320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Üldist ja omapärast inglise jalgpallis

Collapse
This topic has been answered.
X
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Ma ei mõista, miks te kõik H.M Murdockile sedasi turja kargate? Mees argumenteerib täiesti loogiliselt ja hästi. Teie aga suuresti demagoogitsete ja sildistate teda suvaliseks Eesti tolbajoobiks, kes kurikaga õhtuti tänaval lõhkumas käib.

    Tolerastid, seletage nüüd lahti - miks inimesed solvuvad nimede peale, millel puudub objektiivselt igasugune negatiivne olemus?

    Vägisi jääb mulje, et tolerastid ise tekitavad ksenofoobiat, mille vastu nad võidelda soovivad. Ignoreerimine tundub minule hulka asjalikum idee. Sellega võetakse moraalselt väärastunud isikutelt ära mõnu, mida nad teisi mõnitades ja laimates saavad.
    The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

    Kommentaar


      olen ka ise tolerast - ei saa siinkohal aru, kuidas mu jutust hoopis vastupidine kõlama on saanud jääda-, kuigi mcnamara point on väga õige: siin multikultuurses urkas ei saa ennast vist ultratolerantseks niiehknaa lugeda, kui kõik need viis aasta jooksul tänaval vastutulevat afroameeriklast otsest piitsutamishimu ei tekita.
      pinda käibki päeva lõppeks ainult see, et miskised inimesed näevad ennast värvina/soona/jne. me oleme kõik enne- ja eelkõike inimesed, ffs.
      on ka muidugi veits...imelik kui gei solvub kui tema kohta üldse mitte halvustava tooniga (toon on niikohal väga oluline!) pede öelda. teisalt...ega ei ütle enda naisele eit ka, nii et kinda figures.
      buy the ticket, take the ride.

      Kommentaar


        Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
        Huvitav on see, et pealesunnitud tolerantsi üle kurdavad kõige rohkem nende riikide elanikud, kellel pole põhimõtteliselt tarvis mitte midagi ega kedagi tolereerida. Säärastes monokultuursetes urgastes nagu Eesti.
        Karistused peavadki olema karmid, sest ühiskond ja kogukond muutuvad meie ümber tõenäoliselt väga kiiresti, eestlane jääb aga oma n-tähega algavat lemmiksõna tohutu himuga kuulutama. Lõpuks reaalselt kaaskodanikku solvates. Ja siis pannakse vangi. Asja eest.
        Reaalsus on ikkagi see, et Eestis praegusel hetkel konkreetselt mõne tavalise inimese solvamise eest, sh rassilistel motiividel, vangi panna ei saa.

        Isegi kui tuleks kõne lla tulevikus seaduse vastav muutmine, siis arvestades Eesti võrdlemisi leebet karistuspraktikat, kedagi päris kindlast nii pea vangi mõistma ei hakata.

        Kommentaar


          Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
          Huvitav on see, et pealesunnitud tolerantsi üle kurdavad kõige rohkem nende riikide elanikud, kellel pole põhimõtteliselt tarvis mitte midagi ega kedagi tolereerida. Säärastes monokultuursetes urgastes nagu Eesti.
          Karistused peavadki olema karmid, sest ühiskond ja kogukond muutuvad meie ümber tõenäoliselt väga kiiresti, eestlane jääb aga oma n-tähega algavat lemmiksõna tohutu himuga kuulutama. Lõpuks reaalselt kaaskodanikku solvates. Ja siis pannakse vangi. Asja eest.
          Su ema jalgevahe on urgas, hälvik.
          Huvitav vend, nõuab karme karistusi ja vangipanekut kaaskodaniku solvamise eest ja ise sellega postitusest postitusse tegeleb.

          Kommentaar


            Ma tahaks küll seda postitust või neid postitusi lugeda, kus Mcn kedagi solvab. Kohe huviga ootan.

            Kommentaar


              Algselt postitas H.M Murdock Vaata postitust
              pinda käibki päeva lõppeks ainult see, et miskised inimesed näevad ennast värvina/soona/jne. me oleme kõik enne- ja eelkõike inimesed, ffs.
              Ma nüüd küll ei ütleks, et selles (haiglaslikus) eristumise soovis midagi halba oleks.
              Agressiivne käitumine (must-miljon erinevat võimalust) viitab sellele, et inimene (loom) tunneb ennast ohustatult. Kas nüüd see oht, milles tulenevalt ta ründab, tema peas on tõde või väljamõeldis... üldjuhul väljamõeldis (tühi paat) ning selliste inimestega on vaja käituda kuidas?
              see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

              "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

              "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

              Kommentaar


                Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
                Ma tahaks küll seda postitust või neid postitusi lugeda, kus Mcn kedagi solvab. Kohe huviga ootan.
                Ükskord vihjasin, kui mcn ütles, et ta oli 82.aasta finaalis Itaalia poolt, et ta on:
                Algselt postitas eika Vaata postitust
                Gloryhunter
                Ja ta vastas
                Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
                Mölakas.
                ma loodan, et teda vangi siiski selle eest ei panda.

