320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Inglise kohtunikud

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    No PL-s on see VAR suht p*rsekukkunud asi, olgem ausad. Ma ei ütle, et see on 100% surmkindel penalti, aga arvan ka, et pigem on. Nagu ka Salahi selja tagant maha tõmbamine vs Saints, mis oleks pidanud penalti olema. Samal ajal De Bruyne kasuks anti penalti vs Fulham, mis oli kerge koks jalgadesse ning siis hakkas alles sekund hiljem pikali kukkuma, ilmselge kalastamine ja anname pendla

    Kommentaar


      Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
      Kaader haaval on veits tobe jalgpalli vaadata. Kukkumise initsiatiiv tuli siiski ründajalt.
      Kaader haaval ei peagi vaatama, pead peab kasutama eelkõige. Video ja kaadrid aitavad sündmust paremini näha. Isegi kui seal oli kukkumise initsiatiiv (mida ma näiteks ei näe), siis see tuli pärast mängija takistamist. Pigem protsessiliselt vaatad just sina "kaader haaval", hinnates sealjuures ainult ühte kaadrit, mitte tervet olukorda.

      Samuti on lihtne loogika, et Garnacho ei oleks pidanud seal kuidagi jalga ette upitama, kui tema liikumist ei oleks takistatud käe ette panemisega. Millegipärast kaitsja seda tegi.

      Põhjust kaitsja sellisele tegutsemisele näeme selgelt olukorras, kus sündis Manu teine värav. Seal kaitsja ei pannud sirget kätt Garnacho kiirendatud liikumisele ette, käitus reeglite päraselt, Garnacho sai mööda ning tagajärg oli kaitsva meeskonna jaoks näha .

      Ehk see on tüüpiline nende penaltite puhul. Viga on siis kui tagant tullakse olukorda ja pannakse jalgadega hoopealt kõõlustesse. Tegelikult on vead ka need videos mitte kuigi hästi esile tulevad, kuid tegevuse keskel ülimalt olulised "takistamised" kus ei mängita palli... vaid meest.

      Kommentaar


        Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
        https://streamin.me/v/39bad9c0

        Tunnistan, et äkki olen hetkel biased. Aga millisest otsast see täpsemalt penalti ei ole? Ei mängi palli ja lööb otse jalgadesse, nii et poiss kukub?
        100% pennu. Aga ma saan väga hästi aru, miks Inglismaal asjad jalgpallist arusaamisel perses on. Kes iganes see kommentaator on, tal puudub ka jalgpallist arusaam.
        The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

        Kommentaar


          ma olin ikka päris üllatunud meie viaplay kalli kommentaatori peale küll, sellepärast jäin mõtlema, et kas ma olen tõesti hetkel nii biased, sest mulle endale tundus see 100% pennu.
          Je suis Nasfal

          Kommentaar


            pole küll ManUtd, aga kah VARi andmata jäänud penalti:


            https://www.dailystar.co.uk/sport/fo...nalty-28479742

            Kommentaar


              Algselt postitas Tofoa Vaata postitust

              100% pennu. Aga ma saan väga hästi aru, miks Inglismaal asjad jalgpallist arusaamisel perses on. Kes iganes see kommentaator on, tal puudub ka jalgpallist arusaam.
              Hääle järgi ütleks, et Gary Neville.
              "Sometimes you look in a field and you see a cow and you think it’s a better cow than the one you’ve got in your own field. It’s a fact. But it never really works out that way." SAF

              Kommentaar


                Sai ka mingi mängu ajal kommentaarina öeldud, et asja uba on see kurikuulus "clear and obvious". Ehk kui on alus kahelda, et mingil moel võis väljakukohtunikul õigus olla, siis see olukord jäetakse muutmata. Seesama paljukiidetud "inimfaktor". Mingid kohtunikud kutsuvad VARi ruumist peakohtuniku vaatama, mingid ei kutsu. See joon on nii ebaselge, et kommentaatorina on ka nagu mingi ruletilaua taga, et kuidas siis seekord tõlgendatakse. Suluseisuga on ses mõttes lihtsam - on või ei ole. Aga ka siin on mingi arutelu "miks juuksekarva lõhki ajada", eks.

                Minu jaoks oli vooru kõige kummalisem otsus Kane'i värav, kus Tottenhami meeskond kasutas kenjaalset nippi "löö väravavaht kahe mehega väravavõrku".

                Kommentaar


                  Algselt postitas diver Vaata postitust
                  Päris haiglased mõõtmed võtnud kinnisidee igas olukorras daive otsida peab olema, et siin Garnacho sukeldumist näha. Penalti osas on küsimus selles, kas käsitleda olukorda normaalse 50-50 võitlusena, kus tugevam jäi peale või kaitsja poolt teadlikult palli asemel vastase mängimisena.

