320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Hispaania koondis

Collapse
X
 
 • Filter
 • Kellaaeg
 • Show
Kustuta kõik
new posts

  Aga enne CLi finaali oli nagu kõik ju korras? Midagi, mis juhtus ikkagi peale seda, on põhjuseks.

  Kommentaar


   Algselt postitas RealFan Vaata postitust
   Aga enne CLi finaali oli nagu kõik ju korras? Midagi, mis juhtus ikkagi peale seda, on põhjuseks.
   Kui kõik enne CLi finaali korras oli, siis miks Diego Lopez rohkem mänguaega sai?

   Kommentaar


    Raske on ka ju Del Bosquet süüdistada, et turniirile ja esimesele mängule mindi peale tuumikuga, mis kolm viimast suurturniiri jutti võitis, kuid peale katastroofilist avamängu Hollandi vastu oleks pidanud teiseks mänguks ikkagi radikaalsemad muutused läbi viima, sest esimene mäng tõi ilusti Hispaania koondise nõrgad kohad välja.

    Ühte asja, mida oleks võinud enne turniiri ette näha oleks siis olnud see, et poolvigase Costa, Torrese mitte nii andeka kaksikvenna ja parim enne möödas David Villaga ründes kaugele ei purjeta, kuigi viimast neist me ei näinud, ja kui oleks, siis ilmselt oleks ka need Costa võimalused ära löönud. Llorente oleks vast kindlasti pidanud kaasas olema.

    Ja veel, mis minu jaoks veel liialdatult öeldes müstika on, on see, et Martinezt nii harva poolkaitses kasutatakse. Bayernis oli ta üleeelmine hooaeg kaitsva pooliku rollis tohutult hea ja ka nendes harvades kohtumistes eelmine hooaeg, mil Guardiola teda seal raatsis kasutada. Minu arvates tema kasutamisega näiteks Busquetsi asemel oleks vähemalt pooled sisse imetud väravatest suudetud ära hoida ja ilmselt ka pisut paremini keskvälja kontrollida.

    Kommentaar


     Pigem mõtlesin seda, et CLi ja karikamängudes oli ju täitsa tasemel... või ei olnud? Loodan, et nüüd on mu mõte selgem.

     Kommentaar


      Casillas tegi vigu ka CL-s. Dortmund, ja finaalis Atletico ainus värav olid ju Casillase vead, vaadake ise siit kui ei usu:

      Vabandan kvaliteedi pärast, aga need vead näeb ära, mõlemad Dortmundi väravad on sisuliselt Casillase vead ja see Godini värav kah.

      Real ei võitnud meistrite liigas Casillase tõttu (varem on olnud aastaid kui Casillas päästab), vaata skoore, sisuliselt oli taktika lüüa igas mängus oma vastasest rohkem väravaid. Kuna mänge võideti suurelt nagu Bayerni ja lõpuks ka Atletico vastu, siis jääbki mulje, et kogu meeskond on super.

      Kahju Casillasest ka muidugi veidi, aga nüüd 33 aastat vana ja ta ei saa hispaania liigas ka põhisse? See ka üks häda. Väravavaht peaks alati mängima, sealt ilmselt tuli veidi ebamäärasust mängu, samas üllatab ikkagist see hispaania selline langus, selles mõttes, et peale Reali tiitlit peaks ju just Reali mehed olema heas hoos. Või oli see ka oma osa süüs, tuli see DECIMA ja pinge langus jms.

      Tõsi oma osa ka liiga palju mängimist osadele hispaania meestele, DB on ka süüdi paljus, kaua seda Torrest mängitatakse? Oleks pidanud andma võimaluse ka Negredo ja Llorente sugustele meestele.

      Kusjuures eelmine suvi ju Brasiilia näitas vead kätte. Aga DB ei muutnud midagi. Liiga palju näitas respekti üles oma 2010 ja 2012 edu toonud meestele. Ja Reali võit varjutas ka muidugi.

      Kommentaar


       Jääb mulje, et ka Carlo nägi midagi. Pigem mängitas ta Casillast CL-s tema liidri ja muude sääraste põhjuste tõttu, ja ju nägi midagi ära, väga imelik on see, reeglina sellist asja ei toimu, et 1 väravavaht mängib liigas (38 mängu) ja teine mängib siis CL-s. Ma isegi imestan veidi, et see kuidagi jalga ei tulistanud nö. Aga nagu ütlesin, samas, Carlo Real see aasta oligi rohkem ju CL-ile suunatud. Seda tiitlit jahiti põhiliselt. La liga võitis ju parim kaitse (Atletico). Mis näitab, et isegi la liga võitmiseks peab kaitse vett pidama ja see teine mees kes seal oli, tegi head tööd nagu olen kuulnud.