                Kommentaar


                  McN on ka minusugust õrna hinge kunagi riivanud. Aga ma ei mäleta, et mis teema oli. Igatahes on tegu robustse machoga.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                    Ma ei mõista, miks te kõik H.M Murdockile sedasi turja kargate? Mees argumenteerib täiesti loogiliselt ja hästi. Teie aga suuresti demagoogitsete ja sildistate teda suvaliseks Eesti tolbajoobiks, kes kurikaga õhtuti tänaval lõhkumas käib.
                    Sellepärast, et dovariš Howling Mad on selline idealist, kes usub, et ta vähemasti loodab, see türahiinlasest Homo Sapiens suudaks oma ninaotsast natukenegi kaugemale vaadata ja et oma loomuselt suudaks võtta pedet kui inimest mitte pedet nagu pedet, et teda siis dolereerida.

                    Kommentaar


                      Eks ta olegi, et õige homo tuleb kapist välja, et siis teda reklaamides näidata ja temaga mürglit teha ja nii edasi. Käive oleks laes.

                      Kommentaar


                        Ühest küljest nõustun H.M.-ga. Unustage ära, sageli ongi valge heteromees see kõige diskrimineeritum (päriselt ka!). Ja valitsevad jalgpalliorganid võiks pöörata rõhku ka millelegi muule peale rassismi ja kriitiliste sõnavõttude, karistades mängijaid-treenereid selle eest, mida nad räägivad (vt ka daivimine, petmine, raiumine jm).

                        Aga tegelikult pole asjad nõnda mustvalged. Nagu H.M. algul mainis, kahvanägu või lubi valget meest ei solva. Kas sellist sõna, mis valget meest puht rassi pinnalt solvaks üldse on olemas? Ehk siis küsimus on ajaloos ja valge mees kui viimase paarisaja aasta kunn (8 tuhat on vist ikka natuke palju?) võib ükskõik millist teist nahavärvi kõnetada nõnda, et viimasele jääb mulje kui alama liigi esindajale. Seda olenemata, kas ta tegelikult peab teist alamaks või mitte. Küsimus on juba nende sõnade konnotatsioonis ja faktis, et ühiskonnas on endiselt piisav hulki inimesi, kes päris siiralt arvavad, et valge mees ongi parim asi mis on juhtunud planeediga Maa. Ja ma ei pea silmas mingeid kutseka haridusega hardcore käeviibutajaid, kes vist ei tea, et tsivilisatsiooni hällis olid omal ajal hoopis teisest nahavärvist rahvad. Päris tõsimeelne rassism prevaleeris lääne ühiskonnas mingi 50-60 aastat tagasi ja öelda praegu "hei neeeeger, pöörame uue lehe", on ilmselt natuke liiga vara. Eestlane sellisest solvumisest muidugi aru ei saa, sest elame jah monokultuurses ning parajalt ksenofoobses keskonnas ning lõppeks oleme ka ise Ida-Euroopa valged neegrid (EKI ütleb, et see ei ole solvava alatooniga eksole), kes on aastasadu igassse auku saanud.

                        Kui natuke utreerida, siis võiks ju ka öelda, et "koraani põletamine on jummala OK", nagu arvavad mingid maakatest USA pastorid. Või "täiesti OK on ju kuseda rätipea laibale, kes võibolla tappis mu sõbra ja riputada see juutuubi". Aga türa, ikka ei ole okei küll, ole sa läänes või lähis-idas.

                        Kommentaar


                          Eestlane sellisest solvumisest muidugi aru ei saa, sest elame jah monokultuurses ning parajalt ksenofoobses keskonnas ning lõppeks oleme ka ise Ida-Euroopa valged neegrid (EKI ütleb, et see ei ole solvava alatooniga eksole), kes on aastasadu igassse auku saanud.
                          Eestis on kolmandik rahvastikust migrandid - tõsiselt monokultuurne ühiskond küll.
                          Ksenofoobia osas on ka raske nõustuda, lähtudes näiteks sellest kui hästi siinseid venelasi peale taasiseseisvumist on koheldud. Ex-Jugoslaavias oleks nende käsi ilmselt hoopis kehvemini käinud.
                          See solvumise jutt... no mida siin niiväga aru on saada?

