320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

tähelepanekuid elust enesest

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas El President Vaata postitust
    millal need ära kadusidki?

    Nimetu.png

    ja sellised trammid?

    Nimetu.png
    Neid tramme enam 2006 sügisel ei olnud, aga natuke varem olid olemas. Mis puudutab mcnamara augustajaid, siis tallinlastest teavad neid ikka palju nooremad ka. Ära kadusid need vist alles "tasuta" bussisõidu tulekuga, mis oli 2012 paiku?

    Trammipileti juhi käest ostmisega on muidugi see nali, et kaotati ära alles koroonapandeemia tulekuga. Viimasel ajal kasutasid seda võimalust muidugi vaid turistid, kes ei tea, kust muidu pileteid ostma peaks. 31. detsembri õhtul olid mingid välismaalased Kadrioru peatuses päris hädas, et kust nad pileti peaks saama, siis sai neile öeldud, et 1) ma pole nr 3 trammis elus ühtegi korda piletikontrolöre näinud (tramme passitakse ainult Tornimäel ning Koplis) ja 2) ega neid vana-aastaõhtul kuskil mujal ka pole...

    Kommentaar


      Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust

      Neid tramme enam 2006 sügisel ei olnud, aga natuke varem olid olemas. Mis puudutab mcnamara augustajaid, siis tallinlastest teavad neid ikka palju nooremad ka. Ära kadusid need vist alles "tasuta" bussisõidu tulekuga, mis oli 2012 paiku?
      ma kirjelduse järgi arvan, et McN pidas silmas just selliseid komposteerijaid. minu mäletamist mööda need kadusid kõvasti varem.

      Nimetu.png

      teistsugused olid ka olemas, veidi mugavamad.

      Nimetu.png

      Kommentaar


        Algselt postitas El President Vaata postitust

        ma kirjelduse järgi arvan, et McN pidas silmas just selliseid komposteerijaid. minu mäletamist mööda need kadusid kõvasti varem.

        Nimetu.png

        teistsugused olid ka olemas, veidi mugavamad.

        Nimetu.png
        Igatahes sai nende komposteerijatega ühissõidukites väga kergesti jänest sõita
        May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

        Kommentaar


          Nägin ise pealt kuidas üks vene kutt tuli trolli, komposteeris tüki valget paberit ning seejärel võttis taskust terve hunniku komposteeritud pileteid, võrdles nendes olevaid auke sellel paberlipikul oleva skeemiga ning lõpuks leidis õige vaste üles ka.

          Kommentaar


            Algselt postitas Maarek Vaata postitust

            Igatahes sai nende komposteerijatega ühissõidukites väga kergesti jänest sõita
            Seda ülemist jah. Need olid 1994 veel üksikutes trammides, aga minu mäletamist mööda kadusid päris ruttu peale seda. See alumine variant oli veel kaua ja käele palju lihtsam.
            the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
            because belle of st mark is a beauty extraordinaire

            Kommentaar


              Algselt postitas Kasepats-Pidur Vaata postitust
              Nägin ise pealt kuidas üks vene kutt tuli trolli, komposteeris tüki valget paberit ning seejärel võttis taskust terve hunniku komposteeritud pileteid, võrdles nendes olevaid auke sellel paberlipikul oleva skeemiga ning lõpuks leidis õige vaste üles ka.
              Mul toimis vana hea "kui vaja, siis komposteerin". Kuniks ühel ilusal suvepäeval kuskil Siili peatuses siis järjekordselt vaja läks. Peatus enne tuli mingi paks meretriibulise särgiga sell peale ja sättis end kenasti aparaadi juurde koos minu ja paari teise "viimase sekundi taktika" tüübiga. Kui järgmine peatus saabus, ta augustada kellegil ei lubanud - pani oma karvase käe ette ja näitas FBI märki või midagi sarnast. Juut rsk
              “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

