320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

LaLiga 2022/23

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    LaLiga 2022/23

    Uus hooaeg on ees ootamas. Vähemalt suvel on peamiseks kõneallikaks olnud mängijate registreerimine. Barcelonat on kajastatud piisavalt, aga reaalsuses on La Liga reeglid tuksi keeramas väga paljude klubide elu. Kui Barcelona globaalse brändina saab oma tulevikutuludest nn "laenu" võtta, siis väiksematel klubidel on märksa raskem. Sevilla, Villareal, Betis, Elche, Almeria, Rayo ei mahu kõik nn palgalimiiti, nende 90st mängijast on registreeritud vaevu üle 30 ja valikud on rasked. Võib argumenteerida, et reeglid on mõeldud, et klubid ei läheks pankrotti, aga ega ilma mängijateta ka midagi teha ei ole. Asja päästaks nn CVC diil, mille Barca, Real ja Bilbao on kohtusse kaevanud. Põhimõtteliselt on tegu täpselt sama asjaga, milles Barcelonat pidevalt süüdistatakse. La Liga 25% teleõiguste tulu müük 50ks aastaks, et saada cash in-front.
    Igatahes finantsiliselt on kogu see asi peale koroonat suht pekki läinud ja need ajad kus Hispaania klubid Euroopas domineerisid niipea tagasi enam ei tule.

    #2
    Kokku on siis registreerimata 53 mängijat erinevatest klubidest.

    Kommentaar


      #3
      Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
      Kokku on siis registreerimata 53 mängijat erinevatest klubidest.
      Tebas on lihtsalt korrumpeerunud kaigas. CVC pidi ju suur päästeingel olema, nüüd pärast covidit tuleks just jalkal lasta vähe toibuda mitte veel varasemast kriisist väljumist ekstra kilekotiga kägistada. Seda venda umbusaldada ei saa? Klubidel võiks siin vähe perspektiivi olla.
      "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

      Kommentaar


        #4
        Vaatasin Betisi mängu, päris lõbus oli. Lõpuks vaatasin statistikast kokku 16 kollast kaarti, aga imeliselt mitte ühtegi punast ja Betis võttis ikka oma.

        Kommentaar


          #5
          Cadiz-Elche mängus VAR eksis Cadizi kahjuks, jättes värava eel suluseisu fikseerimata. See lugu on huvitavalt edasi hargnenud:


          https://www.goal.com/en/news/var-sho...25bbe9a7b187b3
          Vaadake YouTube'is huvitavaid videoid, nautige head muusikat, laadige üles originaalsisu ning jagage seda kõike oma sõprade, perekonna ja kogu maailmaga

          Kommentaar


            #6
            Kui eile tegid otsa lahti Sevilla ja Espanyol, siis täna andsid LaLiga ja LaLiga 2 klubid välja juba ühisavalduse, kus nõuti caso Negreira põhjalikku uurimist. Ainsad LaLiga ja LaLiga 2 klubid, kes ühisavaldust ei toetanud, olid Real ja Barcelona (ülla-ülla).

            Kui alguses tundus, et läheb nii nagu alati ja kogu keiss pühitakse vaikselt vaiba alla, siis nüüd on see vähemalt siiski mingit momentumit ja kohaliku jalgpallikogukonna survet kogumas. Kes saagaga kursis ei ole, siis väike taustalugu Sid Lowe sulest.

            Suht rahutu aeg Hispaania jalgpallis.
            Coraje, corazón y cojones.

            Kommentaar


              #7
              La Liga ei hakka elu sees karmilt karistama oma suuri staarklubisid. Nii on ja nii j22b. Serie A on vist ainuke liiga kus on suuri kuidagipidi sakutatud.

              Kommentaar


                #8
                Viimased arengud Negreira skandaalis on sellised, et üritatakse kaasus kohtusse viia:

                Spanish Justice to take Barcelona to court on charges of 'continuous corruption'

                Barcelona look set to defend themselves in court over the Negreira Case, as the Spanish Justice department prepares to submit a formal complaint.

                During a tax investigation, the Blaugrana were found to have been paying a company called Dasnil 95 a sum of €6.7m from 2001 to 2017. The company was owned by former Vice-President of the Referees Committee Enriquez Negreira, and only featured two employees; Negreira and his son.

                Those payments were reportedly for scouting reports and reports on referees. According to El Pais, the Prosecutor’s Office do not feel there is sufficient evidence to substantiate those claims and will submit charges of ‘continuous corruption’ against former President Josep Maria Bartomeu and the club itself.

