320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Rumalad küsimused ootavad vastuseid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas krissucool Vaata postitust
    Vaja minna neurokirurgi juurde, et pääseda kompuutrisse, et teha pilte seljast kus aastaid diskidega probleeme olnud ja potentsiaalselt nüüd ka operatsiooni vaja. Saatekiri olemas aga aastal 2022 ei ole hetkel ühtegi vaba tasuta aega neurokirurgidele.

    Mis see võimalus on, maksta lihtsalt tasulise eest, siis pead ise ka kõik kompuutrid ja asjad kinni maksma nagu ma aru saan? Keegi oskab hinnata kui palju see võiks maksta? Või soovitada mis variandid sellises olukorras on?
    See oleks hea küss haigekassa juhatusele, kes just preemiat said ja kelle palka tõsteti.

    Kommentaar


      Digilugu digilooks, helistada oled püüdnud? Tavaliselt on telefoni teel võimalusi oluliselt rohkem. Lisaks ei ole ju nii, et 2022 lõpuni poleks aegu, vaid nad lihtsalt mingil hetkel laevad uued ajad üles. Seal olid mingid nõuded, kui pikalt ajad ette näha peavad olema, samuti peaks olema kindlustatud, et 6 nädala jooksul pääsed löögile. Kui ei pääse, võid haigekassale kaebama minna.

      Haigekassa koduleht ütleb muidu, et Pärnus on järjekord 4 päeva. https://www.haigekassa.ee/ravijarjek...andmete-alusel
      20 LEGEND

      Kommentaar


        Algselt postitas vtp Vaata postitust
        Digilugu digilooks, helistada oled püüdnud? Tavaliselt on telefoni teel võimalusi oluliselt rohkem. Lisaks ei ole ju nii, et 2022 lõpuni poleks aegu, vaid nad lihtsalt mingil hetkel laevad uued ajad üles. [/url]
        Hehe, digiriik... Ei ole helistanud sest lolli peaga eeldasin et tänapäeval kus saab 1 minutiga tuludekla esitatud saab ka selleks loodud digiregistratuuri kasutades aja kirja panna. Saan aru jah, et see ei tähenda et tegelikult pole aasta lõpuni vaba aegu aga sisu poolest on seis sama, sest kui üritan aega kirja panna siis ei ole mul mitte ühtegi aega valida.

        Lisaks eelnevatele, et tuleb helistada, nutta ja halada. Olen vist piisavalt õnnelik inimene olnud et pole nii palju hädasi olnud et seda tegema oleks pidanug, aga päriselt ka inimesed teevad seda enesealandust kui häda käes?

        Aga eks ma siis hakkan ka helistamisest pihta ja vaatan kuhu kaugele sellega jõuab...
        Giggs will tear you appart.

        Kommentaar


          Algselt postitas krissucool Vaata postitust

          Lisaks eelnevatele, et tuleb helistada, nutta ja halada. Olen vist piisavalt õnnelik inimene olnud et pole nii palju hädasi olnud et seda tegema oleks pidanug, aga päriselt ka inimesed teevad seda enesealandust kui häda käes?

          Aga eks ma siis hakkan ka helistamisest pihta ja vaatan kuhu kaugele sellega jõuab...
          Töin tegelikult elulise näite kuidas sügisel inimene sama probleemiga lõpuks opile sai, aga okei. Eks tead ise paremini ja teinekord ei sorgi. Ilmselgelt sul selg niipalju ei valuta, et oleks kriitiline
          “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

          Kommentaar


            Algselt postitas krissucool Vaata postitust
            Vaja minna neurokirurgi juurde, et pääseda kompuutrisse, et teha pilte seljast kus aastaid diskidega probleeme olnud ja potentsiaalselt nüüd ka operatsiooni vaja. Saatekiri olemas aga aastal 2022 ei ole hetkel ühtegi vaba tasuta aega neurokirurgidele.

