320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

FC Barcelona

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Punkt Vaata postitust
    Naljakas on minu meelest see, et lõppeks saabub kõigil oma mihklipäev. See, et klubi juhtimine on viltu, ei ole vast kellelegi uudis, aga seda agooniat kestnuks potentsiaalselt ju veel aastake ning kõige iroonilisem on minu jaoks tegelikult see, et mingis mõttes oli Barcelona üle pika aja tegemas esimesi õigeid samme - meeskonda noorendamas (detailide üle võib vaielda, aga vähemalt oli kompassil õige suund leitamas).

    Üldiselt ei päästa minu meelest keegi siit oma nägu. Bartomeu oli niikuinii dead man walking ning see viimane draama oli justkui kogu selle etenduse grande finale ja Messi.. kinnitas oma käiguga lihtsalt seda, et player power on Barcelonas igati nähtus ja varasemad kuulujutud polnud asjatud. Kui ma Barca klanni kuuluks, siis oleks ma argentiinlase peale üsna pissed off, sest praeguse käitumisega ei viruta ta mitte ainult Bartomeule, vaid keerab üsna korraliku käru ka tervele institutsioonile. Aga noh, eks ta isikuna oligi juba ju mes que un club.

    Puhtalt kõrvaltvaataja viis senti, aga ainuõige lahendus oleks minu meelest totaalne puhastus - läheb nii Bartomeu, aga läheb ka Messi. Sest see oleks ikka väga naljakas ja puppet show maiguline olukord, kui üks mängija suudab klubi ladviku minema ajada, jäädes seejuures üksi paigale pihku itsitama. Või ei?
    Ma ei saa sellest aru, et miks messi peale peaks vihane olema? Lepingusse kirjutati sisse, et lahku pärast hooaega kui tahad. Tüüp on barcelona kirjutanud ajalukku ja 20 aastat sellele klubile andnud. Nüüd kui tahab minna peaks klubi ennast ise päästma ja tal lihtsalt minna laskma (kui see mingi powerplay pole). Hetkel tekitab selle pasatormi klubi ise, aga see rong on juba sõitnud.
    Je suis Nasfal

    Kommentaar


      Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
      Ma ei saa sellest aru, et miks messi peale peaks vihane olema? Lepingusse kirjutati sisse, et lahku pärast hooaega kui tahad. Tüüp on barcelona kirjutanud ajalukku ja 20 aastat sellele klubile andnud. Nüüd kui tahab minna peaks klubi ennast ise päästma ja tal lihtsalt minna laskma (kui see mingi powerplay pole). Hetkel tekitab selle pasatormi klubi ise, aga see rong on juba sõitnud.
      Tema pärandit ma absoluutselt kahtluse alla ei sea ning selge see, et tavaolukorras aasta-kahe pärast olekski ta võib-olla meelsasti kuhugi Argentiinasse karjääri lõpetama lastud. Teened klubile olid ju võimsad.

      Messi solvumine Bartomeu suunas võib ka täiesti legit põhjustel olla (kui filtreerimised jm tõele vastab), aga Bartomeu ei ole ju Barcelona ning Barcelona ei ole Bartomeu. Klubi ja tavainimese perspektiivist vaadates - hooaja alguseni pole palju jäänud, asenduse otsimiseks on ka trumbid suuresti käest võetud. Kirsiks tordil avalik soov minna tasuta ning tõenäoliselt mitte kodumaale karjääri lõpetama, vaid hoopis mõne konkurendi ridadesse.

      Dunno, aga võinuks ju siiski üritada kuidagi tsiviliseeritumalt lahendada?

      Rääkimata sellestki, et kas Messi tahab tõepoolest minna sellisel hetkel, kus klubi ei saaks isegi parima tahtmise korral talle Camp Noul korralikku hüvastijättu korraldada, sest mingi viirus roomab mööda maailma ringi? Tundub veidi tagaukse kaudu põgenemine.
      Coraje, corazón y cojones.

      Kommentaar


        Algselt postitas dinero Vaata postitust
        Tõesti usud, et Bartomeu jäämine ja Messi lahkumine oleks parem klubile, kui Messi jäämine ja Bartomeu lahkumine?
        Mitte, et nii suurt mängija võimu ühes klubis heaks kiidaks, aga Bartomeu ...
        Barto läheb anyways, Messi oleks võinud ju aasta või 2 veel mängida, aga seda tingimustel, et ta aksepteerib, et tema ja sõbrad ei ole enam 25 ja vaja on korralikku värskenduskuuri.
        Kogu teema ajastus peale seda kui Koeman oli Suarezele öeldnud, et teda ei vajata ja Messile, et tema privileegid (jalutada mängus 6km) peavad lõppema, on lihtsalt piinlik.
        Kui senimaani on jutud, et Messi on selline väike "diktaator" lihtsalt kuulujutud, siis sellise reageerimise peale ja mida see on klubis põhjustanud, kui klubi kapten peaks olema just eeskuju ja motivaator probleemidest üle saamiseks, on ikka vägagi halb.
        Messi on enamik oma karjäärist rääkinud, kuidas ta on kogu oma edu saavutanud ainult klubile ja lahkub alles siis, kui klubi ütleb, et ta teeneid ei vajata. Juhtus see nüüd siin?
        Ei, tegu on lihtlabase võimuvõitlusega juhtkonna (kellel muidugi lasub suur süü üldse mängijatel sellist võimu omada) ja mängijate vahel (kes suures osas on lihtsalt mugavustsoonis ja/või mingis deliiriumis, et peale 3 aastat häbiväärset alandust Euroopas oleks nagu kõik okey ja süü on kuskil mujal).
        Barto oleks pidanud juba ammu lahkuma, tegu on kindlasti läbi aegade ühe kõige halvema juhiga Barcelona eesotsas (mitte niivõrd tulemusi vaadates, need on olnud ju ok, aga pigem kuidas klubi on mingil määral erilisest staatusest muudetud ainult rahale fokusseeritud masinaks). Nagu aru saan, siis ei ole see legaalselt suures osas ka võimalik, sest juhtkond vastutab otseselt ka klubi rahaasjade eest ja lahkumisel peaks nad ka siis ise klubi miinuse (mis koroona ajal tuleb suur) kinni maksma.
        Aga vastuseks sinu küsimusele, pigem õudne lõpp kui lõputu õudus. Olen suhteliselt kindel, et Messi jäämisel ei muutu suures osas järgmine hooaeg midagi, treener on jälle mängijate käpiknukk ja 34 aastased vennad longivad 90 minutit pead norus ringi ja on endiselt veendunud, et on maailma parimad.
        Koeman tegi just seda, mida oleks pidanud juba 2 aastat tagasi konkreetselt tegema. Suurpuhastuse. Kui nüüd amigod (nagu neid kutsutakse) selle vastu läbi Messi protesteerivad, siis lükkab see jub ammu vajaliku põlvkonnavahetuse jälle lihtsalt edasi.

