320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Rumalad küsimused ootavad vastuseid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Eks pärast Leedo kaasust on kommentaariumid suurema kontrolli all küll. Ehk päris vihakõne alla minevad postitused võetakse maha. Samas on päris mitmeid kommentaarikustutamise üle kurtjad lihtsalt jätnud märkamata, et kommentaar on üleval ja alles, aga on juba kohe karjuma kukkunud.

    Kommentaar


      Noh, ma ka natuke tean sellest. Huvi pärast vaatasin, mida on praegu kinni keeratud. Võtsin spämmi kõrvale jättes viimase 70 hulgast väljavõtteid: "jälgid parasiidid" ja "kaltsutaavi", "see inimrämps tuleb maha lasta", "avandi on imeja", "need saksa naised tulekski kõik ära vägistada", "kiil ja kaljurand peaksid munepidi võllas rippuma", "ahjud sooja, sest kõiges on süüdi juudid", "kremli saast ärgu siin kraaksugu" jne jne.

      Okei, need olid räigemad näited, aga samas ongi niisugune tekst üsna valdav. Lisaks näiteks sellised asjad, nagu "mandariinide süžee on kukuška pealt maha viksitud". Ehk et mõne jaoks on see kindlasti kohutav tsensuur, kui lukku keeratakse, aga teisalt sa ei saa ka niisama lihtsalt laimata ja lahmida.

      Tõsi, vahel on ka mõni üksik selline, mille puhul tõesti ise lahti ei hammusta, et mis seal nüüd nii valesti oli. Aga üldiselt võtaks kokku alloleva näitega, sest just niisuguste autorid ei saa sageli aru, et mida ma nüüd valesti ütlesin, ja üritavad veel neli-viis korda oma tähtsat sõnumit täpselt sama kaunis sõnastuses edasi anda. Teine levitab youtube'i lingihunnikut seitsme postituse kaupa ja ei taipa, miks kõik ära kustutatakse... Ja siis tuleb "järeldus", et näe, kriitikat ei talu, või klassikaline "varjate siin inimeste eest tegelikkust".

      Nii desperate et võtate igasuguseid peediajusi endale sitta kirjutama. Nüüd panete kommentaariumi ka veel kinni, sest kriitikat ei talu. Mis krdi leht te olete?
      PS ühe hea näite leidsin veel - sa võid kirjutada, et Breivik oli ikka munadega mees, aga kui lisad sinna otsa, et "erinevalt meie riigi sitakottidest nagu Rõivas või Savisaar", siis läheb see lukku ikka lause teise, mitte esimese poole pärast. Sellest arusaamisega tundub paljudel kirjutajatel tõsiseid raskusi olevat.
      armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

      Kommentaar


        Kunagi üritasin delfisse lisada kommentaari youtube lingiga vene laulu kohta "Kupii gavno". Koheselt kustutati ära.

        Laul ise on siin:
        Семен Слепаков, клип, купи говно,

        Kommentaar


          Algselt postitas vincent Vaata postitust
          Noh, ma ka natuke tean sellest. Huvi pärast vaatasin, mida on praegu kinni keeratud. Võtsin spämmi kõrvale jättes viimase 70 hulgast väljavõtteid: "jälgid parasiidid" ja "kaltsutaavi", "see inimrämps tuleb maha lasta", "avandi on imeja", "need saksa naised tulekski kõik ära vägistada", "kiil ja kaljurand peaksid munepidi võllas rippuma", "ahjud sooja, sest kõiges on süüdi juudid", "kremli saast ärgu siin kraaksugu" jne jne.

          Okei, need olid räigemad näited, aga samas ongi niisugune tekst üsna valdav. Lisaks näiteks sellised asjad, nagu "mandariinide süžee on kukuška pealt maha viksitud". Ehk et mõne jaoks on see kindlasti kohutav tsensuur, kui lukku keeratakse, aga teisalt sa ei saa ka niisama lihtsalt laimata ja lahmida.

          Tõsi, vahel on ka mõni üksik selline, mille puhul tõesti ise lahti ei hammusta, et mis seal nüüd nii valesti oli. Aga üldiselt võtaks kokku alloleva näitega, sest just niisuguste autorid ei saa sageli aru, et mida ma nüüd valesti ütlesin, ja üritavad veel neli-viis korda oma tähtsat sõnumit täpselt sama kaunis sõnastuses edasi anda. Teine levitab youtube'i lingihunnikut seitsme postituse kaupa ja ei taipa, miks kõik ära kustutatakse... Ja siis tuleb "järeldus", et näe, kriitikat ei talu, või klassikaline "varjate siin inimeste eest tegelikkust".