            Mis see võimalus on, maksta lihtsalt tasulise eest, siis pead ise ka kõik kompuutrid ja asjad kinni maksma nagu ma aru saan? Keegi oskab hinnata kui palju see võiks maksta? Või soovitada mis variandid sellises olukorras on?
            Eras konsult ca 150. Lisaks CT, mille hinnakiri nt CONFIDO-l siin: https://www.confido.ee/radioloogia/kompuuteruuring/

            Selliste nö tipperialade arstid tegelikult töötavad suurema koormusega tipphaiglates. Kui vajadus suur ja võimalus on, siis võttagi nt erakliinikus tasuline konsult. Ja selle tulemusel võib juhtuda imesid boldis oleva küsimuse osas kui ennast hästi väljendada arstile oskad.

            Kommentaar


              Algselt postitas nonoh Vaata postitust

              See oleks hea küss haigekassa juhatusele, kes just preemiat said ja kelle palka tõsteti.
              Kas probleem ei ole jätkuvalt ka selles, et riigi rahaga maailma mastaabis ülikõrge tasemega arste Tartu Ülikoolis välja ei koolitata, kes sõlmivad lepinguid juba ülikooli ajal väljamaale ning meil lihtsalt ei jätkugi?

              Kommentaar


                Eriarstile haigekassa kulul aja saamiseks peab regulaarselt kammima digiregistratuuri või regulaarselt helistama. Tavaliselt nad ette ei ütle, millal uued ajad süsteemi lisatakse. Kui häda suur, on võimalus ka emo kaudu suunamine välja võluda, siis saad eelisjärjekorras löögile. CT tehakse vajadusel isegi emos kohapeal ära mingitel puhkudel, MRI jaoks eraldi järjekorrad.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Nasfal Vaata postitust

                  Kas probleem ei ole jätkuvalt ka selles, et riigi rahaga maailma mastaabis ülikõrge tasemega arste Tartu Ülikoolis välja ei koolitata, kes sõlmivad lepinguid juba ülikooli ajal väljamaale ning meil lihtsalt ei jätkugi?
                  Probleem on muidugi mitmetahuline, aga sageli see eriarsti juurde pääsemine ei ole mitte arstide vähesuse või töökoormuse tõttu, vaid seepärast, et haigekassa-poolt kinni makstud ajad on otsas. Ehk kui sul on endal raha, et maksta, saad väga mõistliku aja jooksul. Aga kui djengi njetu, võidki ootama jääda. Kui ise oled veel tagasihoidlik (vana)inimene, siis suredki enne ära.

                  Et jah, minu õiglustunnet riivab küll kõvasti see Haigekassa juhtkonna rahaga üle valamine. Peaks neile töövarjuks minema mingi päev. Et näha, kas tõesti on töö seitse korda raskem ja vastutusrikkam kui näiteks õpetajal.

                  Kommentaar


                    Kas Rain Laane "turuhind" on väiksem kui 7800 EUR kuupalk?

                    Ma ütlen ausalt, et mina 5,5 tuh neto eest haigekassa juht olla ei viitsiks. Mitte, et see summa oleks väike või et teeniks rohkem. Lihtsalt, see summa ei kompenseeriks nii vastutust kui ka eeskõnelejaks olemist. Tõsi, sama kehtib ka 1200 neto eest õpetajaks olemise osas.

                    Kommentaar


                      Esiteks, minu meelest tõesti kõlbavad sellised palgad ainult ametitesse, mis teenivad selle ise.

                      Teiseks, selle suurepärase pädevusega, mis sellise palgaga kaasas käib, arvaks, et on piisavalt sotsiaalset taju mitte lasta endale pidevalt kõrgeid preemiaid määrata. On ilmselt päris suur hulk inimesi, kes peavad seda väga ebaõiglaseks arvestades kuidas "tavainimese" jaoks on haigekassas alati raha liiga vähe.

                      On kummastav kuulda ja lugeda mõne inimese arusaamatust ja teadmatust, kuidas madala sissetulekuga inimesed (mediaani järgi ikka päris suur hulk) igapäevaselt näevad hiiglasuurt vaeva, et ots-otsaga kokku tulla ja kelle olukord lähen hullumeelse hinnatõusu kontekstis kohe palju hullemaks. Arvamus, et need inimesed justkui väärivad sellist elu või ei pinguta piisavalt vms on nii elukauge, et paneb pea valutama.