              Kommentaar


                Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
                Ainumaski 30-aastane ei mäleta trammipileti mulgustajat, milles pidid pileti osavalt ülevale avausse asetama ja siis kangi täie jõuaga alla lööma. Sugugi mitte iga kord ei jäänud pilet sinna pidama ja kui ta polnud täpselt õige koha peale asetatud, ei tekkinud piletile korralikku mustrit. Siis oli veidi kontrolli ees hirm.
                Samuti ei mäleta kolmekümnesed trammipileti ostmist. Panid raha juhi ukse küljes asunud tühja anumasse, lükkasid anuma juhi poole ja mõne aja pärast oli anum jälle sinu pool, pilet ning vahetusraha sees. Kindlam oli küll täpset raha omada.
                Ma arvasin, et ühistransport toimib endiselt sedasi. Seepärast ma enam busside ja trammidega ei sõidagi. Liiga keeruliseks on kõik tehtud.

                Algselt postitas El President Vaata postitust

                teistsugused olid ka olemas, veidi mugavamad.

                Nimetu.png

                Pärnus ma ainult selliseid kasutanud olengi. Ja ma olen alla 30-aastane.

                Algselt postitas Punkt Vaata postitust

                Minu jaoks 30 veel võrdlemisi kaugel - seega võin kinnitada, et fake news.
                Sul saab foorumis kohe 17 aastat täis. Mis sa olid 8-aastane kui foorumiga liitusid?
                The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                Kommentaar


                  Siin on näha ka vanakooli komposteerijaid (mitte neid uusi nagu üleval)

                  Kommentaar


                    Nii Canadiensi kui Norwichi sotsmeediatiimidel on rasked ajad. Montrealist postitakse iga kaotuse järel vähemalt ka Next stop Chicago vms, Norwich postitab lihtsalt lakooniliselt järjekordse kaotusskoori.
                    the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                    because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                    Kommentaar


                      loodetuul on taeva luud.

                      Kommentaar


                        lugesin läbi EE artikli Ildidest ja sattus ka feedi Hanna Ildi FB postitus, kus edastati kirjavahetus Ander Ildi ja EE ajakirjaniku vahel. Jättes kõrvale enda (tegelikult ka samuti läbi ajakirjanduse tekkinud subjektiivse) antipaatia perekond Ildide suhtes, siis standard plastic rant incoming - ajakirjaniku tonaalsus/ülbus/"sina oled sibi"* mentaliteet on 4. võimu omamisest tekkiva jumalakompleksi essents.**

                        *võime siia juurde lisada ka sõber kaalalt saadud tähelepaneku - "ma olen suhtekorraldust õppinud, seega tean kõigest kõike" attitude.

                        **enne kui mõnu mõtleb pärast erru minekut naasta, siis ennetavalt - ei, ma ei arva, et kõik ajakirjanikud on sellised. Pelgalt toon esile tähelepanekut elust enesest üksikjuhtumi näitel.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                          lugesin läbi EE artikli Ildidest ja sattus ka feedi Hanna Ildi FB postitus, kus edastati kirjavahetus Ander Ildi ja EE ajakirjaniku vahel. Jättes kõrvale enda (tegelikult ka samuti läbi ajakirjanduse tekkinud subjektiivse) antipaatia perekond Ildide suhtes, siis standard plastic rant incoming - ajakirjaniku tonaalsus/ülbus/"sina oled sibi"* mentaliteet on 4. võimu omamisest tekkiva jumalakompleksi essents.**

                          *võime siia juurde lisada ka sõber kaalalt saadud tähelepaneku - "ma olen suhtekorraldust õppinud, seega tean kõigest kõike" attitude.

                          **enne kui mõnu mõtleb pärast erru minekut naasta, siis ennetavalt - ei, ma ei arva, et kõik ajakirjanikud on sellised. Pelgalt toon esile tähelepanekut elust enesest üksikjuhtumi näitel.
                          Alustuseks link, teistele kontekstiks või nii. Siis ei pea keegi käsitsi otsima hakkama.

                          Kus sa seal kellegi sibiks pidamist ja jumalakompleksi näed?