          PS ühe hea näite leidsin veel - sa võid kirjutada, et Breivik oli ikka munadega mees, aga kui lisad sinna otsa, et "erinevalt meie riigi sitakottidest nagu Rõivas või Savisaar", siis läheb see lukku ikka lause teise, mitte esimese poole pärast. Sellest arusaamisega tundub paljudel kirjutajatel tõsiseid raskusi olevat.
          Aga kelle käest te neid tsensuurimalle saate? Taavi või lausa otse siimu käest?

          Nagu aru olen saanud, siis üks kustutus = ka üks ühik raha bossude käest. Palju rahva pideva tsensuuri all hoidmise eest ka makstakse?
          FORZA ITALIA FORZA ROMA - "A Scudetto in Rome is worth a thousand elsewhere."
          sigpic

          Kommentaar


            Algselt postitas count Vaata postitust
            Aga kelle käest te neid tsensuurimalle saate? Taavi või lausa otse siimu käest?

            Nagu aru olen saanud, siis üks kustutus = ka üks ühik raha bossude käest. Palju rahva pideva tsensuuri all hoidmise eest ka makstakse?
            Olen aru saanud Tüüpiline jutt.
            When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

            Kommentaar


              Teab keegi, kas eestis on võimalik kuskilt soetada "bar sign´e" , nii eesti kui ka välismaa brändide omadest huvitatud. Või vedeleb kellegil endal nurgas.

              Kommentaar


                Algselt postitas Stok
                Kunagi, kui ma veel soccernetti ei lugenud ja mul rohkem aega oli, siis hängisin minut'is ja slashdot'is. Minut oli ilmselt /. pealt maha viksinud, aga mõlema idee oli tuua rahvani lühiuudis, mida siis kommentaariumis täiendati, arvustati ja trolliti. Väärt kommentaarid said plusse, halvad miinuseid ja need, mis negatiivi jõudsid, neid lihtsalt ei kuvatud enam. Reddit'is peaks ka sama süsteem olema, aga seal ma navigeerin search + ctrl-f abil ainult. Mis probleem oleks meie kollendavatel ajalehtedel samasugust süsteemi kasutada? Las kasutajad ise modereerivad üksteist.
                Hah. Jap. Mine nüüd korra vaata, millises stiilis kommentaarid kõige rohkem plusse saavad.
                The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                Kommentaar


                  Või siis see, et enne valimisi on Kuzzer&co jälle valvel. Kui uudis tuleb siis kogu mansaga kukutakse + ja - vajutama õigesse kohta.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Stok
                    Kui ma just valesti aru ei saanud, siis probleemiks ei ole mitte kommentaarides oma meelsuse väljendamine, vaid kasutatav sõnavara. Kas Kuzzer&co vajutavad plusse sõimu ja vihkamist propageerivatel kommentaaridel? No mine tea.

                    Näituseks minu pikk ignore list siin foorumis ei ole koostatud mitte meelsuse põhjal, kiibitsen ju isegi Manku, Chelsea jt. teemades, vaid just sõnakasutuse põhjal. Kui on ikka näha, et subjekti üheski postituses ei ole mitte mingisugust panust kirjasõna levikusse, siis ma hoian oma aega kokku, kui tema postitustest üle kerin.
                    Kuzzer&Co teavad väga hästi, et kuidas kirjutada kommentaari, et see ei läheks reeglitega vastuollu. Probleem muutus Delfi-Leedo otsusega, et portaal vastutab kommentaari sisu eest. Ala, et kui Jüri kirjutab, et Mari on loll lits ja keegi võiks ta ära vägistada, siis ei ole asjas vastutav ainult Jüri, vaid ka selle kommentaari üles jätnud portaal. Seepärast läheb kustutamisele kommentaar, mis võib selliseid probleeme üles kutsuda ehk pesuehtne laim, solvamine, rassistlikud üleskutsed (mille puhul on muidugi piir üsna segane, et mida jätta, mida mitte). Aga nimetada seda tsensuuriks, noh, on ka veidi rumal.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Stok
                      Kui ma just valesti aru ei saanud, siis probleemiks ei ole mitte kommentaarides oma meelsuse väljendamine, vaid kasutatav sõnavara. Kas Kuzzer&co vajutavad plusse sõimu ja vihkamist propageerivatel kommentaaridel? No mine tea.
                      Kuzzeri näide oli selle idee juurde, et rahvas ise modereeriks oma + ja - vajutamisega. Kuzzeri gäng tuleks ja tallaks miinust Reformi pooldajate kommidele või nii. Eks siis selline süsteem on puudulik ja seda saab lebolt ära kasutada.