        Rääkimata ajastusest, 8-2 kaotuse põhjustasid ikkagi ju mängijad, Barto ei uhanud seal väljakul ringi.

        Olen seda varem siin ka maininud, Messi on kindlasti läbi aegade lemmikmängija, aga juhi ja kaptenina on tegu pigem nõrga isiksusega, kes ei suuda talle pandud pingeid taluda. Sellise inimese puudumine klubis on probleem juba väga pikka aega.

        Kommentaar


          Algselt postitas _AI_ Vaata postitust
          Lihtsustatud lähenemine. Asi oli ju tegelikult mädanemas juba enne ning eelkõige juhtkonna tegutsemise tõttu, mis küüned toolidesse kaevas ja püüdis läbi katalaanide ajakirjanduse (MD) igas kasvavas probleemis mängijaid tule alla panna. Peaasi, et enda põlleesine puhtaks jääb, kui mängijaid enam peetida ei saanud, siis lükati treener bussi alla ja kommunikeeriti tintla abil, et mängijad olid selleski tegelikud niiditõmbajad. Ei mäleta, et pärast Roomat või Anfieldi oleks juhtkond avalikult peeglisse vaadanud, süüdi olid ikka kõik teised.
          Amigod vms, aga saata Koeman ütlema Messile, et ou, sina ja su sõprade privileegid on möödas, paljud teist tõmmake nahhui, no ma ei tea, see pole ju man management ega asi ja lõikab nii hollandlasel kui mängijatel jalad alt. Seda asja oleks saanud ikka palju ilusamini teha.
          Kokkuvõttes muidugi on nüüd ainult lose-lose olukord. Messi läheb ja juhtkond emigreerub ka Barcelonast. Ühest küljest siis õudne lõpp ja hakkame ehitama uut projekti. Ei usu, et Messi jääb, ka siis, kui Barto nagu Saigonist Black Hawkil saatkonna katuselt põgeneb ning Laporta nt pulti asub. Enam mitte.
          Muidugi oli, lihtsalt ajastus hetkel, kui on ju teada, et Barto anyways lahkub, pole kuskilt otsast normaalne.
          Minu arvates on asi väga lihtne. Juhtkond ise on muidugi selles süüdi, aga peale Bartomeu taasvalimist (peale viimast Treble hooaega), hakkas mängijate võim (läbi Messi ja sõprade) vaikselt kasvama.
          Kõige algus oli juba mängijate protest Lucho vastu, mis päädis Messi juhusliku "chelsea" jälgimisega instas, mis tõi koheselt kaasa kriisikoosolekud jne. See näitas, et Messi ei taha küll poliitikast väga osa võtta, aga vajadusel teeb seda vägagi osavalt.
          Mida aeg edasi, seda rohkem on mängijate roll ja mõjuvõim kasvanud, kuni ühel hetkel juhtkond leidis ennast juba mingil määral pantvangina. See, et enda klubi mängijate vastu hakati kasutama Pr teenuseid jms on muidugi totaalselt häbiväärne ja taunitav ja pead oleks pidanud langema, kaasa arvatud Barto, aga pole siin süüst puhtad ka mängijad ise.
          Kogu võimuvõitlus, mis on põhimõtteliselt kestnud terve aasta (Näiteks Valverde kangutamine, kes oma laid-back suhtumisega mängijatele väga istus) ja kulmineerus nüüd 8-2ga, mis andis juhatusele võimaluse teha oma liigutus. Toodi Koeman, klubi legend, kelle kindlasti rohkem respekti kui Setienil või Valverdel selgeks tegema, et nii ei saa jätkata. Mängijad võtsid seda kui solvangut, et nende poolt toodud edu klubi ja juhtkond ei tunnusta ja nendega on käitutud halvasti.
          Sorry, aga vaadates näiteks kasvõi Suareze käitumist platsil, kes jaurab ja möliseb enda mängijatega nagu diiva, jookseb nagu puujalgadega ja ilmselgelt tujutseb kui välja vahetatakse või pingil peab istuma, siis on näha, et "amigodele" pole endiselt kohale jõudnud, et nende aeg on läbi.
          Ainuke vanadest mängijatest, kes üldse midagi kommenteeris oli ju Pique, kes avalikult ütles välja, et tal ei ole probleemi kas siis klubist lahkuda või teine roll võtta.
          Mida tegi kapten Messi? Varjus kuhugi ja siis mingi hetk peale Koemani tulekut äkki enam ei taha siin olla.

          Ma ei ütleks, et see lose-lose olukord on, pigem win-win. Kõige tõenäolisemalt lähevad nii Messi ja muu kaardivägi ja ka Barto ja saabi värskelt lehelt alustada. Südamest loodan, et Koemani nüüd lahti ei lasta, vaid saab oma visiooni ja uuenduskuuriga edasi minna.

          Kommentaar


            Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
            Muidugi oli, lihtsalt ajastus hetkel, kui on ju teada, et Barto anyways lahkub, pole kuskilt otsast normaalne.
            Minu arvates on asi väga lihtne. Juhtkond ise on muidugi selles süüdi, aga peale Bartomeu taasvalimist (peale viimast Treble hooaega), hakkas mängijate võim (läbi Messi ja sõprade) vaikselt kasvama.
            Kõige algus oli juba mängijate protest Lucho vastu, mis päädis Messi juhusliku "chelsea" jälgimisega instas, mis tõi koheselt kaasa kriisikoosolekud jne. See näitas, et Messi ei taha küll poliitikast väga osa võtta, aga vajadusel teeb seda vägagi osavalt.
            Mida aeg edasi, seda rohkem on mängijate roll ja mõjuvõim kasvanud, kuni ühel hetkel juhtkond leidis ennast juba mingil määral pantvangina. See, et enda klubi mängijate vastu hakati kasutama Pr teenuseid jms on muidugi totaalselt häbiväärne ja taunitav ja pead oleks pidanud langema, kaasa arvatud Barto, aga pole siin süüst puhtad ka mängijad ise.
            Kogu võimuvõitlus, mis on põhimõtteliselt kestnud terve aasta (Näiteks Valverde kangutamine, kes oma laid-back suhtumisega mängijatele väga istus) ja kulmineerus nüüd 8-2ga, mis andis juhatusele võimaluse teha oma liigutus. Toodi Koeman, klubi legend, kelle kindlasti rohkem respekti kui Setienil või Valverdel selgeks tegema, et nii ei saa jätkata. Mängijad võtsid seda kui solvangut, et nende poolt toodud edu klubi ja juhtkond ei tunnusta ja nendega on käitutud halvasti.
            Sorry, aga vaadates näiteks kasvõi Suareze käitumist platsil, kes jaurab ja möliseb enda mängijatega nagu diiva, jookseb nagu puujalgadega ja ilmselgelt tujutseb kui välja vahetatakse või pingil peab istuma, siis on näha, et "amigodele" pole endiselt kohale jõudnud, et nende aeg on läbi.
            Ainuke vanadest mängijatest, kes üldse midagi kommenteeris oli ju Pique, kes avalikult ütles välja, et tal ei ole probleemi kas siis klubist lahkuda või teine roll võtta.
            Mida tegi kapten Messi? Varjus kuhugi ja siis mingi hetk peale Koemani tulekut äkki enam ei taha siin olla.