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                            Eestis on kolmandik rahvastikust migrandid - tõsiselt monokultuurne ühiskond küll.
                            Ksenofoobia osas on ka raske nõustuda, lähtudes näiteks sellest kui hästi siinseid venelasi peale taasiseseisvumist on koheldud. Ex-Jugoslaavias oleks nende käsi ilmselt hoopis kehvemini käinud.
                            See solvumise jutt... no mida siin niiväga aru on saada?
                            Loe tsiteeritud osa nüüd ilusti üle ja saad aru, et ma mõtlesin eestlasi, mitte kõiki Eestis elavaid inimesi (olgu nad siis kodanikud või mitte). Tahad rääkida aiaaugust ja lihtsalt põhimõtte pärast vaielda, siis anna tuld. Aga Eestis on kaks üsnagi erinevat kultuuriruumi (vaata nt eesti ja eesti-vene meedimaastikku), kus igasugune lõimumine on ikka üsna nõrk. Ja lihtsalt huvi pärast küsin, et kuidas siis venelasi oleks pidanud kohtlema? Pauguta julgelt, vaatamata kasutajanimele ei ole ma slaavlane.

                            Jugoslaavia näide on ikka tase.

                            Kommentaar


                              Vabandage, seltsimehed, aga tahtsin lihtsalt kogu prevaleeriva mõttearenduse taustal juhtida vahelduseks tähelepanu teema pealkirjale. Aga kui endiselt on soov tegeleda kõrvalise aruteluga (mis iseenesest on üsna huvitav, aga viib lõppeks täpselt sama kaugele kui di Canio soovunelmad Madonnaga mehkeldamises), siis võiks keskenduda viimaste postituste vaieldamatult parimale osale - nimelt kasutaja mcnamara ligimest mittearvestavale natuurile. Isiklikult teda tundes pean tõdema, et tegemist on kõige kalgima, südametuma ning otsekohesema inimesega, keda ma tean, nii et vastavat materjali siit foorumist peaks olema kerge leida
                              Minu nimi on jyriöö, aga sõbrad kutsuvad mind tavaliselt külla.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas olegtoivo Vaata postitust
                                Loe tsiteeritud osa nüüd ilusti üle ja saad aru, et ma mõtlesin eestlasi, mitte kõiki Eestis elavaid inimesi (olgu nad siis kodanikud või mitte). Tahad rääkida aiaaugust ja lihtsalt põhimõtte pärast vaielda, siis anna tuld. Aga Eestis on kaks üsnagi erinevat kultuuriruumi (vaata nt eesti ja eesti-vene meedimaastikku), kus igasugune lõimumine on ikka üsna nõrk. Ja lihtsalt huvi pärast küsin, et kuidas siis venelasi oleks pidanud kohtlema? Pauguta julgelt, vaatamata kasutajanimele ei ole ma slaavlane.

                                Jugoslaavia näide on ikka tase.
                                Lugesin ilusti üle. Ma ei tea, pidasid sa silmas eestlasi või mitte aga väljendusid, et elame monokultuurses keskkonnas - sellest väitest ei saa kahtepidi aru saada ning mina tõin lihtsalt välja, et see väide pole tõene. Millega sa oma viimases postituses isegi nõustud. Ja eestlased ju ei ela rohkem ega vähem monokultuurses ühiskonnas või keskkonnas kui kõik Eestis elavad inimesed, nagu sa välja tood?
                                Ma ei viitsi hakata arutama kuidas venelasi oleks pidanud kohtlema aga ütleme nii, et esiisade pattusid neile kaela nuhtlema ei hakatud, isegi 90-te alguse segastel aegadel. Siit ka Jugoslaavia näide - minust ja sinust targemad mehed on välja toonud, et sealgi elati pealtnäha rahulikult koos aga kui tekkis võimalus, lõid vanad pinged ja vaenud kohe välja, samas kui meil midagi sellist pole olnud.
                                Aga tegelt kirjutasin seepärast, et su jutust kumas välja midagi sellist nagu meie, lollid eestlased ei saa aru, miks neegrid nii tundlikud ja tühja asja pärast solvuvad on.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X