320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

tähelepanekuid elust enesest

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust

    Su õpetaja on teinud nii halba tööd, et sellise õigekirjaga ajakirjanikuks väga lihtsalt ei saa, muideks...
    kunagi sa vist väitsid et selle jaoks on toimetaja.

    Kommentaar


      Algselt postitas cannuman Vaata postitust

      kunagi sa vist väitsid et selle jaoks on toimetaja.
      Jah, kas toimetaja või siis teeb Reformierakonna kontor ise õigekirja kontrolli.

      Kommentaar


        Algselt postitas nonoh Vaata postitust

        Autojuht teenib 2000 euri bruto olukorras, kus ta ei tee pilte (piltidega 2450 bruto, mis on pmst KV vanemohvitseri palk - alumine ots).

        Õpetaja miinimum on 1415 bruto.
        bruto.
        Aga eks ministrile ongi olulisem tema autojuht kui õpetajad.
        miinimum.
        miinimum.

        Kommentaar


          Algselt postitas El President Vaata postitust

          miinimum.
          miinimum.
          Jah, ületundidega (asendused ja rohkem kui 1.0 kohaga töötades) saab rohkem teenida (ja klassijuhataja olles 150 eurtsi bruto lisaks). Autojuhi 2000 bruto on ka miinimum. Ta saab ka ületundidega lisa teenida. Mis su point on?

          Kommentaar


            Kas ministri sohvriks saab iga b-katiga inimene? Õpetajate palk võiks alati kõrgem olla, kuid hakata mingeid paralleele ühe suures plaanis üksiku töökohaga tõmbama... mai tea, ennem vast kiunuks ministrite nõunike palganumbrite üle siis juba, kui vaeste teemale jutt läks.
            see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

            "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

            "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

            Kommentaar


              Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
              Kas ministri sohvriks saab iga b-katiga inimene?
              Aga õpetajaks saab või? Kui jah, siis on see sama suur probleem, kui ei saa. Sest kui saab, siis me oleme rahvana debiilikud, et laseme nii lihtsalt mingitel jopskitel enda tulevasi pensionimaksajaid õpetada. Ja kui vastus on ei, et ka õpetajaks ei saa iga b-katiga inimene, siis mida see su küsimus annab? Et justkui ministri sohvriks sobijat on raskem leida kui õpetajaks sobijat? No ega ikka ei ole küll.


              Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
              Õpetajate palk võiks alati kõrgem olla, kuid hakata mingeid paralleele ühe suures plaanis üksiku töökohaga tõmbama... mai tea, ennem vast kiunuks ministrite nõunike palganumbrite üle siis juba, kui vaeste teemale jutt läks.
              Minu jaoks on siin võrdlus väga konkreetne. Haridusministri autojuht ja sama haldusala õpetajad. Keda väärtustab haridusminister rohkem.

              Kommentaar


                Algselt postitas nonoh Vaata postitust

                Jah, ületundidega (asendused ja rohkem kui 1.0 kohaga töötades) saab rohkem teenida (ja klassijuhataja olles 150 eurtsi bruto lisaks). Autojuhi 2000 bruto on ka miinimum. Ta saab ka ületundidega lisa teenida. Mis su point on?
                Kas sa saad aru, mida tähendab miinimumpalk?

                Kommentaar


                  Algselt postitas El President Vaata postitust

                  Kas sa saad aru, mida tähendab miinimumpalk?
                  Seleta!

                  Kommentaar


                    Algselt postitas nonoh Vaata postitust

                    Seleta!
                    Õpetajale võib alati rohkem maksta. Igal omavalitsusel ja koolil on oma eelarved. Palk lepitakse kokku töölepingus, mitte ministeeriumis. See sõltub erinevatest asjaoludest, muu hulgas õpetaja staažist, võimekusest jne.

                    Õpetaja alampalga poliitiline ülefetišeerimine on ebaaus teiste elualade suhtes. Millisel teisel elualal nii kõrge alammäär on kehtestatud?

                    Võrdlus päriselust: https://www.sm.ee/uudised/tootasu-al...tal-654-euroni

                    Lisaks ei tasu ära unustada, et õpetaja saab igal aastal 56 päeva tasustatud puhkust ehk siis võrreldes teistega sisuliselt ühe kuupalga niisama.



                    Kommentaar


                      Algselt postitas El President Vaata postitust

                      Õpetajale võib alati rohkem maksta. Igal omavalitsusel ja koolil on oma eelarved. Palk lepitakse kokku töölepingus, mitte ministeeriumis. See sõltub erinevatest asjaoludest, muu hulgas õpetaja staažist, võimekusest jne.
                      Muidugi võib. Aga ei pea. Ja õpetaja palk tuleb siiski haridusministeeriumist. See, kui kov leiab oma eelarvest lisaraha, on pigem erand kui reegel, mida näitab ka õpetajate arvestuslik keskmine (kus on sees siis ületunnitöö, klassijuhatamine ja rohkem kui täiskohaga töötamine.