            Ma ei ütleks, et see lose-lose olukord on, pigem win-win. Kõige tõenäolisemalt lähevad nii Messi ja muu kaardivägi ja ka Barto ja saabi värskelt lehelt alustada. Südamest loodan, et Koemani nüüd lahti ei lasta, vaid saab oma visiooni ja uuenduskuuriga edasi minna.
            Suarez võib olla mängijana paras M ja seda teame me kõik, aga mängijana ei ole ma küll näinud, kuidas ta treenerit on ahju visanud või juhtkonnaga mingit vägikaigast vedanud. Küll see oleks ammu välja tulnud- kui juhtkond talle sellised tingimused ette pani, siis nendest tuleb lähtuda, kui lepingut tahetakse katkestada, siis ei ole mõistlik saata uut (nädalane!) treenerit, kes asjast ju tegelt sittagi ei tea, va see, mida juhatus või Barto talle ühepoolselt on ette ladunud, mängijale ust näitama. Kui kunagi oli narkosõltlasest ja joodikust vabaneda, siis tegi selle töö Pepi eest juhatus, DoF vms, mitte Pep ei käinud Ronaldinho või decoga rääkimas, et hea, küll, olid legend vms, aga nüüd tõmba nahhui. Seepoleokei. ja enough on enough.
            Messi ei ole kindlasti samamoodi mingi eriline ingel, aga kui ikka asjad ei parane, vanad mustrid jäävad ja siis saad 8-2 tala, siis ongi õige hetk klausel (kahepoolselt sõlmitud!) käiku lasta. Mängijat ma ei süüdista, Messi on oma tingimused välja teeninud erinevalt Bartost ja tema gängist.
            Kui amigodel vms müstiliselt messial on lastud liigselt võimust võtta, siis klubi juhtkond peaks peeglisse vaatama.
            Lose-lose on sul juba selles mõttes, et kui Messi läheb, siis läheb ta tasuta, kui jääb, siis kestab üks korralik kohtulahing hooaja lõpuni. Rahata ja Messi kaubamärgita või kiskleva meeskonnaga mingit uut projekti ei ehita. Ma siin küll mingit võitu ei näe, ainuke asi on Messi palk, mis vabaneb, aga võrreldes sellega, mida ta üksi juba klubile sisse toob, on see ka pigem lose.
            "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

            Kommentaar


              Algselt postitas Olar Vaata postitust
              Kui see tõesti nii on, siis on kahe suure minek Hispaania jalgpallist eriti nõme.
              Seda enam, et nad on maailma jalgpallile paljutki andnud.
              Maailmameistrid!!

              Kommentaar


                Algselt postitas _AI_ Vaata postitust
                Suarez võib olla mängijana paras M ja seda teame me kõik, aga mängijana ei ole ma küll näinud, kuidas ta treenerit on ahju visanud või juhtkonnaga mingit vägikaigast vedanud. Küll see oleks ammu välja tulnud- kui juhtkond talle sellised tingimused ette pani, siis nendest tuleb lähtuda, kui lepingut tahetakse katkestada, siis ei ole mõistlik saata uut (nädalane!) treenerit, kes asjast ju tegelt sittagi ei tea, va see, mida juhatus või Barto talle ühepoolselt on ette ladunud, mängijale ust näitama. Kui kunagi oli narkosõltlasest ja joodikust vabaneda, siis tegi selle töö Pepi eest juhatus, DoF vms, mitte Pep ei käinud Ronaldinho või decoga rääkimas, et hea, küll, olid legend vms, aga nüüd tõmba nahhui. Seepoleokei. ja enough on enough.
                Messi ei ole kindlasti samamoodi mingi eriline ingel, aga kui ikka asjad ei parane, vanad mustrid jäävad ja siis saad 8-2 tala, siis ongi õige hetk klausel (kahepoolselt sõlmitud!) käiku lasta. Mängijat ma ei süüdista, Messi on oma tingimused välja teeninud erinevalt Bartost ja tema gängist.
                Kui amigodel vms müstiliselt messial on lastud liigselt võimust võtta, siis klubi juhtkond peaks peeglisse vaatama.
                Lose-lose on sul juba selles mõttes, et kui Messi läheb, siis läheb ta tasuta, kui jääb, siis kestab üks korralik kohtulahing hooaja lõpuni. Rahata ja Messi kaubamärgita või kiskleva meeskonnaga mingit uut projekti ei ehita. Ma siin küll mingit võitu ei näe, ainuke asi on Messi palk, mis vabaneb, aga võrreldes sellega, mida ta üksi juba klubile sisse toob, on see ka pigem lose.
                No alles hiljaaegu oli juhtum La Ligas, kui Suarez pingilt tulles, mingi värava lõi ja siis uhkelt seal vehkima hakkas treeneritepingi suunas kui kõva mees ta on. Kui
                Mis puudutab mängijate lepingut, siis sellega peab tegelema loomulikult keegi teine, aga treeneril on ikka õigus öelda nendele mängijatele, kellel ta plaanis koht puudub, et ta võimalusel uue koha leiaks. Seda Koeman tegigi. Nii palju kui mina aru saan, siis Koeman ei maininud poole sõnaga midagi lepingu ühepoolsest lõpetamisest vms, vaid lihtsalt ütles, et ta ei näe Suarezel rolli järgmine aasta ja Messi ei saa jätkata oma lonkimistega. Pigem oli Pep just selline treener, kes probleeme vältis ja suuremate isiksustega pigem üldse ei rääkinud (ala Ibra ja Eto) vaid lasi seda vahendajatel klaarida. Selles suhtes respekt Koemani munadele.

