320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Rumalad küsimused ootavad vastuseid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    olen rumal

    Kommentaar


      hihihiihi ilma elektrita ei saaks sa alustuseks meilt oma essee kirjutamist küsida

      Kommentaar


        Algselt postitas Calva Vaata postitust
        homme vaja koolis esseed kirjutada , teema võtan mingi Kuidas ma tuleksin toime ilma elektrita? , et ple ammu kirjutanud, mõtlesin et teeks algust aga ei oska kohe midagi kirjutada, mida võiks sissejuhatusse kirjutada?
        Kirjutad suavliselt silmad kinni paberile, ELEKTRIT POLNUD.

        Kommentaar


          Algselt postitas Calva Vaata postitust
          homme vaja koolis esseed kirjutada , teema võtan mingi Kuidas ma tuleksin toime ilma elektrita? , et ple ammu kirjutanud, mõtlesin et teeks algust aga ei oska kohe midagi kirjutada, mida võiks sissejuhatusse kirjutada?
          Stipendium gümnaasiumiastme õpilaste toetamiseks

          Konkursil osalemiseks tuleb Sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fond kontorisse 15. oktoobriks toimetada eestikeelne essee paberil väljatrükituna (arvutipikkusega kuni 2-3 lk. 1,5 reavahega, kasutades Times New Roman 12) koos Sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fond kodulehel leiduva ankeediga (http://www.erkf.ee/index.php?tmp=100). Palun lisage ka õppeasutuse tõend, mis tõendab Teie õppimist vastavas õppeasutuses. Iga osaleja võib valida sobiva teema etteantute seast. Parimate tööde autoritele määrab halduskogu stipendiumi õpingute jätkamiseks.

          2009.a. esseeteemad on:

          1. Kümme aastat tagasi arvas Lennart Meri, et meie riik ja rahvas vajavad kirikut enam kui eales varem. Kas tal oli õigus? Kas see käiks ka tänase päeva kohta?
          2. Ma istun oma mätta otsas ja vaatan maailma
          3. Kuidas ma tuleksin toime ilma elektrita?
          4. On see tõsi, et mõned meist on võrdsemad kui teised?
          5. Milleks meile majanduslikult raskel ajal parlament ja valitsus?
          6. Kas eesti keeles on küllaldaselt sõnu, et maailmast aru saada?

          Jagamisele tuleb 4 700 krooni.

          Töid hindab 6-liikmeline halduskogu: Marje Liigus ja Inga Laidna Gustav Adolfi Gümnaasiumist, Triinu Pappel Viimsi Keskkoolist, Andres Hallik Nõmme Erakoolist, Piret Järvela Õismäe Humanitaargümnaasiumist, kes on ka Emakeeleõpetajate Seltsi esimees, Tiina Tamman.


          Lisainformatsioon:

          Sihtasutus Eesti Rahvuskultuuri Fond
          Tel. 601 3428
          www.erkf.ee





          Teil on selline konkurss kohustuslik?
          The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

          Kommentaar


            kui see ei oleks kohustuslik sis ma ei kirjutakski, aga lissalt tunnis pidime kirjutama homme

            Kommentaar


              Algselt postitas tarmuhha Vaata postitust
              jalkatrennis on pulss 170-190, vastupidavuse jaoks on vajalik pulss 130-140 ehk rahulik metsajooks
              Olen vist nüüd arusaanud jah, et jooksmisega tuleb vastupidavus.. Aga siiski ei mõista millest selline taandareng vastupidavusele? Vesipiip ju ometi ei ole seda teinud.

              Kommentaar


                Algselt postitas erxu Vaata postitust
                Einojah, aga mul on nii et ma ikka väga kaua väsinud ja ei jõua enam midagi ... trennis mängu teeme, siis minu võib maha kanda sest ma lihtsalt ei jõua mitte midagi teha :S:S ja selline asi on nüüd järsku tulnud.
                Kas varem oli vastupidavus tunduvalt parem? ja kui need paar ärajäänud trenn kõrvale jäta, siis muidu treenisid ikka umbes sama palju ja samamoodi?

                Või tuli ikka mängimisel pikk paus sisse?