                      Nüüd, kujuta ette, sa oled noor vahva õpetaja. Lähed töövestlusele, kus on direktor. Mis sa arvad, kui palju temal on võimalik sinu palka määrata? Ehk et kui sa pead omast arust palgaläbirääkimisi ja tood oma staaži võimekuse mängu jms, siis mis sa arvad, palju on ühel koolidirektoril, ehk sellel, kellega sa seal töövestlusel targutad, võimalust sinu palka miinimumist rohkem maksta? (Vihje: natukene on, aga mitte eriti palju).

                      Algselt postitas El President Vaata postitust
                      Õpetaja alampalga poliitiline ülefetišeerimine on ebaaus teiste elualade suhtes. Millisel teisel elualal nii kõrge alammäär on kehtestatud?
                      Sest see sõna "miinimumpalk" aktiveerib sinu ajus valed regioonid oma ülemäärase lihtsustatuse tõttu. Tegelikkuses tähistab see raha, mida ministeerium eraldab, et õpetajatele palgaks maksta (+teatud protsent juurde). Ja kõik. See, mis mõnes KOVis juurde tuleb, on puhtalt kooli haldaja mõistlikkusest ja võimekusest tulenev. Ja see 99/100 juhul ei sõltu absoluutselt selle õpetaja staažist või võimekusest, vaid konkreetse omavalitsuse rikkusest või vaesusest.

                      Algselt postitas El President Vaata postitust
                      Palk lepitakse kokku töölepingus, mitte ministeeriumis. See sõltub erinevatest asjaoludest, muu hulgas töötaja staažist, võimekusest jne. Miks sa fetišeerid seda miinimumpalka?

                      Algselt postitas El President Vaata postitust
                      Lisaks ei tasu ära unustada, et õpetaja saab igal aastal 56 päeva tasustatud puhkust ehk siis võrreldes teistega sisuliselt ühe kuupalga niisama.
                      Enamik õpetajatest teeb selle tasustamata ületundidega lihtsalt tasa.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust

                        Su õpetaja on teinud nii halba tööd, et sellise õigekirjaga ajakirjanikuks väga lihtsalt ei saa, muideks...
                        Kütad head volüümi ja clickbaiti, mis see öigekiri siin loeb? Kui lugeja väga ei uluks, vöiks iga söna vigasena ja slängis kirjutada.
                        “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                        Kommentaar


                          Algselt postitas nonoh Vaata postitust
                          Aga õpetajaks saab või? Kui jah, siis on see sama suur probleem, kui ei saa. Sest kui saab, siis me oleme rahvana debiilikud, et laseme nii lihtsalt mingitel jopskitel enda tulevasi pensionimaksajaid õpetada. Ja kui vastus on ei, et ka õpetajaks ei saa iga b-katiga inimene, siis mida see su küsimus annab? Et justkui ministri sohvriks sobijat on raskem leida kui õpetajaks sobijat? No ega ikka ei ole küll.
                          Ma enda arvates küsisin lihtsa küsimuse, et mille alusel inimene mingile ametipostile kvalifitseerub.
                          Vastu sain mingi nägemuse.

                          Algselt postitas nonoh Vaata postitust
                          Minu jaoks on siin võrdlus väga konkreetne. Haridusministri autojuht ja sama haldusala õpetajad. Keda väärtustab haridusminister rohkem.
                          Kas inimene, kes teenib rohkem, on rohkem väärtustatud? Võib olla on süsteem vildakas? Või siis ikkagi alustaks ennem nõunike rahakotis sobramisega?
                          see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                          "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                          "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust

                            Ma enda arvates küsisin lihtsa küsimuse, et mille alusel inimene mingile ametipostile kvalifitseerub.
                            Vastu sain mingi nägemuse.
                            Ei, sa küsisid lolli küsimuse. Sest selle küsimuse vastust tead sina, tean mina ja teab iga täiskasvanud inimene. Aga see vastus ei anna mitte kui midagi.
                            Ma küsin vastu ühe lolli küsimuse. Kas maailmas on ühtegi ametiposti, kuhu sobivad kõik inimesed, kellel on b-kategooria juhiload?


                            Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                            Kas inimene, kes teenib rohkem, on rohkem väärtustatud?
                            Senikaua kuni kaupade ja teenuste eest maksmiseks tuleb kasutada seda teenitud raha, siis jah. Nii on.