                Kusjuures ma hetkel ei süüdistagi Messit, et ta lahkuda tahab. Kas see, kuidas ta seda teeb on mõistlik, no maitse asi.
                Aga taibohh nüüd juhatus tagasi astub ja Messi äkitselt meelt muudab ja saab veel ühe aasta sõpradega mängida. Minu jaoks on siin piir. Kui ta tahab minna, siis mingu, klubisse ja selle edusse on ta panustanud rohkem kui ükski teine mängija ühegi teise suure klubi ajaloos, aga kui see on lihtsalt mingi võimumäng Bartole kohe kätte näitamisel, siis ma ütlen küll, et minu poolehoid on juhatusel.

                Messi ei jää igavesti mängima, mida rutem ta läinud on, seda lähedamal on see hetk, kui pohmakas on üle ja meeskond noorendatud ja mängib uue plaani järgi. Paratamatult jääks klubi veel mitmeks aastaks nn Messi ümber ehitatuna lonkama ühte jalga ja paratamatult omama miinust nimega 1 mees jalutab max 6km mängus. Muidugi saab noorte füüsiliselt tugevamate mängijatega seda paremini kompenseerida kui hetke vanuritega, aga täiesti uus projekt saab ikkagi alustada alles Messi lahkumisest. Niiet võibolla toob see meie mõõnaperioodi küll lähemale, aga ka sellest üle saamise lähemale.
                Majanduslik mõõde on muidugi midagi hoopis teist, samas ma usun, et Barcelona bränd on ikkagi piisavalt tugev, et Messist (ja teistest vanadest staaridest) vabanenud ressurside eest saab lubada endale mõne maailma top talendi.

                Kommentaar


                  Täielikku tõde, kui palju kellelgi võimu on, ei tea vast keegi. Ilmselge, et läbi aegade (ühel) parimal mängijal on teatud mõjuvõim ning olen nõus, et Messi ei sobi oma loomuse ja karakteri poolest kapteniks.

                  Aga see, et Messi nii jube halvasti käitub (isiklikult ei nõustu selle väitega ning isegi Puyol, klubi viimane tõeline die-hard kapten, kes on samuti aastaid tugevalt praeguse reziimi vastu, toetas sotsiaalmeedias avalikult Messi otsust) ja see amigode teema ... see on lihtsalt Bartomeu & co hädise juhtimise lõpptulem. Pea eranditult kõik otsused (v.a kuidas rahamasinat ehitada), mis see juhtkond on aastate jooksul teinud, on viinud selleni, et Barcelona on klubina oma identiteedi täielikult kaotanud, suur osa Cruyff'i üles ehitatud süsteemidest (La Masia eelkõige!) on hävitatud ja on tekitatud lihtsalt üks vananenud staariarmee, mille peamine eesmärk juhtkonnale on raha genereerida.
                  Siin võibki muidugi vaidlema jääda ning igasuguseid näiteid ühelt poolt ja teiselt poolt tuua, aga piirdun hetkel paari mõttega:

                  1) leeromeno poolt välja toodud Suareze case. Esiteks - kui juhtkond natukenegi normaalselt ette mõtleks, siis oleks juba mitu aastat varem hakatatud plaanima, kuidas vananevat Suarez't asendama hakata ning poleks selleks hooajaks olnud seis, kus best before ründaja on enam-vähem ainuke kogemusega ST tiimis. Minuarust on Suarez terve karjääri platsil kätega laiutanud ja vingunud, nii et see küll midagi uut pole.
                  Teiseks - milline normaalne president/klubi käitub oma läbi aegade TOP 3 väravakütiga niimoodi, et palkab uue treeneri ning saadab ta siis lihtsalt otsejoones mitu aastat hiljaks jäänud otsuseid täide viima sellisel viisil? (Koemani kõne Suarezele olla kuuldavasti kestnud alla 1 minuti teatega, et teda pole enam vaja).
                  Sama kehtib tegelikult iga liini vanemate olijate kohta. See, et suhted nii halvad on presidendi ja mängijate vahel, on ju suhteliselt ilmselge Bartomeu aastatepikkune klubi hävitamine, ei?

                  2) Koemani tanki lükkamine - ei oska suurt midagi temast arvata, pole EPL-i ja Hollandi koondist niimoodi jälginud. EPL-i poolt on tema suunal peamiselt negatiivseid arvamusi tulnud, aga see selleks. Valenciasse palgati ta omal ajal sama põhimõttega, et suurpuhastus teha. Ja samamoodi ta seal kohe hakkas helistama ja minema saatma. Eks ikka presidenti käsul. Mingit head nahka sealt ei tulnud, aga Bartost polegi midagi paremat loota - hea pärast näpuga näidata jälle.

                  Ma arvan, et see see viimaste päevade jama oli lihtsalt viimane piisk Messile. Kas tõesti sellist värki korraldada, sest uus treener ütles, et sa nüüd pead rohkem jooksma jälle hakkama platsil?

                  Muidugi võib siin vastukaaluks kohe "amigode" gängi tuua, et nendele enam muudmoodi ei saagi vastu jne. Aga minuarust on see BS - kui Messil ja tema sõpradel on nii suur võim klubi ja selle otsuste üle, siis miks pole tema sõpru ostetud vaid miljard eurot kulutatud staarmängijate või siis lihtsalt tundmatute ülemakstud pallurite ostmiseks, keda klubil pole vaja üldse olnud ning neid out of position mängitatud? Keegi neist polnud enne ostu ega ka pärast mingi amigo.

                  Kahtlemata on Messi teinud kulisside taga tugeva vihjega lükkeid oma aja jooksul, kui talle miski ei meeldi, aga vaevalt on tema lõpliku otsuse teinud peatreenerite palkamisel või mängijate ostmisel. Rääkimata muudes otsustes, mis puudutab klubi noortesüsteeme jms.
                  Arvestades just Messi ülitugevat tahet CLi võita enne, kui karjäär läbi saab, siis ei tundu ka eriti loogiline, et need Euroopa lutid viimastel aastadel rahuldust on pakkunud ning kõige tähtsam hoopis sõpradega koos järgmine aasta jälle 8 välja korjata võrgust.

