320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Rumalad küsimused ootavad vastuseid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas --andres-- Vaata postitust
    Oleks tänulik, kui keegi tarkpea need 2 ülesannet ära lahendaks:

    Ül.1.: On teada, et vihmase ilmaga väheneb auto tegelik kiirus seoses rehvi libisemisega 2 km võrra tunnis. Märja asfaldi korral algab rehvi liuglibisemine 80 km/h juures. Väga tugev vastutuul vähendab kiirust veel 4 km/h võrra. Vali teepikkuseks 180 km. Koosta võrrand, mis näitaks, kui palju aega rohkem kuluks antud teepikkuse läbimiseks võrreldes kuiva ilmaga:
    a) vihmase ilma korral
    b) vihmase ilma ja tugeva tuule korral.

    ül.2.: Sõiduauto hakkas kiirusega 90 km/h mööda sõitma veoautost, mille kiirus oli 72 km/h. Rea vahetamise hetkel nägi ta, et 100 m kauguselt läheneb buss, mille kiirus on 80 km/h. Kas sõiduautol õnnestub vältida avariid?

    Ülesande lahendamiseks on vaja teada veoauto lubatud maksimaalset pikkust liikluseeskirja järgi (see on 18,75m ) Ülesanne lahenda kahel juhul:
    a) kuiva ilma korral
    b) vihmase ilma korral.

    Selleks uuri, kui palju väheneb nähtavus vihma korra ja vaata eelmise ülesande andmeid rehvi liuglibisemise kohta.
    1. Eeldan et tavaliseks kiiruseks on 90 km/h ja sellega siis vaja lahendada see. Viimasest matemaatika tunnist on küll 5 aastat aga midagi sellist peaks sobima:

    180km - 90km/h kiirusega võtab 120 minutit.(180/90*60)
    180km - 88 km/h kiirusega võtab 122,72 minutit (180/88*60)
    180km - 84 km/h kiirusega võtab 128,57 minutit (180/84*60)

    2. ei viitsi mõtlema ka hakkata praegu...

    Kommentaar


      Algselt postitas --andres-- Vaata postitust
      ül.2.: Sõiduauto hakkas kiirusega 90 km/h mööda sõitma veoautost, mille kiirus oli 72 km/h. Rea vahetamise hetkel nägi ta, et 100 m kauguselt läheneb buss, mille kiirus on 80 km/h. Kas sõiduautol õnnestub vältida avariid?

      Ülesande lahendamiseks on vaja teada...
      Ülesande lahendamiseks on vaja teada, kas tegu on turbomootoriga.
      We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

      Kommentaar


        Algselt postitas fitti Vaata postitust
        Ülesande lahendamiseks on vaja teada, kas tegu on turbomootoriga.
        Turbomootor ei ole tegelikult oluline - kõigi sõidukite roolis on kivinäoga juhid, kes hoiavad ülesandes ette antud kiirust. Küll aga pole teada antud milliseid sõiduvõtteid sõiduauto juht kasutab st. kui kiiresti ta reastub - lisaks veoauto pikkusele on vaja ju ka vähemalt tagasireastumist arvestada.

        Ja veel - kas tee kannatab välja kolme rada.. ja kas sõiduauto juht lõpetas möödasõidu või jättis pooleli. On ju öeldud: "Sõiduauto hakkas kiirusega 90 km/h mööda sõitma veoautost" st. tuli ilmselt alles veoauto tagant välja. Mina isiklikult poleks enda autoga läinud.. 100 m on ikka väga lühike vahe.. aga aitab rumalatest vastustest - 72 km/h on ka ju üpris väike kiirus maantee kohta.
        BVB - Vaprus

        Kommentaar


          Algselt postitas --andres-- Vaata postitust
          Oleks tänulik, kui keegi tarkpea need 2 ülesannet ära lahendaks:

          Ül.1.: On teada, et vihmase ilmaga väheneb auto tegelik kiirus seoses rehvi libisemisega 2 km võrra tunnis. Märja asfaldi korral algab rehvi liuglibisemine 80 km/h juures. Väga tugev vastutuul vähendab kiirust veel 4 km/h võrra. Vali teepikkuseks 180 km. Koosta võrrand, mis näitaks, kui palju aega rohkem kuluks antud teepikkuse läbimiseks võrreldes kuiva ilmaga:
          a) vihmase ilma korral
          b) vihmase ilma ja tugeva tuule korral.

