320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Pealeht

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Nonii jälle mu kommentaar läks kustutamisele. Lisan siia kommentaari:
    "Keegi sirge näoga kirjutas, et enamus 36-st voorust peetavatest mängudes on + kraadidega ja ilma lumedeta? Milleks selline statistika üldse? Päris loogiline, et miinuskraadid on ebatavalised maist-septembrini. Võib-olla isegi aprillist-oktoobrini.

    Oluline on vaadata märtsikuiseid kohtumisi ja näiteks detsember/november mitte kõiki kohtumisi. (mida tegi ka eespool kasutaja Kesa).

    Soomets on Aivari hooaja tõttu katki. Äkki paneks statistika kokku kui palju vigastusi ja ränke vigastusi tekib väljaspool kontatki olukorda märtsis ja november/detsember vs soojemad kuud. Ilma asjata ei öelda, et Küprosel kliima soojem ja vigastusteoht seetõttu väiksem.

    Tubli parteisõduri artikkel on see. Solovjov oleks uhke"

    Mis head tava ma rikkusin siin?​

    Kommentaar


      Ilmselt need kaks viimast lauset, ei?

      Kommentaar


        Algselt postitas nonoh Vaata postitust
        Ilmselt need kaks viimast lauset, ei?
        Artikli sisu kritiseeriv, et asi on ilmselgelt EJL maitsega ja propagandistlik. See on hea tava vastu?

        Kommentaar


          Algselt postitas Hyrax Vaata postitust

          Artikli sisu kritiseeriv, et asi on ilmselgelt EJL maitsega ja propagandistlik. See on hea tava vastu?
          Ma ei tea. Minu jaoks on algus kenasti argumenteeriv. Ja siis lõpp kenasti isiklik.

          Aga ma pole head tava lugenud ja ma lihtsalt spekuleerin.

          Kommentaar


            Eks see on selline silmakirjalik teema. SN-i ajakirjanikud ise ei pea sellest heast tavast kinni pidama:
            "Pikk ette (ja MM-ile)" viimase osa teine külaline on Oliver Lombi kõrval Soccernet.ee erikorrespondent Ott Järvela, kes naasis äsja Katarist kuu aja pikkusest komandeeringust. Miks jääb tema jaoks tänavust finaalturniiri igaveseks saatma sõna "aga"?

            Või on "moraalne värdjas" okei kasutada edaspidi ka kommentaarides, kui ma poliitiliselt ei nõustu autori seisukohaga ja tema artikkel on moraalselt kahtlase väärtusega?

            P.S. Ei jaga Infantino maailmavaadet.

            Kommentaar


              Mhm, aga nemad kirjutavad enda näo ja nimega kah. See tähendab, et veidi justkui vastutavad ka oma sõnade eest.

              Kommentaar


                Algselt postitas nonoh Vaata postitust
                Mhm, aga nemad kirjutavad enda näo ja nimega kah. See tähendab, et veidi justkui vastutavad ka oma sõnade eest.
                Anonüümselt ei saa enam kommenteerida. Sa oled kontoga seotud ja kui just keegi pilakontot ei kasuta, siis oled samuti identifitseeritav. Samuti oled ka vastutav oma kirjutiste eest.

                Heast tavast välja võttes (https://soccernet.ee/artikkel/kommentaaride-hea-tava):
                "Soccernet.ee pakub inimestele võimalust artiklite all oma arvamust ja mõtteid kommentaaridena avaldada. Kommentaari kirjutanud isik ehk selle autor vastutab kirjutatu avaldamise eest."

                Kommentaar


                  Ma pidasin silmas, et kui Järvela jälle Hektoris hommikusööki sööb, saab infantino fänn minna ja temalt aru pärida, miks mees selliseid sõnu loobib. Aga Hyraxi ei oska keegi kuskilt otsida. Jah, mõni ilmselt teab, kes su kasutaja nime taga sõnu toksib, aga näiteks minul pole õrna aimugi.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas nonoh Vaata postitust
                    Ma pidasin silmas, et kui Järvela jälle Hektoris hommikusööki sööb, saab infantino fänn minna ja temalt aru pärida, miks mees selliseid sõnu loobib. Aga Hyraxi ei oska keegi kuskilt otsida. Jah, mõni ilmselt teab, kes su kasutaja nime taga sõnu toksib, aga näiteks minul pole õrna aimugi.
                    see, mis sa kirjeldasid on päris ebanormaalne käitumine. Võib ju jalgpalli alaselt ühel meelel mitte olla, aga kui keegi kuskil väljaspool töö aega sööb hommikusööki ja sa lähed seda inimest tülitama (kasutaks võib-olla isegi sõna ahistama), siis see läheb selgelt üle igasugu piiride.