       Saab väga huvitav olema mis nüüd saama hakkab, Casillas lõpetab koondisega? Ei saa enam Realis põhiväravavahiks kunagi? (lõpmatuseni nii jooksutada üks väravavaht liigas, teine euroopas ka ei saa), lahkub kuhugi teise liigasse lihtsalt muutusteks, või läheb juba miljoneid teenima kuhugi teab kuhu, Qatar, Usa, Abu Dhabi.

       Kommentaar
        Ilus või ütleks, et lausa unelmate unenägu sai alles pärast pikka 6 aastat oma lõpu. Kahjuks see lõpp oli ikka vägagi ootamatu ja kurb. Eks sisimas Hispaania fännina lootsin, et see unenägu saab jätku, aga reaalsusesse jäädes oli raske uskuda, et ka seekord nii kaugele välja purjetatakse. Nii ka läks, kuigi seda ma küll ei oodanud, et alagrupistki edasi ei jõuta.

        Spain conceded 6 goals TOTAL in Euro 2008, WC 2010 and Euro 2012. They have conceded 7 in 2 matches at the 2014 WC.

        Laev sellel turniiril jõudis vast vaevu liikuda, kui juba oli korralikult lagunemas ja seda nii hirmsasti, et ka kohe põhja läks. Sellisest betoonist kaitseliinile, mis kolmel eelneval suurturniiril oli, polnud sellel turniiril haisugi. Siis ju võideti mänge rahuliku südamega 1-0 ja 2-0. Lisaks ei tulnud sel turniiril põhimõtteliselt väljakul mängijatel mitte kui midagi välja. Kahe mänguga tehti ikka nii palju rumalaid valesööte, mis pole ju üldse Hispaaniale omane. Kahjuks paljud nendest karistati ka valusalt ära. Teise poolaja esimesed 10 minutit Tšiili vastu meenutasid ainult seda Hispaaniat, keda oleme harjunud nägema, aga see oli ka sel turniiril kõik, kuigi mängida tuleb veel Austraaliaga, kus võimaluse saavad need, kes seda uppuvat laeva pidid esimeses kahes mängus pingi pealt vaatama. Arvatavasti paneb VdB ameti maha. Hetkel pole küll õrna aimugi, kes tema asendaja olla võiks.

        Pettumust sees ei ole absoluutselt kuna Hispaania on kõikidele nende fännidele ikka uskumatult palju rõõmu pakkunud ja kindlasti pakutakse seda juba kahe aasta pärast. Tulevik paistab ju igati helge olevat.
        "Quality without results is pointless. Results without quality is boring." - Johan Cruyff

        Kommentaar


         Motivatsioonipuudus oli põhjus miks Hispaania katastroofiga lõpetas. Juba esimestest sekunditest oli näha, et üks meeskond on näljasem kui teine.
         Sama võib olla ka Casillasega - mees ju alles parimas väravavahi eas aga tipptasemel mänginud nii Hispaania koondises kui Realis ülipikka aega, võitnud kõik mis võimalik ja asi on liiga rutiinseks muutunud.

         Kommentaar


          Kole jalgpall läinud, World Cup sai parima, Hispaania väljas!
          The One and Only

          Kommentaar


           Terve liigahooaeg tahtis enamus ikkagi väravas näha Casillast.. Need toodud väravad.. eks lihtne oleks ju jääda postide vahele seisma ja lihtsalt lasta endale pall nurka veeretada.. või arvab härra Panso, et Reus ja Lewandowski ei saa sellega hakkama kui suur ja lai värav ees on? Minu arust ongi õpetatud väravavahte sellistes olukordades vastu tulema. Muidu tegi Casillas ka palju häid tõrjeid selles teises mängus BVB vastu. CLi finaalis ja nüüd tulid probleemid pigem sellest, et ta ei suutnud ära otsustada, kas minna vastu või mitte. Sama reaalne argument oleks, et Diego Lopez on saamatu, kuna Casillas mängis väidetavalt olulisemas CLis, eksju? Muuseas, Casillas mängis lõpupoole ka liigat.. Igatahes, Casillas eksis palju, ilmselgelt liiga palju, aga seitset väravat temale pähe määrida ei saa kuidagi. Eriti arvestades seda, et kokku suudeti sisse lüüa täpselt üks penalti, mis ka oli sisuliselt sukeldumisega saadud. Lihtsalt siinne argumentatsioon tundub enam kui imelik. Vabandust, et ei saa päris kõigega nõustuda.