                  Minu silme läbi on see pigem penalti, kuna Fulhami kaitsja ei üritanud hetkekski palli mängida, vaid keskendus ainult Garnacho takistamisele. Siiski saan aru, et seda olukorda võib ka teisiti tõlgendada, mistõttu seekord pendla andmata jätmine erilisi emotsioone ei tekitanud. Näiteks samal ajal toimunud Milan-Fiorentina mängus korraldati penalti andmata jätmisega hoopis suurem sigadus, mis üsna kindlalt muutis ka mängu lõpptulemust.
                  N.ö vibuks tõmbamine pole sukeldumine, vaid olukorra üle mängimine.
                  see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                  "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                  "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust

                    N.ö vibuks tõmbamine pole sukeldumine, vaid olukorra üle mängimine.
                    Ma ei tea, millele viitad. ManU mängu ei teinud mina.

                    Kommentaar


                      Null viidet.
                      see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                      "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                      "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                      Kommentaar


                        Minu paha, vaatasin esimese hooga, et vastasid mulle.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                          Minu jaoks oli vooru kõige kummalisem otsus Kane'i värav, kus Tottenhami meeskond kasutas kenjaalset nippi "löö väravavaht kahe mehega väravavõrku".
                          Nõus, et see otsus oli veelgi arusaamatum. Tõsi selle osas ei tekkinud siin arutelu, sest rainist ei ole ja ega kui olekski, siis ega kedagi ei koti ka tottenham.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas plastic Vaata postitust

                            Kaader haaval ei peagi vaatama, pead peab kasutama eelkõige. Video ja kaadrid aitavad sündmust paremini näha. Isegi kui seal oli kukkumise initsiatiiv (mida ma näiteks ei näe), siis see tuli pärast mängija takistamist. Pigem protsessiliselt vaatad just sina "kaader haaval", hinnates sealjuures ainult ühte kaadrit, mitte tervet olukorda.

                            Samuti on lihtne loogika, et Garnacho ei oleks pidanud seal kuidagi jalga ette upitama, kui tema liikumist ei oleks takistatud käe ette panemisega. Millegipärast kaitsja seda tegi.

                            Põhjust kaitsja sellisele tegutsemisele näeme selgelt olukorras, kus sündis Manu teine värav. Seal kaitsja ei pannud sirget kätt Garnacho kiirendatud liikumisele ette, käitus reeglite päraselt, Garnacho sai mööda ning tagajärg oli kaitsva meeskonna jaoks näha .

                            Ehk see on tüüpiline nende penaltite puhul. Viga on siis kui tagant tullakse olukorda ja pannakse jalgadega hoopealt kõõlustesse. Tegelikult on vead ka need videos mitte kuigi hästi esile tulevad, kuid tegevuse keskel ülimalt olulised "takistamised" kus ei mängita palli... vaid meest.
                            Ma vaatan, s.t näen mõlemat versiooni korraga - saan aru, mida üks või teine osapool kavatseb/s teha.

                            Käe ettepanemine viga veel pole. Eks ta ole riskantne, sest järgmisel hetkel võid sikutama, suruma hakata (sest ründaja on kiirem, tugevam, osavam ja ei anna alla, lugesid olukorda valesti) ning ühel hetkel muutub see käitumine veaks.

                            Eks käitumine ning tulem sõltu millimeetritest, sammude klappimisest, kiirusest, väsimusest, mis nurga all kehad asetsevad, mida teised väljakul teevad jne - kui kaitsja suudab enda käe nõnda ette panna, et ta vastast tagasi ei tõmba, siis on ta väikeseks hetkeks enda keha ette saanud. Sellest jällegi piisab, et ründaja plaan pekki keerata ning siis kipubki esimene reaktsioon olema, et leida võimalikult rohkem kokkupuuteid ja kukkuda. Mõnikord joppab, teinekord mitte. Kõige tavalisem jalgpall.
                            see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                            "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                            "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                              Minu paha, vaatasin esimese hooga, et vastasid mulle.
                              Ma viivu mingit mängu nägin (ei teagi, kes kommar oli) ja siis mõtlesin ühe solvangu välja küll. Aga ma jätan selle 'pooli mängu jaoks.
                              see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                              "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                              "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                              Kommentaar


                                Sa ikka täiesti out of touch reaalsusega.
                                Je suis Nasfal

                                Kommentaar

                                Working...
                                X