                  Kogu selles loos on meeletult agasid ja isiklikke arvamusi/seisukohti.len ise ka selle koha pealt nõus, et Messi ajastu saab nii ehk naa varsti läbi ja klubi peabki hakkama noorenduskuuriga pihta (sellega on vähemalt 2-3 aastat hiljaks jäädud juba), aga see mis hetkel toimub, pole noorenduskuur ega suurpuhastus, vaid sõnaotseses mõttes tsirkus Barcelonas. Oma osa on sellest Messil, aga kuna muud moodi Bartomeust nähtavasti lahti ei saa, siis siit kaugelt Eestist on seda pulli vaadata üsnagi huvitav, peab tunnistama.
                  La Liga 2020/21 ennustusmäng

                  La Liga Striker Mania 2020/21

                  Kommentaar


                    Algselt postitas dinero Vaata postitust
                    Täielikku tõde, kui palju kellelgi võimu on, ei tea vast keegi. Ilmselge, et läbi aegade (ühel) parimal mängijal on teatud mõjuvõim ning olen nõus, et Messi ei sobi oma loomuse ja karakteri poolest kapteniks.

                    Aga see, et Messi nii jube halvasti käitub (isiklikult ei nõustu selle väitega ning isegi Puyol, klubi viimane tõeline die-hard kapten, kes on samuti aastaid tugevalt praeguse reziimi vastu, toetas sotsiaalmeedias avalikult Messi otsust) ja see amigode teema ... see on lihtsalt Bartomeu & co hädise juhtimise lõpptulem. Pea eranditult kõik otsused (v.a kuidas rahamasinat ehitada), mis see juhtkond on aastate jooksul teinud, on viinud selleni, et Barcelona on klubina oma identiteedi täielikult kaotanud, suur osa Cruyff'i üles ehitatud süsteemidest (La Masia eelkõige!) on hävitatud ja on tekitatud lihtsalt üks vananenud staariarmee, mille peamine eesmärk juhtkonnale on raha genereerida.
                    Siin võibki muidugi vaidlema jääda ning igasuguseid näiteid ühelt poolt ja teiselt poolt tuua, aga piirdun hetkel paari mõttega:

                    1) leeromeno poolt välja toodud Suareze case. Esiteks - kui juhtkond natukenegi normaalselt ette mõtleks, siis oleks juba mitu aastat varem hakatatud plaanima, kuidas vananevat Suarez't asendama hakata ning poleks selleks hooajaks olnud seis, kus best before ründaja on enam-vähem ainuke kogemusega ST tiimis. Minuarust on Suarez terve karjääri platsil kätega laiutanud ja vingunud, nii et see küll midagi uut pole.
                    Teiseks - milline normaalne president/klubi käitub oma läbi aegade TOP 3 väravakütiga niimoodi, et palkab uue treeneri ning saadab ta siis lihtsalt otsejoones mitu aastat hiljaks jäänud otsuseid täide viima sellisel viisil? (Koemani kõne Suarezele olla kuuldavasti kestnud alla 1 minuti teatega, et teda pole enam vaja).
                    Sama kehtib tegelikult iga liini vanemate olijate kohta. See, et suhted nii halvad on presidendi ja mängijate vahel, on ju suhteliselt ilmselge Bartomeu aastatepikkune klubi hävitamine, ei?

                    2) Koemani tanki lükkamine - ei oska suurt midagi temast arvata, pole EPL-i ja Hollandi koondist niimoodi jälginud. EPL-i poolt on tema suunal peamiselt negatiivseid arvamusi tulnud, aga see selleks. Valenciasse palgati ta omal ajal sama põhimõttega, et suurpuhastus teha. Ja samamoodi ta seal kohe hakkas helistama ja minema saatma. Eks ikka presidenti käsul. Mingit head nahka sealt ei tulnud, aga Bartost polegi midagi paremat loota - hea pärast näpuga näidata jälle.

                    Ma arvan, et see see viimaste päevade jama oli lihtsalt viimane piisk Messile. Kas tõesti sellist värki korraldada, sest uus treener ütles, et sa nüüd pead rohkem jooksma jälle hakkama platsil?

                    Muidugi võib siin vastukaaluks kohe "amigode" gängi tuua, et nendele enam muudmoodi ei saagi vastu jne. Aga minuarust on see BS - kui Messil ja tema sõpradel on nii suur võim klubi ja selle otsuste üle, siis miks pole tema sõpru ostetud vaid miljard eurot kulutatud staarmängijate või siis lihtsalt tundmatute ülemakstud pallurite ostmiseks, keda klubil pole vaja üldse olnud ning neid out of position mängitatud? Keegi neist polnud enne ostu ega ka pärast mingi amigo.

                    Kahtlemata on Messi teinud kulisside taga tugeva vihjega lükkeid oma aja jooksul, kui talle miski ei meeldi, aga vaevalt on tema lõpliku otsuse teinud peatreenerite palkamisel või mängijate ostmisel. Rääkimata muudes otsustes, mis puudutab klubi noortesüsteeme jms.
                    Arvestades just Messi ülitugevat tahet CLi võita enne, kui karjäär läbi saab, siis ei tundu ka eriti loogiline, et need Euroopa lutid viimastel aastadel rahuldust on pakkunud ning kõige tähtsam hoopis sõpradega koos järgmine aasta jälle 8 välja korjata võrgust.

                    Kogu selles loos on meeletult agasid ja isiklikke arvamusi/seisukohti.len ise ka selle koha pealt nõus, et Messi ajastu saab nii ehk naa varsti läbi ja klubi peabki hakkama noorenduskuuriga pihta (sellega on vähemalt 2-3 aastat hiljaks jäädud juba), aga see mis hetkel toimub, pole noorenduskuur ega suurpuhastus, vaid sõnaotseses mõttes tsirkus Barcelonas. Oma osa on sellest Messil, aga kuna muud moodi Bartomeust nähtavasti lahti ei saa, siis siit kaugelt Eestist on seda pulli vaadata üsnagi huvitav, peab tunnistama.
                    Kirjutan pea kõigele alla. Täpselt samad mõtted. Kõige hullem on, et tekitatakse justkui illusiooni, et on mingi amigode gäng, kes tahaks veel paar aastat samamoodi lasta, kui aga keegi ei lase (Koeman?), siis tulistatakse talle Messi poolt staarihaavlitega kannikatesse. Paljusid asju me vist ei saagi tõesti teadma, aga mul tõesti puudub veendumus, et Suarez ja Bus vms amigod tahaks lihtsalt Bogarde teha. Just sellise illusiooni tekitamise eest (ajakirjandust ära kasutades) ongi Barto paras Barcelonast kaugele küüditada. Ma olen endiselt veendumusel, kui hr Barto ja tema väljavalitu hr Koeman oleks asja ajanud nii nagu peaks, respektiga, aga mõista andes, et meeskonda ootavad muudatused, kus nii mõnedki saavad küll võimaluse end tõestada, aga peate selleks valmis olema, mitte rääkima #privileegidest, millest vend ise ju midagi ei tea, ei oleks faksimasin öösel huugama hakanud. Aga kui juba nii lihtsa asjaga hakkama ei saa ja Koeman hakkas ka plaane ellu viima sama jont ajades, kui tal kunagi valencias voli oli, siis, tsau ja pakaa. Messi võib/võis minna, aga mitte niimoodi. Ja seda muidugi sellele juhtkonnale ei andestata, never ever, võivad oma kinnisvara heaga müüki lükata ja äkki Cornellas saavad ajutise peavarju.
                    "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                    Kommentaar