           Kommentaar


            Päris seitset väravat jah Casillase nimele kirjutada ei saa, aga hetkel paistab ta nõrgematest lülidest kõige väetim ja silmapaistvam - ebakindel ja värisev nagu haavaleht, hilineb otsustega jne.
            Pärast Costa-Torres vahetust panin telekasti kinni, sest oli kindel, et midagi head oodata ei ole. VdB jäärapäisus tasus kätte ja meeste totaalne motikollaps viis asja sinnamaale, kus ta on. Austraalia vastu ehk koperdab viigi ära.
            Nagu eelpool postideski öeldud, et noort, talendikat jalamaterjali on peale tulemas, seega lauspaanikaks pole põhjust. Väike verevahetus, kohanemine ja läheb...
            # 21 - El Flaco

            Kommentaar


             Algselt postitas RealFan Vaata postitust
             Igatahes, Casillas eksis palju, ilmselgelt liiga palju, aga seitset väravat temale pähe määrida ei saa kuidagi. Eriti arvestades seda, et kokku suudeti sisse lüüa täpselt üks penalti, mis ka oli sisuliselt sukeldumisega saadud. Lihtsalt siinne argumentatsioon tundub enam kui imelik. Vabandust, et ei saa päris kõigega nõustuda.
             Täiesti nõus, absurd oleks mõelda et väljakukkumine Casillase "teene" on. Kogu kellavärk oli roostes - eks see oli kõikide asjade summa. Motivatsiooni puudus, raske hooaeg, mõned küsitavad valikud meeskonnas, väga raske alagrupp, hispaania meedias räägiti treeninglaagri liiga kõrgest asukohast ning lõpetuseks ka rets ebaõnn värava ees - hispaanial olid raudselt paremad võimalused kui tsiilil skoorimiseks .

             Aitäh kõige eest, vapustavad aastad on olnud.

             Kommentaar


              Usun, et Del Bosqe astub ise tagasi, ei lase teda keegi lahti.
              Aga nii pettunud kui ma ka praegu või eile õhtul polnud, teades,mis satsid tulevad junnude klassidest siis ilmselgelt sellist kiratsemist nagu enne 2008 oli , enam ei tule.
              Ilmsselgelt komplekteerimisvigadest tulvil koondis "tulistastagasi" aga ka mina ei süüdistaks kedagi konkreetset.
              Mis on tore, rohkem värsket õhku ja ei peagi nii palju teleka taga passima.
              Felix: Oh, bollocks!
              Elmo: Dog's bollocks?
              Felix: No, just plain fucking bollocks!
              Elmo: No dog involved?

              Kommentaar


               See meeskond väärinuks paremat lõppu (ütleme nii poolfinaal, kus tehakse nt kontratega põnevas mängus ära lisaajal).
               Natuke liiga palju on need mehed võitnud ja koormust saanud.
               Aga olid toredad aastad ja selja taga on piisavalt mehi, kes asja üle edukalt võivad võtta. Kuldsest meeskonnast vast Iniesta, Busquets, Pique, Ramos, Cesc jäävad. Keskkaitsjatest oleks hirmsasti vaja konkurentsi, Martinezist tegelikult seal vist asja ei ole, sest on liialt Piquega sarnane. Eilne vähemasti näitas seda. Bartra must step up, kuid kahjuks väga palju talente sinna kohta näha ei ole.

               Aga jah, vsarnasus 2002. a prantsusmaaga on ikka hämmastav. 2018 siis finaalis jälle.
               "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

               Kommentaar


                Nüüd on päris huvitav jälgida, milliseid muudatusi oodata on ja mis saab Del Bosquest. Ma pole eriti kindel, kas Del Bosque oleks just see tüüp, kes suudaks hakata uut projekti üles ehitama, aga samas pole ühtegi sellist ideaalset varianti ka silmapiiril. Aastaid noortekoondiseid üles ehitanud Julen Lopetegui, kes iseenesest olnuks loogiline jätk, sõlmis hiljuti lepingu Portoga ja siirdus klubijalgpalli kätt proovima.

                Ja noh, ma jään ikka selle juurde, et stiili tuleks natuke muuta. Kiire ja efektiivne (!) söödumäng kombineerida sirgejoonelisusega. Tipuründaja(d) uuesti meeskonda sulatada. Kaitseliin stabiilsemaks muuta.

                Mis muidugi veidi murelikuks muudab, siis tundub tegelikult, et selliseid lubavaid keskkaitsjaid ja tipuründajaid pole eriti peale tulemas.
                Coraje, corazón y cojones.

                Kommentaar

                Working...
                X