                The other Presidents during that time, Joan Gaspart, Sandro Rosell and Joan Laporta, will not be implicated directly, due to a statute of limitations of five years on the charges. However they could become involved if Barcelona the entity are charged. A judge will now decide whether there are grounds to accept the case, as per protocol.
                Athletic Clubi ultrad kavatsevad pühapäevase liigamängu ajal Barcelonaga visata väljakul sellised rahatähed:





                Ühtlasi kutsuti üles ka teiste klubide ultraid sama aktsiooni kordama. Seega võivad Barcelona võõrsilmängud nõksa värvi juurde saada.
                Coraje, corazón y cojones.

                Kommentaar


                  #9
                  Negreira case osas polegi midagi öelda, küll siit mingi karistus Barcale tuleb. Raske näha, et siit ennast välja mängiks.

                  Aga ma parem küsiks, et millal need klubid Tebase poole vaatavad? Iga aastaga läheb LaLiga tase aina kehvemaks ja majanduslikult on klubid omadega suures augus. Paar aastat veel ja selle liiga tase on hullem kui Ligue 1 oma (vabandust Ligue 1 fännid). Tebas on samasugune nali nagu Rubiales.

                  Kommentaar


                    #10
                    Algselt postitas Diz Vaata postitust
                    Negreira case osas polegi midagi öelda, küll siit mingi karistus Barcale tuleb. Raske näha, et siit ennast välja mängiks.

                    Aga ma parem küsiks, et millal need klubid Tebase poole vaatavad? Iga aastaga läheb LaLiga tase aina kehvemaks ja majanduslikult on klubid omadega suures augus. Paar aastat veel ja selle liiga tase on hullem kui Ligue 1 oma (vabandust Ligue 1 fännid). Tebas on samasugune nali nagu Rubiales.
                    Majanduslikus mõttes hoitakse tõesti väga jäika joont, aga ei tasu unustada, et Hispaanias on varemgi klubisid põhja läinud liigse vabameelsuse tõttu neis küsimustes. Lisaks on nii mõnigi klubi hetkel märkimisväärsete laenukohustuste all, mistõttu ongi vaja natuke konservatiivsemalt tegutseda.

                    Premier League'i mudel võib olla pealtvaatajale tänasel päeval küll kõige atraktiivsem, kuid kas see on pikas jooksul sellisel kujul ka kõige jätkusuutlikum - see on juba omaette küsimus. Kui seal peaks mull lõhki minema või kui šeigid ja muud rikkad omanikud ühel hetkel ära tüdinevad ja raha pumpamise lõpetavad, siis saab olema päris huvitav näha, mis näiteks Cityst või mõnest väiksemast klubist saada võib. Kui ma ei eksi, siis seal vist võetakse see klubide jätkusuutlikkuse teema lähiajal ka valitsuse tasandil täiendava luubi alla, mis indikeerib, et päris pilvitu taevas pole.

                    Ehk et selle osas ma La Liga suhtes üleliia kriitiline ei oleks. Jah, see kindlasti pärsib mingil määral konkurentsivõimet eriti võrdluses Inglise klubidega, aga see pole ainult La Liga probleem, vaid ka teised Euroopa kõrgliigad (Bundesliga, Serie A, Ligue 1) jagavad sama probleemi.

                    Lisaks on finantskontrolli mõju kõige märgatavam vaid paarile suuremale klubile, sest olgem ausad - ega La Liga tagumise otsa klubid või isegi subtopperid pole kunagi olnud sellised, kes oleks meeletult raha kulutanud. Selles osas on dünaamika või nende klubide modus operandi varasemaga võrreldes võrdlemisi samaks jäänud.

                    La Liga tasemest rääkides tuleb arvestada, et tihti käivadki asjad tsüklitena ning praegusel langustrendil (kui seda võib nii nimetada) on ka mitmeid muid põhjuseid kui liiga jäik finantskontroll või Tebase tegutsemine. Ja kui jällegi paar suuremat klubi välja arvata, siis ma tegelikult ei ütleks, et La Liga keskmine tase oleks märkimisväärselt kehvemaks läinud.
                    Coraje, corazón y cojones.

