320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Tottenham

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Londonis (nagu ka Tallinnas) ei ole minu kogemuse järgi suuri probleemseid piirkondi. Kuritegevus, sh viimaste aastate trendid knife crime ja moped thieves toimub üsna sporaadiliselt kustahes Inner Londonis. Võrreldav näide on Kopli, mis on samaaegselt probleemne linnaosa ja gentrifikeerunud hipsteri-piirkond. Midagi taolist on Hackneyga, kus kvartalite lõikes vahelduvad meie Telliskivi analoogid (Shoreditch) ja Lasna analoogid. Samas on gängikuritegevust ka näiteks Camdenis, mis idee poolest nö korralik piirkond. Mõned varasemad probleemsed kohad on jälle kiiresti gentrifikeerumas, Lambethis nt. Gängikuritegevust on kindlasti ka Tottenhamis (seal tegutses tuntum gängstakamp TMD). Aga minu arvates võrreldavaid suuri getosid nagu Pariisis on Seine St. Denis (nt Sevran), Londonis ei ole.

    Kommentaar


      Algselt postitas COYI Vaata postitust
      Londonis (nagu ka Tallinnas) ei ole minu kogemuse järgi suuri probleemseid piirkondi. Kuritegevus, sh viimaste aastate trendid knife crime ja moped thieves toimub üsna sporaadiliselt kustahes Inner Londonis. Võrreldav näide on Kopli, mis on samaaegselt probleemne linnaosa ja gentrifikeerunud hipsteri-piirkond. Midagi taolist on Hackneyga, kus kvartalite lõikes vahelduvad meie Telliskivi analoogid (Shoreditch) ja Lasna analoogid. Samas on gängikuritegevust ka näiteks Camdenis, mis idee poolest nö korralik piirkond. Mõned varasemad probleemsed kohad on jälle kiiresti gentrifikeerumas, Lambethis nt. Gängikuritegevust on kindlasti ka Tottenhamis (seal tegutses tuntum gängstakamp TMD). Aga minu arvates võrreldavaid suuri getosid nagu Pariisis on Seine St. Denis (nt Sevran), Londonis ei ole.
      Ütlen siinkohal, et minu paarikümne Londoni külastuse jooksul tekkis mul ainult üks olukord, mida võiks nimetada kriminaalseks olukorraks. Juhtus see Victoria stationis. Seejuures oli mu ööbimiskoht alati Bethnal Greenis ja läksin seal öösel kell 3 lennujaama viivale bussile. Mingit jama kunagi ei juhtunud.

      Kommentaar


        Algselt postitas COYI Vaata postitust
        Londonis (nagu ka Tallinnas) ei ole minu kogemuse järgi suuri probleemseid piirkondi. Kuritegevus, sh viimaste aastate trendid knife crime ja moped thieves toimub üsna sporaadiliselt kustahes Inner Londonis. Võrreldav näide on Kopli, mis on samaaegselt probleemne linnaosa ja gentrifikeerunud hipsteri-piirkond. Midagi taolist on Hackneyga, kus kvartalite lõikes vahelduvad meie Telliskivi analoogid (Shoreditch) ja Lasna analoogid. Samas on gängikuritegevust ka näiteks Camdenis, mis idee poolest nö korralik piirkond. Mõned varasemad probleemsed kohad on jälle kiiresti gentrifikeerumas, Lambethis nt. Gängikuritegevust on kindlasti ka Tottenhamis (seal tegutses tuntum gängstakamp TMD). Aga minu arvates võrreldavaid suuri getosid nagu Pariisis on Seine St. Denis (nt Sevran), Londonis ei ole.
        Camdem on nüüd küll urgas. Aga Londoni idee oligi see, et ghetosidnei tekiks ja council houside vahele tehti korralike piirkondi. Ja tagasi teema juurde minnes, siis see kord kui ma konkreetselt ühe korra sattusin töö asjus Tottenhami lähedale, siis olid küll kohalikud pigem Valget särki kandvad või jalgpalli leiged.
        Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

        My spell checking is second to nine!

        Kommentaar


          Kinnisvarahinnad ütlevad midagi muud. Hampstead on üks kallimaid piirkondi Londonis üldse ja muu Camden ka 3.50 pole.

