320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

tähelepanekuid elust enesest

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas vtp Vaata postitust
    Ma kahjuks sellist klassi ei evi, et siit elutoa diivanil telfut näppides oskaks kohtunikele ette lugeda, kes kui suur retsidivist tegelt on ja mitut aastat rehabiliteerimiseks vajab.
    Kaala võttis väga hästi kokku, aga see on nii full debiilne soust, et no mv lihtsalt...

    Kommentaar


      Võime läheneda asjale ka nii, et toote mõne reaalse kaasuse hiljutisest kohtupraktikast, kus mõni paadunud kriminaal sai oluliselt raskema teo eest vähem. Siis saame arutada. Seniks on see, noh, soust.
      20 LEGEND

      Kommentaar


        Algselt postitas vtp Vaata postitust
        Võime läheneda asjale ka nii, et toote mõne reaalse kaasuse hiljutisest kohtupraktikast, kus mõni paadunud kriminaal sai oluliselt raskema teo eest vähem. Siis saame arutada. Seniks on see, noh, soust.
        Viljandi kohtumajas mõisteti täna tahtlikus tapmises süüdi Raido Pilv, toime pandud kuriteo eest mõistis kohus karistuseks 9 aastat reaalset vangistust.

        Kommentaar


          Ühel puhul on meil loo järgi 7 inimest rünnanud tüüp, kes ei näidanud üles mingit kahetsust ja oli valmis kuritegusid toime panema ka pärast kinnijäämist. Sai 7,5 aastat + 3,5 aastat varasemat kandmata karistust täpselt samade asjade eest.

          Teisel juhul tapmine (mitte mõrv), varem karistamata, puhtsüdamlik kahetsus, 9 aastat.

          Jällegi, puhtalt diivanil persetades ja kumbagi kaasuse detaile teadmata on mul küll raske võtta seisukohta, et üks neist sai nüüd ebaproportsionaalselt palju/vähe. Minu poolest võiksime kõigile eluaegseid ka väänata, aga valdkonna eksperdid vist ei soovita seda.
          20 LEGEND

          Kommentaar


            Mida su diivan näiteks tolle teema kohta räägib, kus üks tüüp kaks ratturit surma sõitis ja... paar aastat vist reaalselt vanglas oli?

            Ma ei räägi sellest, et inimesi peab/ei pea vangi saatma.
            see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

            "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

            "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

            Kommentaar


              Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
              Mida su diivan näiteks tolle teema kohta räägib, kus üks tüüp kaks ratturit surma sõitis ja... paar aastat vist reaalselt vanglas oli?
              Pärast vabanemist on pea 10 aasta jooksul ainsad elumärgid, et asutas paari aasta eest mingi ebaolulise OÜ, elab Saugas põllupealses majas ja mängib võrku. See vist ongi vangla mõte?

              20 LEGEND

              Kommentaar


                Kui nii on kirjas, siis järelikult on tõde.

                Sellest su küsimusest ma juttu ei teinud (ekstra).
                see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                Kommentaar


                  Kohtulikul karistamisel on kaks sihtgruppi - üldsus, kellele tuleb näidata, et kuritegude toimepanemine on halb ja kuriteo toimepannud isik, kellele tuleb näidata, et kuritegude toimepanemine on halb. Sõltuvalt isiku varasemast käitumisest ja varasematelt toimepandud kuritegude hulgast on täiesti arusaadav, et mõne inimese jaoks on piisav 3 aastat vangistust, aga teine vajab rohkem. Muidugi ei saa puhta taustaga inimeste karistustega liiga madalale tulla, sest siis saaks üldsus vale signaali.

                  vtp kommentaar on ju täiesti asjakohane. Diivanil lebotaja ei ole nii täpselt kursis isiku varasema tausta, kuriteo toimepanemise asjaolude, kergendavate ja raskendavate asjaolude jms kui kohus. Seega diivanilt kohtu tööd kritiseerida on üsna jabur.

                  Täiesti omaette teema on vangistus ja selle pikkus. "Mida pikem vangistus, seda parem" on võrdlemisi iganenud mõtteviis ja tänapäeval proovitakse teisiti. Püütakse vangi rehabiliteerida. Kui 3 aastat vangistust täidab oma eesmärki sama hästi kui 6 aastat vangistust, siis võiks eesmärk olla ikkagi lühem vangistus. Tuletan meelde, et ühele vangile kulub riigil kuus ~2500 eurot.

                  Kommentaar


                    Mul ei olegi väga siin midagi lisada ja ehk sul ja Vtpl on täiesti õigus lihtsalt meil on need inimlikud väärtused nii erinevad.

                    Ma olen rohkem see ,,inimelu on püha''' vend, aga te olete teed diivani exceli tabeli järgi elajad, et üks omad arusaama, et inimelu on kahetsen ja palun vabandust ning noh mõne aasta võib ju anda ja teine hakkab üldse, siin teooriat tõstatama, et vangla paranda kedagi ja 2500 eurot kuus ka raisata on lamp.

                    Kommentaar


                      Kohtulikul karistamisel on kaks sihtgruppi - üldsus, kellele tuleb näidata, et kuritegude toimepanemine on halb ja kuriteo toimepannud isik, kellele tuleb näidata, et kuritegude toimepanemine on halb. Sõltuvalt isiku varasemast käitumisest ja varasematelt toimepandud kuritegude hulgast on täiesti arusaadav, et mõne inimese jaoks on piisav 3 aastat vangistust, aga teine vajab rohkem. Muidugi ei saa puhta taustaga inimeste karistustega liiga madalale tulla, sest siis saaks üldsus vale signaali.

                      vtp kommentaar on ju täiesti asjakohane. Diivanil lebotaja ei ole nii täpselt kursis isiku varasema tausta, kuriteo toimepanemise asjaolude, kergendavate ja raskendavate asjaolude jms kui kohus. Seega diivanilt kohtu tööd kritiseerida on üsna jabur.

