320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Rumalad küsimused ootavad vastuseid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas zelee Vaata postitust
    Õppigem parimatelt. Guardian ilma adblockita. Leia pildilt reklaam.
    Geoblock ehk eestlasele brittidele suunatud reklaame ei näidata, sest see oleks sisuliselt kliendi raha mahaviskamine. Või ei? Vihjeks võin anda ka seda, et ameeriklased tegelikult ei näe espni lehel ainult Hansaposti reklaami

    Kommentaar


      Algselt postitas Martin Vaata postitust
      See on natuke selline protest, et poes peab piima järgi minemiseks kõige kaugemale minema.

      Tahaks ülekandeid, paremaid uudiseid, ägedamaid asju, kuid kuna digiosa eest maksmine veel väga tavaline pole, ongi see kahjuks see mudel. Blokkimisel hakkavad need esimesed pooled, kui digitellimus peale ei tule, kaduma, sest tehakse valikuid ja raha ei taha keegi põletada.

      Muidugi, kindlasti tekivad alternatiivsed lahendused ja vast juba lähiajalgi, kuid mingi raha peab nendeski liikuma - kas siis tellimus või reklaam. Väga muid variante pole.
      Vabandust, aga kuskilt läheb hea maitse piir ning portaalides on need ikka üle võlli keeratud. Reklaamimaht ja tulu peaks kordades ja kordades ületama seda, mis on paberlehtedes. Sama pinda bannerit võib ju mitmele firmale maha müüa 24 H jooksul, igaüks vilgub paar tundi ja cash - in? Lehes on üks reklaam samal pinnal 24 h jooksul ja pühapäeval täiesti pekkis. Ses suhtes, see paberlehe kadumise ja tulude vähenemise hala tundub nihkes. Aga ma pole netireklaami hindade ja tingimustega väga kursis.

      Kommentaar


        Algselt postitas zelee Vaata postitust
        võib ka lihtsalt minna adblock.ee ja 2 hiireklikiga kaovad maagiliselt kõik reklaamid.
        Thänks.

        Kommentaar


          Algselt postitas Martin Vaata postitust
          Tahaks ülekandeid, paremaid uudiseid, ägedamaid asju, kuid kuna digiosa eest maksmine veel väga tavaline pole, ongi see kahjuks see mudel. Blokkimisel hakkavad need esimesed pooled, kui digitellimus peale ei tule, kaduma, sest tehakse valikuid ja raha ei taha keegi põletada.

          Muidugi, kindlasti tekivad alternatiivsed lahendused ja vast juba lähiajalgi, kuid mingi raha peab nendeski liikuma - kas siis tellimus või reklaam. Väga muid variante pole.
          No ma ei tea, hetkel siiski delfi.ee ja postimees.ee reklaamikäibed kasvavad sirgjooneliselt igal aastal ja väga kiires tempos ehk mul on küll tunne, et reklaamiandjad maksavad ülekanded, paremad uudised ja ägedamad asjad hetkel kinni (Võin küll eksida).

          Lihtsalt kui televisioonis ja raadios on pandud piir ette, et täistunnis kolmveerand tundi reklaami ikka ei lasta, siis veebis on küll tunne, et iga võimalik ja võimatu auk topitakse hetkel reklaami täis, sest raha ju tuleb sisse ja taipohh, kas inimesel on mugav portaali lugeda või mitte ja taipohh, kas inimesed ühel hetkel hakkavad adblocki kasutama või mitte. Portaalide mobiisetest lehtedest ei hakka rääkimagi (postimehe puhul kõigepealt täisekraan, siis iga uudise vahel reklaamikast ja lisaks iga kolmas-neljas uudis nö sisuturundus).

          Kui mul ikka on adblockita tunne, et reklaamiraha on kordades ja kordades ja kordades tähtsam kui kasutajamugavus, siis ei hakka ka süda verd tilkuma adblocki peale pannes.

          Kommentaar


            Algselt postitas eika Vaata postitust
            Muidu jutt õige, aga selleks võiks veebilehed ise natuke mõistlikumad olla. See nagu päris okei ju pole, et ma näen delfit avades nelja suurt reklaami ja mitte ühtegi uudise pealkirja?
            või siis õhtulehel suht sama keiss

            või siis postimees
            Need kolm on just need leheküljed, kus ma enam ei käi. FB-s, BBC-s, igal pool on reklaami, aga seda ei pakuta niimoodi räigelt ja silmahüppavalt. Veebiajakirjandus Eestis, v.a ERR ja Sirp, on minu jaoks kadunud.
            the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
            because belle of st mark is a beauty extraordinaire

            Kommentaar


              Algselt postitas eika Vaata postitust
              No ma ei tea, hetkel siiski delfi.ee ja postimees.ee reklaamikäibed kasvavad sirgjooneliselt igal aastal ja väga kiires tempos ehk mul on küll tunne, et reklaamiandjad maksavad ülekanded, paremad uudised ja ägedamad asjad hetkel kinni (Võin küll eksida).