                    Kommentaar


                      Jep. Ma olen sellise hinnanguga päri. See oli lihtsalt näide ilmestamaks, mis vahe on oma nimega kirjutamisel versus pea-anonüümsel kommenteerimisel. Kuidas üks saab oma sõnade eest vastutada ja teine ei saa. Ja sellest ka äkki erinev vabadus kirjutise sisul. Aga see kõik on minu spekulatsioon.

                      PS! Umbes samamoodi nagu sina reageerisid minu üsna suvalisele näitele, võib keegi teine reageerida sinu kõnealuse kommentaari kahele viimasele lausele.

                      Kommentaar


                        Heh, see on veidi naljakas teema. Pikki aastaid oli SN vutikommuun üldse üks ägedamaid asju Eesti jalgpallis. Arutati, analüüsiti ja mõtiskleti Eesti jalgpalli üle. Kes tegi seda diskreetsemalt, kes jälle emotsionaalsemalt ja mõni ehk isegi liiga labaselt, aga päeva lõpuks oldi ikka sõbrad edasi ja ühisüritustel tõsteti ka klaasi inimestega, kellega vaateid ei ühtinud (k.a ajakirjanikud, haha). Ja siis toimus muutus. Või õigemini nihe toimus küll juba enne, aga lõplik sisulise arutelu eemaldumine leidis aset, kui SN enda kanalis toimetuse liikme poolt anti mõista, et (suur) osa kaasamõtlejatest ja kommenteerijatest on debiilikud. Vähemalt mulle tundub nii.

                        Nüüd on jõutud olukorda, kus foorumis Eesti jalgpalli alateemades liiklus sisuliselt puudub ja kommentaarium on saavutanud taseme, mille puhul on leitud vajadus seda reguleerida ja monitoorida. Ja noh, mis seal salata, et kohati on võtnud see (provotseerimise kaasabil?) tõesti prügikasti mõõtmed. Selge see, et kommentaaridel, kus ajakirjanikku värdjaks sõimatakse ja lubatakse maha lüüa, siis sellel avalikus ruumis kohta ei ole. Ja kuigi mulle tundub naljakas ka eelpool toodud Hyraxi kommentaari eemaldamine, siis okei, seda võib veel mõista, et tunti ennast solvatuna, aga kui siinkirjutaja jätab mõne Premium liiga eelvaate alla kommentaari stiilis, et kui te portaalis nii kiivalt olete KTM reeglit kaitsenud, siis võiks eeldatavaid algkoosseise koostades ka sellest lähtuda ja mitte EJL reeglitega vastuolus olevat algkoosseisu lugejatele pakkuda, siis see kustutatakse kibekiirelt. Ilma et oleks kasutatud ebatsensuurseid väljendeid või solvanguid. Kui just reegli kaitsmine kui teguviis kellelegi sildistamise või solvanguna ei tundu. Mitte et mul väga sooja või külma oleks, kas mõni kommentaar saab artikli all ruumi või mitte, aga veidi tragikoomilise mulje on viimased arengud küll jätnud.

                        Kommentaar


                          + muidugi naljakas lugeda, kus teatud uks ajakirjanik raagib pidevalt demokraatia tahtsusest vutimaailmas, kus moraalsetel vardjatel pole ruumi. ise olles samal ajal meeletu enesekriitikavaba nartsissist. sn vaarib juba oma ammu tifot, kull ka nad ka see hooaeg saavad selle.

