320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Chelsea FC

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Eks ta pigem mõtles seda, et enne Romani oli ju Premmis suht kahe klubi hegemoonia ja puhati loorberitel. Romani tulekuga hakkasid teised klubid ka end liigutama ning tõusis ka premmi atraktiivsus märgatavalt. Kindlasti pole ainult tema see, kes inglise liigajalgpalli maailmakaardile tõi, aga selle populariseerimisele aitas ta kaasa küll.

    Kommentaar


      Algselt postitas ChelseaFC Vaata postitust
      Eks ta pigem mõtles seda, et enne Romani oli ju Premmis suht kahe klubi hegemoonia ja puhati loorberitel. Romani tulekuga hakkasid teised klubid ka end liigutama ning tõusis ka premmi atraktiivsus märgatavalt. Kindlasti pole ainult tema see, kes inglise liigajalgpalli maailmakaardile tõi, aga selle populariseerimisele aitas ta kaasa küll.
      Inglise liiga ei olegi, siis alati kõige kuulsam olnud? Nii hiljaaegu tõusis alles sinna, kus ta hetkel on?

      Kommentaar


        Ma ei tea mina teadsin küll rohkem real madridist kui mänjust kui ma väike poisike olin aga samas mind väga ei kottinud ka siis :-D
        Algselt postitas zip
        Tundub, et Kivi77 on Soccerneti ka ülejäänud pereliikmetele tutvustanud.

        Kommentaar


          Algselt postitas ChelseaFC Vaata postitust
          Eks ta pigem mõtles seda, et enne Romani oli ju Premmis suht kahe klubi hegemoonia ja puhati loorberitel.
          Tahad äkki täpsustada seda suurepärast väidet.
          armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

          Kommentaar


            Algselt postitas vincent Vaata postitust
            Tahad äkki täpsustada seda suurepärast väidet.
            Meeleldi. Alates hooajast 1997/98 kuni Romka tulekuni oli TOP2 liigas koguaeg sama, kui just 00/01 Liverpooli teine koht välja jätta. Suuremalt vaadates, siis peale selle üksiku Blackburni ime polnud ju üksi teine meeskond Premmi võitnud. Kas ta just praeguse La Liga mõõtu välja annab, kuid üsna ettearvatavaks oli see tabelitipp seal muutunud küll.

            Loorberite jutuga refereerisin pigem sellele, et enne selle "hegemoonia" murdmist olid Premmi klubid suutnud Euroopa kõrgeimas sarjas vaid ühe võidu võtta. Peale seda on suudetud seda suisa kolmel korral. Seal on kindlasti ka muud asjad mängus, kuid ühena põhjustest pean küll seda, et Romani raha ja Chelsea edu palliplatsil sundis ka teisi klubisid rohkem kulutama ning oma süsteeme muutma.

            Kommentaar


              Mhmh, ja pärast Romka saabumist tuli:

              Arsenal-Chelsea
              Chelsea-Arsenal
              Chelsea -ManU
              ManU-Chelsea
              ManU-Chelsea
              ManU-Liverpool
              Chelsea-ManU
              ManU-Chelsea

              Sama hästi võib Cityt kiita, et viimase kahe aastaga on järjekordse hegemoonia selgroog täiega murtud.

              Lisaks vaadates kolmanda-neljanda koha punktilist mahajäämist esiduost ei näe ma küll mitte mingit kvalitatiivset hüpet. Inglise klubide edu Euroopas paneks pigem selle arvele, et premm on muude tippliigade sarnasemaks arenenud. Aga noh muidugi on selles oma osas ka Romka ostetud välismaa jorssidel ja Chelsea sajaseitsmel välismaalasest treeneril. Samas jutt, et romka kedagi või midagi kaardile pani, on iga nurga alt lihtlabane räige arrogantsus.
              armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

              Kommentaar


                Muidugi võib ka Cityt kiita, et tuli ja segas kaardipakki pisut. Nagu ma ennist ütlesin, siis Romka midagi või kedagi ise kaardile ei pannud, aga pisut kaasa aitas sinna küll nii minu kui ka kasvõi sinu poolt toodud näitega. Nõustud vast minuga kui ütlen, et peale Romka tulekut hakkasid inglismaal puhuma uued tuuled ning mingisugune muutus võrreldes varasemaga siiski oli. Kas see oli hea või halb, jääb igaühe enda otsustada.