          Kommentaar


            Camden urgas. Ok
            ★★★★★★

            Kommentaar


              Ma ei tea, millal ja mis konditsioonis Mõnu QPRi staadioni lähedal käis, aga ilmselt oli ta kas purupurjus või käis seal aastal 2000 vms. Kui eelmine juuni Londonist Tallinna lendasin, siis tuli päev varem kohale minna, et saatkonnas tagasipöördumistunnistust teha(aitäh Santander, et te mu passi UK aadressi asemel Eesti aadressile saatiste). Peale saatkonnas taotluse sisse andmist sai niisama Londoni vahel ringi jõlgutud ning juhuslikult satutud mingisse pubisse, kus QPRi mängijate autogrammidega särgid seintel rippusid. Barmaniga juttu rääkides selgus, et QPRi staadion on mingi paarisaja meetri kaugusel ning see on üks põhilisi QPRi fännide kodupubisid. Ma küll täitsa staadioni juurde ei jõudnud, sest ilm oli kõndimiseks liiga kohutav, kuid pubi ning distants metroojaama ning pubi vahel olid küll igati viisakad. Ja inimesed olid ka pigem valged kui see sulle oluline on.

              Camden on küll üks kõige kahtlasemaid regioone Londonis. Ma ei tea, kas seda just päris urkaks saab nimetada ning viimastel aastatel on asi oluliselt paranenud, kuid mingi eliitrajooniga kindlasti tegemist pole. Lihtsalt ehtsaid getosid nagu Molenbeek või mõni Oslo linnaosa Londonis ei olegi.

              Kommentaar


                Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
                Ma ei tea, millal ja mis konditsioonis Mõnu QPRi staadioni lähedal käis, aga ilmselt oli ta kas purupurjus või käis seal aastal 2000 vms. Kui eelmine juuni Londonist Tallinna lendasin, siis tuli päev varem kohale minna, et saatkonnas tagasipöördumistunnistust teha(aitäh Santander, et te mu passi UK aadressi asemel Eesti aadressile saatiste). Peale saatkonnas taotluse sisse andmist sai niisama Londoni vahel ringi jõlgutud ning juhuslikult satutud mingisse pubisse, kus QPRi mängijate autogrammidega särgid seintel rippusid. Barmaniga juttu rääkides selgus, et QPRi staadion on mingi paarisaja meetri kaugusel ning see on üks põhilisi QPRi fännide kodupubisid. Ma küll täitsa staadioni juurde ei jõudnud, sest ilm oli kõndimiseks liiga kohutav, kuid pubi ning distants metroojaama ning pubi vahel olid küll igati viisakad. Ja inimesed olid ka pigem valged kui see sulle oluline on.

                Camden on küll üks kõige kahtlasemaid regioone Londonis. Ma ei tea, kas seda just päris urkaks saab nimetada ning viimastel aastatel on asi oluliselt paranenud, kuid mingi eliitrajooniga kindlasti tegemist pole. Lihtsalt ehtsaid getosid nagu Molenbeek või mõni Oslo linnaosa Londonis ei olegi.
                Aasta oli 2011, mulle mahtus veel selga M-suuruses ostetud särk. Staadioni kõrval oli tore pood, mille ees härrasmehed jõid kahelidrast õlut. Selle kõrval oli tore fish&chips putka, kuskohast omanik paari kahelidrase õllega djüüdi välja peksis. Samas 2011 oli näiteks ja Kalamaja sootuks teistsugune...

                Kommentaar


                  Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                  Aasta oli 2011, mulle mahtus veel selga M-suuruses ostetud särk. Staadioni kõrval oli tore pood, mille ees härrasmehed jõid kahelidrast õlut. Selle kõrval oli tore fish&chips putka, kuskohast omanik paari kahelidrase õllega djüüdi välja peksis. Samas 2011 oli näiteks ja Kalamaja sootuks teistsugune...
                  Kus kohast UKs kahelidrast õlut osta saab? Äkki ajasid 0.66-se klaaspudelis õluga sassi, see on siin päris tavaline