                            Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                            Võib olla on süsteem vildakas?
                            Ma ei arva, et valitsuse võimuses on seda võib-olla vildakat süsteemi parandada, mis kehtib kogu maailmas. Küll aga on võimalik õpetaja tööd rohkem väärtustada (loe: kõrgemalt tasustada). Sest praegu lihtsalt ei tule juurde piisavalt uusi kvaliteetseid õpetajaid. See on reaalsus. See on, probleem, millega tuleb tegeleda kohe, sest lahendused (uute õpetajate õpetamine ja koolitamine) võtab aega.

                            Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                            Või siis ikkagi alustaks ennem nõunike rahakotis sobramisega?
                            Ma arvan, et kõigi riigipalgaliste inimeste palkadest rääkimine on vajalik ja läbipaistva ühiskonna alus ning kuulu rahakotis sobramise valdkonda.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas nonoh Vaata postitust
                              Ei, sa küsisid lolli küsimuse. Sest selle küsimuse vastust tead sina, tean mina ja teab iga täiskasvanud inimene. Aga see vastus ei anna mitte kui midagi.
                              Ma küsin vastu ühe lolli küsimuse. Kas maailmas on ühtegi ametiposti, kuhu sobivad kõik inimesed, kellel on b-kategooria juhiload?
                              Krt, ma nüüd küll hästi ei usu, et ministri autojuhiks saab iga inimene, kes teab, kus on sidur-pidur-gaas (ma muidugi nüüd eeldan, et neil on ikka sisepõlemismootori ja manuaaliga autod - võiks vähemalt olla, sest see annab juhile rohkem võimalusi tänasel päeval).
                              Mina küll olen lihtsurelik, kuid autojuhti palgates ma tahan, et ta oleks vajadusel kiirem ja auto tundmises osavam kui Ott Tänak, vastupidavam kui Rait Ratasepp, kultuuris paremini laveeriv kui Mart Sander, toetanud Liverpooli kauem kui mcnamara jne.


                              Algselt postitas nonoh Vaata postitust
                              Senikaua kuni kaupade ja teenuste eest maksmiseks tuleb kasutada seda teenitud raha, siis jah. Nii on.
                              Väärtustad Elon Muski rohkem, kui oma ema? Ma arvan, et see rahas mõtlemine... nuh, see on tegelikult paha. Seni ei muutu miskit siin maailmas paremuse poole. Hetkel käib võistlus selles, kas inimkond suudab oma pea persest välja tõmmata või emakesele loodusele lihtsalt saab lollidest villand. Viimane juhib. Esimisel kipub ka peale kasvav generatsioon nihu minema.


                              Algselt postitas nonoh Vaata postitust
                              Ma ei arva, et valitsuse võimuses on seda võib-olla vildakat süsteemi parandada, mis kehtib kogu maailmas. Küll aga on võimalik õpetaja tööd rohkem väärtustada (loe: kõrgemalt tasustada). Sest praegu lihtsalt ei tule juurde piisavalt uusi kvaliteetseid õpetajaid. See on reaalsus. See on, probleem, millega tuleb tegeleda kohe, sest lahendused (uute õpetajate õpetamine ja koolitamine) võtab aega.
                              Jah. Üks võimalus on alati suu raha täis toppida (lihtsalt väljend), kuid ma arvan, et siin on ka oma osa selles, et suurem osa eestlastest on ikka veel peast vaesed. Kompleksis kinni.
                              Raha pole väärtus, vaid käibevahend. Õnnelik, eneseteadlik, naudingutele (esimese asjana ma ei pea siinkohal silmas seda seksi värki) orienteeritud inimene on väärtus. Muld, taim, vili, puu jne on väärtus. Aeg on väärtus. See nüüd siis ei tähenda, et raha pole oluline. Ma arvan, et lihtsalt üsna halb mõõteriist ja väike riik võiks olla (enese)teadlikum (mis muidugi ei tähenda, et kui õpetajal on palgapäev, siis saab memo a la, et tunne ennast nüüd hästi ja ime... kommi).


                              Algselt postitas nonoh Vaata postitust
                              Ma arvan, et kõigi riigipalgaliste inimeste palkadest rääkimine on vajalik ja läbipaistva ühiskonna alus ning kuulu rahakotis sobramise valdkonda.
                              Njah. Mul pole ei aega, ega tahtmist, sest... nuh üleval kirjutatu.


