvasti.

                              Ma ei heida BLMile, kui liikumisele liigset äärmuslust ette aga mõõnan, et nad ei suuda seda piisavalt tõhusalt kontrollida, hukka mõista aga liikumise suurimaks probleemiks on puudulik ja/või nõrk kommunikatsioon.

                              Kahepalgeline on kujutada oma vara kaitsvaid inimesi kurjategijatena, kahepalgeline on väita, et mustad pole valgete suhtes rassistlikud, kahepalgeline on rünnata autot ning siis imestada kui paanikas juht läbi rahva sõidab jne.

                              Minu arvates ei ole Ameerika Ühendriikide vähemuste olukorras tõesti AINULT teised süüdi, elu ei ole must-valge(no pun intended).

                              Lause "His only crime was that he was born black" on olnud ka varem kasutusel ja ma ei seosta seda ainult Floydi matustega. Kuna sa vastasid seda tsiteerides mind, siis minu jaoks see ei cancelda miskit ning ei tasu siin ise patroniseeriv olla ja jäätisega laivi lennata, sest see välistab juba eos igasuguse arutelu.

                              Muidu olen pea kõigega päri, ka sellega et probleem on süstemaatiline.
                              Fair enough. Pikemalt praegu ei jõua vastata, ainult mainin, et see jäätisejutt ei olnud tegelikult kuidagi sinu pihta, vaid ikka the usual suspects siin. Ja see oli lihtsalt üks näide sellest, kuidas põhiteemalt üritatakse tähelepanu ära kiskuda. On põhjus, miks siin räägitakse ainult Floydist, aga mitte Breonna Taylorist või Botham Jeanist jt.

                              Lisaks, et ma loomulikult ei ole diskussiooni vastu, aga minu arvates oleme praegu veel mitu sammu maas kohast, kus diskussiooni saaks pidada. Praegu vaieldakse asjade üle, mille üle tegelt mingit kahtlust ei ole. On ainult eelarvamused või eksiarvamused.

                              Ei soovinud ründavana kõlada, pardon.
                              Legend has it that when N'Golo Kante lost his virginity, he immediately won it back again.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                                Ma ei tea, vaata The Wire't äkki.
                                Olen näinud, väga meeldis. Vaatasin nädalaga läbi.

                                Kui ei oska küsimusele vastata, siis võid nii ka öelda.

                                Küsisin, kuna tahtsid lahendust ning tunub, et nii mõnigi on sealsega end paremini kurssi viinud.
                                Inimeste hulk on tähtis pidepunkt, kuna näitab ära, mis mastaabist räägime.
                                see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                                "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                                "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                                Kommentaar

                                Working...
                                X