320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Rumalad küsimused ootavad vastuseid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Ära käi pinda teistele inimestele. Vii maale või pane magama oma faking loom.
    jokers to the right
    clowns to the left of me

    Kommentaar


      Tegelt ma saan isegi naabritest aru. Endalgi olnud probleeme naabritega kellel koer öö läbi lõugab. Linnas ikka koera pidada ei maksaks või pidada siis sellist kes iga asja peale lõugama ei kuku.
      Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

      Kommentaar


        Viimased 3 pidasid vajalikuks mind üle korrata?
        The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

        Kommentaar


          kust saaks filmile Ajami ingliskeelseid subtiitreid?

          Kommentaar


            Kui politsei tahab mingit trahvi teha siis peab ta ära mõõtma öösel nende samade kaebajate eluruumides mürataseme ja vaatama kas ületab lubatud norme või mitte. Isegi sõbra juurest politsei minema ajanud seaduse ja normide ettelugemisega. Ei viitsi praegu ainult seda üles otsida. Mõni naaber kutsub juba sellepeale politsei kui öösel peldikus vett tõmbad ja seega tema öörahu "segad".

            BTW nõukaaegsed ühekordsed klaasaknad on out, ostku normaalsed aknad.

            Kommentaar


              Kui kaugele on Eesti Vabariigis lubatud minna enesekaitsega? Oletame, et kui sinu koju tungib võõras, kes tungib kallale mõnele pereliikmele, siis kas mul on õigus teda tulistada/maha lasta? Või kui sissetungija on varas ja hakkab su kodutehnikaga minema kõndima ja ei peatu, kui sa teda hoiatad vms? Ma tean, et Ameerikas on selline asi lubatud, sest seal kehtib niiöelda koduterritooriumi reegel, kuid sõpradega läks vaidluseks, kas Eestis on üldse sellisel määral kodukaitsmine lubatud, või ületab see enesekaitsmise piire. Kuna kuskilt olen kuulnud, et Eestis on varas niiöelda püha lehm ja kui ta sind eluohtlikult rünnanud ei ole, siis polegi nagu midagi võimalik teha, kui pealt vaadata.

              Kommentaar


                kui sa tal esimese asjana kaikaga kaalika pooleks lööd või ajud seina peale moodsaks kunstiks tulistad, siis lähed kinni küll.

                Kommentaar


                  no pmst on niimoodi, et kui ta sind samaväärse asjaga ennem rünnanud ei ole, siis on enesekaitse piiride ületamine, mis küll ei tähenda, et varas karistatud ei saa.On olnud juhtum, kus mu sõbrale tuli tänaval mingi tatikas kallale, üritas mingit röövi oma arust, sõber osutus tugevamaks ja lõi tatile pähe normaalse augu rusikaga, kohale tulnud politsei võttis mõlemad sellid kaasa,üks sai süüdistuse kallaletungimine huligaansetel ajenditel(röövida ju midagi ei jõudnud ega saanud) teine aga enesekaitsepiiride ületamine, mis karistusena tõi kaasa trahvi.

                  Kommentaar


                    Kahju ära hoidmisega tekitatud kahju ei tohi olla suurem ära hoitavast kahjust.
                    Tulistada tohid vaid siis, kui on otsene oht sinu või kellegi teise elule. Rõhutan, sa pead täiesti kindel olema, et ta kipub elu kallale. Kui ainult arvad, et läheb elukallale, siis jääd ise süüdi. Vara kaitseks ei tohi relva kasutada seega.

                    Kommentaar


                      aga telekaga visata, kui varas üritab telekat tuuri panna?

                      Kommentaar


                        Algselt postitas JustFeelIt Vaata postitust
                        Kui kaugele on Eesti Vabariigis lubatud minna enesekaitsega? Oletame, et kui sinu koju tungib võõras, kes tungib kallale mõnele pereliikmele, siis kas mul on õigus teda tulistada/maha lasta? Või kui sissetungija on varas ja hakkab su kodutehnikaga minema kõndima ja ei peatu, kui sa teda hoiatad vms? Ma tean, et Ameerikas on selline asi lubatud, sest seal kehtib niiöelda koduterritooriumi reegel, kuid sõpradega läks vaidluseks, kas Eestis on üldse sellisel määral kodukaitsmine lubatud, või ületab see enesekaitsmise piire. Kuna kuskilt olen kuulnud, et Eestis on varas niiöelda püha lehm ja kui ta sind eluohtlikult rünnanud ei ole, siis polegi nagu midagi võimalik teha, kui pealt vaadata.
                        Karistusseadustik sätestab selliseks puhuks hädakaitse ja hädaseisundi instituudid. Sinu toodud kallaletungi näiteks on tegu hädakaitsega. Toodud kirjelduse pinnalt ei saa koheselt öelda, kuid jah, teise inimese tapmine võib olla hädakaitsega õigustatud küll. Selleks on aga vaja teada täpsemalt juhtumi asjaolusid. Teisalt võib aga tekkida olukord, kus hädakaitsepiire ületatakse. Seljuhul vastutab juba hädakaitsepiire ületanud isik kriminaalkorras ise. Vara puhul on samamoodi. Siin tuleb jälle kaaluda variante ja võimalusi, mis sul enda vara kaitseks kasutada on. Nt võib olla varga tulistamine täiesti õigustatud. Samas võib aga siingi tekkida olukord, kus ületatakse hädakaitsepiire. Näiteks võib sul olla valida, kas tulistad teda jalga või pähe. Kui tulistad pähe, siis ilmselt vastutad sa samuti juba ise, kuna jalga tulistamine oleks võinud samamoodi tema varguse täideviimise katkestada (varga vastutus säilib samuti puhul, kui ta ellu jääb). Seega üldkokkuvõttes tuleb valida võimalikult pehme, aga ka variant, mis oleks efektiivne.

                        Kommentaar


                          kui midagi teha pole lased kuuli põlve, tunnistad üles ilusti ja vaevalt mingi suur karistus. Ja kui lähed kinni siis vähemalt endal hea olla, et mingile homole kuuli andsid.

                          Kommentaar


                            Siin on üks natuke vanem lugu päris heade näidetega, kust see piir umbes jookseb. Samuti oli ju mõni aasta tagasi vist Murastes lugu, kus pereisa öösel õues märatsenud ja seejärel tuppa tunginud ambaalile viimases hädas kööginoa kõhtu ja mehe surnuks lõi. Loeti hädakaitseks ja pääses karistuseta.

                            armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

                            Kommentaar


                              ei no parem on ikka, kui lasta siis maha. see on vana tõde surnud sinu versioonile vastu ei vaidle.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas erxu Vaata postitust
                                kui midagi teha pole lased kuuli põlve, tunnistad üles ilusti ja vaevalt mingi suur karistus. Ja kui lähed kinni siis vähemalt endal hea olla, et mingile homole kuuli andsid.
                                Samas, kui sa talle tõsise vigastuse tekitad, siis võid pärast plekkida töövõimetusrahasid jne.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X