                          1. Ma kahtlen, et Vainküla püüdis Ildiga vaid meili teel kontakti saada. See vist tuleb õrnalt ka postitatud kirjavahetusest välja, et tüüp lihtsalt ei vasta kõnedele.
                          2. Artikli lugeda andmisega on nii ja naa. Üldiselt vist pigem antakse, aga mõned ajakirjanikud tõepoolest ei taha seda kunagi teha. Samas antud juhul jääb mulje, et polnud ka mingit põhjust – ühelegi küsimusele Ild ei vastanud, mingeid tema tsitaate ei olnud. Seega, miks ta oleks sellega enne ilmumist tutvuma pidanud?
                          3. Perekonnanimega mööda panemise üle ilkumine on lihtsalt mage. Kui enam midagi sisulist vastata pole, siis on alati mugav hakata jaurama, kuidas ajakirjanik on idioot, küündimatu ja muidu ka täielik tropp. Eks see loll eksimus ole, aga sisuliselt see midagi ei muuda. Meenutab üht, eee, riiklikult rahastatava asutuse juhti, kes jauras telefonis viis minutit teemal, kuidas ma olen ikka jube rumal, et ei teadnud, kuidas ühes sõnas on L asemel N. Sisuliselt see midagi ei muutnud, puhtalt ühe nime küsimus.
                          4. Argument, et mõisaomanikud ei saanud toetust, vaid toetust sai MTÜ, on puhas ogarus. Seda ei pea vist isegi lähemalt selgitama. Muidsugi Ildid oleks siin võinud sammu edasi astuda. Ka võlgu ei jäänud mitte nemad, vaid hoopis MTÜ!
                          5. Aina paremaks läheb. Nüüd on argument, et kuna Ildid pole võlga kinnitanud, siis on võlg väide, mitte fakt. Tule taevas appi. Ehituspraak ei puutu teemasse. Kohus mõistis võla välja. Muide, kohtule nad samuti seletusi ei andnud. Otsus tehti tagaselja. Küllap oleks ikka pidanud seal oma ehituspraagi-argumendid esitama.
                          6. "Kui kahel ettevõttel on omavaheline teema jagada, siis ei kuulu see kolmandatele osapooltele. [...] Kui Terratil on meie suhtes pretensioone, siis neil on alati võimalus meiega kontakteeruda." – Oeh, jälle keeruline isegi midagi taolise mõttelennu kohta öelda. Et ajakirjandus ei või huijamisest kirjutada, sest huijamine on huijatasaanu ja huijari omavaheline küsimus? Ma ei tea, kas Terrat ka Ildidega kontakteerus. Küllap kontakteerus. Vaevalt nalja pärast kohtusse mindi. Ja, taaskord, kohus mõistis selle raha välja.
                          7. Lol, see Pulleritsu mängutoomine. Sitaks kontekstis ja asjakohane!
                          8. Suvalisel hetkel peatoimetaja meili koopiasse lisamine on ehtne – sinu sõnastust kasutades – powertrip. Et ehk nii lugu ei ilmu! 99,9% juhtudest pole sellest muidugi mõhkugi kasu.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust

                            Alustuseks link, teistele kontekstiks või nii. Siis ei pea keegi käsitsi otsima hakkama.

                            Kus sa seal kellegi sibiks pidamist ja jumalakompleksi näed?