                      ​​​​​​​Ma olen kindel, et ka selle rahvamassi taluvuslävi mingil hetkel ületatakse ja sellised rahakülvid aitavad ainult kaasa. Anoh, muidugi, kui on nkn plaan põgeneda, siis ongi pohhui.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas nonoh Vaata postitust
                        On kummastav kuulda ja lugeda mõne inimese arusaamatust ja teadmatust, kuidas madala sissetulekuga inimesed (mediaani järgi ikka päris suur hulk) igapäevaselt näevad hiiglasuurt vaeva, et ots-otsaga kokku tulla ja kelle olukord lähen hullumeelse hinnatõusu kontekstis kohe palju hullemaks. Arvamus, et need inimesed justkui väärivad sellist elu või ei pinguta piisavalt vms on nii elukauge, et paneb pea valutama.
                        Oot, kust see siin hetkel teemaks tuli?

                        Kommentaar


                          Algselt postitas nonoh Vaata postitust
                          Esiteks, minu meelest tõesti kõlbavad sellised palgad ainult ametitesse, mis teenivad selle ise.
                          Lihtne loosung, aga sa ei tahaks sellist avalikku sektorit, kus juhtide palgad on a’la Eesti keskmine palk.

                          Algselt postitas nonoh Vaata postitust
                          Teiseks, selle suurepärase pädevusega, mis sellise palgaga kaasas käib, arvaks, et on piisavalt sotsiaalset taju mitte lasta endale pidevalt kõrgeid preemiaid määrata. On ilmselt päris suur hulk inimesi, kes peavad seda väga ebaõiglaseks arvestades kuidas "tavainimese" jaoks on haigekassas alati raha liiga vähe.
                          Kas sellega polnud mitte nii, et sotsiaalmaksust laekuvat ravikindlustusraha adminnkuludeks kasutada ei saa? St need vist tulevad erinevast potist.
                          20 LEGEND

                          Kommentaar


                            Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust

                            Oot, kust see siin hetkel teemaks tuli?
                            Kumab. Ja mitte niivõrd konkreetselt sinult vaid teatud ringkondadest üleüldse.

                            Algselt postitas vtp Vaata postitust

                            Lihtne loosung, aga sa ei tahaks sellist avalikku sektorit, kus juhtide palgad on a’la Eesti keskmine palk.
                            1700 ja 8400.- vahe on üüratu. Seal on ikka juppmaad mõistlikkuse jaoks ka. Kahekordne keskmine palk? Kolmekordne? Neljakordne? Mis hetkest valus hakkab? Ei tea. Aga pea viiekordse keskmise pealt juba kindlasti on. Vähemalt minul. Võib-olla mõne jaoks veel mitte ja teise jaoks juba kõvasti varem.


                            Algselt postitas vtp Vaata postitust
                            Kas sellega polnud mitte nii, et sotsiaalmaksust laekuvat ravikindlustusraha adminnkuludeks kasutada ei saa? St need vist tulevad erinevast potist.
                            Ka sellest võiks aru saada, et see formaalne vahe ei mõjuta kuidagi ebaõiglustunnet olukorras, kus inimesed kannatavad, sest haigekassal ei ole nende jaoks raha.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas nonoh Vaata postitust
                              1700 ja 8400.- vahe on üüratu. Seal on ikka juppmaad mõistlikkuse jaoks ka. Kahekordne keskmine palk? Kolmekordne? Neljakordne? Mis hetkest valus hakkab? Ei tea. Aga pea viiekordse keskmise pealt juba kindlasti on. Vähemalt minul. Võib-olla mõne jaoks veel mitte ja teise jaoks juba kõvasti varem.
                              8400 on umbes täpselt selline palk, mille eest normaalne tippjuht on valmis avalikku sektorisse tööle minema ilma, et ta hakkaks kohvimasinat koju varastama. Selline lihtsalt on turu hind. Kui seda ei makstaks, oleks palju lihtsam ju mingis 30 töötajaga itifirmas sama pappi taskusse pista selle lisaboonusega, et ei pea igapäevast meedia pasarahet ka taluma. Btw, siin ühe riikliku elektri ja gaasi võrke haldava asutuse - nimesid nimetamata - juht teenib delfi intervjuu kohaselt 13k kuus. Kui veits perspektiivi juurde tahta.


