320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

FC Barcelona

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    See kirjatükk võtab hästi kokku ka minu seisukoha Alvese teemas: http://www.barcelonafootballblog.com...ime-at-a-club/

    Olgugi, et juhtkond on pasa kokku keeranud, ei õigusta see kuidagi Dani nõudmisi, sest tegemist on siiski 33 aastase mängijaga, kelle puhul võib juhtuda, et sügiseks on kutt kukkunud 3-ndaks valikuks. Mulle meeldib kuidas nii mõnedki teised klubid teevad 30+ mängijatega vaid aastaseid diile ehk hoiavad motivatsiooni üleval ega võta liiga suurt riski. Kui see tähendab kuti lahkumist, siis olgu nii ja Luchol tuleb lihtsalt suvel (eeldusel et jätkab) süsteemi muuta või klubi siseselt parim võimalik asendus leida.
    FC Barcelona kui institutsioon oli perioodil 06.2010-06.2015 rahajanus korralageduse küüsis, mille ekstreemse kronoloogia leiad harimise mõttes siit: http://lucasammr.com/2015/01/29/from-throne-to-gutter/

    Visca el Barca! Visca el Barca! Visca el Barca! Visca el Barca! Visca el Barca! Visca el Barca! Visca el Barca!

    Kommentaar


      Algselt postitas staykool Vaata postitust
      Selline küsimus et kas oled praeguse ründekolmikuga rahul ja kas usud et Laporta oleks samamoodi Neymari ja Suarezese kohale toonud?

      Mulle endale tundub et see on praeguse juhtkonna Galactico-sugemetega lüke ja käib pimeda juhuse alla et 3 suurt ego nii hästi ette ära mahuvad. Ma kahtlen kas normaalselt mõtlev juhtkond oleks Suareze sinna juurde veel toonud. Niisiis Rosell Roselliks aga ei ole halba ilma heata.
      Nagu BCfey mainis, Neymar ja Suarez olid treenerite soovid. Pigem oli Laporta aegne Ibra ost galactico lüke, kui Guardiola hakkas Messit juba "vale 9" peal mängitama ning ründesse toodi superstaar Ibra, samal ajal kui poole odavamalt oleks võinud osta kas Villa või Agüero, kes oleks ka süsteemi sobinud nagu järgmine hooaeg näitas.

      See mida Laporta oleks praeguse lootsi asemel teinud, võib ainult spekuleerida. Vb oleks Neymar alles pärast MM-i Euroopasse tulnud nagu algselt plaanitud, kuid kas klubi oleks sel juhul samal üleminekuaknal ka Suareze ostnud teise nimeka ründajana? Vb oleks Neymar üldse pealinnas, kes teab, mis oleks võinud juhtuda, tuleb lihtsalt õnnelik olla praeguse meeskonna üle.

      Kommentaar


        Ibra oli samuti treeneri soov. Guardiola tahtis toona Eto'o-st lahti saada ja asemele uue ründaja tuua, kes mänginuks meeskonnas sama rolli nagu Suarez praegu. Oskuste poolest tundus rootslane perfektne variant selleks olevat, kahjuks tema iseloom osutus takistuseks mida Pep ületada ei suutnud.

        Kommentaar


          Algselt postitas BCfey Vaata postitust

          Ja Suarez oli Lucho (Neymar Tito/Guardiola) mitte juhtkonna poolt tellitud mängija. Nemad tahtsid suurema osa eelmise suve eelarvest David Luizi peale kulutada, Enrique oli see mees kes Barcasse saabus ja selle manöövri peatas.
          Wow, ei teadnudki, respecti juurde sellise liigutuse eest.

          Kommentaar


            Algselt postitas BCfey Vaata postitust
            kahjuks tema iseloom osutus takistuseks mida Pep ületada ei suutnud.
            Siin sa ajad nüüd küll paska.

            Kommentaar


              Algselt postitas Amos Vaata postitust
              Siin sa ajad nüüd küll paska.
              Ei aja ikka küll! Pep ei saanud Ibraga apsull läbi. Oli isegi tihti asjad sedasi, et Pep andis teiste kaudu edasi Ibrale teada, mis rolli ta väljakul mängib. Ise Pep ei läinud seda Ibrale ütlemagi. Kord läinud Ibra treeningult nii vihasena minema, et Pique pidi Ibrat lausa maha rahustama.
              Messi...The never ending legend!

              Kommentaar


                No, aga siin ei olegi ju midagi Ibra süü. Ibral läks täiesti normaalselt Barcelonas ja siis messitale see ei sobinud (positsioon kuhu tema pandi) ning ta ütles pepile seda. Edaspidi tõsteti Ibra ümber ja Guardiola ei andnud mitte mingisugust seletust Zlatanile miks ta nii tegi ja hakkas teda vältima. Ta ise ütles ka, et kui guardiola oleks talle seletuse andnud siis oleks tal savi, aga nagu hirmunud kutsikas ei julgenud midagi öelda ja vältis Ibrat - see on ebanormaalne tegelikult.
                Ma ei väida, et Ibral oleks kerge iseloom, kuid kõik saavad hakkama ja järsku Guardiola, greatest of all time ("") ei saa...?