                      Burofax on viimase 24 tunni võlusõna igatahes.
                      Catalunya is not Spain!

                      Kommentaar


                        Algselt postitas dinero Vaata postitust
                        Täielikku tõde, kui palju kellelgi võimu on, ei tea vast keegi. Ilmselge, et läbi aegade (ühel) parimal mängijal on teatud mõjuvõim ning olen nõus, et Messi ei sobi oma loomuse ja karakteri poolest kapteniks.

                        Aga see, et Messi nii jube halvasti käitub (isiklikult ei nõustu selle väitega ning isegi Puyol, klubi viimane tõeline die-hard kapten, kes on samuti aastaid tugevalt praeguse reziimi vastu, toetas sotsiaalmeedias avalikult Messi otsust) ja see amigode teema ... see on lihtsalt Bartomeu & co hädise juhtimise lõpptulem. Pea eranditult kõik otsused (v.a kuidas rahamasinat ehitada), mis see juhtkond on aastate jooksul teinud, on viinud selleni, et Barcelona on klubina oma identiteedi täielikult kaotanud, suur osa Cruyff'i üles ehitatud süsteemidest (La Masia eelkõige!) on hävitatud ja on tekitatud lihtsalt üks vananenud staariarmee, mille peamine eesmärk juhtkonnale on raha genereerida.
                        Siin võibki muidugi vaidlema jääda ning igasuguseid näiteid ühelt poolt ja teiselt poolt tuua, aga piirdun hetkel paari mõttega:

                        1) leeromeno poolt välja toodud Suareze case. Esiteks - kui juhtkond natukenegi normaalselt ette mõtleks, siis oleks juba mitu aastat varem hakatatud plaanima, kuidas vananevat Suarez't asendama hakata ning poleks selleks hooajaks olnud seis, kus best before ründaja on enam-vähem ainuke kogemusega ST tiimis. Minuarust on Suarez terve karjääri platsil kätega laiutanud ja vingunud, nii et see küll midagi uut pole.
                        Teiseks - milline normaalne president/klubi käitub oma läbi aegade TOP 3 väravakütiga niimoodi, et palkab uue treeneri ning saadab ta siis lihtsalt otsejoones mitu aastat hiljaks jäänud otsuseid täide viima sellisel viisil? (Koemani kõne Suarezele olla kuuldavasti kestnud alla 1 minuti teatega, et teda pole enam vaja).
                        Sama kehtib tegelikult iga liini vanemate olijate kohta. See, et suhted nii halvad on presidendi ja mängijate vahel, on ju suhteliselt ilmselge Bartomeu aastatepikkune klubi hävitamine, ei?

                        2) Koemani tanki lükkamine - ei oska suurt midagi temast arvata, pole EPL-i ja Hollandi koondist niimoodi jälginud. EPL-i poolt on tema suunal peamiselt negatiivseid arvamusi tulnud, aga see selleks. Valenciasse palgati ta omal ajal sama põhimõttega, et suurpuhastus teha. Ja samamoodi ta seal kohe hakkas helistama ja minema saatma. Eks ikka presidenti käsul. Mingit head nahka sealt ei tulnud, aga Bartost polegi midagi paremat loota - hea pärast näpuga näidata jälle.

                        Ma arvan, et see see viimaste päevade jama oli lihtsalt viimane piisk Messile. Kas tõesti sellist värki korraldada, sest uus treener ütles, et sa nüüd pead rohkem jooksma jälle hakkama platsil?

                        Muidugi võib siin vastukaaluks kohe "amigode" gängi tuua, et nendele enam muudmoodi ei saagi vastu jne. Aga minuarust on see BS - kui Messil ja tema sõpradel on nii suur võim klubi ja selle otsuste üle, siis miks pole tema sõpru ostetud vaid miljard eurot kulutatud staarmängijate või siis lihtsalt tundmatute ülemakstud pallurite ostmiseks, keda klubil pole vaja üldse olnud ning neid out of position mängitatud? Keegi neist polnud enne ostu ega ka pärast mingi amigo.

                        Kahtlemata on Messi teinud kulisside taga tugeva vihjega lükkeid oma aja jooksul, kui talle miski ei meeldi, aga vaevalt on tema lõpliku otsuse teinud peatreenerite palkamisel või mängijate ostmisel. Rääkimata muudes otsustes, mis puudutab klubi noortesüsteeme jms.
                        Arvestades just Messi ülitugevat tahet CLi võita enne, kui karjäär läbi saab, siis ei tundu ka eriti loogiline, et need Euroopa lutid viimastel aastadel rahuldust on pakkunud ning kõige tähtsam hoopis sõpradega koos järgmine aasta jälle 8 välja korjata võrgust.

                        Kogu selles loos on meeletult agasid ja isiklikke arvamusi/seisukohti.len ise ka selle koha pealt nõus, et Messi ajastu saab nii ehk naa varsti läbi ja klubi peabki hakkama noorenduskuuriga pihta (sellega on vähemalt 2-3 aastat hiljaks jäädud juba), aga see mis hetkel toimub, pole noorenduskuur ega suurpuhastus, vaid sõnaotseses mõttes tsirkus Barcelonas. Oma osa on sellest Messil, aga kuna muud moodi Bartomeust nähtavasti lahti ei saa, siis siit kaugelt Eestist on seda pulli vaadata üsnagi huvitav, peab tunnistama.
                        Klubi peaks olema ikkagi suurem kui selle juhtkond või mängijad. Praegu ei kipu kumbki pool seda enam mõistma. Ma oleks 2 käega poolt kui selline triangel oleks tehtud näiteks peale Liverpoolile kaotust Anfieldil. Aga reaalselt ei juhtunud mitte midagi. Mängijad ja juhtkond ja treener kõik hoidsid rõõmsalt käsi kinni ja ütlesid, et jätkame samamoodi. Nüüd kui juba märtsis on anyways valimised, Barto on anyways lahkumas, miks sellist jama korraldada 2 nädalat enne hooaja algust.

