320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

tähelepanekuid elust enesest

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Kui ma oleks venemaal mingil kõrgel ametipositsioonil ja satuks haiglasse, siis ma paluksin ennast esimesele korrusele paigutada...

    Kommentaar


      Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
      Kui ma oleks venemaal mingil kõrgel ametipositsioonil ja satuks haiglasse, siis ma paluksin ennast esimesele korrusele paigutada...
      Optimist. See ei päästaks. Ka esimeselt saab väga õnnetult kukkuda.

      Kommentaar


        Samas pealkirjana müüb paremini.
        see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

        "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

        "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

        Kommentaar


          Augustikuu elektriarve oli ikka päris rets.

          Kommentaar


            Algselt postitas nonoh Vaata postitust
            Augustikuu elektriarve oli ikka päris rets.
            Kui palju siis? Ja mis tarbimine?

            Ise imestasin, et mis teema on sellega, arved nagu ei tõuse ja tuleb välja, et lolli peaga kunagi fixisin ära 0,06€/kWh, maht 249 kWh. Kerget sorti lotovõit vist ja aasta aega veel.

            Kommentaar


              Algselt postitas plastic Vaata postitust

              Kui palju siis? Ja mis tarbimine?

              Ise imestasin, et mis teema on sellega, arved nagu ei tõuse ja tuleb välja, et lolli peaga kunagi fixisin ära 0,06€/kWh, maht 249 kWh. Kerget sorti lotovõit vist ja aasta aega veel.
              70 eurot (seal sees pole võrguteenust) ja kokku 151 kwh

              Mind ennast on hoindud fiximas loogika, et elektrimüüjatel on palju suuremad taibud koos kui mina ja nad oskavad 1000x paremini turgu ette ennustada kui mina ja never-ever ei teeks kellegagi endale kahjumlikku lepingut fix hindadega. Aga dutkit.

              Kommentaar


                Algselt postitas nonoh Vaata postitust

                70 eurot (seal sees pole võrguteenust) ja kokku 151 kwh

                Mind ennast on hoindud fiximas loogika, et elektrimüüjatel on palju suuremad taibud koos kui mina ja nad oskavad 1000x paremini turgu ette ennustada kui mina ja never-ever ei teeks kellegagi endale kahjumlikku lepingut fix hindadega. Aga dutkit.
                Tavasituatsioonis vastab tõele, aga praeguses situatsioonis ei osanud nemad ka seda ette näha. Mul oli eelmise aasta juulini börsikas, siis tunnetasin, et anomaaliaid tuleb liiga palju ja fiksisin ära. Aastake veel makstakse suht räigelt peale, õnneks teevad seda lätlased. Võrdlesin naabriga, kellel sama maja ja börsikas, tavaliselt on mu arved umbes 4-5x väiksemad.

                Kommentaar


                  Sisendi kordades kasv on anomaalia?
                  see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                  "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                  "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                  Kommentaar


                    Algselt postitas nonoh Vaata postitust

                    70 eurot (seal sees pole võrguteenust) ja kokku 151 kwh

                    Mind ennast on hoindud fiximas loogika, et elektrimüüjatel on palju suuremad taibud koos kui mina ja nad oskavad 1000x paremini turgu ette ennustada kui mina ja never-ever ei teeks kellegagi endale kahjumlikku lepingut fix hindadega. Aga dutkit.
                    Ega nad enda kanda seda riski ei jäta, nad omakorda saavad selle riski maandada muude instrumentidega.
                    Kuigi nüüd ka need elektrimüüjate skeemid kriisi ajal ei tööta (a la et kui sa hedge'd oma fiksitud kliendiportfelli mingi Soome porfelli vastu, siis sellest pole tolku, sest Soome hinnaga elekter ei mahu tänaste ülekannete suuruste juures Estlinkist läbi).
                    Ehk siis idee poolest see, kas sina midagi fixid või ei fixi, see nende kahjumlikkust/kasumlikkust ei muuda.

                    Ning näiteks Alexela: sõlmib eratarbijatega fix lepingud. Teiselt poolt leping kokku elektritootjatega mingi fix hinna. Kas kõik just üks-ühele kaetud on, aga teoorias võiks see nii toimida. Nii olen mina sellest aru saanud, et päris tururiski ei taha keegi enda kanda võtta.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas nonoh Vaata postitust

                      70 eurot (seal sees pole võrguteenust) ja kokku 151 kwh

                      Mind ennast on hoindud fiximas loogika, et elektrimüüjatel on palju suuremad taibud koos kui mina ja nad oskavad 1000x paremini turgu ette ennustada kui mina ja never-ever ei teeks kellegagi endale kahjumlikku lepingut fix hindadega. Aga dutkit.
                      Mul on maamaja + korter kokku see kuu 33+26 Aprillini kehtivad fix lepingud. Ja suht tuimalt palju läinud elektrit see kuu, sest sai palju välitöid tehtud maal ja kodus on suur võimas arvuti mis võtab kasutades ikka korralikult.

                      Kommentaar


                        mis hinnaga siis sel aastal on fikslepinguid ka pakutud? ilma isikukoodi sisestamata hindasid Eesti Energia lehel ei näe (ei mäleta, et oleks varemgi näinud), seega võib järeldada, et hind määratakse nö näo järgi. sama lugu on tegelikult ka börsipaketile lisatava marginaaliga. aga kui arvetest rääkida, siis enamikul kuudel on mu börsihinnaga kuuarve korteris olnud 30 euro ringis. jaanuaris tuli üle 50, juunis alla 40, juulis üle 40, augustis üle 50 taas ja nüüd septembri arve üle 70. kas fikshinnaga oleks kogu aeg maksnud 50 või isegi 70?

                        ja kui ongi soodne fikshind paljudel, nagu lehes kirjutati, siis kas need elektrivahendajad lähevad nüüd pankrotti või tehakse mingi bailout?

                        Kommentaar


                          Algselt postitas El President Vaata postitust
                          ja kui ongi soodne fikshind paljudel, nagu lehes kirjutati, siis kas need elektrivahendajad lähevad nüüd pankrotti või tehakse mingi bailout?
                          Nagu Nurmekas paar post üleval selgitas, siis on olemas vahendid nende riskide maandamiseks. Mitte küll ideaalsed, aga suuremas ülatuses ajavad asja ära. Nüüd on küsimus, et kes ja mis mahus neid võimalusi kasutas.

                          Teada on et Soome juba keegi pane poe kinni ja Leedus näiteks suuruselt teine elektrimüüja loobub edaspidi fix lepingutest.

                          Kommentaar


                            Tatari Rimi piirkond on kesklinna kõige getom piirkond.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                              Tatari Rimi piirkond on kesklinna kõige getom piirkond.
                              mis juhtus?

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Intertoto Vaata postitust
                                mis juhtus?
                                Suurt ei midagi. Aga kuna siinkandis on see Viaplay putka, siis olen viimasel ajal käinud selles Tatari Rimis ja selle ees liikuvatest inimestest umbes pooltel tundub küll viienda joomisaastaku teine laupäevak käsil olevat. Ja mitte siis ainult nädalavahetusel, vaid ikka iga päev tilgub seal üsna kummalist seltskonda.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X