                              Algselt postitas nonoh Vaata postitust
                              Ka sellest võiks aru saada, et see formaalne vahe ei mõjuta kuidagi ebaõiglustunnet olukorras, kus inimesed kannatavad, sest haigekassal ei ole nende jaoks raha.
                              See ebaõiglustunne tundub lihtsalt veidi mööda sihitud nii, sest sama hästi jäävad inimesed ravita ka teiste kõrgepalgaliste avaliku sektori töötajate tõttu (siin nüüd tuleb raha samast potist - riigieelarvest). Vt ka eelmine point.
                              20 LEGEND

                              Kommentaar


                                Selle diskussiooni (no nt avaliku sektori tippjuhtide palk) fookus taandub arusaadavalt emotsioonidele ja neid ära võtta ei saa. Loomikult ei ole Eestis alla mediaani või ka mediaani ja sinna lähedale teenivate inimeste elu kerge. Ma selles osas nonohiga tegelikult nõus, et see nn väline kuvand või kommunikatsioon ja ka kõrgema töötasuga inimeste suhtumine ühiskonnas on selline, milles on vähe alandlikkust. See ei ole ehk parim sõna, sest inglise keeles sõna "humble" on tegelikult parema tonaalsusega.

                                See ei ole okei, et Martin Repinski käib oks laiali ja räägib, kuidas ta riigikogu liikmena on erasektori mõistes tippjuht. Ta ei ole. Ekstreemse näitena eeltoodud mõtte osas avaliku sektori poolt. Erasektori poolt võib tuua anonüümse kapitalistliku vaatega programmeerija "aa mina olen elus vaeva näinud ja õppinud ja investeerinud ja ostnud 3 üürikorterit ja ma olen seda väärt. Kassapidaja on Rimis väärt seda palka mida turg on nõus talle maksma ja nii on".

                                Aga ma jõuan endale kohaselt välja ikka ja alati meediani. Ja tulen tagasi emotsioonideni. Ma kahtlustan, et valdkonna eksperdid ka meedias saavad aru, et konkreetselt Rain Laane juhtumi puhul näiteks ei ole tema töötasu lähtuvalt tema vastutusest, positsioonist ja tegelikust turuväärtusest erasektoris selline, mille pealt iga jumala aasta kevadeti (just siis avaldatakse konkreetsed andmed) just nendele samadele emotsioonidele (mida nonoh ka esile tõi ja mida väljendas) artikleid kerida. Loomulikult see müüb. Ka mina klikin loen, kuigi tean neid summasid hästi. Aga kas see on süsteemselt õige lükata a la Rain Laane tanki, näiteks. Konkreetses sektoris on temast oluliselt rohkem teenivaid inimesi, näiteks. Ja neid on palju.

                                Täiesti nõus vaatega, et 1000 EUR teeniv haigla hooldaja loeb artiklit ja tunneb kurbust. Eriti täna. Et kas tema ei olegi väärt töötasu, mis lubaks kasvõi ühel õhtul kuus restorani külastada. Aga see ei tähenda, et Rain Laane turuhind ei ole just selline. Sest vastasel juhul me ei saa erasektorist tippjuhte avalikku sektorisse (põhjustel, mida vtp ka märkis). Oodata, et ainult missioonitundest tullakse sellisele positsioonile on tegelikult naiivne. Sellel ei ole perspektiivi. Ja sellisel juhul ei saadaks ka reaalselt võimekaid ning ennast tõestanud inimesi. Saadakse poliitikud (vt teist lõiku).

                                Kommentaar

                                Working...
                                X