                          Kommentaar


                            Ma olen nõus omaks võtma, et need viimased 2 lauset võivad olla veidi üle piiri ja mõtet saaks anda edasi viisakamalt - mõte iseenesest polnud kuidagi autorit solvata vaid nördimust väljendada artikli sisu osas, mis meenutab mulle idanaabri valge mustaks rääkimist. See selleks ma proovin olla diplomaatilisem edaspidi kuigi kommentaari kustutaja ise kasutab vängemaid sõnu.
                            Aga lisaks Romario kirjutisele kirjutan, et see on viimane kommentaar mille ma salvestasin enne kui see kustutati. Neid kommentaare, mis on ära kustatud on mitmeid ja ka teiste inimeste sulest, mis mitte mingil moel pole rikkunud hea tava reegleid. Ja olen ka nõus, et mingid kommentaarid lähevad üle piiri ja peavadki kustutatud saama, aga päris tihti lähevad kommentaarid kustutamisele, mis lihtsalt ei meeldi artikli autorile ja see pole ok.
                            Kui foorumil lasti surra, siis tundub, et ka üldiselt SN on allakäigul ja jääb lihtsalt ajale jalgu oma praeguse formaadi ja suunaga (ma ei tea kas ka numbrid toetavad seda). Aina rohkem käin ka nüüd tribüünist uudiseid lugemas - sest saab kiiremini ja ilma lisa maitseaineteta jalgpalli uudiseid. Ainuke põhjus miks ma siia üldse tagasi mäletan tulla on Fantasy (mille vastu huvi on sellel aastal suht märgatavalt vähenenud - thanks kalender).

                            Kommentaar


                              Ajad muutuvad.
                              s6naolivaba.jpg

                              Kommentaar


                                Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
                                Heh, see on veidi naljakas teema. Pikki aastaid oli SN vutikommuun üldse üks ägedamaid asju Eesti jalgpallis. Arutati, analüüsiti ja mõtiskleti Eesti jalgpalli üle. Kes tegi seda diskreetsemalt, kes jälle emotsionaalsemalt ja mõni ehk isegi liiga labaselt, aga päeva lõpuks oldi ikka sõbrad edasi ja ühisüritustel tõsteti ka klaasi inimestega, kellega vaateid ei ühtinud (k.a ajakirjanikud, haha). Ja siis toimus muutus. Või õigemini nihe toimus küll juba enne, aga lõplik sisulise arutelu eemaldumine leidis aset, kui SN enda kanalis toimetuse liikme poolt anti mõista, et (suur) osa kaasamõtlejatest ja kommenteerijatest on debiilikud. Vähemalt mulle tundub nii.

                                Nüüd on jõutud olukorda, kus foorumis Eesti jalgpalli alateemades liiklus sisuliselt puudub ja kommentaarium on saavutanud taseme, mille puhul on leitud vajadus seda reguleerida ja monitoorida. Ja noh, mis seal salata, et kohati on võtnud see (provotseerimise kaasabil?) tõesti prügikasti mõõtmed. Selge see, et kommentaaridel, kus ajakirjanikku värdjaks sõimatakse ja lubatakse maha lüüa, siis sellel avalikus ruumis kohta ei ole. Ja kuigi mulle tundub naljakas ka eelpool toodud Hyraxi kommentaari eemaldamine, siis okei, seda võib veel mõista, et tunti ennast solvatuna, aga kui siinkirjutaja jätab mõne Premium liiga eelvaate alla kommentaari stiilis, et kui te portaalis nii kiivalt olete KTM reeglit kaitsenud, siis võiks eeldatavaid algkoosseise koostades ka sellest lähtuda ja mitte EJL reeglitega vastuolus olevat algkoosseisu lugejatele pakkuda, siis see kustutatakse kibekiirelt. Ilma et oleks kasutatud ebatsensuurseid väljendeid või solvanguid. Kui just reegli kaitsmine kui teguviis kellelegi sildistamise või solvanguna ei tundu. Mitte et mul väga sooja või külma oleks, kas mõni kommentaar saab artikli all ruumi või mitte, aga veidi tragikoomilise mulje on viimased arengud küll jätnud.
                                Foorumi liikluse allakäigus pean olulise osana siiski ka seda, et sellelaadsete foorumite kuldaeg on lihtsalt otsas, kogu elu käib teistes sotsiaalmeediakanalites. Millest on küll kahju, sest ajaloo talletamise ja loogiliste teemade lahterdamise ning leidmise mõttes on just siinse foorumi laadsed kohad paremad. Ehk siis - vanemal rahval pole enam aega foorumi jaoks ja uut ei tule nii väga enam peale.
                                BVB - Vaprus

                                Kommentaar

                                Working...
                                X