          ül.2.: Sõiduauto hakkas kiirusega 90 km/h mööda sõitma veoautost, mille kiirus oli 72 km/h. Rea vahetamise hetkel nägi ta, et 100 m kauguselt läheneb buss, mille kiirus on 80 km/h. Kas sõiduautol õnnestub vältida avariid?

          Ülesande lahendamiseks on vaja teada veoauto lubatud maksimaalset pikkust liikluseeskirja järgi (see on 18,75m ) Ülesanne lahenda kahel juhul:
          a) kuiva ilma korral
          b) vihmase ilma korral.

          Selleks uuri, kui palju väheneb nähtavus vihma korra ja vaata eelmise ülesande andmeid rehvi liuglibisemise kohta.

          Kurat, pea hakkas selle pärast valutama. Niigi tõbine ja ikka pidin proovima seda lahendada. Selgus, et liiga keeruline minu mõistuse jaoks või tõesti ei viitsinud süveneda. Kui aga ülesandest rääkida, siis teise ülesande puhul oleks minu arust vaja teada ka autojuhi ja bussijuhi reageerimisaega. Autokoolis vist mainiti, et liikluses sõites on reageerimisaeg 0,8 kuni 1s. Rõhutan just, et liikluses, mitte autokoolide poolt teostavates refleksitestides. Kui arvestada see juurde bussi ja auto pidurdamisele, siis olen ma kindel, et tuleb avarii.

          Kommentaar


            Msni : D asemel on : D suurelt ja roheliselt. Ning eemaldada ei saa. Mis faili ma mudima peaks,et sellest lahti saaks?

            Kommentaar


              Kirjuta selgemalt. Mis sul häda on? Vale pildiga emoticon on või ei saa rohelisest fondist lahti või mis?

              Kommentaar


                Kust saada odavalt Keskerakonna särki?

                Kommentaar


                  Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                  Kirjuta selgemalt. Mis sul häda on? Vale pildiga emoticon on või ei saa rohelisest fondist lahti või mis?
                  Selle naeru smaili asemel on nüüd suur rohelise kirjaga : D. Ja seda kustutada ega muuta ei saa. Ning üle teha ka enam ei saa. Ehk keegi teab mis failis on need smailid kirjas, mudiks seal.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas rallikas Vaata postitust
                    Kust saada odavalt Keskerakonna särki?
                    Tahad põlema panna?

                    Algselt postitas Shaq Vaata postitust
                    Selle naeru smaili asemel on nüüd suur rohelise kirjaga : D. Ja seda kustutada ega muuta ei saa. Ning üle teha ka enam ei saa. Ehk keegi teab mis failis on need smailid kirjas, mudiks seal.
                    kui sa avad custom smailid siis seal ei ole seda?

                    Kommentaar


                      Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                      Tahad põlema panna?
                      Tuleb väikseid retsima hakata. Teades oma rebast, läheb see teemaga kokku.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                        Tahad põlema panna?



                        kui sa avad custom smailid siis seal ei ole seda?
                        On, ja on ka tavasmailides(pilt on õige smaili oma), aga kummastki ei saa ära kustutada.

                        Kommentaar


                          Siuke asi, et mitte kuskil arvutis(kodu,kooli) ei saa ma msni enam sisse windows live messengeriga. Tuleb kiri, et ei saa praegu, proovi hiljem, ja nii tuleb KOGU aeg. Aint messengeriga saan. Mis viga võiks olla?

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Black Magic Vaata postitust
                            Siuke asi, et mitte kuskil arvutis(kodu,kooli) ei saa ma msni enam sisse windows live messengeriga. Tuleb kiri, et ei saa praegu, proovi hiljem, ja nii tuleb KOGU aeg. Aint messengeriga saan. Mis viga võiks olla?
                            Na.

                            Minu see hiljutine läks üle 3-4 päevaga.

                            Kommentaar


                              Kust ma leiaks pangakaardilt SWIFT/BIC code ? Või õigemini mis asi see on ?

                              Kommentaar


                                Algselt postitas xrip55 Vaata postitust
                                Kust ma leiaks pangakaardilt SWIFT/BIC code ? Või õigemini mis asi see on ?
                                Neid leiad iga panga kodulehelt ja neid on enamasti vaja ravusvahelise ülekande tegemiseks.
                                Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X