                Kommentaar


                  Ma tahtsin peamiselt seda öelda, et kuus-seitse aastat mõne klubi tipusolekut ei ole mingi eriline asi, mida murda. Seapõie aegadel oli Villa pikalt kõige kõvem sats, mingil ajal Huddersfield, siis oli Leeds järjest esimese kahe seas, Liverpooli teavad kõik ja Arsenal on lausa mitu sellist perioodi teinud. Manku on olnud selge erand teadagi kelle tõttu ja küll siin ka umbes 2/3 foorumi rõõmuks ühel hetkel kukkumine tuleb.

                  Lihtsalt et kunagi käisid jõujooned treenerite järgi, nüüd loeb üle kõige see, kust taskust kõige paksem rahapakk välja tõmmatakse. Vahend võib erinev olla, ega põhimõte sellest ei muutu, ja Romka muutis lihtsalt vahendit. Midagi muud erilist pole ta küll kuhugi juurde andnud. Jah, see raha on vbolla andnud Inglise klubidele üldplaanis juurde ühe või kaks eurokarikat. Samas mida ta on võtnud...
                  armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

                  Kommentaar


                    mis krdi 2/3!?! 99/100 joptvajuu nah!
                    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                    Kommentaar


                      Samas kui üldjuhul riigi liigatase ja koondise käekäik käivad suhteliselt käsikäes, siis Inglismaa koondise tase on ju enamjaolt sama kui 10/15/20 aastat tagasi, ehk siit väga taseme tõusu välja ei loe?

                      Kommentaar


                        1 või 2 eurokarikat. Sellega juurde ka populaarsust inglise liigale. Seetõttu saavad klubid endale suuremad telediilid välja rääkida. Lumepalliefekt you know.

                        Kommentaar


                          Sest ilma Romkata poleks neid karikaid ju mitte mingil juhul tulnud.

                          Nasfali mõttekäik on ka igati tabav.

                          Ja ennist kirjutasin meelega 2/3, et näha, milline nugis tuleb endal esimesena lahti lööma. Ei olnud üllatus.
                          armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

                          Kommentaar


                            Viimase 10 aasta jooksul on Chelseast saanud maailma mastaabis, ManU järel Inglismaa kõige populaarsem klubi, seega väide et Chelsea on pannud tänapäevase Inglismaa jalgpalli maailmakaardile on ju täiesti õige.
                            Kui praegu minna küsima mõne suvalise Aasia, Aafrika või Ameerika inimese käest, et nimeta üks Inglismaa jalgpalli klubi, siis suure tõenäosusega tuleb vastus kas ManU või Chelsea. Populaarsus käib käsikäes eduga, ning just Chelsea ja ManU on viimasel ajal Inglismaa klubidest edukad olnud.

                            Cl-i ja EL-i võidud, Aasia ja USA tour'id, karismaatilised treenerid ja mängijad - kõik need faktorid on kasvatanud Chelsea, ning ka Inglismaa jalgpalli populaarsust maailmas.

                            Lihtne näide on facebook, mida pidavat 1 miljard inimest kasutama, ning klubide ametlikke lehekülgi on laigitud järgnevalt: Barcelona 42 miljonit, Real Madrid 39 m, Manchester United 34 m ja Chelsea 17 m...veel võrdluseks Milan 16 m, Arsenal 14 m, Liverpool 12 m, Bayern 7m.

                            Kogu see edu ja populaarsus on alguse saanud Romani rahakotist, seega väide, et Romka on pannud Inglismaa jalgpalli maailmakaardile või vähemalt sellele suure panuse andnud, on üsnagi tabav.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
                              Viimase 10 aasta jooksul on Chelseast saanud maailma mastaabis, ManU järel Inglismaa kõige populaarsem klubi, seega väide et Chelsea on pannud tänapäevase Inglismaa jalgpalli maailmakaardile on ju täiesti õige.
                              Millele tugineb sinu väide? Kas see on isiklik seisukoht või refereering mõnest uuringust mis on välismaal läbi viidud, et teada saada, kellel on kõige suurem fännide baas Aasias?

                              Kommentaar


                                Algselt postitas vincent Vaata postitust
                                Samas jutt, et romka kedagi või midagi kaardile pani, on iga nurga alt lihtlabane räige arrogantsus.
                                Pani ikka midagi kaardile ju - Chelsea.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X