                            1. Ma kahtlen, et Vainküla püüdis Ildiga vaid meili teel kontakti saada. See vist tuleb õrnalt ka postitatud kirjavahetusest välja, et tüüp lihtsalt ei vasta kõnedele.
                            2. Artikli lugeda andmisega on nii ja naa. Üldiselt vist pigem antakse, aga mõned ajakirjanikud tõepoolest ei taha seda kunagi teha. Samas antud juhul jääb mulje, et polnud ka mingit põhjust – ühelegi küsimusele Ild ei vastanud, mingeid tema tsitaate ei olnud. Seega, miks ta oleks sellega enne ilmumist tutvuma pidanud?
                            3. Perekonnanimega mööda panemise üle ilkumine on lihtsalt mage. Kui enam midagi sisulist vastata pole, siis on alati mugav hakata jaurama, kuidas ajakirjanik on idioot, küündimatu ja muidu ka täielik tropp. Eks see loll eksimus ole, aga sisuliselt see midagi ei muuda. Meenutab üht, eee, riiklikult rahastatava asutuse juhti, kes jauras telefonis viis minutit teemal, kuidas ma olen ikka jube rumal, et ei teadnud, kuidas ühes sõnas on L asemel N. Sisuliselt see midagi ei muutnud, puhtalt ühe nime küsimus.
                            4. Argument, et mõisaomanikud ei saanud toetust, vaid toetust sai MTÜ, on puhas ogarus. Seda ei pea vist isegi lähemalt selgitama. Muidsugi Ildid oleks siin võinud sammu edasi astuda. Ka võlgu ei jäänud mitte nemad, vaid hoopis MTÜ!
                            5. Aina paremaks läheb. Nüüd on argument, et kuna Ildid pole võlga kinnitanud, siis on võlg väide, mitte fakt. Tule taevas appi. Ehituspraak ei puutu teemasse. Kohus mõistis võla välja. Muide, kohtule nad samuti seletusi ei andnud. Otsus tehti tagaselja. Küllap oleks ikka pidanud seal oma ehituspraagi-argumendid esitama.
                            6. "Kui kahel ettevõttel on omavaheline teema jagada, siis ei kuulu see kolmandatele osapooltele. [...] Kui Terratil on meie suhtes pretensioone, siis neil on alati võimalus meiega kontakteeruda." – Oeh, jälle keeruline isegi midagi taolise mõttelennu kohta öelda. Et ajakirjandus ei või huijamisest kirjutada, sest huijamine on huijatasaanu ja huijari omavaheline küsimus? Ma ei tea, kas Terrat ka Ildidega kontakteerus. Küllap kontakteerus. Vaevalt nalja pärast kohtusse mindi. Ja, taaskord, kohus mõistis selle raha välja.
                            7. Lol, see Pulleritsu mängutoomine. Sitaks kontekstis ja asjakohane!
                            8. Suvalisel hetkel peatoimetaja meili koopiasse lisamine on ehtne – sinu sõnastust kasutades – powertrip. Et ehk nii lugu ei ilmu! 99,9% juhtudest pole sellest muidugi mõhkugi kasu.
                            Kullakene. Sa oled noor ja, enamjaolt (va siis kui sa ise ka peolt ei tule) minu jaoks üsna sümpaatne isik. Seega ma annan sulle kohe ette soovituse küsida enda vanematelt kollleegidelt ja foorumikaaslastelt, kas on praegu ja tulevikus üldse mõtet minuga sellesse diskussiooni laskuda. Sest meil on diametraalselt erinevad arusaamad ja need väljenduvad väga selgelt su vastuses, mis on konreetselt jälle mingi heit ajakirjanikult päringu saaja suunas. Ma lihtsalt ühe korra sulle personaalselt selgitan ja võta seda selgitust ka edaspidisteks diskussioonideks:

                            1. See, et ajakirjanik saadab mulle või muule kodanikule mingi kirja, ei ole eluliselt ja süsteemselt nii oluline asi kui ajakirjanik arvab seda olevat. Ajakirjanik ei ole siiski jumal.

                            2. Kui me võtame kaasa selle konteksti, mida ma olen koguaeg üritanud esindada - ajakirjandus kui neljas võim - ma võin e-saata putsi kohtuniku või prokuröri või politseiniku ükskõik mis olukorras nii, et seda konkreetset putsi saatmist hinnatakse teona kui sellisena eraldiseisvalt näiteks menetlusalusest juhtumist. Antud juhtumil on ehe stiilinäide isiklikust survestamisest ja antipaatiast stiilis "kunstnik tegi teist ka kena pildi". Või "Kui sa mulle ei vasta, siis me kirjutame loo selle info alusel, mis me ühelt poolt saime". Rääkimata üleüldisest hoiakust, mida kirjeldas punkt 1.