                        Samamoodi nagu on ülepaisutatud mängijate võim on sinu jutus ülepaisutatud La Masia ja Cruyffi üles ehitatud süsteemide süstemaatiline hävitamine. La Masia on minu teada endiselt täitsa toimiv institutsioon, lihtsalt pole sellist kuldset generatsiooni sealt tulnud. Täiesti tasemel mängijaid on seal endiselt ja päris mitu said ka eelmistel hooaegadel võimalusi.
                        Muidugi on Barto keskendunud klubi ülesehitamisele just finantseesmärkidest lähtuvalt ja on mõneti võrreldav siin ManUga, kellele läheb ju ka hästi finantsiliselt, aga mänguliselt peale Fergusoni lahkumist ja vana kaardiväe lahkumist, pole kuldsed ajad tagasi tulnud.
                        Barcelonaga tõenäoliselt läheb sarnaselt. Messi ja teiste abil on loodud globaalselt üks kõige tugevam jalgpallbränd ja rahamasin. Siin on artikkel, mis seda kirjeldab:
                        In early 2020, FC Barcelona was crowned the “King of Revenue” by the Deloitte Football Money League with a record of 840.8 million Euros registered in the 2018/2019 season. Although its strategic plan was only published in late 2015 to make it the most admired, adored and global sports institution, the beginning of Blaugrana's financial evolution dates back to 2003


                        Muidugi on lõppeks juhtkond süüdi kõiges, aga ma ei mäleta ka enesekriitilist suhtumist üheltki mängijalt peale 3ndat aastat järjest tulevad häbiväärset CLi lõppemist. Suarez pole 5 aastat CLis ühtegi võõrsilväravat löönud, aga sellegipoolest on mehel ego, mis solvub, kui temaga enam tegemist ei taheta teha.

                        Sorry, aga Barcelona on teinud kõikidest nendest mängijatest multimiljonärid ja pakkunub absurdseid lepingupikendusi. Olla nüüd solvunud, et peale ajaloo ühte suurimat loputust tahetakse sind lahti saada. No sry, rohkem diiva ei saa olla. Mingi võime vastutada oma sittade esituste eest võiks ikka olla.
                        Selles suhtes kas Suarez ütles peale kaotust avalikult nagu Pique, et kui vaja võin lahkuda, et uutele võimalus anda või olen vahetusrollis? Ei.

                        Ja muidugi ei otsusta Messi, keda klubi värbab või mitte, küll aga võib ta olla solvunud, et ta parim pal Neymar endiselt PSGs mängib ja ignoreerida Griezmanni mängus, et näidata, et talle tema ost ei meeldi. Eks see ole muidugi omaette teema kuidas see meeskonna sisekliimale mõjub. Neid situatsioone, kus Griez jookseb väga heasse positsiooni, aga Messi ikka lükkab kuskil massis Suarezele palli oli way liiga palju eelmine hooaeg.

                        Niiet siin ongi suht surnud situatsioon. Messi tahab CLi võita, aga ta võida Barcelonas CLi enam kui ta ei aksepteeri fakti, et ta sõbrad on vanaks jäänud ja peavad lahkuma ja seda ta ei tunnista, sest tema arvates pole süüdi ta sõbrad vaid rumalad ostud (mis suures osas muidugi ongi rumalad olnud, aga ta enda sõpruskond poel ka süüta).

                        Kommentaar


                          Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                          Klubi peaks olema ikkagi suurem kui selle juhtkond või mängijad. Praegu ei kipu kumbki pool seda enam mõistma. Ma oleks 2 käega poolt kui selline triangel oleks tehtud näiteks peale Liverpoolile kaotust Anfieldil. Aga reaalselt ei juhtunud mitte midagi. Mängijad ja juhtkond ja treener kõik hoidsid rõõmsalt käsi kinni ja ütlesid, et jätkame samamoodi. Nüüd kui juba märtsis on anyways valimised, Barto on anyways lahkumas, miks sellist jama korraldada 2 nädalat enne hooaja algust.

                          Samamoodi nagu on ülepaisutatud mängijate võim on sinu jutus ülepaisutatud La Masia ja Cruyffi üles ehitatud süsteemide süstemaatiline hävitamine. La Masia on minu teada endiselt täitsa toimiv institutsioon, lihtsalt pole sellist kuldset generatsiooni sealt tulnud. Täiesti tasemel mängijaid on seal endiselt ja päris mitu said ka eelmistel hooaegadel võimalusi.
                          Muidugi on Barto keskendunud klubi ülesehitamisele just finantseesmärkidest lähtuvalt ja on mõneti võrreldav siin ManUga, kellele läheb ju ka hästi finantsiliselt, aga mänguliselt peale Fergusoni lahkumist ja vana kaardiväe lahkumist, pole kuldsed ajad tagasi tulnud.
                          Barcelonaga tõenäoliselt läheb sarnaselt. Messi ja teiste abil on loodud globaalselt üks kõige tugevam jalgpallbränd ja rahamasin. Siin on artikkel, mis seda kirjeldab:
                          In early 2020, FC Barcelona was crowned the “King of Revenue” by the Deloitte Football Money League with a record of 840.8 million Euros registered in the 2018/2019 season. Although its strategic plan was only published in late 2015 to make it the most admired, adored and global sports institution, the beginning of Blaugrana's financial evolution dates back to 2003


                          Muidugi on lõppeks juhtkond süüdi kõiges, aga ma ei mäleta ka enesekriitilist suhtumist üheltki mängijalt peale 3ndat aastat järjest tulevad häbiväärset CLi lõppemist. Suarez pole 5 aastat CLis ühtegi võõrsilväravat löönud, aga sellegipoolest on mehel ego, mis solvub, kui temaga enam tegemist ei taheta teha.

                          Sorry, aga Barcelona on teinud kõikidest nendest mängijatest multimiljonärid ja pakkunub absurdseid lepingupikendusi. Olla nüüd solvunud, et peale ajaloo ühte suurimat loputust tahetakse sind lahti saada. No sry, rohkem diiva ei saa olla. Mingi võime vastutada oma sittade esituste eest võiks ikka olla.
                          Selles suhtes kas Suarez ütles peale kaotust avalikult nagu Pique, et kui vaja võin lahkuda, et uutele võimalus anda või olen vahetusrollis? Ei.