                Kommentaar


                  Algselt postitas BCfey Vaata postitust
                  Ibra oli samuti treeneri soov. Guardiola tahtis toona Eto'o-st lahti saada ja asemele uue ründaja tuua, kes mänginuks meeskonnas sama rolli nagu Suarez praegu. Oskuste poolest tundus rootslane perfektne variant selleks olevat, kahjuks tema iseloom osutus takistuseks mida Pep ületada ei suutnud.
                  Ma kahtlen, et Ibra oli Guardiola otsene soov. Eto'o oli lahkumas, seega oli uut ründajat vaja. Samal ajal toodi pealinna Ronaldo ja Kaka ning ega Barca saanud niisama vahtida kuidas nende suurim rivaal ostab megastaare vaid ise oli ka vaja üks megaost teha. Interiga saadi kokkuleppele ning loomulikult andis Pep oma nõusoleku. Samamoodi kui klubi oleks öelnud, et meil on diil Valenciaga Villa suhtes, oleks kindlasti Pep samuti oma nõusoleku andnud. Ainuke mängija keda Guardiola nõudis oli Chygrynsky.

                  Väita, et Pep poleks Ibra iseloomuga hakkama saanud, on küll veidi ülepingutatud. Ibra osales hooajaeelsetes sõpruskohtumistes ning algse plaani järgi oli meeskonda jäämas. Siis tuli Milan oma pakkumisega mille järel Ibra ütles, et ta ei ole nõus Barcas enam mängima ning Barca oli sunnitud ta kommiraha eest maha müüma.

                  Kommentaar


                    Üks asi mida tahaks kõigile meelde tuletada. Pep ei olnud üksi Barca edu taga! Tito oli sama palju, kui Pep selle edu võtmeks! Hetkel ei suuda Pep enam samale tasemele tõusta kunagi, sest see mis panuse andis koostööle Tito ei suuda mees enam kunagi leida. Vähemalt veel pikemal ajal kindlasti mitte. Ega Enriquegi pole ju üksi meil tiimile oma kohustusi andmas. Ka temal on abiline kellelt ta iga mängu vältel nõu küsib!
                    Messi...The never ending legend!

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Amos Vaata postitust
                      No, aga siin ei olegi ju midagi Ibra süü. Ibral läks täiesti normaalselt Barcelonas ja siis messitale see ei sobinud (positsioon kuhu tema pandi) ning ta ütles pepile seda. Edaspidi tõsteti Ibra ümber ja Guardiola ei andnud mitte mingisugust seletust Zlatanile miks ta nii tegi ja hakkas teda vältima. Ta ise ütles ka, et kui guardiola oleks talle seletuse andnud siis oleks tal savi, aga nagu hirmunud kutsikas ei julgenud midagi öelda ja vältis Ibrat - see on ebanormaalne tegelikult.
                      Ma ei väida, et Ibral oleks kerge iseloom, kuid kõik saavad hakkama ja järsku Guardiola, greatest of all time ("") ei saa...?
                      Ibra ei olnud võimeline aktsepteerima oma rolli meeskonnas, see oli tema peamine süü.

                      Pärast õnnestunud 08/09 hooaega oli ilmselge, et Pep tahtis meeskonda uue nr.9 tuua, kuna tema suhe Eto'o-ga ei olnud kõige parem. Selleks nr.9-ks osutus Zlatan, sest Villat polnud Valenciast võimalik kätte saada.

                      Messi oli aga toona tõusmas tasemele milleni ainult Ronaldo küündida suutis, seega oli loomulik, et Pep oma edasise projekti tema oskustele põhinedes kavandab. Järelikult, nagu ma juba mainisin, sai Ibra rolliks meeskonnas olema praegune Suareze amet, ehk siis peale väravate löömise ja võimaluste tekitamise oli rootslase kohustusteks vastaste surumine, keskkaitsjate tähelepanu hõivamine, Leo-le ruumi tegemine ja temaga kombineerimine, standardolukordade ajal kaitsesse tulemine jne. Järgemööda sai aga selgeks, et Ibra neid ülesandeid teha ei tahtnud (ütles ta ju ise oma raamatus, et Pep kasutas teda Fiatina mitte Ferrarina), mistõttu kannatas tema suhe nii Messi kui Guardiolaga ja lõpuks leidis ta ennast Bojani asemel pingil.

                      Siin kohal peaks mainima, et ma ei arva et Pep tolles situatsioonis süütu oli (seda pole ma ka siin väitnud). Ilmselgelt midagi kardinate taga nende kahe mehe vahel toimus ning arvestades kõike juhtunut/öeldut, ei käitunud Guardiola tõenäoliselt rootslasega kõige adekvaatsemalt. Samas ei usu ma karvavõrdki, et Pep ainsana selles konfliktis süüdi on või et Zlatan ei teinud midagi valesti. Rootslane on oma tegude/kommentaaridega piisavalt näidanud kui egotsentriline ja temperamentne ta olla võib ning Barcasse, kus riietusruumi harmoonia üle Pep toona eriti muretses, ilmselgelt selline isiksus ei sobinud.