                    Kommentaar


                      #11
                      Enemy of my enemy is my....heal juhul idealism, halval juhul sinisilmsus. Tebas on korrumpeerunud troll, kes CVCga diiliga vist endale õnneks haua kaevas. Ja mis veel alamliigades toimub. Püüa vähem läbi realbarca raami neid asju vaadata, mõistad sa.
                      "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                      Kommentaar


                        #12
                        Algselt postitas _AI_ Vaata postitust
                        Enemy of my enemy is my....heal juhul idealism, halval juhul sinisilmsus. Tebas on korrumpeerunud troll, kes CVCga diiliga vist endale õnneks haua kaevas. Ja mis veel alamliigades toimub. Püüa vähem läbi realbarca raami neid asju vaadata, mõistad sa.
                        Kas sul mõni asjalik argument või näide ka tuua on? See enemy of my enemy is my friend on ikka suhteliselt nõrk kaart ning prillide jutt on ka eelmisest sajandist. Hästi kerge on oma one-linerite ja mõistukõnega viidata, et iga minu kommentaar oleks justkui kallutatud, aga kui sa viitsiks natuke sisusse süübida, siis võibolla saaksid aru, et maailm ei ole alati ainult must ja valge ning filtriga prille pole igas olukorras vajagi.

                        On mitmeid asju, mida Tebas saaks paremini teha ning ma ei ole kindlasti tema kõige suurem toetaja, aga sinupoolne lahmimine on lihtsalt lamp ning argumenteerimata.

                        Ma näiteks ei ole täheldanud, et viimasel ajal käiks mingi avalik suurem möll La Liga klubide ja Tebase vahel. Kui sa oled, siis palun hari mind.

                        Mida ma aga olen märganud on täitsa avalikult peetav sõda Tebase ja Laporta vahel, mis on tingitud sellest, et üks kaitseb enda huvisid ning teine enda omi. Siinkohal ma lihtsalt kasutaks võimalust ja tuletaks meelde, et Laporta proovib endiselt väga aktiivselt Euroopa Superliigat käima tõmmata - moodustist, mis suure tõenäosusega annaks päris korraliku hoobi nii kohalikele liigadele kui ka kõigile klubidele, kes sellest moodustisest kõrvale jäävad. Muidu mis see KPMG uuring väitiski? Et La Liga kaotaks umbes 55% oma sissetulekutest ning Superliigast eemale jäävad klubid umbes 65% oma väärtusest? Seega kui sa üritad mulle müüa muinasjuttu, et Tebas on selles võitluses see pahalane ja Laporta see õilishing, siis see vist ei õnnestu.

                        Korruptsiooni kaardi viskamine on ka üsna veider, sest kui ma mõtlen selle aasta suurimate skandaalide peale, siis ma ei mäleta midagi väga suurt Tebasega seoses, kuid meenuvad näiteks seigad, kuidas Pique ja Rubiales miljonite eurode eest sirge näoga Superkarika korraldamist koos vahendasid, kuidas RFEF president Rubiales häbematult oma privaatsõnumites teatud klubisid tümitas ning kuidas Barcelona pikaajalise korruptsiooni süüdistusega kohtu alla tahetakse tuua. Eks see on nüüd see koht, kus sa tuled ja manitsed nüüd uuesti, et ma vaatan asju jälle valede prillidega.

                        Lõpetuseks - ma ei ütle, et Tebas on Hispaania jalgpallis see aususe ja õigluse etalon ning kindlasti on tal ka omad luukered kapis peidus, aga tänasel päeval avalikuks tehtud informatsiooni põhjal ütleks ma, et Hispaania jalgpallis on märksa tõsisemaid probleeme kui tema tegutsemine La Liga presidendina.
                        Coraje, corazón y cojones.

                        Kommentaar


                          #13
                          Jumal küll, Punkt. Relax.
                          "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                          Kommentaar


                            #14
                            Saab huvitav olema, kuidas või mida teeb Real Madrid "Negreira" teemas.
                            Kui lähevad Barca vastu, siis on nende kahe lootus ESL osas surnud (nagu see juba ei oleks) või jäävad vaikseks ja loodavad, et teema vaibub kiirelt.

                            Kommentaar


                              #15
                              Viniciuse mängukeeld tühistati. See on tegelt täiesti sõge ja sürreaalne, kuidas Reali ja Viniciuse poolt algatatud meediakampaania järjekordselt tulemust annab. Out of this freaking world.

                              Ning et kellelgi ei tekiks mingit valet ettekujutust - rassism on probleem ja rassismi tuleb karistada. Aga see, kuidas asja spinnitakse, moonutatakse ning proportsioonist välja kistakse, on absoluutselt ebanormaalne.
                              Coraje, corazón y cojones.

                              Kommentaar

                              Working...
                              X