                          Ja muidugi ei otsusta Messi, keda klubi värbab või mitte, küll aga võib ta olla solvunud, et ta parim pal Neymar endiselt PSGs mängib ja ignoreerida Griezmanni mängus, et näidata, et talle tema ost ei meeldi. Eks see ole muidugi omaette teema kuidas see meeskonna sisekliimale mõjub. Neid situatsioone, kus Griez jookseb väga heasse positsiooni, aga Messi ikka lükkab kuskil massis Suarezele palli oli way liiga palju eelmine hooaeg.

                          Niiet siin ongi suht surnud situatsioon. Messi tahab CLi võita, aga ta võida Barcelonas CLi enam kui ta ei aksepteeri fakti, et ta sõbrad on vanaks jäänud ja peavad lahkuma ja seda ta ei tunnista, sest tema arvates pole süüdi ta sõbrad vaid rumalad ostud (mis suures osas muidugi ongi rumalad olnud, aga ta enda sõpruskond poel ka süüta).
                          +1 kirjutan kahe käega alla.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                            .......
                            Sorry, aga Barcelona on teinud kõikidest nendest mängijatest multimiljonärid ja pakkunub absurdseid lepingupikendusi. Olla nüüd solvunud, et peale ajaloo ühte suurimat loputust tahetakse sind lahti saada. No sry, rohkem diiva ei saa olla. ..........
                            Me lihtsalt ei oma keegi sellisel kogemusel seda EGO ,mis neid maailmatähtedel on , et üldse nii kõrgel ellu jääda ehk siis neil on omamoodi privileeg olla solvunud .
                            Felix: Oh, bollocks!
                            Elmo: Dog's bollocks?
                            Felix: No, just plain fucking bollocks!
                            Elmo: No dog involved?

                            Kommentaar


                              Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                              Klubi peaks olema ikkagi suurem kui selle juhtkond või mängijad. Praegu ei kipu kumbki pool seda enam mõistma. Ma oleks 2 käega poolt kui selline triangel oleks tehtud näiteks peale Liverpoolile kaotust Anfieldil. Aga reaalselt ei juhtunud mitte midagi. Mängijad ja juhtkond ja treener kõik hoidsid rõõmsalt käsi kinni ja ütlesid, et jätkame samamoodi. Nüüd kui juba märtsis on anyways valimised, Barto on anyways lahkumas, miks sellist jama korraldada 2 nädalat enne hooaja algust.

                              Samamoodi nagu on ülepaisutatud mängijate võim on sinu jutus ülepaisutatud La Masia ja Cruyffi üles ehitatud süsteemide süstemaatiline hävitamine. La Masia on minu teada endiselt täitsa toimiv institutsioon, lihtsalt pole sellist kuldset generatsiooni sealt tulnud. Täiesti tasemel mängijaid on seal endiselt ja päris mitu said ka eelmistel hooaegadel võimalusi.
                              Muidugi on Barto keskendunud klubi ülesehitamisele just finantseesmärkidest lähtuvalt ja on mõneti võrreldav siin ManUga, kellele läheb ju ka hästi finantsiliselt, aga mänguliselt peale Fergusoni lahkumist ja vana kaardiväe lahkumist, pole kuldsed ajad tagasi tulnud.
                              Barcelonaga tõenäoliselt läheb sarnaselt. Messi ja teiste abil on loodud globaalselt üks kõige tugevam jalgpallbränd ja rahamasin. Siin on artikkel, mis seda kirjeldab:
                              In early 2020, FC Barcelona was crowned the “King of Revenue” by the Deloitte Football Money League with a record of 840.8 million Euros registered in the 2018/2019 season. Although its strategic plan was only published in late 2015 to make it the most admired, adored and global sports institution, the beginning of Blaugrana's financial evolution dates back to 2003
                              Mis kasu sellest maailma suurimast käibest on, kui klubil on reaalsuses finantsiliselt ikkagi väga halb seis?
                              Jällegi, loomulikult pole mängijad süüst puhtad, nende palkade alla läheb väga suur osa sellest genereeritavast rahast. Aga siinkohal peaks ka juhtkond peeglisse vaatama ja palgapoliitika ümber mängima - Barcelona palgad/lepingud on täiesti ebanormaalsed. Niimoodi asju ajades ilmselgelt kõik juba eos lükkavad jõhkrad palganõuded letti. Ja nii see jama siis ringiratast käib...

                              La Masia koha pealt - Loomulikult sellist kuldset generatsiooni ei tule enam kunagi ning jah, Barto ei hävitanud La Masiat üleöö ning pole jällegi tema üksinda süüdi La Masia taandumises, aga fakt on see, et viimase 2 presidendi valitsusaja jooksul on La Masia asjaajamine ja ideoloogia täielikult muutunud. Mingite kohtade pealt võiks klubidel ikkagi enda ajaloolised põhimõtted ja standardid jääda tähtsamaks, kui raha - vastasel juhul kaob identiteet täielikult ära ja klubi fännina (v.a gloryhunterite puhul muidugi) hakkab ka seos klubiga vaikselt hääbuma. Aga see on ainult minu isiklik arvamus muidugi.
                              Viskan ka ühe artikli siis:
                              https://www.fourfourtwo.com/features...vi-crisis-club

                              Kunagi sai loetud, et Rossell ja Bartomeu andsid enamusele staffile kinga, kes olid väga pikalt igasugu La Masia ja üleüldse Barcelona süsteeme üles ehitanud, aga hetkel jään selle artikli võlgu ning pole kindel, kui usaldusväärne info see tegelikult oli.
                              La Liga 2020/21 ennustusmäng

                              La Liga Striker Mania 2020/21

                              Kommentaar


                                Kui nüüd veidi emotsiooni tagasi hoida siis klubi ei võlgne Messile midagi. Tegemist on ärilise ettevõttega mille eesmärk on kasumit teenida (Barca puhul on muidugi käive tähtsam. Tsssss). Messi sai oma töö eest palka ja olgem ausad, ebareaalset suurt palka. Kõik mis Messi on Barcale toonud on klubi poolt ausalt kinni makstud. Häda on selles et juhtkond on laskunud juba ammu ammu endale pähe istuda. Hetkel kehtib vanasõna parem õudne lõpp kui lõputu õudus.
                                Gunner since 97

                                Kommentaar

                                Working...
                                X