                            3. Räige kalastamine - vaata, millest sai ajakirjaniku pöördumine alguse, millist taotlust ta esindas ning milline oli artikkel.

                            Võtame need 3 punkti kokku ja liidame sinna sinu vastuse, mille kontekst oli 95% ulatuses vastajapõhine. Ma tuletan sulle alandlikult meelde, et ajakirjanikul ei ole mingit võimu ega eeldust nõuda ja oodata ranget stiili esindavalt vastuseid kodanikult. Paratamatult, kuna ajakirjanduse võim (ma näiteks pigem saaksin krim karistuse kui enda nimega artikli sellise ajakirjaniku poolt) on nii objektiivselt kui ka subjektiivselt indiviidi niivõrd laastav, siis on ülioluline, et protsess oleks avatud ja läbipaistev. Nagu näiteks ka muude võimuliikide puhul. Ülioluline on ka uuriva ajakirjanduse puhul taustatöö ning isiklike hinnangutena tunnetatavate mõtete andmise/edastamise sügavus.

                            Nüüd ütle palun, kas ajakirjanduse taotlus ning Ildile estatud esimeses pöördumises väljendav soov/eesmärk/kirjeldus oli kooskõlas artikli sisuga. Sa noor inimene ja ehk ei ole veel nii ajupestud, võibolla saad aru ka, et iga ajakirjaniku tekkiv hoiak, arvamus, mõte ei ole aamen kirikus. Aga artikkel on selleks hetkeks tehtud ja kui keegi ei ole suvatsenud vastata, siis "aa andsime võimaluse, ta ei vastanud, järelikult on mõrvar ja minu käed puhtad, kuna ta oleks võinud ju vastata mulle bro ja üleüldse kirjutas, et ma veits munn tegelt ja Pullerits parem". Kõik 3 võimuliiki peavad sellega arvestama, aga 4. võim, mida ajakirjandus reaalselt on ning mille jõud tihtipeale on suurem kui eelnevad (indiviidi tasandil) võib 3 päevaga kokku klopsida: "Plastic on pede?" ja pärast kuskil tsunfti komitees kaitsta ära "aga oli ju küsimärk lause lõpus" putsis retoorikaga. Omanik ka megarahul, sest klikke tuli ja jumala pohh on pärast mingi 4. aastat vaidlust lisada hiljem juurde viide, et "aa siin tegelt käitusime inimese suhtes valesti ja tuleb välja, et plastic on ikka ilgem heteroseksi vend ja fekaalide vastu allergia ka". Mis sellest inimesest 4 a jooksul ka sai muidu nt?

                            Ma ei muuda mitte kunagi oma arvamust selles osas. Seega kui just aega liiga palju üle ei ole, soovitan edaspidi siiralt mitte vähemalt mulle selliste "objekti süüdistavate" argumentidega lennata nagu ajakirjanik oleks mingi jumala asetäitja taevaväravate ees, kelle austamine ja kellele vastuste andmine on eelduseks taevariiki saamiseks.

                            p.s. see vastus sulle ei olnud ainult konkreetse juhtumi põhine vaid laiem.

                            Kommentaar


                              jee, küte!

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Intertoto Vaata postitust
                                jee, küte!
                                Ah ei ole mingit kütet. Üritan enda peas kuidagi lahti mõtestada, et 20K-ne, kohtumenetluse läbinud maksmata võla proportsionaalne karistus on Ekspressi ja Delfi esiuudis seepärast, et su naine oli 20 aastat tagasi laulja ja et sa enda fb panid oma elektriarve. Minu jaoks natukene parlanksist väljas. Rääkimata siis esindatud kalastamisest info saamisel (teema presenteerimine objektile vs tegelik artikli eesmärk/tulem). Aga igale ühele oma sessuhtes.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X