                      Täiesti omaette teema on vangistus ja selle pikkus. "Mida pikem vangistus, seda parem" on võrdlemisi iganenud mõtteviis ja tänapäeval proovitakse teisiti. Püütakse vangi rehabiliteerida. Kui 3 aastat vangistust täidab oma eesmärki sama hästi kui 6 aastat vangistust, siis võiks eesmärk olla ikkagi lühem vangistus. Tuletan meelde, et ühele vangile kulub riigil kuus ~2500 eurot.
                      Kui Breivik v möni islamiterrorist töestaks nüüd möne hea terapeudisessiooni v imetabletiga ära, et saavad aru, et tegu oli halb ja enam ei tee, siis nah me üldse sellisel juhul vangidele kulutame? Järgmine noakangelane käib korra Kersti Timmeri juures supersessioonil rehabiliteerimas ja tiksub rahulikult edasi, sest on nüüd "hea valgustunud inimene" ja enam ei tee. Avalikkusele seletab ka ära, et just nii on öige .
                      image_6887.png
                      “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                        Mul ei olegi väga siin midagi lisada ja ehk sul ja Vtpl on täiesti õigus lihtsalt meil on need inimlikud väärtused nii erinevad.

                        Ma olen rohkem see ,,inimelu on püha''' vend, aga te olete teed diivani exceli tabeli järgi elajad, et üks omad arusaama, et inimelu on kahetsen ja palun vabandust ning noh mõne aasta võib ju anda ja teine hakkab üldse, siin teooriat tõstatama, et vangla paranda kedagi ja 2500 eurot kuus ka raisata on lamp.
                        Inimelu ongi püha ja seda ei too tagasi mistahes karistus.

                        Algselt postitas kaala Vaata postitust


                        Kui Breivik v möni islamiterrorist töestaks nüüd möne hea terapeudisessiooni v imetabletiga ära, et saavad aru, et tegu oli halb ja enam ei tee, siis nah me üldse sellisel juhul vangidele kulutame? Järgmine noakangelane käib korra Kersti Timmeri juures supersessioonil rehabiliteerimas ja tiksub rahulikult edasi, sest on nüüd "hea valgustunud inimene" ja enam ei tee. Avalikkusele seletab ka ära, et just nii on öige .
                        See on täielik fantaasia, aga jah, kui meil oleks imetablett, mis inimese halvast inimesest heaks inimeseks muudaks, siis poleks vanglaid vaja. Siis poleks ka kuritegusid, sest mõistlik on see tablett kohe noorena alla neelata.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Ingmar Vaata postitust
                          vtp kommentaar on ju täiesti asjakohane. Diivanil lebotaja ei ole nii täpselt kursis isiku varasema tausta, kuriteo toimepanemise asjaolude, kergendavate ja raskendavate asjaolude jms kui kohus. Seega diivanilt kohtu tööd kritiseerida on üsna jabur.
                          Foorumi võiks selle tõdemusega kinni panna, sest jalgpalli diivanilt kommenteerida ja mängijate, kohtunike ja jumal teab kelle veel tööd kritiseerida on üsna jabur. Üldiselt võiks diivanilt jätta kommenteerimata ka igasugused poliitilised otsused, sündmused jm.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust

                            Foorumi võiks selle tõdemusega kinni panna, sest jalgpalli diivanilt kommenteerida ja mängijate, kohtunike ja jumal teab kelle veel tööd kritiseerida on üsna jabur. Üldiselt võiks diivanilt jätta kommenteerimata ka igasugused poliitilised otsused, sündmused jm.
                            Aga panid tähele, kuidas see foorum kohe elavnes, kui keegi sellise mõttekäiguga lagedale tuli?

                            20 LEGEND

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Ingmar Vaata postitust

                              Inimelu ongi püha ja seda ei too tagasi mistahes karistus.
                              Kuna inimelu on püha ja seda ei too tagasi mistahes karistus, siis suht suva, mis karistuse me määrame, sest see nagunii midagi ei muuda on nii jah? Teed kutsikasilmad pähe ja kahetsed ja siis on tõenäoline, et küll ta paari aastaga vanglas õpib ja nagunii eelmist inimest tagasi ei too? Õhukesel jääl kõndimine igas mõttes...

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Ingmar Vaata postitust
                                vtp kommentaar on ju täiesti asjakohane. Diivanil lebotaja ei ole nii täpselt kursis isiku varasema tausta, kuriteo toimepanemise asjaolude, kergendavate ja raskendavate asjaolude jms kui kohus. Seega diivanilt kohtu tööd kritiseerida on üsna jabur.
                                Kui sul on tutvusi, kogemusi ja füüri ning oled muidu ka täitsa valge ja... heteroks olemine pole eriline eelis tegelikult... siis muutuvad paljud asjaolud kergeks. Või sootuks kasutuskõlbmatuks. Muide. Tõsi lugu.
                                Ja ma ei pane seda pahaks. Ka seda viljelevat sinisilmsust mitte - lihtsalt veits kurb see, sest meenutab idanaabri telekausku.
                                see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                                "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                                "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                                Kommentaar

                                Working...
                                X