                  Kommentaar


                    Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
                    Kus kohast UKs kahelidrast õlut osta saab? Äkki ajasid 0.66-se klaaspudelis õluga sassi, see on siin päris tavaline
                    No see õlu oli ikka suur... Jään siin vabanduse võlgu, et toona mörisevate djüüdide käest tõendiks pilti ei küsinud vms.
                    Aga ostsin toona iga staadioni juurest t-särgi. Kõik, peale West Hami oma, on siiani alles.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                      No see õlu oli ikka suur... Jään siin vabanduse võlgu, et toona mörisevate djüüdide käest tõendiks pilti ei küsinud vms.
                      Aga ostsin toona iga staadioni juurest t-särgi. Kõik, peale West Hami oma, on siiani alles.
                      Mis West Hami särgiga juhtus? Ehk mingi huvitav story?

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                        Mis West Hami särgiga juhtus? Ehk mingi huvitav story?
                        Oli kõigist lahedaim särk ja läks katki. Praegu kasutan põrandalapina...

                        Kommentaar


                          2011 kasutasid seda särki kahjuks põrandalapina ka Avram Grant ja mängijad.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Stok
                            See on üks põnevamaid teemasid, mis viimasel ajal üles võetud, kahjuks Tottenhamiga juba üsna vähe pistmist. Aga jätkake, ma tõin õlut ja krõpsu omale.

                            Kunagi käisin trennis West Hami särgiga ja see mängis päris hästi. Rahvaliiga B-tasandi pingipoisi kohta. Aga kui jalkaga lõpparve tegin, siis likvideerisin suure osa spordi/jalkasärke ära ja kui praegust virna vaatan, siis tundub, et vähe sai.

                            Mis nahavärvi puutub, siis Tartus liigub kuri nali, et kui valge inimene läheb Wolti/Bolti tööle, siis kahe nädala pärast on nägu must..
                            Sellega meenub, et üks mu alluv tahtis EKRE mingile Tartu üritusele Wolti kulleri tellida. Ma ütlesin leebelt, et ära seda pigem tee...

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Kenny's Heroes Vaata postitust
                              Camden urgas. Ok
                              Väidad vastupidist? Kui sinu kogemus piirdub Camden Marketiga ja nende poodidega peatänava ümber, siis kindlasti mitte. Tõsi, seal on palju hipster paiku ka, aga mine 100 meetrit kõrvale ja seikle siis. Seal on ka isegi veitsa Lasnamäe hõngu tunda. Mitte kaugemal, kui kilomeeter kaks on tõsiselt rikaste linnaosad. Seega on vaheldus eriti kontrastne. Kaua sa seal elanud oled, sõbra jaoks küsin.

                              Spursi fännidega on seal vähe pistmist. Kui välja jätta tänaval kaklevad ja räuskavad fänniatripuutikat kandvad huligaanid, siis see tundub pigem jalgpalli leigem koht üldse. Pikalt otsisin pubi, kus mänge näeks.
                              Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                              My spell checking is second to nine!

                              Kommentaar


                                Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
                                Väidad vastupidist? Kui sinu kogemus piirdub Camden Marketiga ja nende poodidega peatänava ümber, siis kindlasti mitte. Tõsi, seal on palju hipster paiku ka, aga mine 100 meetrit kõrvale ja seikle siis. Seal on ka isegi veitsa Lasnamäe hõngu tunda. Mitte kaugemal, kui kilomeeter kaks on tõsiselt rikaste linnaosad. Seega on vaheldus eriti kontrastne. Kaua sa seal elanud oled, sõbra jaoks küsin.

                                Spursi fännidega on seal vähe pistmist. Kui välja jätta tänaval kaklevad ja räuskavad fänniatripuutikat kandvad huligaanid, siis see tundub pigem jalgpalli leigem koht üldse. Pikalt otsisin pubi, kus mänge näeks.
                                Ei ole vaja kapotile lajatada et kes kaua kus eland on. Ma olen seal seigelnud ja paljudes teistes inglise linnades seigelnud ja mind näiteks üldse ei koti rikaste piirkonnad, seega on tõenäoliselt meie tõlgendus 'urkast' väga erinev. Lahe piirkond värvika eluga. Urgas never ever.
                                ★★★★★★

                                Kommentaar

                                Working...
                                X