                      Mis puudutab praegust tsensuuri, siis ma ei oska öelda kas modereeritakse ainult ebasobivat sõnakasutust või ka meelsust. On nagu silma jäänud et ka viimase üle kurdetakse. Sellest ka minu esialgne küsimus oli ajendatud.

                      Kommentaar


                        Okei. Kes oli see debiilik Ekspressi toimetusest/kujundajatest, kes leidis, et jube hea mõte on telekava kuskile lehe keskele mingis rändom formaadis kinni klammerdada? Sisuliselt tuleb selle kättesaamiseks kas terve leht katki lammutada (siis tulevad ka mingis artiklid kaasa sellega) või terve leht nädala aega laua peal hoida.

                        Üsna karjuv lollus senine vaheleht ära kaotada. Arvestades, et vahelehtedena tuleb ikka kaasa mingi Bauhofi ja Büroomaailma sodi.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas ericbana Vaata postitust
                          Okei. Kes oli see debiilik Ekspressi toimetusest/kujundajatest...
                          ma jätkaks selle küsimusega nii, et kes oli see ...., kes ekspressi uue kodulehe tegi sellise nagu ta on. täielik AIDS näeb välja + minu külastatavus on oluliselt vähenenud. Kuigi on tellitud, siis uuendada küll ei viitsi.

                          Kommentaar


                            Peatoimetaja nägemus ilmselt. Telekava on niiehknaa suuresti mõttetuks muutumas, kuna interveebis on saatekavad üleval ja digiTV-s on ju ka kavad olemas. Samas, noh, eks mõnel nõuab harjumist või midagi ja seepärast üldse ei imestaks, kui peagi jälle vanamammide kisa tagajärjel teleleht tagasi on.
                            Bauhof ja muu sodi maksab enda vahelehe eest.

                            Veeb tehti ümber seepärast, et lood saaksid parema ja teistsugusema väljanägemise. Noh, et inimene saab aru, et ta on Ekspressi küljel. Muidu keskmine kommentaator sõimas seal alati Delfit ja jahus mingitest imeasjadest. Nüüd on justkui kenam ja puhtam ja popupe pole.

                            Samas on seal mingisuguseid kasutusprobleeme endiselt ehk üsna arusaamatu on otsing (see on alati selline), aga imo on lugusid nüüd ka parem lugeda. Eriti eelmise versiooniga võrreldes. Aga eks selliste pisiasjadega mürgeldamine käib meediaettevõtete juurde ja eeldatavasti tuleb peagi kellelgi järgmine idee, et kuidas jälle midagi ümber teha.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                              Samas on seal mingisuguseid kasutusprobleeme endiselt ehk üsna arusaamatu on otsing (see on alati selline), aga imo on lugusid nüüd ka parem lugeda. Eriti eelmise versiooniga võrreldes. Aga eks selliste pisiasjadega mürgeldamine käib meediaettevõtete juurde ja eeldatavasti tuleb peagi kellelgi järgmine idee, et kuidas jälle midagi ümber teha.
                              lugusid on parem lugeda, selles on sul õigus. Aga seda ainult siis kui ma nende lugude peale lähen delfi kaudu. Ekspress.ee esileht tundub arusaamatu ja tekitab palju küsimusi. Kas ekspress.ee avades on esilehel ainult viimase väljaande uudised? Kust saan vanu uudiseid lugeda, valdkondi näha vms? Kindlasti on nendele küsimustele vastus olemas, aga ilmselt mõistad, et kui 10 sekundiga aru ei saa, siis on see ikkagi Luige süü, mitte minu.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                                lugusid on parem lugeda, selles on sul õigus. Aga seda ainult siis kui ma nende lugude peale lähen delfi kaudu. Ekspress.ee esileht tundub arusaamatu ja tekitab palju küsimusi. Kas ekspress.ee avades on esilehel ainult viimase väljaande uudised? Kust saan vanu uudiseid lugeda, valdkondi näha vms? Kindlasti on nendele küsimustele vastus olemas, aga ilmselt mõistad, et kui 10 sekundiga aru ei saa, siis on see ikkagi Luige süü, mitte minu.
                                Jah, mõistan. Digilehte oled kasutanud? On seal parem?

                                http://ekspress.delfi.ee/arhiiv/ siit peaks üsna hästi leitav olema.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X