320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Üldist ja omapärast inglise jalgpallis

Collapse
This topic has been answered.
X
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas jyriöö Vaata postitust
    Kui keegi suudaks alustuseks üldse adekvaatselt põhjendada, mismoodi kvoodi kehtestamine koondise taset parandaks. Ze d˛öömäns on alati süüdi, aga alustada paljukirutud noortetöö ja akadeemiatesüsteemi reformimisest oleks palju nõutud. Siis makstakse Jeffersite ja Bentide eest üle mõistuse raha ja neile rõvedalt palka (noh, veel rohkem kui praegu) ning loota, et neist tugevalt nõrgenenud konkurentsis arenevad maailma mastaabis tippmängijad, on parajalt ulme.
    Palgad on vaja kontrolli alla saada. Palgalae kehtestamise kohta on ka minu teada ettepanekuid tehtud.
    Noortetööst ja akadeemiatest ma ka oma postituses rääkisin. Selle eelduseks, et reformist oleks midagi tolku, on see, et Inglise noortele antakse nendes tippakadeemiates võimalus.
    Mis iganes ka ei tehta - vaja oleks, et see oleks püsiv muudatus, mis ka kehtima jääb. Kvoot kolmeks aastaks ja siis laseme jälle kõik vabaks, poleks mingi lahendus. Seega toetan, aga tõenäosuse suhtes jään pessimistlikuks.
    the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
    because belle of st mark is a beauty extraordinaire

    Kommentaar


      Koguse kvootide ja vanuste teema on paras jamps - väikesed klubid peavad ka ju millestki elatuma.

      Aga samas - I'm an alien, I'm a legal alien, I'm an Englishman in Arsenal - on ka suht mannetu.
      see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

      "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

      "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

      Kommentaar


        aga inglishman in liverpool?

        Kommentaar


          Algselt postitas rohelineKonn Vaata postitust
          kvoodi....seega läheks liiga igavamaks. samuti kahaneks inglise klubide konkurentsivõime euroopas, sest neid ahistaks piirang, mida teistel pole. tulemuseks peaks olema sitem tase,
          kvoodid kehtestataks üle kogu euroopa..

          Kommentaar


            Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
            Mulle paistis Wembley'l teisiti. Aga ehk ma ei olnudki seal.
            Minu kunagine lugu: http://sport.postimees.ee/290507/esi...ort/263333.php. Rõhk viimasel lõigul.

            Kas Inglismaa fännid keskenduvad liialt palju klubidele?

            Mina olen Tottenhami poolehoidja ja olukord on selline, et väga vähesed Tottenhami mängudel käijad lähevad koondist vaatama. Sama kehtib teiste tippmeeskondade kohta. Inglismaa meeskonnaga reisivad tavaliselt kaasa fännid, kes jälgivad madalamate liigade meeskondi.

            Põhjuseks on Euroopa tippsarjad nagu Meistrite liiga, mis on muutnud jalgpalli vaatamist – vanasti oli selles sarjas üks meeskond ja formaat oli selline, et meeskond võis septembriks juba mängust väljas olla. Nüüd on neljal Inglismaa klubil sisuliselt pääs turniirile kindlustatud, kus nad saavad mängida märtsini. Nii pole selliste klubide fännidel aega ega raha, et Inglismaa koondist jälgida.

            Kuid on ka fännid, kellele meeldib koondise mänge jälgida. Samas – kui neilt küsida, kas nad sooviks enda lemmikklubi või Inglismaa tiitlivõitu, siis nad peaksid pikalt mõtlema, et sellele küsimusele vastata.
            When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

            Kommentaar


              Samas – kui neilt küsida, kas nad sooviks Leeds Unitedi või Eesti võitu, siis nad peaksid pikalt mõtlema, et sellele küsimusele vastata.
              GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
              GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
              (Seinfeld, The Pitch)

              Kommentaar


                Algselt postitas vaikiv mees Vaata postitust
                Samas – kui neilt küsida, kas nad sooviks Leeds Unitedi või Eesti võitu, siis nad peaksid pikalt mõtlema, et sellele küsimusele vastata.
                Hea, et sa teemale pihta said. Kuid üldiselt poleks seegi üllatav, võttes arvesse kuivõrd pettunud inglased oma koondises on. Sisuliselt sama nagu Eestis - mõned loodavad ju ka Andorrast kaotust, et mees pukis vahetuks.
                When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                Kommentaar


                  Algselt postitas eston maravilha Vaata postitust
                  aga inglishman in liverpool?
                  ülla-ülla


                  varsti saab epl'ist nhl
                  see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                  "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                  "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Martin Vaata postitust
                    Sisuliselt sama nagu Eestis - mõned loodavad ju ka Andorrast kaotust, et mees pukis vahetuks.
                    no need 'tahan/ei taha-mõnd-mängijat/treenerit-koondises-näha kampaaniad' pole ju kunagi erilisi tulemusi andnud, pigem on selline gloryhunterlus, naasevad 10a tagused ajad, kui Rain ja Madis pidid in-tele isiklikult koju helistama ja paluma,et välismängule siirduv grupp ikka täis saaks

                    on vist jah väikeklubide toetajad mängus, kuigi stiilis: 'scouser vihkab Neville'it ja Crouch vilistatakse välja oma koondisedebüüdil' võis aimata ka suurklubide toetajate omavahelist teravakiskumist,
                    guardian:
                    Many of the anti-Lampard brigade support lower-league clubs and, rightly or wrongly, they seem to have come to the conclusion that he embodies everything that is wrong with the Premier League
                    GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
                    GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
                    (Seinfeld, The Pitch)