                Kommentaar


                  Algselt postitas Calva Vaata postitust
                  homme vaja koolis esseed kirjutada , teema võtan mingi Kuidas ma tuleksin toime ilma elektrita? , et ple ammu kirjutanud, mõtlesin et teeks algust aga ei oska kohe midagi kirjutada, mida võiks sissejuhatusse kirjutada?
                  Paar näpunäidet sulle. Esiteks, mitte kunagi ära kirjuta esimese asjana sissejuhatust. Pane kõigepealt mõned mõtted paberile kirja, mis sul teema nime silmitsedes tekivad. Seejärel kirjuta nende mõtete põhjal mõned lõigud (nii palju, kui vaja on) teksti ja seosta nad loogiliseks tekstiks. Seejärel alles mõtle selle peale, kuidas valminud teksile lugejat sisse juhatada, et temas tekiks üldse huvi teema vastu. Ning lõpetuseks võta mõtted kokkuvõttes kokku paari lausega, ilma, et uusi ideid sisse tooks.

                  Essee/kirjandi kirjutamise ABC.

                  PS! Kui pead veel küsima, mida valitud teema kohta kirjutada, siis tõenäoliselt oled vale teema valinud.

                  Edit: okei, sa küsisid seda eile, aga tulevikuks jäta meelde.
                  "You didn't realize that they had guns? Big, long, dangerous machine guns. With war criminals attached to the trigger."

                  RocknRolla (2008)

                  Kommentaar


                    Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                    Kas varem oli vastupidavus tunduvalt parem? ja kui need paar ärajäänud trenn kõrvale jäta, siis muidu treenisid ikka umbes sama palju ja samamoodi?

                    Või tuli ikka mängimisel pikk paus sisse?
                    Jaa, enne oli vastupidavust palju rohkem.. Jõudsin teha paar spurti ja siis tagasi joosta ja veel rassida.. Nüüd on nii, et üks spurt ja tagasi ka enam ei jõua joosta.. muidu pilt taskus. Ja trenne ma ei ole nii palju üldse vahele jätnud.. suvel ikka sai käidud küll, kuid suvel olin ma väga füüsilisel tööl ka kus tihti pidin kannatama +40c ja ülipalavust.. see peaks ju ikkagi arendama vastupidavust vms.

                    Kommentaar


                      Äkki oled lihtsalt laisaks jäänud, utsita ennast taga, seni kuni pikali ei kukku või nurka ei ropsi on kõik korras =D .

                      Kommentaar


                        Aga vat peaaegu ropsingi nurka tavaliselt peale trenni ma ei jõua absoluutselt midagi teha ja hea, et jalgadel püsin üldse

                        Kommentaar


                          Kas kuskil,(hea oleks Youtube) ei ole filmi Suvi katkendit, kus Arno räägib mis kodus on, või siis Suvereporteri paroodiat sellest?

                          Kommentaar


                            See oli Kevades siiski.

                            Siin lehel leiad kõik Reporteri versioonid

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Lambiahv Vaata postitust
                              See oli Kevades siiski.

                              Siin lehel leiad kõik Reporteri versioonid
                              Tänan
                              10kümme

                              Kommentaar


                                Algselt postitas erxu Vaata postitust
                                Jaa, enne oli vastupidavust palju rohkem.. Jõudsin teha paar spurti ja siis tagasi joosta ja veel rassida.. Nüüd on nii, et üks spurt ja tagasi ka enam ei jõua joosta.. muidu pilt taskus. Ja trenne ma ei ole nii palju üldse vahele jätnud.. suvel ikka sai käidud küll, kuid suvel olin ma väga füüsilisel tööl ka kus tihti pidin kannatama +40c ja ülipalavust.. see peaks ju ikkagi arendama vastupidavust vms.
                                see füüsiline töö arendab sul iseloomu mitte vastupidavust palliplatsil. Kas suvised treeningud sisaldasid ka mängimist või ainult mingi pikad sörkjooksud ja tehnika harjutused? Kui sa samamoodi nagu mängus pisikeste pausidega spurte ei teinud või mingeid intervalljookse, siis ei ole imestada. Üldiselt tundub et sul on hetkel taastumisega probleeme. VÄikese pausi jooksul ei lähe pulss piisavalt alla et uus spurt teha.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X