              Lihtsalt kui televisioonis ja raadios on pandud piir ette, et täistunnis kolmveerand tundi reklaami ikka ei lasta, siis veebis on küll tunne, et iga võimalik ja võimatu auk topitakse hetkel reklaami täis, sest raha ju tuleb sisse ja taipohh, kas inimesel on mugav portaali lugeda või mitte ja taipohh, kas inimesed ühel hetkel hakkavad adblocki kasutama või mitte. Portaalide mobiisetest lehtedest ei hakka rääkimagi (postimehe puhul kõigepealt täisekraan, siis iga uudise vahel reklaamikast ja lisaks iga kolmas-neljas uudis nö sisuturundus).

              Kui mul ikka on adblockita tunne, et reklaamiraha on kordades ja kordades ja kordades tähtsam kui kasutajamugavus, siis ei hakka ka süda verd tilkuma adblocki peale pannes.
              Kas su enda tööandja ka nõustub sinu sellise arvamusega :P

              Kommentaar


                Reklaamidest üldjoontes niipalju, et see on kergelt selline surnud ring. Eesti on oma olemuselt netiturunduses ikka aastate kaugusel Lääne-Euroopast ja praegu on jõutud faasi, kus kõige olulisem on genereerida mingisugune action selle reklaamiga. Ehk siis suured portaalid raporteerivad eelkõige siis näitamisi ja klikke. Ja no millega sa veel seda numbrit suurendad kui mitte reklaami näkku peksmisega. No ja see toob omakorda adblockide tõusu, see omakorda ettevõtete nurina, et reklaam ei toimi jne jne, siis tehakse veel agressiivsem reklaam jne.
                Tegelikult oleks juba ammu aeg olla kellegil innovatiivne ja tegelikult ka mõne uuendusega lagedale tulla. Näiteks leedukate 15min.lt pakub sellist teenust http://www.15min.lt/profilis/paslaugos

                Kommentaar


                  Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                  Kas su enda tööandja ka nõustub sinu sellise arvamusega :P
                  Muidugi saan ise ka rahaliselt sisse, kui adblocki kasutajaid juurde tuleb. Aga ilmne on see, et turul näitavad teed suurima külastatavusega portaalid (delfi + postimees) ja kui nad muudavad enda veebisaidid selliseks, et neid on adblockita võimatu külastada, siis on ka ilmselge, et pidevalt tuleb adblocki kasutajaid ka juurde. Sisuliselt saetakse (minu meelest) lühiajalise kasu nimel nii enda kui teiste veebisaitide oska, millel istutakse. Aga taaskord. Võin ka vabalt eksida.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                    Kas su enda tööandja ka nõustub sinu sellise arvamusega :P
                    Mina olen eikaga nõus. Minu tööandja ei nõustu sellise arvamusega. Ohmygod!

                    Kommentaar


                      Algselt postitas eika Vaata postitust
                      Muidugi saan ise ka rahaliselt sisse, kui adblocki kasutajaid juurde tuleb. Aga ilmne on see, et turul näitavad teed suurima külastatavusega portaalid (delfi + postimees) ja kui nad muudavad enda veebisaidid selliseks, et neid on adblockita võimatu külastada, siis on ka ilmselge, et pidevalt tuleb adblocki kasutajaid ka juurde. Sisuliselt saetakse (minu meelest) lühiajalise kasu nimel nii enda kui teiste veebisaitide oska, millel istutakse. Aga taaskord. Võin ka vabalt eksida.
                      eino ma olen ka täitsa nõus, et tegu on suht rumala käitumisega.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                        Mina olen eikaga nõus. Minu tööandja ei nõustu sellise arvamusega. Ohmygod!
                        näksi Suarezt

                        Kommentaar


                          Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                          näksi Suarezt
                          See on sinu fetiš.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas zelee Vaata postitust
                            Tellin EE paberlehte kui EPL-i digilehte, nii et südamerahuga blokeerin kõik reklaamid ära.
                            Ka mul on EPL ja EE digitellitud, samuti nagu PM ja ÕL. Süda üldse ei valuta, Martin, su palga pärast. Anna andeks.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
                              Ka mul on EPL ja EE digitellitud, samuti nagu PM ja ÕL. Süda üldse ei valuta, Martin, su palga pärast. Anna andeks.
                              Kui on tellitud, siis on minu jaoks ok Ma ütlen ausalt, et ma pigem surun ka seda liini, et digitellijatelt koristataks suurem osa reklaami ära ja jääks kindlad nö premiumpinnad. Win-win kõigi jaoks. Küll jõuab ka selleni.
                              When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Martin Vaata postitust
                                See on natuke selline protest, et poes peab piima järgi minemiseks kõige kaugemale minema.

                                Tahaks ülekandeid, paremaid uudiseid, ägedamaid asju, kuid kuna digiosa eest maksmine veel väga tavaline pole, ongi see kahjuks see mudel. Blokkimisel hakkavad need esimesed pooled, kui digitellimus peale ei tule, kaduma, sest tehakse valikuid ja raha ei taha keegi põletada.

                                Muidugi, kindlasti tekivad alternatiivsed lahendused ja vast juba lähiajalgi, kuid mingi raha peab nendeski liikuma - kas siis tellimus või reklaam. Väga muid variante pole.
                                Ma pigem võrdleks nii, et piimale on kardin ette tõmmatud, mis avaneb ainult ühest otsast ja nii kui korraks liigutad viskab jälle end ette.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X