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                      ülla-ülla


                      varsti saab epl'ist nhl
                      Inglaste vähesuse teema jätkuks: et nagu ma juba Inglise koondise teemas mainisin, juhtusin ma mõne inglasega inglise jalgpalli teemadel jutustama. Nemadki tundsid muret inglaste vähesuse üle.
                      Põhiprobleemideks peavad nad (probleemid ei ole kuidagi moodi tähtuse järgi järjestatud)
                      1)raha rohkust, mis võimaldab osta kokku kõiksugu tegelasi, nii et omadele noortele ei jää ruumi.
                      2)kapitalistlikke huvisid, ehk klubidele on odavam osta odav aafriklane kui matta miljoneid noorteprojektidele. Identiteet pole enam nii oluline kui raha.
                      3) PRANTSLASI, kes konnadeõgimisest saadud ülima kavalusega on organiseerinud asja nii, et nende liiga on nõrgem ja vaesem ja seetõttu arendavad nad edukalt skeemi: noormängija saab prantsuse klubis arenedes heaks mängijaks->mängija müüakse itaaliasse või prantsusmaale (tema asemel saab võimaluse end klubis tõestada uus noormängija)->mägija veedab oma viljakamad aastad välismaal, kus viibimisega ta vähendab kohalike noorte võimalusi end kõrgemal tasemel tõestada->vanaks jäädes naaseb mängija kodumaale, kus jagab oma kogemusi uuele põlvkonnale, et need saaks taas välismaale mängima minna.
                      Prantslaste kavalus ei seisnegi (inglaste vaatepunktist) niivõrd selles, et prantsusmaalt inglismaale minekuga tehakse oma noortele ruumi, vaid et sellega võetakse ära inglise noorte võimalus areneda. Seega toetavad inglased (toetasid need inglased) mingisugusegi kvootide süsteemi loomist, mis sunniks klubisid inglasi mängitama.

                      Kuigi siin aegajalt vilksatab kommentaare, et justkui pole mingit probleemi kui arsenalis alustab põhikoosseisus keskmiselt 0,2 inglast mängu kohta. (kui niigi palju.. ma lambist panin), arvan ma siiski, et kvoodid on vajalikud ja neid peks kehtestama FA, mitte ei peaks oodatama FIFA või UEFA otsust.
                      Prantlaste vandenõu on muidugi humoorikas, samas eks nii ta käibki.

                      Kommentaar


                        esiteks need kvoodid pidid Euroopa Liidu vaba toojouliikumise reegli vastased olema.
                        teiseks (see on kull OT, sest puudutab Eesti jalgpalli, ja miks ka mitte uldse vaikeste riikide jalgpalli arengut)- need kvoodid teevad veelgi raskemaks meie pallurite muugi suurliigadesse. ehk siis pakun et tasemevahe suurriikide ja vaikeriikide vahel suureneb veelgi.
                        Catalunya is not Spain!

                        Kommentaar


                          kui on piisavalt hea noormängija, siis saab ka võimaluse ennast tõestada. keskpäraste steve watsonite ja lee carsleyte arendamisest poleks koondisele niikuinii kasu

                          Kommentaar


                            Algselt postitas eston maravilha Vaata postitust
                            kui on piisavalt hea noormängija, siis saab ka võimaluse ennast tõestada. keskpäraste steve watsonite ja lee carsleyte arendamisest poleks koondisele niikuinii kasu
                            eelmisel hooajal oleksid sa väga vabalt watsonite ja carsleyte järel mainida ka Barryt (ta ei ole enam ka mingi noor talent- 26 aastane), kes nagu me näinud oleme, võib olla ülimalt kasulik mängija koondisele. Samamoodi ei peetud enne MMi eriti lugu Hargreaves'ist.
                            Mõni mängija on lihtsalt hilisema arenguga.

                            Kommentaar


                              Barry nüüd küll mingi hiline areneja ei ole. Juba 17-aastaselt rapsis Villa põhis ning oli tegelikult juba 2000. a koondises. Hargreaves oli ka juba 100 aastat tagasi Bayerni põhimängija. Probleem on pigem inglise treenerite oskamatuses mängijate hindamisel.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas ats-wiking Vaata postitust
                                Samamoodi ei peetud enne MMi eriti lugu Hargreaves'ist. Mõni mängija on lihtsalt hilisema arenguga.
                                Hargreavesist ei peetud lugu sellepärast, et inglastele on põhimõtteliselt mõistetamatu, et keegi võiks olla valmis mängima väljaspool Premieri ja samal ajal koondisse kuuluda.
                                Ja lisaks oli ta päris mitmes koondise mängus ka väga saast. Oleme ausad.

                                Aga noortevutile on üks huvitav vaatenurk siin: Samuel.
                                Idee siis selles, et kui tahad, et 10-12 aastastest sirguksid tehnikameistrid, ära pane neid lausvihmas täissuuruses väljakul mängima. Nii võidab alati lihtsalt jõulisem meeskond.
                                the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                                because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                                Kommentaar

                                Working...
                                X