                              Tore oli, on. Ma lihtsalt pole nõus nõnda palju kirjutama [selle eest saavad (aja)kirjanikud raha ]. Aitäh siiski.
                              see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                              "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                              "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                                Krt, ma nüüd küll hästi ei usu, et ministri autojuhiks saab iga inimene, kes teab, kus on sidur-pidur-gaas (ma muidugi nüüd eeldan, et neil on ikka sisepõlemismootori ja manuaaliga autod - võiks vähemalt olla, sest see annab juhile rohkem võimalusi tänasel päeval).
                                Mina küll olen lihtsurelik, kuid autojuhti palgates ma tahan, et ta oleks vajadusel kiirem ja auto tundmises osavam kui Ott Tänak, vastupidavam kui Rait Ratasepp, kultuuris paremini laveeriv kui Mart Sander, toetanud Liverpooli kauem kui mcnamara jne.
                                Jah, nagu igal ametil on kindlasti ka haridusministri ametikohal nõuded lisaks b-kategooria juhilubadele. Seda ma ju ütlesingi. Aga nii on kõikide ametite puhul. HTMi dokumendiregistrist ma haldusspetsialist-autojuht ametijuhendit kohe ei leidnud, aga oma avalikus sektoris töötamise kogemusest julgen pakkuda, et sorry, päris nii retse nõudmisi ühele barankamehele ei ole Kuigi, HTMi autojuhil võib-olla on alarmsõidukijuhi load vajalikud, sest vist ministrite autojuhid hetkel veel tohivad alarmsõite teha. Aga ma pole kindel.

                                Mulle tundub, et sa maksaks oma autojuhile liiga vähe, kui sa temast nii palju tahad.

                                Ja võiks ju õpetajast ka tahta sama palju, kui mitte rohkem?


                                Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                                Väärtustad Elon Muski rohkem, kui oma ema? Ma arvan, et see rahas mõtlemine... nuh, see on tegelikult paha. Seni ei muutu miskit siin maailmas paremuse poole. Hetkel käib võistlus selles, kas inimkond suudab oma pea persest välja tõmmata või emakesele loodusele lihtsalt saab lollidest villand. Viimane juhib. Esimisel kipub ka peale kasvav generatsioon nihu minema.
                                Elon Musk saab minu käest vähem raha kui mu ema.
                                Ja küsimus on ikkagi töötaja väärtustamises, ju? Sest seal on otseselt rahaline suhe. Oma emaga on mu suhe natukene teistsugune.

                                Ja paratamatult peab inimene suutma oma esmavajadused ära rahuldada, et siis suurematele asjadele ja väärtustele mõelda. Kui sa ikka kuu lõpus vahid tühja külmkappi, pole aega mõelda, et ohsa kui keeruline ikka inimkonnal praegu on.

                                Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                                Jah. Üks võimalus on alati suu raha täis toppida (lihtsalt väljend), kuid ma arvan, et siin on ka oma osa selles, et suurem osa eestlastest on ikka veel peast vaesed. Kompleksis kinni.
                                Raha pole väärtus, vaid käibevahend. Õnnelik, eneseteadlik, naudingutele (esimese asjana ma ei pea siinkohal silmas seda seksi värki) orienteeritud inimene on väärtus. Muld, taim, vili, puu jne on väärtus. Aeg on väärtus. See nüüd siis ei tähenda, et raha pole oluline. Ma arvan, et lihtsalt üsna halb mõõteriist ja väike riik võiks olla (enese)teadlikum (mis muidugi ei tähenda, et kui õpetajal on palgapäev, siis saab memo a la, et tunne ennast nüüd hästi ja ime... kommi).
                                Seda on tore lugeda. Kas ei võiks seda sama öelda sellele chuck norrisest autojuhile? Miks seda peab just õpetajale ütlema?
                                Mul on reaalselt kolleege (tõsi, naiskolleege), kes on nutnud, kui on pidanud haiguse tõttu koolist puuduma ja seetõttu saavad vähem palka, sest nad lihtsalt ei tule ots-otsaga kokku. Et ta õppis viis aastat ülikoolis tõesti selle nimel, et nüüd vireleda? Sa mõtled, et need inimesed suudavad väga pikalt missioonitundest õpsid olla või mingil hetkel löövad käega ja lähevad kuskile mujale tööle kus a) saab rohkem palka ja b) on karjäärivõimalus?

                                Nii lihtsalt juhtubki, et koolides töötavad ilma reaalse kvalifikatsioonita õpetajad. Ja seeläbi kannatavad õpilased ning tulevikus kannatame meie kõik.

                                Õpsid ei taotle rikastumist. Ei taotle ministri palka. Ei taotle haigekassajuhi aastasest boonusest üht kaheteistkümnendikku. Aga äkki võiks palka saada kuskile samasse suurusjärku nagu ministri autojuht? Ei?



                                Kommentaar

                                Working...
                                X