                      Algselt postitas Eff10 Vaata postitust
                      Ma kahtlen, et Ibra oli Guardiola otsene soov. Eto'o oli lahkumas, seega oli uut ründajat vaja. Samal ajal toodi pealinna Ronaldo ja Kaka ning ega Barca saanud niisama vahtida kuidas nende suurim rivaal ostab megastaare vaid ise oli ka vaja üks megaost teha. Interiga saadi kokkuleppele ning loomulikult andis Pep oma nõusoleku. Samamoodi kui klubi oleks öelnud, et meil on diil Valenciaga Villa suhtes, oleks kindlasti Pep samuti oma nõusoleku andnud. Ainuke mängija keda Guardiola nõudis oli Chygrynsky.

                      Väita, et Pep poleks Ibra iseloomuga hakkama saanud, on küll veidi ülepingutatud. Ibra osales hooajaeelsetes sõpruskohtumistes ning algse plaani järgi oli meeskonda jäämas. Siis tuli Milan oma pakkumisega mille järel Ibra ütles, et ta ei ole nõus Barcas enam mängima ning Barca oli sunnitud ta kommiraha eest maha müüma.
                      Guardiola "otsene" soov Zlatan ei olnud, kuid ta oli ründaja kes paberi peal vastas kõikidele tema nõuetele ja ta andis loa rootslase ostmiseks. Seega ma ei näe probleemi tema Pepi sooviks kutsumises.

                      Ja ma ei nõustu iseloomu osas. Pärast kogu seda meediatrianglit on ilmselge, et need kaks teineteist ei sallinud. Rootslase oskusi arvestades oleks ta jäädes tõenäoliselt jätkanud oma rahuldavate esitustega, aga täielikku potentsiaali temast välja pigistada toona oleks olnud võimatu.

                      Kommentaar


                        Kõik on õige, lihtsalt minu point oli see, et Ibra ost oli vastus Reali galacticole.

                        Kui mu mälu ei peta, käisid mingid läbirääkimised Interiga juba kuid enne kui tehing teoks sai. Tol hetkel Inter küsis liiga suurt summat, mida Barca ei olnud nõus välja käima ning asi katkes.
                        Siis tulid asendused: Villa eest küsiti €35-40M, Agüero väljaostuklausel oli vist €35M, mõlema mängija puhul oli tol hetkel küsitud summad liiga suured arvestades mängijate tasemeid. Viimaseks alternatiiviks oli veel Forlan, kelle hinnalipik oli samuti seal 30m ringis.
                        Järgnes Reali galactico ning Ibra nimi taaskord domineeris ajalehtede esilehti.

                        Aasta hiljem oli muidugi päris naljakas, kuidas see 40M käidi Villa eest välja nagu naksti. Üleüldse on päris huvitav vaadata, kuidas 5-aasta jooksul sama kaliibriga mängijate hinnad kahekordistunud.

                        Kommentaar


                          mida sa plärised. Villa eest summa liiga suur? toodi ibra julma papi eest ja kui ta järgmine hooaeg 3x odavamalt nahhui tõmbas, siis polnud küll probleemi 40m villa eest maksta. ma mäletan hoopis, et lihtsalt lõpuks Ibrat eelistati Villale see suvi. Villa veel hakkas pisaraid valama(otseses mõttes) kui see teema katki jäi

                          Kommentaar


                            "Quality without results is pointless. Results without quality is boring." - Johan Cruyff

                            Kommentaar


                              Vermaeleni debüüt:



                              Samuti posititaks siia Sevilla peatreeneri öeldu Deulofeu kohta, mis Barca fännid teineteisega korralikult kisama on pannud:



                              Ja üleüldse soovitaks siinsetel Group14 viimaseid artikleid lugeda, need on päris kvaliteetsed (eriti soovitaks Xavi intekat ja Ter Stegeni mängu analüüsi).

                              Kommentaar


                                Algselt postitas BCfey Vaata postitust
                                Vermaeleni debüüt:



                                Samuti posititaks siia Sevilla peatreeneri öeldu Deulofeu kohta, mis Barca fännid teineteisega korralikult kisama on pannud:



                                Ja üleüldse soovitaks siinsetel Group14 viimaseid artikleid lugeda, need on päris kvaliteetsed (eriti soovitaks Xavi intekat ja Ter Stegeni mängu analüüsi).
                                Kurat. Nii hästi võtab treener ikka Deulofeu kokku. Praegusel hetkel on tüüp viimases vanuses, kus peaks see arusaam tekkima, kuidas jalgpalli tegelikult mängitakse. Kui järgmine hooaeg seda näha ei ole, siis vaevalt, et seda kunagi tulebki.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X